2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Topluca yaZıyorum kızlar alıntı yapamadım eskiden olsa hüngür hüngür aglardım ama artık eş meş yok kızım var o iyi olsun ben yapacagımı biliyorum acelya2687 acelya2687 canım ateşimiz çıktıgı gün annemlere gittim eşim olacagada dedim ki sende kal nolur nolmaz doktor annemlere yakın kem küm etti ertesi günde kendi annesinde yattı bizim yanımızda kalmadı annem kadıncagız zaten hasta olan yegenim onda o bakıyor 4 gündür ordaydık bi bize bi yegenime dönmekten kadıncagız mahfoldu. Komşu olmaları çok kötü bişey anneme dogru düzgün gidemiyorum ablama desem bırakmazlar ama şimdi herkesinde bir düzeni var Allah tan başka kimseye el açıcak degilim şükür Allah tan başkada korkacak kimsem yok kendide biliyorr ama kızım var işte hiç bana destek olmuyor manevi olarak ben biraz sevgi istiyorum dün tükenmişim resmen hem psikoljik hem bedenen bi gelip sarılmak çok mu zor geçicek demek çok mu zor daha benimle dalga geçiyor internet doktoru diye kötü bi insan degil ama bazen çok tuhaf hallere giriyor o bana vuruyor ama ben altında kalmıyorum geçiriyorum korkmadıgını görsün
İnşallah kızın bi an önce iyileşir canım yaa çok üzülüyorum ben size bi alerji kaka sorunu oldu o bitti şmdi de bu Allah dermansız dert vermesin hiç birimize kocan da bi an önce akıllansa keşke artk onunda mı psikolojisi bozuldu ne babalık sendromuna mı girdi yoksa evlilik terapisine falan gitseniz yuva kolay kurulmuyor şmdi birde miniğin var ne biliyim tabki fiziksek şiddete karşıyız hepimiz hiç kimseye yaşatmasın Allah ama yavrun için karşısına alıp konuşsanz belki düzelir hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Bende burda hep öyle okuduğum için diretmedim zaten canım ama dr. Varsa kesin çıkar gibi konuştu. Amin Allah ne düşürsün ne eksikliğini göstersin...
Bazılarında çıkıyor işin tuhafı ahh ahh mahfettik yaşadımız dünyayı agresifportakal agresifportakal çok haklısın bodrumda yediklerin bile etkilemiştir kusma meselesini herşeyde ilaç hava bile pis kışın bile çilek domates vs sebze meyveler var hepsi ilaç kıs sebzelerinde bile ben inanmıyorum dogal olsun onlardada var hormon

Canım maşallah kilosu çok iyi gelişimide iyi bizimki kız gerçi kendi bebişimle kıyaslayamam dert etme bizimki 3 aydır 600 gr alıyor doktor ayına göre ne çok kötü ne çok iyi diyor ki gördüklerimden anlatıyım bazı zayıf bebekler ddaha atak kiloya boya bakmıyor ek gıda içinde acele etme bi şu hastalıgı atlatalım bende başlıcam önce sebzeyle ve muhallebiyle birde armut ve muz ile bi temeli oturtayım alerji meselesi yüzünden dogaçlama gidemicem ben
Tadımlık devam etmek istiyorum bende canım 1 kaşık 2 kaşık falan gece emmeyi bıraktığından die düşünüyorum en iyisi bi kere olsa kalkıp emzireyim bklm kilo alımını etkileyecek mi

İnşallah kızın bi an önce iyileşir canım yaa çok üzülüyorum ben size bi alerji kaka sorunu oldu o bitti şmdi de bu Allah dermansız dert vermesin hiç birimize kocan da bi an önce akıllansa keşke artk onunda mı psikolojisi bozuldu ne babalık sendromuna mı girdi yoksa evlilik terapisine falan gitseniz yuva kolay kurulmuyor şmdi birde miniğin var ne biliyim tabki fiziksek şiddete karşıyız hepimiz hiç kimseye yaşatmasın Allah ama yavrun için karşısına alıp konuşsanz belki düzelir hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Yom canım düzelmezz konusma falanda olmaz o nun aklı beni kaybettiğinde gelecek başına ama ozamanda iş işten geçmiş olacak

Anneler bizde 5. Ay kontrolünden geldik şimdi herşeyi iyi çok şükür buyu 70 cm kilosu 8730 gr 43 cm baş çevresi demir takviyesine 6 ayında ferromixin başlayacağız 500 gr almış bu ay doktor az buldu ek gıdaya yavaştan başla artk dedi sizce az mı 500 gr gece emmesi azaldığı için mi acaba az kilo aldı sabahlarıda çok hareketli ztn yine de azar azar başlarız ek gıdalara
-ilk önce günlük sütlerden yoğurt mayalayıp yarım çay bardağı ver dedi Bi sıkıntısı olursa ağrı fln bırak onu dedi çok değil mi yarım çay bardağı
- sebze çorbası yap ver dedi (patates havuç kabak)
Meyveleri cam rendede rendeleyip azar azar ver (elma,armut,muz,şeftali,erik,)
-portakal ve mandalina asitli olduğundan ileriki aylarda verirsin şmdi rahatsız edebilir dedi.
Bu ek gıda işi beni bi strese soktu anneler 6 ayda da sabah kahvaltısı ve muhallebilere geçecekmişiz tarif verecekmiş. Zorlanırmıyım bilmiyorum farklı tatlara açık bi oğlan bizim ki ama alerji testi yap 3 gun fln demedi yapsam mı acaba bide çorbasına salça ve tuz baharat koymuyoruz değil mi???
Aaa dr.kaç kilo olsun istiyomuş kuzum? Hiçte az değil artık yarım kilo. Doğum kilosu kaçtı, önemli olan 6.ayda Doğum kilosunun 2 katına ulaşması. Annelik içgüdülerin ne diyosa, bebişinde istekleri doğrultusunda başla bakalım ek gıdaya. Salça, tuz, şeker 1 yaşına kadar yok diyorlar. Baharat ağır olmayacak şekilde kullanabilirmişsin tadlandırmak için ama bence önce baharatsız ver, sevmezse baharat eklersin. En iyisini anneler bilir... kolay gelsin size :)

Yom canım düzelmezz konusma falanda olmaz o nun aklı beni kaybettiğinde gelecek başına ama ozamanda iş işten geçmiş olacak
Hmm hakkınızda hayırlısı canım yaa uzaklaşmak biraz mesafe sana iyi gelecek aslında bunaltmışlar seni çnki hem kocan da özler kıymetinizi anlar sizsizlik ne demekmiş

Aaa dr.kaç kilo olsun istiyomuş kuzum? Hiçte az değil artık yarım kilo. Doğum kilosu kaçtı, önemli olan 6.ayda Doğum kilosunun 2 katına ulaşması. Annelik içgüdülerin ne diyosa, bebişinde istekleri doğrultusunda başla bakalım ek gıdaya. Salça, tuz, şeker 1 yaşına kadar yok diyorlar. Baharat ağır olmayacak şekilde kullanabilirmişsin tadlandırmak için ama bence önce baharatsız ver, sevmezse baharat eklersin. En iyisini anneler bilir... kolay gelsin size :)
3 kilo 630 gr dı doğum kilosu canım her ay 1er 2 şer alıyordu bu ay böyle olunca şaşırdı sütun yetmiyo olabilr dedi ama huysuzlanmıyor ki dedim yinede başla yavaştan dedi bizim oğlan biz yemek yerken masaya gelecek illa kucağıma yoksa ağlıyo kaşığı ağzıma götürürken takip ediyo oda istiyor artk sanki dombikim :-)

Geçmiş olsun. Boru patlayınca bebeninhaline şükür etmişsindir. Bebe nede olsa cürmü kadar yer yakar. Bi sürü iş çıkmış sana banyoda :KK43:
Sorma oldugu gibi bıraktım sabah hallettim.allahtan temiz su ama bi hafta önce kuvvetli yagmurdan wc taşmış evde yoktuk .nedir bu banyodan cektigim,yine de şükür tabi başımızı sokabiliyoruz

Benimki gece emiyo bitek zaten. Mama yiyo ama mamayı da kafaya yastık koyuyorum bazen koymuyordum artık hep koyucam yastık. Serum fizyolojik damlası var 2 gündür kullanıyorum. 3 gün kullan antibiyotik ve kontrole gel dedi. Yarın gidicem 4.kez verip. Gunde 1 kez ver dedi. Sizin de öyle miydi

Bizim kulak iltihabı teşhisi kondu ilk bir hafta dikkat et dedi doktor ilaç vermedi ama geçmedi , ağrıdan ağlama kriziyle gittik doktora 1 hafta sonra,
2 tane burun spreyi var,
ben sürekli kullanıyorum artık burnu açık tutmak için ...
10 gün agumentin kullandık 13. gün sonunda gittik kurumuştu iltihap,
Antibiyotik bitip kuruyuncada yine kulak tutuyorlar, panik olmuştuk geçmedimi diye ama kuruyan iltihap kaşıntı yapıyormuş bir süre..,
Geçiyor ama sabırlı ve dikkatli olmak gerekiyor , çok araştırdık beslenirken kafa yukarda detayı ve burun açıklığı çok önemli,,,
KBB ye götürmedim, çocuk doktorumuz çok dikkatli ve bilgili sağolsun, kbb de çok canını acıtırlar dedi...
Tekrar çok geçmiş olsun...

Tadımlık devam etmek istiyorum bende canım 1 kaşık 2 kaşık falan gece emmeyi bıraktığından die düşünüyorum en iyisi bi kere olsa kalkıp emzireyim bklm kilo alımını etkileyecek mi
Gece emmeyi bıraktı mı?peki nasıl uyutuyosun gece kalkarsa?ben bi deniyeyim dedim yok işe yaramıyo.ara uyanmalarında emmeden uyutsam keşke

Topluca yaZıyorum kızlar alıntı yapamadım eskiden olsa hüngür hüngür aglardım ama artık eş meş yok kızım var o iyi olsun ben yapacagımı biliyorum acelya2687 acelya2687 canım ateşimiz çıktıgı gün annemlere gittim eşim olacagada dedim ki sende kal nolur nolmaz doktor annemlere yakın kem küm etti ertesi günde kendi annesinde yattı bizim yanımızda kalmadı annem kadıncagız zaten hasta olan yegenim onda o bakıyor 4 gündür ordaydık bi bize bi yegenime dönmekten kadıncagız mahfoldu. Komşu olmaları çok kötü bişey anneme dogru düzgün gidemiyorum ablama desem bırakmazlar ama şimdi herkesinde bir düzeni var Allah tan başka kimseye el açıcak degilim şükür Allah tan başkada korkacak kimsem yok kendide biliyorr ama kızım var işte hiç bana destek olmuyor manevi olarak ben biraz sevgi istiyorum dün tükenmişim resmen hem psikoljik hem bedenen bi gelip sarılmak çok mu zor geçicek demek çok mu zor daha benimle dalga geçiyor internet doktoru diye kötü bi insan degil ama bazen çok tuhaf hallere giriyor o bana vuruyor ama ben altında kalmıyorum geçiriyorum korkmadıgını görsün
Herşeyi anlıyorum da neden şiddet kullanıyor sana vururken hiç mi çocuğu gözünün önüne gelmiyor siz evde tattisirken o bebeğin psikolojik durumunu hiç mi düşünmüyor kendi kızının aynı şeyleri yasayabilecek olma ihtimali hiç mi aklına gelmiyor.lanet olsun böyle kocaya kusura bakma arkadaşım çok sinirlendim ve de senin adına çok uzuldugum için böyle yazıyorum arada sevgi varmı bilemem ama saygı bitmiş belli ki insan çocuğunun annesine değil vurmak off bile derken iki kere düşünür.arkadaşım iyice düşün taşın ölç biç böyle evlilik sürer mi diye baktın olmuyor yol yakınken bebeğin küçükken ayrıl gitsin daha fazla yipranma.Allahım yardımcın olsun

Canım gece kesintisiz mi uyuyor tuna? Emzirmeden nasıl başa çıkıyorsun? Bizimki hala saat başı uyanıyor ve her kalkışta meme istiyor da

Gece emmeyi bıraktı mı?peki nasıl uyutuyosun gece kalkarsa?ben bi deniyeyim dedim yok işe yaramıyo.ara uyanmalarında emmeden uyutsam keşke

Canım gece kesintisiz mi uyuyor tuna? Emzirmeden nasıl başa çıkıyorsun? Bizimki hala saat başı uyanıyor ve her kalkışta meme istiyor da
Evet kızlar akşam 11 den sabah 7 ye kadar kesintisiz uyuyor aşıdan sonra sapıtmıştı ama yine düzene girdi aslında kalkar emzirirdim ama ne bilim başlıcam ama emzirmeye bi kerede olsa

3 kilo 630 gr dı doğum kilosu canım her ay 1er 2 şer alıyordu bu ay böyle olunca şaşırdı sütun yetmiyo olabilr dedi ama huysuzlanmıyor ki dedim yinede başla yavaştan dedi bizim oğlan biz yemek yerken masaya gelecek illa kucağıma yoksa ağlıyo kaşığı ağzıma götürürken takip ediyo oda istiyor artk sanki dombikim :-)
Canım hem hareketliler artık hem artık 1 kilo falan alınmaz be biliyim.canını sıkmada öyle dedi diye, ek gıda iş sana kalmış...

Kızlar naber ya;
bizim oğlan döndü yeni doğana kaç saatte bir uyanıyor sayamıyorum artık. Az önce hipp in yulaflı unlu mamasını aldım. onu vericem bu akşam umarım etkisi olur. Leyla gibi iş yerine geliyorum.
Deneyen var mı bu mamayı?

X