2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Herkese merhaba tekrardan saat 10 bucuk itibariyle oglum sunnet oldu taburcu ettiler simdi uyuyo diye ellemiyoruz bi tek dolven icirdim doktorun demesiyle sabah aksam iciricem bide krem verdi onu suruces sunnet yaptiranlardan ricam tavsiyeleriniz var mi acaba sunu yap bunu yapma diye kac gunde gecer acaba tutmaya bile korkuyorum ben su anda cocugu canini aciticam diye iki buklum emzirdim mesela altini islatsada islatmasada degistireyimmi surekli tamamen mi acik biraksam yoksa ?
hayırlı olsun
rabbim askere gittiği anı ve düğünüde göstersin

Sebzeleri hasladıktan sonra üzerine hakiki 1 çay kaşığı zeytinyağı dök kabız olmaz yanlz porsiyon başı 1 ç.kaşğı.. birde kayısı püresi ver.. gece yatmadan muhallebi yedrmeyi düşünürsende pirinç unu bizi kabızlıktan mahvetti bu yüzden tahıllı veya yulaflı hipp imarka iyi geceler süper onu veriyorum.. dene istersen.. biz böylece atlattık kabızlığı oğlum çekti baya..
Canim bu mama muhallebi yerine herhalde bizdede kabizlik vardi
Ben muhallebi yedirmedim ama kabizlik olursa diye muadili bi mama dusunuyordum iyi oldu yazdigin

Ben mapıcamı bilmiyorum resmen eşimden şiddet görüyorum tanıyamıyorum bu adamı bugun kaç kere aradım nolur biraz erken gel diyee bitti bu evlilik evladım yaşını yaşasaydıı boşanacagım nolursa olsun

Canım ya hala mı Devam ediyor? Şiddet derken fiziksel mi psikolojik mi? Geçen de böyle bi konu olmuştu ondan beri mutsuzsun sanki. Çoğumuzun sorun yaşadığı zaman aklına boşanmak geliyor ama artık bebekler de olduğu için çok zor. Fakat sen artık içinden cikamiyorsan ve fiziksel şiddet varsa dilim varmıyor...

Ya kizlar oğlum 6 aylik oldu. Dogdugundan beri prima ve unibaby mendil kullaniyoruz. Diger bezlerden kullanmak istiyorum artik. Pisik problemini falan kontrol altina alabilirim diye dusunuyorum tavsiye edeceginiz bez var mi. Bir de hersey türk malı olsun istiyorum ama kalite de önemli çok kararsiz kaldim ya napsam?
Hicbisey cocugumdan onemli degil tabiki ama daha uygun fiyatli olanlarda iş görür öyle değil mi?

Canım ben de prima kullandım çünkü diğerleri hep pişik yaptı. Ama her şeyi Türk malı olsun istiyordum. Canbebe iyi tavsiye ederim daha iyisi bimin bezi onu kullanıyorum şimdi. Islak mendil ilk hafta dışında kullanmadım pamukla temizliyorum.

Ozeldeki aylik kontrolumuzden hic korkmuyorum niyeyse. Kendi dr'umuza itimat etmeyip milletin lafiyla bide pediatrik kbb baksin diye devlet hst. Goturduk basimiza gelene bak... hastane mi suriyeli cocuk yuvasi mi belli degildi. Eseklik bende ne duruyosu n bekleme bas git... ahhh kafammm ahhh !!

Canim benimki reflulu dogdu dendi. Ilk gunden beri yavrumun midesi agzinda yasadi. 3 aya yakin bodrumdaydik tatil boyunca 1 kere kusmadi cocugum. Ist donduk o gece basladi kusmaya tekrar. Ilk aylardaki kadar olmasa da hala sık kusuyor. 2 gun sonra 6. Ayimiz bitecek. Bence kizimda reflu falan yok bu pis sehir zehirliyor insani..
Canim benim kizima da reflu dedi dr
1 hafta tatile gittik dalaman a hic kusmadi ordan istanbula donduk basladi
Hakkatten ya cok enteresan

Ozeldeki aylik kontrolumuzden hic korkmuyorum niyeyse. Kendi dr'umuza itimat etmeyip milletin lafiyla bide pediatrik kbb baksin diye devlet hst. Goturduk basimiza gelene bak... hastane mi suriyeli cocuk yuvasi mi belli degildi. Eseklik bende ne duruyosu n bekleme bas git... ahhh kafammm ahhh !!

Canim benimki reflulu dogdu dendi. Ilk gunden beri yavrumun midesi agzinda yasadi. 3 aya yakin bodrumdaydik tatil boyunca 1 kere kusmadi cocugum. Ist donduk o gece basladi kusmaya tekrar. Ilk aylardaki kadar olmasa da hala sık kusuyor. 2 gun sonra 6. Ayimiz bitecek. Bence kizimda reflu falan yok bu pis sehir zehirliyor insani..
Bende 2 defa götürdüm devlete dr tanıdık diye, Eskişehir bile öyle insanlar üst üste koridorda. Devlette ki dr. Alerji testi istedi, eşim Yok yaptırmam burada dedi çıkardı valla. Canım olacağı varmış, daha neler görücez. Allah beterinden korusun

Dün gece oglum kudurdu 3-5 arası uyumadı.belki beş kere emzirmişimdir noluyo bu cocuklara anlamıvorum.tam yattım bi saat sonra banyodan bi ses.her yer su.yukarki ablayı arıcaktım vanayı kapasın diye,meger bizim boru patlamış.az daha kadını uyandircaktım:KK66:
Uyku haramdı bana yani bu gece
Geçmiş olsun. Boru patlayınca bebeninhaline şükür etmişsindir. Bebe nede olsa cürmü kadar yer yakar. Bi sürü iş çıkmış sana banyoda :KK43:

Ben mapıcamı bilmiyorum resmen eşimden şiddet görüyorum tanıyamıyorum bu adamı bugun kaç kere aradım nolur biraz erken gel diyee bitti bu evlilik evladım yaşını yaşasaydıı boşanacagım nolursa olsun
Kuzum sana ne desem bilemiyorum ki. Annenle aran nasıldı, madem kopardın ipleri, çocuk hasta ben manevi olarak yıprandım biraz yardım etsinler de,git annende kal ama işte kaynananda komşu, rahatsız ederler mi? 3-5 güne çiçekle gelir sizi almaya eşin ama :KK43:

Canim bu mama muhallebi yerine herhalde bizdede kabizlik vardi
Ben muhallebi yedirmedim ama kabizlik olursa diye muadili bi mama dusunuyordum iyi oldu yazdigin
Evet canm muhallebi yerine bu iki çeşidi yediiğiden beri oğlumda kabızlık yasamadık pirinç unu yapıyormuş meğer çocuk kıvrım kıvrımdı sabaha kadar.. deneyebilirsiniz sizde :KK66:

Bebislerimiz en yakin zaanda iyilesir insallah. Ben de bu gece yorganla yatiriyorum. English homa dan kaz tüyü almistim. Umarin sıkıntı yartmaz minik kizima.
Bizde sanirimpatates alerji yapti.cenesinin alt kisminda kucuk sivilce gibi seyler cikti.
beşiğine yatırdığımda battaniyeyle güzelce örtüyorum kenarlarını beşiğe sıkıştırıyorum üşür belki diye üstüne a101 den almıştım bende hafif güzel bir yorgan karnından aşağı örtüyorum... çok dönmüyor uykusunda o yüzden pek sıkıntı olmadı.. işe başladğımdan beri saat 5 gibi yanıma alıyorum sürekli emiyor çünkü o zamanda kontrolum altında içim rahat oluyor...

walla canım şu dönemlerde çoğumuz atarlı giderliyiz eşlerimizinde anlayışlı olması yardımcı olması gerekiyor hadi anlayışsızlığı geçtimde şiddet kesinlikle affedilemez heleki bebeği olan bir kadına.... zor bir durum allah kolaylık versin ... ama ben olsam bırak boşanmayı eve almaz kıçına tekmeyi basardım.... çalışan biriysen kendi ayaklarının üstünde durabiliyorsan kolay bir karar olur senin için.... Allah hayırlısını versin...

Ya kizlar oğlum 6 aylik oldu. Dogdugundan beri prima ve unibaby mendil kullaniyoruz. Diger bezlerden kullanmak istiyorum artik. Pisik problemini falan kontrol altina alabilirim diye dusunuyorum tavsiye edeceginiz bez var mi. Bir de hersey türk malı olsun istiyorum ama kalite de önemli çok kararsiz kaldim ya napsam?
Hicbisey cocugumdan onemli degil tabiki ama daha uygun fiyatli olanlarda iş görür öyle değil mi?
yazın yolculukta kızımın bezi bitti markette komili vardı küçük bir paket idarelik aldım ama çok memnun kaldım... her markette her boyunu bulamadım o yüzden yine prima kullanıyorum ama kolaylıkla bulsaydım primaya dönmezdim...

Iyi ki yaptirmamis canım çünkü bir yaşından önce yapılan alerji testleri kesin sonuç vermiyor diye biliyorum.hastaneler bu ara çok fena salgın yuvası allah dusürmesin
Bende 2 defa götürdüm devlete dr tanıdık diye, Eskişehir bile öyle insanlar üst üste koridorda. Devlette ki dr. Alerji testi istedi, eşim Yok yaptırmam burada dedi çıkardı valla. Canım olacağı varmış, daha neler görücez. Allah beterinden korusun

Anneler bizde 5. Ay kontrolünden geldik şimdi herşeyi iyi çok şükür buyu 70 cm kilosu 8730 gr 43 cm baş çevresi demir takviyesine 6 ayında ferromixin başlayacağız 500 gr almış bu ay doktor az buldu ek gıdaya yavaştan başla artk dedi sizce az mı 500 gr gece emmesi azaldığı için mi acaba az kilo aldı sabahlarıda çok hareketli ztn yine de azar azar başlarız ek gıdalara
-ilk önce günlük sütlerden yoğurt mayalayıp yarım çay bardağı ver dedi Bi sıkıntısı olursa ağrı fln bırak onu dedi çok değil mi yarım çay bardağı
- sebze çorbası yap ver dedi (patates havuç kabak)
Meyveleri cam rendede rendeleyip azar azar ver (elma,armut,muz,şeftali,erik,)
-portakal ve mandalina asitli olduğundan ileriki aylarda verirsin şmdi rahatsız edebilir dedi.
Bu ek gıda işi beni bi strese soktu anneler 6 ayda da sabah kahvaltısı ve muhallebilere geçecekmişiz tarif verecekmiş. Zorlanırmıyım bilmiyorum farklı tatlara açık bi oğlan bizim ki ama alerji testi yap 3 gun fln demedi yapsam mı acaba bide çorbasına salça ve tuz baharat koymuyoruz değil mi???

Anneler bizde 5. Ay kontrolünden geldik şimdi herşeyi iyi çok şükür buyu 70 cm kilosu 8730 gr 43 cm baş çevresi demir takviyesine 6 ayında ferromixin başlayacağız 500 gr almış bu ay doktor az buldu ek gıdaya yavaştan başla artk dedi sizce az mı 500 gr gece emmesi azaldığı için mi acaba az kilo aldı sabahlarıda çok hareketli ztn yine de azar azar başlarız ek gıdalara
-ilk önce günlük sütlerden yoğurt mayalayıp yarım çay bardağı ver dedi Bi sıkıntısı olursa ağrı fln bırak onu dedi çok değil mi yarım çay bardağı
- sebze çorbası yap ver dedi (patates havuç kabak)
Meyveleri cam rendede rendeleyip azar azar ver (elma,armut,muz,şeftali,erik,)
-portakal ve mandalina asitli olduğundan ileriki aylarda verirsin şmdi rahatsız edebilir dedi.
Bu ek gıda işi beni bi strese soktu anneler 6 ayda da sabah kahvaltısı ve muhallebilere geçecekmişiz tarif verecekmiş. Zorlanırmıyım bilmiyorum farklı tatlara açık bi oğlan bizim ki ama alerji testi yap 3 gun fln demedi yapsam mı acaba bide çorbasına salça ve tuz baharat koymuyoruz değil mi???
yok canım salça tuz baharat sadece haşladığın sebzelere azıcık zeytinyağı koy kabızlık olmasın...

Ek gıda konusunda kafam allak bullak.
Blw ye bakiyorum, nasıl yapcam diyorum.
Klasik beslenmeye bakıyorum, eski usul geliyor.
Çok kararsızım.

Ek gıda konusunda kafam allak bullak.
Blw ye bakiyorum, nasıl yapcam diyorum.
Klasik beslenmeye bakıyorum, eski usul geliyor.
Çok kararsızım.
Canım blw güzel bşy aslında ama 7 aylık gibi başlıcam ona şmdide bulamaç gibi yapmamaya çalışcam verdiklerimi ki yutmakta zorlanmasın dün ekmek vermiştim eline kemirdi durdu kopardığı olduysa da yutmuş :) bide prinç tanesi verdim onuda dilinde gezdire gezdire yuttu bende ne versem acaba nasıl yapsam die bi endişelendim başta doktor bu gün artık başla deyince hep tadımlık vermiştim çnki oturmayı bilse blw yapardım heralde yalnız oturamıyo henüz

Topluca yaZıyorum kızlar alıntı yapamadım eskiden olsa hüngür hüngür aglardım ama artık eş meş yok kızım var o iyi olsun ben yapacagımı biliyorum acelya2687 acelya2687 canım ateşimiz çıktıgı gün annemlere gittim eşim olacagada dedim ki sende kal nolur nolmaz doktor annemlere yakın kem küm etti ertesi günde kendi annesinde yattı bizim yanımızda kalmadı annem kadıncagız zaten hasta olan yegenim onda o bakıyor 4 gündür ordaydık bi bize bi yegenime dönmekten kadıncagız mahfoldu. Komşu olmaları çok kötü bişey anneme dogru düzgün gidemiyorum ablama desem bırakmazlar ama şimdi herkesinde bir düzeni var Allah tan başka kimseye el açıcak degilim şükür Allah tan başkada korkacak kimsem yok kendide biliyorr ama kızım var işte hiç bana destek olmuyor manevi olarak ben biraz sevgi istiyorum dün tükenmişim resmen hem psikoljik hem bedenen bi gelip sarılmak çok mu zor geçicek demek çok mu zor daha benimle dalga geçiyor internet doktoru diye kötü bi insan degil ama bazen çok tuhaf hallere giriyor o bana vuruyor ama ben altında kalmıyorum geçiriyorum korkmadıgını görsün

Iyi ki yaptirmamis canım çünkü bir yaşından önce yapılan alerji testleri kesin sonuç vermiyor diye biliyorum.hastaneler bu ara çok fena salgın yuvası allah dusürmesin
Bende burda hep öyle okuduğum için diretmedim zaten canım ama dr. Varsa kesin çıkar gibi konuştu. Amin Allah ne düşürsün ne eksikliğini göstersin...

Canım blw güzel bşy aslında ama 7 aylık gibi başlıcam ona şmdide bulamaç gibi yapmamaya çalışcam verdiklerimi ki yutmakta zorlanmasın dün ekmek vermiştim eline kemirdi durdu kopardığı olduysa da yutmuş :) bide prinç tanesi verdim onuda dilinde gezdire gezdire yuttu bende ne versem acaba nasıl yapsam die bi endişelendim başta doktor bu gün artık başla deyince hep tadımlık vermiştim çnki oturmayı bilse blw yapardım heralde yalnız oturamıyo henüz
Canım maşallah kilosu çok iyi gelişimide iyi bizimki kız gerçi kendi bebişimle kıyaslayamam dert etme bizimki 3 aydır 600 gr alıyor doktor ayına göre ne çok kötü ne çok iyi diyor ki gördüklerimden anlatıyım bazı zayıf bebekler ddaha atak kiloya boya bakmıyor ek gıda içinde acele etme bi şu hastalıgı atlatalım bende başlıcam önce sebzeyle ve muhallebiyle birde armut ve muz ile bi temeli oturtayım alerji meselesi yüzünden dogaçlama gidemicem ben

X