2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Biliyorum çok konuşuldu ama unuttum kızlar. Monovit d3 yerine hangi d vitaminini kullanıyordunuz. Abd den getirilen hariç acd3 muydu. Monovit oğlum da çok fena gaz ve huzursuzluk yapıyor. Bugün alayim diyorum eczaneden. Doktora sormadan değiştirsem bir sakıncası olur mu ki
Ben de abd'den getirttim. Carlston markası. Burada drug store larda da satılıyor . Çok pahalı 120 tl civarı. Günde sadece 1 damla

Evet bir hastalıkta bize uğradı malesef oğluşum küçücük ciğerinden öksürmeye başlayınca birde üstüne ateş ve gece sık uyanma eklenince hemen koştuk hastaneye boğaz enfeksiyonu geçiriyomuş oğluşum kaç gecedr niye uyumuyor huzursuz diyoruz oksijen suyu antibiyotik ve birde öksürük şurubu verdi doktor.. ne kadar dikkat etsemde maaleaef mevsim geçişinden ötürü hastalandı yavrucak..

bizde dün hastaneydeydik
geçmiş olsun
mevsim geçişiymiş

maddi durumum iyi olsada çalışırdım ama bir farkla çocuğumun yanında gerektiği kadar kalarak..
bu dünya ve sistem adil değil malesef..
ne diyoruz çok şükür bin şükür bugünümüze..

Cümleten gwçmiş olsun valla acele acele yazıyorum öksürük şurubu kullanmayın diyor kadir tugcu oku canım bi istersen ona göre kullan biz hiç bir ilaç almıyoruz şu an kendisi atacak ve c vitamini alıyor zaten multi vitaminde ama içim dayanmıyor gözlerinden süzülen yaşlara Allah ın gücüne gitmesin kendimi çok bitkin hissediyorum büyük konuşmim rabbim bana kızımk bagıslasın yeterrr Allah daha büyük derdi olanlara yardım etsin sabahtan beri ota boka ağlıyorum

normal yumurtadan daha faydalı bıldırcın yumurtası bu bir.
ikincisi ben doğaçlama takılıyorum kurallar bize göre değil.
ne 3 gün kuralı uyguladım ne de çocuğuma sınır koydum yeme konusunda..
yıyebilme yetisi olan herşeyi az az yediriyorum ben...
Canım kurallar alerji yaparsa dikkatli olalım diye malesef.peki inek sütü,bal filan da vermeyi düşünüyo musun?

Canım kurallar alerji yaparsa dikkatli olalım diye malesef.peki inek sütü,bal filan da vermeyi düşünüyo musun?
İnek sütüde balda yedi tabi kilolarca değil tadımlık....
formül mamalar bile süt tozundan yani özünde inek sütünden üretiliyor yogurtta,peynirde, ayranda hepsi sütten yapılıyor şekil değiştirmiş ve mayalanmış hali zararsız da saf halimi zararlı bence değil....
zaten artık cocuklar için devam sütü niteliğinde sütler satılıyor pınarın var mesela 6 aydan ıtıbaren kullanılıyor...
formul mama yerıne 6 ayı doldurdugunda ondan almayı dusunuyorum...

İnek sütüde balda yedi tabi kilolarca değil tadımlık....
formül mamalar bile süt tozundan yani özünde inek sütünden üretiliyor yogurtta,peynirde, ayranda hepsi sütten yapılıyor şekil değiştirmiş ve mayalanmış hali zararsız da saf halimi zararlı bence değil....
zaten artık cocuklar için devam sütü niteliğinde sütler satılıyor pınarın var mesela 6 aydan ıtıbaren kullanılıyor...
formul mama yerıne 6 ayı doldurdugunda ondan almayı dusunuyorum...
maşallah bebegine maşallah kakada makada bi problem yok inşallah gerçi dediğin gibi her bebek farklı seninki kaldırabiliyormus ne mutlu sana yakında ev yemeklerine başlarsın sizle bir yer

maşallah bebegine maşallah kakada makada bi problem yok inşallah gerçi dediğin gibi her bebek farklı seninki kaldırabiliyormus ne mutlu sana yakında ev yemeklerine başlarsın sizle bir yer
valla balık vs yedı, kış sezonu biz ne yersek ondan vermeyi düşünüyorum sadece ona verdiğimin baharatını ve tuzunu azltcam yada koymayacagım o kadar...

Cümleten gwçmiş olsun valla acele acele yazıyorum öksürük şurubu kullanmayın diyor kadir tugcu oku canım bi istersen ona göre kullan biz hiç bir ilaç almıyoruz şu an kendisi atacak ve c vitamini alıyor zaten multi vitaminde ama içim dayanmıyor gözlerinden süzülen yaşlara Allah ın gücüne gitmesin kendimi çok bitkin hissediyorum büyük konuşmim rabbim bana kızımk bagıslasın yeterrr Allah daha büyük derdi olanlara yardım etsin sabahtan beri ota boka ağlıyorum
Canm öncelikle sizede geçmiş olsun yanlız çocugun ciğerinden hırıltılı nefes geliyo ve çok öksürüyo bu durumdan c vitaminin faydalı olacağını düşünmüyorum annemde zamanında bana öksürük şurubu içirmemiş yani ben içememişim şuan astım hastasıyım.. bu ciğer konusuda hafife alınmaz bronşite cevirebilir o yüzden ben ilaç kullanmada bu kadar sınır koymuyorum çünkü ancak ilaç takviyesiyle iyileşebilir Durumumuz..

Canm öncelikle sizede geçmiş olsun yanlız çocugun ciğerinden hırıltılı nefes geliyo ve çok öksürüyo bu durumdan c vitaminin faydalı olacağını düşünmüyorum annemde zamanında bana öksürük şurubu içirmemiş yani ben içememişim şuan astım hastasıyım.. bu ciğer konusuda hafife alınmaz bronşite cevirebilir o yüzden ben ilaç kullanmada bu kadar sınır koymuyorum çünkü ancak ilaç takviyesiyle iyileşebilir Durumumuz..
Tabiki canım ilaç kullanılmalı ben asla ilaç kullanılmasın demiyorum bizde kullanıcaz belki Allah korusun sadece o şöyle diyor öksürük savunma mekanizmasıdır öksürük durdumu balgam cigere iniyormuş sonrada bronşit oluyormuş ventolin veriliyormuş ondan sonra çocuk astım oluyormuşşşl muşş mışşş karikatür gibi oldu yeminle bizimkide öksürüyor yoksa bizim doktor bişey vermeyin dedi hırıltı olursa götürücem bende

Tabiki canım ilaç kullanılmalı ben asla ilaç kullanılmasın demiyorum bizde kullanıcaz belki Allah korusun sadece o şöyle diyor öksürük savunma mekanizmasıdır öksürük durdumu balgam cigere iniyormuş sonrada bronşit oluyormuş ventolin veriliyormuş ondan sonra çocuk astım oluyormuşşşl muşş mışşş karikatür gibi oldu yeminle bizimkide öksürüyor yoksa bizim doktor bişey vermeyin dedi hırıltı olursa götürücem bende
Bizimki hırıltılı ve balgamlı canm.. inşallah sizinkine gerek kalmaz çünkü ilaçta acı yavrum çok küçük kıyamıyorum.. Allah bebekleri korusun her daim hiç hasta olmasınlar o kadar savunmasızlar ki..

Bu zeytinyagı mevzusu,katı gıdaya gecince mi?korkuyorum patates,havuc filan kabız yapacak diye
Sebzeleri hasladıktan sonra üzerine hakiki 1 çay kaşığı zeytinyağı dök kabız olmaz yanlz porsiyon başı 1 ç.kaşğı.. birde kayısı püresi ver.. gece yatmadan muhallebi yedrmeyi düşünürsende pirinç unu bizi kabızlıktan mahvetti bu yüzden tahıllı veya yulaflı hipp imarka iyi geceler süper onu veriyorum.. dene istersen.. biz böylece atlattık kabızlığı oğlum çekti baya..

Hiçbişey yapmadım ekstra. Normalde nasıl altını degistiriyorsam öyle devama ettim. Bezini de 1 no büyük ile değiştirmedim ama istersen sen yapabilirsin. Bi krem verdi Dr onu sürdum 3 günde iyileşti ama ağladı 3 gün. Ne dese (gozleriyle) yaptım keyfine gittim
Pipisinde sislik ve hafif morarma var normal mi sizinde oldumu acaba ona gore doktora gidicem

Slm kızlar.

Bayadır okuyup okuyup yazamıyorum.
Ek gıda bahsedilmiş bizimki 5 ay 18 günlük.6 ay dolmadan hiç bişi vermeyi düşünmüyorum. Anne sütüne devam.

Hava burda soğudu 5 gündür doğalgaz yakıyoruz. Gece 3 dereceye sabah 7 gibi de 10 derece oluyor. Hastalanacak diye ödüm patlıyor.

8-13 annene ve dede ile kalıyor. Bir sıkıntı yok. Süt sağıp bırakıyorum.

Gece emmesi de 2 saatte bir. Uyku problemi yok. Mesela şu an uyudu. Gündüz uykuları kısaldı 2 saatte 40 dk uyuyor artik.

Böyle böyle yuvarlanıp gidiyoruz.

Pipisinde sislik ve hafif morarma var normal mi sizinde oldumu acaba ona gore doktora gidicem
Geçmiş olsun cnm. Morarma ve ödem normal. 3 gün ağlar. 5 gün sonra hareketleri normale döner. Bardak koymanı öneririm. Biz koymadık.pipi beze degince kanadı. Ama bardak da bacak arasına bi müddet sonra pişik yaptı. Kağıt bardak yerine köpük bardak kullanın istersen. Furacin krem, batikon ve 4 saate bir calpol ağrı kesici verdim.
Sunnetten 3 gün sonra küvete oturttun dedi. Dikisleri böylece kolayca attı. Üzerindeki yaralardan temizlendi.
Bizimde bu şekilde 3 gün ağlayarak geçti. O ağladıkça bende kahroldum. Bin pişman oldum. Ama geçti gitti artık. Sunnet zormuş onu anladım.

Bizimki hırıltılı ve balgamlı canm.. inşallah sizinkine gerek kalmaz çünkü ilaçta acı yavrum çok küçük kıyamıyorum.. Allah bebekleri korusun her daim hiç hasta olmasınlar o kadar savunmasızlar ki..
Şu an şu mesajı okurken bile aglıyorum onlara biiey olmasın bize gelsin onlara gelicek olan bebegim grip oldu diye aglamıyorum annelik çok başka bişeymiş Allah kötü hastalıklarla ugrasanlara yardım etsin dayanma gücü versin tek istediğim Rabbime layık bi evlat yetiştirmek inşallah bu duami kabul eder sizede çok çom geçmiş olsun umarım hemen geçer vee tün anneler dikkat edin hava o kadar tuhaf ki salgın gibi

Geçmiş olsun cnm. Morarma ve ödem normal. 3 gün ağlar. 5 gün sonra hareketleri normale döner. Bardak koymanı öneririm. Biz koymadık.pipi beze degince kanadı. Ama bardak da bacak arasına bi müddet sonra pişik yaptı. Kağıt bardak yerine köpük bardak kullanın istersen. Furacin krem, batikon ve 4 saate bir calpol ağrı kesici verdim.
Sunnetten 3 gün sonra küvete oturttun dedi. Dikisleri böylece kolayca attı. Üzerindeki yaralardan temizlendi.
Bizimde bu şekilde 3 gün ağlayarak geçti. O ağladıkça bende kahroldum. Bin pişman oldum. Ama geçti gitti artık. Sunnet zormuş onu anladım.
Ben sünnet ettirmedim ama bilgi rica ediyorum kızlar,pipinin altında,ucuna kadar cizgi var.normal midir yoksa saglık ocagna göturcem

Bugün doktora gittik kuzum hasta oldu benden geçti onada bir hafta kullanmak kaydıyla antibiyotik verdi ağrı kesici verdi burun spreyi iyice yayılmasın dedi. Birde ek gıdayı sordum dedim memeden kesmemiz lazım hamileyim bana liste verdi ona göre başla dedi yanlarına sırasını yazdı sizinlede paylaşayım. Miktarlarını kızımın kilosunu ayını boyunu falan hesap yaptı şu kadar bu kadar ver dedi. Rabbim kuzularımıza şifa versin gözünü bile açamıyor bebeğim.

Eklentiler

• IMG_8607.JPG
    IMG_8607.JPG
    40,1 KB · Görüntüleme: 105
Hasta olan bebişlerimize de annelerimizede çooook geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm rabbim hepinize şifa versin tez vakitte inşallah bizde yaktık doğalgazı artk geceleri felaket soğuk oluyor evler ben nasıl hissediyorsam bebişide öyle giydiriyorum oda sıcaklığımız 24 derece kazağı var altında badysi çıtçıtlı terlemediğine göre idealdir heralde emerken bile terlemiyor artk kışın soğunu sevmiyorum görüntü güzel ama olsun mevsim de mevsimliğini yapıyor erken getirse de soğuğunu 3-4 ay koruyup kollayacağız bebişleride kendimizide Allah hepimizi korusun kötü hastalıklardan kazadan beladan musibetlerden inşallah

Hasta olan bebişlerimize de annelerimizede çooook geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm rabbim hepinize şifa versin tez vakitte inşallah bizde yaktık doğalgazı artk geceleri felaket soğuk oluyor evler ben nasıl hissediyorsam bebişide öyle giydiriyorum oda sıcaklığımız 24 derece kazağı var altında badysi çıtçıtlı terlemediğine göre idealdir heralde emerken bile terlemiyor artk kışın soğunu sevmiyorum görüntü güzel ama olsun mevsim de mevsimliğini yapıyor erken getirse de soğuğunu 3-4 ay koruyup kollayacağız bebişleride kendimizide Allah hepimizi korusun kötü hastalıklardan kazadan beladan musibetlerden inşallah
Amin canım cümlemizii korusun Rabbim

Bebislerimiz en yakin zaanda iyilesir insallah. Ben de bu gece yorganla yatiriyorum. English homa dan kaz tüyü almistim. Umarin sıkıntı yartmaz minik kizima.
Bizde sanirimpatates alerji yapti.cenesinin alt kisminda kucuk sivilce gibi seyler cikti.

X