2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Belli olmaz canim benim cogu kisinin dogumdan once geciyormus,nadiren doguma kadar suruyormus,ben istisnayim,skma canini gecicek bu gunler insallah

Canım benim inşAllah yaa , inşAllah geçer.. Doğumdan önce geçsin de alışverişimi yapayım rahat rahat.. Doktorum kulak burun boğaz doktoruna yönlendirdi bu tükürük sorunu için , bir gideceğim bakalım.. Gerçi ne yapacaksa , hep bir ümit işte..
Bende bugün öğrendim , kızım olacakmış Kız bebeklerde doğuma kadar sürüyor diyorlar ya ondan korkuyorum.. Acile gittiğim doktora da danışmıştım bu konuyu , şanslıysan 15. 16. haftalarda geçer demişti. Nerde bende o şans.. Canım başını ağrıttım kusura bakma , dertleşmek istedim..

1 tane var yüzünde yanağında. 3 gün oldu hala geçmedi . Sertlesti içi n de hafif şu var gibi anlamadim ya nedir ki bu
1 taneyse bir şey dökmüyo şükür su çiçeği gelmişti benim aklıma
Bence telaşlanma sinek ısırmışta olabilir
Ya da sivilce
Bir taneyse önemli bir şey deildir diye düşünüyorum
Çok geçmiş olsun cnm

Ek gıdaya ne ile başlıcaksın kuzum?

Kizlar gunlerimcok yogun geciyor.buraya yazmayi birakin okuyamiyorum bile. Iyi ki ucretsize ayrilmisim evdeyim.ben mi yetisemiyorum beceriksizim yoksa eşimin yogunlugu mu beni bitiriyor anlamadim.
Bugun kontole gittik.ozellikle dilaraokan haber bekliyordun benden. Kizimi artik oturtuyorum mama sandalyesine ve ek gidalara basliyoruz.doymuyor mu diyordum.evet doymaz artik dedi.
Blw ile ilgili grup oluaturmak icin bekleyenler affedin beni noluuur.yapamadim.
Benim dr da blw ci cikti.hatta facete o da takip ediyormus.havuc patates kabak elma seftali olarak basliyoruz 3 er gün tadimlara. Ama ben kabagi başa alicam sadece.diyelim kabak yedi alerji yapmadi.yogurtla ver dedi.haslanmis kabagi yogurda batirip batirip sunabilirsin dedi. Pirasa ve patlicani kesinlikle vermiyoruz dedi.ozellikle patlicani diye tekrarladi. Bu tadimlardan sonra kahvaltiy geciyoruz.uzuuuuunnnca bir liste verdi biskuvi kahvalti tarifleri falan yaziyor.
Suyu sormayi unuttum.ama dün ve bugun verdim su.cok sevdi.bardaktan iciyor.tabi heryer su oluyor.sonra alistirma bardagi ile kendisi icer.
Bizden haberler boyle blw icin bekleyenler varsa diye yazmak istedim.28 inde tamamliyoruz 6.ayi ama ben yarin basliyorum.insallah altindan kalkabilirim.

İnşallah sever, çok tatlı meyveleri armut gibi başta verme ki sebzelerde sorun çıkmasın
Buarada bence havuz işini ertele, tam hastalık mevsimi, havuzlar mikrop yuvası dha bağışıklıkları ne ki.. Ben 1 yaş hatta yaza 1,5 olur ondan önce asla sokmam, mantarı, virüsü eksik olmaz Allah korusun

Yok kiz umidim filan yokta.
Buyuk oglanin dr.6.aydan sonra gece beslenmesini kes demisti uykusu bolunmesin o uyandikca su ver geri uyusun demisti.
Emzirmeyi azalticam kadame kadame her uyandiginda emzirmiycem su verip geri yatiricam boyle boyle bekli unutur gece beslenmesini.

Ne demek ,agritmadin bende kbbye gitmistim ama anlamdilar,cogu kadin dogumcu bilmiyor,hangi sehirdesin bilmyrum ben izmirdeyim,kbb tukuruk bezlerini lazerle yakmaktan bahsetmisti,ama snra geri donusu olmadgi icin yaptiramiyorsun canim

Bu gece canim kizimla yatmak istedi koyun koyuna.ohhh misss sıcacık :) allah yokluklarini gostermesin nasil bir sevgidir bu annelik.her gun her saat her emzirmede her kucaga alisimda sükrediyorum.gece sabaha kadar beni on yüz bin milyon kez kaldirsa da kızamıyorum kiii.bir mucize onlarr.bize emanet bir mucizee:)

Canım yazdığın için teşekkür ederim. Biz 1 2 haftadır yiyoruz ek gıda. Sebze çorbası muhallebi meyve püresi yediriyorum. Yarın yoğurt yapıcam umarım becerebilirim

Şu tarif listesini bizlede paylaşsana fikir olur cnm

Valla bu gece uyanınca öyle bi yaygara kopardıki anlatamam.memeye yapıstırdım hemen,su olayına daha girmeyeyim ama aklıma yazdım

Ne demek ,agritmadin bende kbbye gitmistim ama anlamdilar,cogu kadin dogumcu bilmiyor,hangi sehirdesin bilmyrum ben izmirdeyim,kbb tukuruk bezlerini lazerle yakmaktan bahsetmisti,ama snra geri donusu olmadgi icin yaptiramiyorsun canim
Buarada bebegin kizmis hayirli ugurlu olsun canim,benim de minik bir kizim var:)allah bagislasin hepsini:)

Canim bunlar bebekler icin ozel havuzlar. Normalde benim doktor da 1,5 yas oncesine havuza izin vermiyor. Bunlara verdi.
Gece beslenmesini de kesicem bu arada. Gece 12 ile 5 arasi emzirmek yok. Cuma baslArim denemeye :)

Uyku eğitimi bizede şart gündüz zaten allaha emanetiz.. Gece iki üç saatte bir ıyanır mama ister.. Salıgece gece ateşi çıktı burnu akıyordu gündüz dün hastaneye gittik hem 6 ay kontrolüne erken gideriz dedik gittik bi sorun yok şükür soğuk almış.. İlaç yazmadı evde calpol varsa verirsin dedi.. Gelişimi iyi ben cok taktığım için dönmüyor diye doktor yeter bi sorun yok tembel işte dedi azarladı sanki :) oğlumla baya gülüştüler sonra.. Bu arada sünnet için 9 aydan sonra öneriyoruz dedi cok sasırdım halbuki bütün doktorlar 6 aydan önce yapın diyorlar.. Kararsız kaldım
@Atales cnm listeyi bizle paylaşırmısın bizede fikir olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…