2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hemen hemen hepimiz bebislerin resimlerini attık herhalde bi değişiklik yapıp bebislerin isimlerini paylasalimmi ? :) Benimki Bartu profilde yaziyor gerçi

Kizlar bebeklerinizin kusma durumu nasil hepimiz yaklasik 6 aylik olduk ve ya gectik
Dr bize 6 aylik olunca azalir demisti
Ama bizde hic bir degisme yok gunde en az 10 kere kusuyoruz
Sizin bebekleriniz nasil ?
Cnm maalesef bu bir huy bence , kızım hep kusardı hala en ufak bulantıda kusuyor. Oğlum çok şükür hiç kusmadı diyebilirim maşallah.hiç sinirlerini bozma, kusacağı varsa kusuyorlar sakince tepki vermemeye çalış ki artmasın

Benim düşündugum biraz daha ince.göruntu aynen böyle,ruzgardan filan korusun beli acılmasın diye.yarın ben de turlayayım bakalım.hava da bi dengesizki bugun cok sıcaktı,dun kalorifer yakmıştık
Bende öyle daha incesinden aradım ama bunların incelerine uyku tulumu onlar dediler bulursan bana da haber ver hatta foto da çek bende göreyim :)

Bizimki de çiğneme hareketine başladı ya bence o zaten olucak bişeyi belki 2 hafta öne çekiyor. İster istemez meyve parçası, pirinç, bisküvi katı kalıyor tabakta bi şekilde alışıcak, ben muz verdim bi iki kere eline yok ya Boğaz'ına kaçabilir Kocaman koparıyor bana ters bu iş, bir ay sonra yesin benimki elinde

Hemen hemen hepimiz bebislerin resimlerini attık herhalde bi değişiklik yapıp bebislerin isimlerini paylasalimmi ? :) Benimki Bartu profilde yaziyor gerçi
Özgür Eymen genelde Eymen diye hitap ediyoruz çok sevdiğimiz dayımız polis uzaklarda dayısının adınıda taşısın diye özgürüde ekledik :)))

Canım ben bişey anlamdım o gun eşimle oynadılar biraz ateşi var dedi bizde oynadık uyuduk falan öglen rota aşısına gidecektik bi ateşini ölçeyim dedim 37.4 sonra zaten yükseldi fitil attım geçti annem gelmişti geri gitti sonra huysuzluk başladı fitil 8 satte veriliyo ya koştur koştur anneme gittik doktor annemlerim komsusu 38.5 olmadan bişey yapma dedi idrar verin dedi baktı bişey yok biz beklerken 38.7 olunca yine fitil ve sabahı zor ettim kanda bişey yık idrardada hafif enf ki idrarı götürmemi 45 dk sürdü durum böyle gelişti

Bende diş sandım ama dişte ateş bu kadar çıkmaz mış ama deli gibi agzını kaşıyor amin canım
Antibiyotige başlayınca kusmada oldu yüzü nokta bıkta kızardı ant alerji yaptı kestik ateşi kontrol ediyorum sürekli sagol canım inşallah

Gecmis olsun canim. Bol bol emzir bebisini. Havalar sogudu artik hastaliklar basladi. Cok dikkat etmek lazim. Allah bebislerimizi korusun
Ah kuzum emmiyor zorla uykuda veriyorum memeyi yine red ediyor vallahi bebekler çocuklar hasta olmasın
Allah beterinden korusun daha neler görecegiz Allah bilir amin cankö
Havale mi
38.7 ile mi
Canım 37 ile bile Allah korusun havale geçiren varmış ama bize doktor sakın 38.5 olmadan bişey yapma dedi bagışıklık kuvetlensin diye

Kizlar havalar sogudu baya baya artik yelekler cikti bizde dolaplardan.
Gecede kalin battaniye ortuyorum.

Monttan bahsedilmis ben tecrube olarak astronot mont derim cok kullanisli beli acikta kalmiyor butun vucudunu sariyor ben yigitede kullanicam memnun kalmistim.

Ici tuylu disi polar ayicikli tulum sormussunuz yagiza c&a dan almistim orayada bakin derim gerci 5 sene gecti uzerinden ama belki yine vardir:))

Bizde baya baya ekgidaya gectik.
Bugun kabak patetes cok az tuz haslayip tel suzgecten gecirip verdim pek sevmedi bende zorlamadim.
Nergis26 sen corbayi nasil yapiyorsun tarif paylasirmisin

Kuzucuk uyudu annede uyumadan size durum özeti geçmek istedi. Perşembe 6. Ay aşısı olmuştu o günden beride huysuz ve sürekli mızıl mızıl mızıldayan bir çocuk oldu halbuki uyanınırken bile gülerek uyanırdı ama galiba yavaş yavaş düzelecek gibi. Dün de uyku düzenine başlıyım dedim öyle ağladıki dayanamadım içim acıdı resmen onuda bıraktım :) ben hamileyim biliyorsunuz emzirmeyi kesmeye çalışıyorum orda biraz zorlanıyoruz azalttık bakalım bu yüzden de ek gıdaya önceliğimiz çok oldu. Sebze çorbası içmiyor ben ne yiyorsam ondan istiyor meyve püresi veriyorum mamaya başladık şimdilik zor gibi alıştırsana kadar ek gıdayı ama ona da alışıyoruz yavaş yavaş bizden böyle teyzeler. Bende hem hasta hem hamile hem bebişli ohh sefam olsun kendime :) :)

Yok canim bebek zaten kizamamki
Benim kafama takilan acaba normal mi degil mi
Yada endisem bi hastalik belirtisi mi
Sizin bebekleri merak ediyorum az cok kafamdaki soru isaretleri kalksin diye

Muz bu aylara uygun mu ki yaa.yani benim listemde yok.ne zamn olacak ona da bakmadim.

Selaaamm
Yorgun hasta hala uykusuz anneden kocaman selaaaam
Ruzgarim okulun ilk haftasi eve grip getirdi cuma aksami basladi belirtiler Allahin emri oznur simayi ope ope onada bulasti
Hapsuruklar havada ucarken kari koca bizde nasibimizi aldik sukur..
Suanda koca danam ayaklarimda kucuk danam memede
Burunlar tikali oldugundan guzel nefrs alamiyorlar buyuk oksuruyor
Kucuk uyaniyor
Ve ben is basi yapiyorum bugun..
Rabbim yardim etsin cumlesine bizede..

Kızlar 4.ay Yalın sapitti demiştim ardimizdan sizinkiler de gelmisti. 5.ay iyi geçmişti. Hazır olun. 6.ay çok fena geliyorlar diyorum çok da uzatmiyorum. 4 gündür ve gecedir uyku yok!
Asidan sonra delirdi bebek! Uyku konusunda delirdi ateş yapmadı huzursuzluk da yapmadı ilk gün sorunu olmadı ama uyumadi hiç. Dr goturduk kulak iltihabı var dedi. İlaç verdi günde 1 defa antibiyotik.

Bu kulak iltihabını da ne cok duyuyorum nasıl kapıyolar ki,korkudan cocugun kulagna dokunmuyorum temizlemek icin.gecmis olsun.belki ondan uykusuz olmustur gecer inş.
Benimki de dun deliksiz uyudu,hic ümitlenmiyorum bu gece acısını kesin cıkartacak

ek gıda muhabbetı gecmıs kızım 6. ayın ıcınde balık ve az mıktarda kırmızı ette verdım, genelde meyve puresı corba muhallebı yıyor.
kahvaltıda ıkı gune bır bıldırıcın yumurtası, lor, bıskuvı, az bısı tereyag pekmez falan yıyor..
ne yerse yesın formul mamadan vazgecmıyor (anne sutumuz yok)
ekmek kemırmeyı cok sevıyor...
en sevdıgı meyve muz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…