2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Belli olmaz canim benim cogu kisinin dogumdan once geciyormus,nadiren doguma kadar suruyormus,ben istisnayim,skma canini gecicek bu gunler insallah

Sizede çok geçmiş olsun
PROSPAN verdi doktorumuz şükür atlattık az bi öksürük var ,
O gece yola çıktık biz yeni döndük öcal girebildim foruma...
İyileşmiştir ufaklık inşallah

Hemen dahil oluyorum :)
Yeni döndük tatilden
Kendimize gelmeye çalışıyoruz

Hanimlar ilk disimiz kendini gösterdi. Ama gece cok huysuz aglamalar donmeler vs.ne kadar surer acaba?
gözün aydın darısı başımıza inşallah

Günaydın kızlar mama kullananlar hangi marka mamaları kullanıyorsunuz ?
ben henüz başlamadım 5 aylık olduk ... ablamın çocuğuna sma kullanıyoruz milupa almıştık önceden biraz yedi ama sonradan yememeye başladı sma yı sevdi yiyor afiyetle....

Ne bileyim ben de hep eskiden beri samsung seviyorum,a5 güzel evet,j serisi de güzel,j5-j7 falan..ne kadara almış teli?
canım A5 i 1,350 tl ye almış....

ben hala olamayanlardanım... oğlumda hemen olmuştum halbuki.... korkudan test mest yapamıyorum....

benim kız biraz iri kıyım 2 hafta önce 4,5 aylıkken 9,750 di ... ayın 19 unda 5 ayı bitti ...

Arkadaslar ben bu uyku egitimi isini hallettim gibi. Gunduz de gece de besigine koyuyorum kendi kendine uyuyor. Bir tek gece iki saatte bir kalkip emmerken uyumasini cozemedim.
Ayrica aksam yatma saati 7.30 ve sabah kalkma saati 08.00 oldu :)
ohhh maşallahhh benimki hala memede uyuyor... işe başladım çok zorlanıyorum uyurken memeyi arıyormuş...
Esmeralda canım 2. Günü nasıl geçmiş nazlı kızının?
ahh canımm sormaa uyku saati gelince çığlıklar yükselmiş bebek arabasını evde süre süre uyutmuş dayısı... hiç ağlamayan bebek ti ama memede uyuduğu için çok sıkıntı oldu akşam 5 de çıktım eve gittim 12 de uyuması gerekirken 3 e kadar zorla uyutmuşlar eve gittiğimde uyuyodu 6 da kalktı.... sabah gülücükler atıyodu bıraktım bakalım uykusu gelince ne olacak... dün yine kaşıkla vermişler sütümü... suyu içiyor sütü içmiyor biberonla zilli....

Camaron arkadaşım çok teşekkür ederim Allah razı olsun, dün burada okudum byo muydu o siteye girdim okudum, kızımda 3 aylıkken uyku sorununu çözmüştük, odası vardı çünkü yatırıp pişpiş yapardık gece 2 kere kalkardı gayet iyiydi, Arda da maalesef koyun koyuna aylardır salla emzir kafayı yemek üzereydim, dün gece bi cesaret bizim odada park yatağına koyduk, pişpişle hiç kucağa almadan çok az ağlayarak yarım saatte uyudu, gece de o sitede 6 aydan itibaren gece beslenmesi tamamen alışkanlıktır , gereki değildir e güvenerek kendimi tutarak:) 2 kere emzirdim , akşam 9.30 gibi uyudu , 1 de ve 4 te emzirdim sabah ilk kez 7.30 a kadar uyudu, şimdi de 9.30 da yine 15 dk pişpiş yaptım park yatakta sevdiği şarkıyı 5 kere dinledi ve inanılmaz ama ağlamadan uyudu birer maşallah ınızı alırız, bu Bebek doğduğundan beri araba hariç hiç sallamadan uyumadı nerdeyse, boşuna sallamayın arkadaşlar. Sevmiyor bebekler biz Türk anneleri icat etmişiz bu işi, ilk 3 ay gaza iyi geliyor sonrası boşuna

ben hiç sallamadım sırtına pış pış yapıyorum
karanlık oldu annecim hadi uyuyoruz
uyumazsak büyüyemeyiz diyip anlından öpüyorum
gece uyuyor ama gündüz uyumuyor benimkide
gündüz hiç bişi yapamıyorumki
eşimde yetiştiremiyor devamlı mesaide
yoksa yanmıştık
benimkide evin kredisine gidiyor

Canim sizde de ise yaradigina cok sevindim :) ben de bugun doktora gidicem, doktor altinci ayda keseriz gece beslenmesini demisti. Bugun de oyle derse, kesicem artik.
Uyku isi cok onemli ya. Resmen oglum daha mutlu bir cocuk oldu. Gulerek uyaniyor artik. Gunduz uykulari da uzadi. Insallah boyle devam ederler kuzular.

Bizede lazim bu uyku egitimi(
Valla tam siyirmalik uyut uyansin salla uyusun yataga yatinca hoppp geri uyansin emmeden asla uyumasin(
Salak gibi oluyorum artik uyandigimda hic dinlenmis hissetmiyorum kendimi.
Bende 6.ayimiz dolsun basliycam hemen insallah uyku egitimine sart kesinlikle iki gun aglar 3 gun aglar ama ogrenir sonucta onun iyiligi icin hersey.
Abimizde yapmadim salladik surekli 6 yasinda halen kendi gidip uyumaz illa eslik edeceksin uyuyana kadar.

Buyuk oglani okula goturuyorum o saatte biximkinin uykusu gelmis oluyor uyuyuyorum dondugumde annem oturmus basina uyuyan cocugu salliyor yapma etme kurban olayim anacim diyorum.Sen yoksun uyanip meme istese ne yapicam diyo(

Kızlar ben nasıl yoğurt mayalicam hiç bilmiyorum bana bi tarif verin. Bide hipp tahil bazlı yulafli kaşık maması aldım ama bu su ile hazirlanmiyor sanırım çünkü üstünde su ile hazırlanır diye bişey yazmıyor. Benim oğlan mamada içmiyor. Bu durumda anne sütü ile mi hazırlamam gerek

Anne sütü ve ya formül mama ile canım. Eğer sütün varsa anne sütüyle hazırla

6.ayda ümitlisin yani uyku egitimine,darısı başıma.kaldı 1ay.emzirip yerine koyunca bile bi daha mızırdanıyo,emzir tekrar.yani gece nasıl duzelcek bu iş aklim almıyo.cunki aclıktan uyanmıyo zaten emmeye uyanıyo resmen.bu işi halleden hemen anlatsın buraya madem:)

Gece beslenmesini haftasonu kesicem eger doktor tamam derse. Yazarim :)
Uyku egitimini zaten aldi benim oglan zorlanmadan. Insallah buna da alisir :)

1 kg günlük sütü alıyorum 1 çorba kaşık yoğurt koyuyorum ve yoğurt yapma makinesinin saatini ayarlıyorum o sıcak tutuyor ve yoğurt oluyor. makine yoksa battaniye sar. 9 saat beklesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…