2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu kulak iltihabını da ne cok duyuyorum nasıl kapıyolar ki,korkudan cocugun kulagna dokunmuyorum temizlemek icin.gecmis olsun.belki ondan uykusuz olmustur gecer inş.
Benimki de dun deliksiz uyudu,hic ümitlenmiyorum bu gece acısını kesin cıkartacak

Bilmiyorum aşı mi 6.ay huysuzlugu mu kulak iltihabi mi anlamadim
5.ay iyiydi. 4.ay böyle uyumuyordu. Ama inan ki hiç uyumuyor hani abartmiyorum. Cuma gündüz 6-22 arası 45 dk, c.Tesi gündüz 6-22 arası 1 saat, dun ise 2 saat uyudu sadece. Geceleri de kesik kesik toplamda 4 saat ancak uyudu ve hep huysuzlandi.
Aşıyı perşembe sabah oldu ve o gün ve gecesi hiçbişey yoktu. Dr aşınin 24 saat etkisi olur dedi bu aşı değil kulak iltihabı dedi.

günaydın
benimkinin durup dururken sesi çatallaştı anlamadım kompiyide yaktık ama

Pamuklarım hazırdı evde ahhh ah o günlere geri dönebilsem... ilk bir hafta hiç değiştirmedim bebeğin altını. Sevmek için kucağıma bile almadım. Hastanede kullanmak için Islak mendil götürmüştüm, annemler onu kullandılar, toparlanıncada zaten Islak mendile alıştı diye pamuğa dönmedim :KK43:

İlk 1 hafta neden kucağına almadım kuzu? Anlamadım kafama taktim

Ben üç gün alerji testi yapmadım fakat şeftali püresi vermiştim bikere akşama doğru oğlumun vücudunda sivilce tarzı kabarıklar oluştu sonra bikaç gün sonra yine seftali verdim yine aynı oldu.. böylece seftaliye alerjisi oldugunu anladık bidahada vermedim.. yani alerjisi olursa üç günde değil aynı günde veya ertesi günde ortaya çıkar diye düşünüyorum

Cikmayabiliyor kuzu. Alerji konusu hassas ve tehlikeli. Aman yanlış yönlendirme olur da biri de sen yazdın diye yapar bebeğe bişey olur. Bu konularda Dr ne derse onu yapın. Yegenin alerjik bebek neler neler yaşandı. Aman ha çok dikkat. 3 gün kuralını yapın. Zaten zor bişey değil ve ilk yedirdiginizde 1 kerelik yapacaksınız daha sonra yapmayacaksiniz. Öptüm.

Son düzenleme:
Kızlar dru beslenme tablosu veren varsa atabılır misiniz ? Bu meyveleri 3 gün arayla vericez doru anladm dimi 3 gün aynı meyveyi değil dimi verip 3 gün bekleyip diğerine geçicez? Biz daha 6 yı doldurmadık dr sadece tatmaya basladın meyveyi dedi bir de yogurt ver deiBir de bebeklerinizi neyle örtüyosunuz havalar sogudu

3 gün patates 3 gün seftali 3 gün armut...

Bilmiyorum aşı mi 6.ay huysuzlugu mu kulak iltihabi mi anlamadim
5.ay iyiydi. 4.ay böyle uyumuyordu. Ama inan ki hiç uyumuyor hani abartmiyorum. Cuma gündüz 6-22 arası 45 dk, c.Tesi gündüz 6-22 arası 1 saat, dun ise 2 saat uyudu sadece. Geceleri de kesik kesik toplamda 4 saat ancak uyudu ve hep huysuzlandi.
Aşıyı perşembe sabah oldu ve o gün ve gecesi hiçbişey yoktu. Dr aşınin 24 saat etkisi olur dedi bu aşı değil kulak iltihabı dedi.
Çok geçmiş olsun kuzum, çabucak iyileşir yalın paşa inşallah

Cikmayabiliyor kuzu. Alerji konusu hassas ve tehlikeli. Aman yanlış yönlendirme olur da biri de sen yazdın diye yapar bebeğe bişey olur. Bu konularda Dr ne derse onu yapın. Yegenin alerjik bebek neler neler yaşandı. Aman ha çok dikkat. 3 gün kuralını yapın. Zaten zor bişey değil ve ilk yedirdiginizde 1 kerelik yapacaksınız daha sonra yapmayacaksiniz. Öptüm.
Ben kimseyi yönlendirmiyorum canm kim ne isterse onu uygulayabilir tabikide herkesin bi doktoru var burda sadece fikir paylaşıyoruz sordular söyledim ben yapmadım diye ben yapmadım diye yapmayacak değiller ya.. bu saatten sonra yapmak saçma olur çünkü eymen nerdeyse tüm serbest meyve ve sebzeyi yedi.. her hangi problemde olmadı çok şükür..

Patatesin 1. gunü süper gecti. Benim tutmami kesinlikle istemiyor.kendi tutup yemek istiyor. @Nergis26. Evet canim gaklisin insan korkuyor bogulma riskine karsi.allah korusun. Parca koparip ögürüyor bazen.sakin olup bekliyorum.icimden dua ya basliyorum :KK70: cabuk cikartiyor zaten ama.yine de tehlikesi var tabi ki.
Bugun 4.gunumuz.artik yavas yavas cigneme hareketlerine de basladi cok sükür.
Isteyenler icin tadim listesi yaptim.temize cekip atacagim.
Ay maşallah ya ben çok korkuyorum bu katı gıda işinden eşimde diyor melekler koruyor onları bu kadar stres yapma diye ne güzel öğrendi senin bebis bende 7.ayda başlayacağım böyle vermeye inşallah

Ben kimseyi yönlendirmiyorum canm kim ne isterse onu uygulayabilir tabikide herkesin bi doktoru var burda sadece fikir paylaşıyoruz sordular söyledim ben yapmadım diye ben yapmadım diye yapmayacak değiller ya.. bu saatten sonra yapmak saçma olur çünkü eymen nerdeyse tüm serbest meyve ve sebzeyi yedi.. her hangi problemde olmadı çok şükür..
bende 3 gun kuralını uygulamayanlardanım bu bır tercıh meselesı ne ısterse ne kadar ısterse yedırıyorum kızıma :KK66:

5.ayımız bitti.8400gr/72cm .yalnız bi sey sormayı unuttum doktora,size sorayım pipisinin arkasında bir çizgi var sizde de oldu mu?esim söyleyince dikkatimi cekti.anormal bisey olmasa gerek

bende 3 gun kuralını uygulamayanlardanım bu bır tercıh meselesı ne ısterse ne kadar ısterse yedırıyorum kızıma :KK66:
Tabiki canm tercih meselesi ben uygulamadım diye mi sende uygulamadın hayır tabiki.. kimi blw ile deniyor kimi 3 gün kuralı ile kimide serbest gidiyor herkesin doktoru ve kendi uygulamak istediği yöntem var.. bende oğlum ne isterse onu yediriyorum zaten ufaklıklar bizi yönlendiriyo :))

Kizlar bebeklerinizin kusma durumu nasil hepimiz yaklasik 6 aylik olduk ve ya gectik
Dr bize 6 aylik olunca azalir demisti
Ama bizde hic bir degisme yok gunde en az 10 kere kusuyoruz
Sizin bebekleriniz nasil ?
Biz halen cok kusuyoruz gecen kontrelde yine sordum sorun teşkil etmedikçe müdahele etmiyoruz dedi kilo alımı iyi çok şükür.. Her mamadan sonra mutlaka kusuyoruz

Tunaydinlar çalışanlara işlerinde kolaylik versin allah umarım herkes iyidir 21 nisan doğumlu oğlum. . Ama hala gaz sancisi çekiyor çok üzülüyorum gece surekli ikiniyo masaj yapiyorum ancak oyle gaz cikariyo ama ne gaz! Tas olsa catlar o kadar gaza bunun için doktora gotursemmi yine bilemiyorum ki yaaa offf sizde de varmı naptiniz.? Bugün sünnet için doktora götüruces doktorumuz darlık var hafif dedi çok beklemeyin dedi o yüzden inşallah bakalım sünnet edeçek olan doktor da bi baksın bakalım. . 21 eylülden beri ek gıdaya geçtik 3 gün kabak havuç ve Patatesi haşlayıp süzgeçten geçirip boza kıvamında verdim 1 1 buçuk gibi 3 gündür de saat 5 6 gibi buna yoğurt ekledik yarın da sabah saatlerinde 10 11 gibi meyve vericem cam rendeden geçirerek bunları öğün olarak vermiyorum yani en fazla yarım çay bardağı olacak dedi doktorumuz tadimlik yani döyümlük değil zaten hiç o kadar bile vermedim daha 5 aylik çünkü .. bi örnek olsun diye yazayım dedim ben de

betul8516 betul8516 bizde de ses çatallaşması var. korkuyorum hasta olucak diye. ateşine bakıyoruz sürekli. gece de saçma sapan uyudu yarım saate bir uyandı nerdeyse. inşallah hasta olmaz. ne yapsak ne versekte ilerlemeden durdursak acaba uufff

bal limon veremeyiz bal 1 yaşına kadar yasak. pekmez limon versek yumuşatmaz mı acaba ? birde buhar makinesi demişler. havaların bokluğundan oldu gece yatarken sıcak sabaha karşı buz gibi oluyor, camı kapatsan yatamıyorsun açsan üşüyorsun sabaha karşı.
ilerlemeden durdursak bari :/ betul8516 betul8516

Tunaydinlar çalışanlara işlerinde kolaylik versin allah umarım herkes iyidir 21 nisan doğumlu oğlum. . Ama hala gaz sancisi çekiyor çok üzülüyorum gece surekli ikiniyo masaj yapiyorum ancak oyle gaz cikariyo ama ne gaz! Tas olsa catlar o kadar gaza bunun için doktora gotursemmi yine bilemiyorum ki yaaa offf sizde de varmı naptiniz.? Bugün sünnet için doktora götüruces doktorumuz darlık var hafif dedi çok beklemeyin dedi o yüzden inşallah bakalım sünnet edeçek olan doktor da bi baksın bakalım. . 21 eylülden beri ek gıdaya geçtik 3 gün kabak havuç ve Patatesi haşlayıp süzgeçten geçirip boza kıvamında verdim 1 1 buçuk gibi 3 gündür de saat 5 6 gibi buna yoğurt ekledik yarın da sabah saatlerinde 10 11 gibi meyve vericem cam rendeden geçirerek bunları öğün olarak vermiyorum yani en fazla yarım çay bardağı olacak dedi doktorumuz tadimlik yani döyümlük değil zaten hiç o kadar bile vermedim daha 5 aylik çünkü .. bi örnek olsun diye yazayım dedim ben de
ben hala arada sapsimblex veriyorum. takip ediyorum gazı az çıkarsaydı ve huysuzlanıyorsa damlatıyorum. istersen kullan sende biz faydasını gördük. ama sünnet olduktan sonra gazı geçen bebelerde biliyorum belki sizinde sünnetten sonra düzelir ne alaka deme bilmiyorum :))

X