2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
23mart doğumlu benim kızım aynı durum ben de de var doktorumuz dişlerden dolayı olduğunu söyledi
benim kizim dört aylik ve iki kilo yüzdoksanbes gram dogdu ve simdi bes kilo yuzaltmis gram boy da 56 cm sükredin halinize

benim kizim dört aylik ve iki kilo yüzdoksanbes gram dogdu ve simdi bes kilo yuzaltmis gram boy da 56 cm sükredin halinize
yanlız sizin ki daha güzel kg almış olduğu ortalama zaten alması gereken 750 sizin 740 gram almış benim ki 600 gram doğum kilosuna göre normal yanı bebeğinizin kgsu

Aslında aksam 9da yatması iyi ama gece 12de uyandırıp emzirip tekrar 2.uyku periyoduna gecirmek gerekiyomus.gözde erdogan okuyorum buara(süper dadı),ama uyku egitimini,emerek yatan cocuga vermek cok zor,simdi denememeye karar verdim

Canım kız Bebek için boyunuz güzel bildiğim kadarıyla, kilo olarakta doğum kilosunun 2 katına ulaşması istenirmiş 6. Ayda. Mama içmiyorsa emzir Can'ım, uykusunda emzir, sakin loş ve boş yerlerde emzir, uyku sersemi emzir. Sadece yarım kilo kalmış, bence yaparsınız canım. Çok germe kendini. Bebişler hareketlendiği için, oynamaya başladığı için, etrafı merak ettikleri için pek emmek istemiyolar yani en azından benim ki... Bizde 2 aydır az kilo alıyoruz,sürekli emzirme çalışmasındayım bende.

Gece gece ne diyor bu diyeceksiniz belki ama sizinle paylaşmadan yapamadim:)
Geçen gün Facebookta bir grupta önerilen cilt bakım urununu denedim,memnun kaldım. Himalaya neem mask, gratislerde bulunuyor. Tek kullanımda bile cildimde epey fark yarattı, çok guzel temizledi. Ozellikle benim gibi kaşini aldırmak için kuaföre bile gitmeye usenenler varsa evde bu ürünle cilt temizliği yapabilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk bakimimdi, belki de ondan bu kadar abartiyorum :)

Gecmis olsun canım insallah çabucak geçer acaba doktora sorup daha etkili bir ilaç mı verse acısını alsın diye

Saçı var mı canım benim kızda sürekli kulak çevresini cekistiriyordu koşa koşa doktora goturdum kulakta bişey çıkmadı meğerse saçını oynuyormuş :)

Tamamen mi uykusundan uyandiracagiz
Ben öyle bişey yapsam sabaha kadar halay başı oluRum :)))) uykuya zor geçiyor benimki

Verdi tatlim. 6 veya 8 saatte bir cay kasigi calpol veriyorum. Bir de furacin adli merhem. Simdi uyuyorduk ne guzel cisini yapti ve kiyamet koptu.5 dk boyunca agladi. Yarin bizim de banyo var. Insallah rahat gecer. Bizim hatamiz da su oldu. Bebek emekleme asamasindaydi. Geceleri yüzükoyun yatiyordu. Simdi onu yapmak istiyor. Yapinca da pipinin ustune geliyor herhalde basliyor aglamaya...

Bu pet bardak isini dr a sorduk. Gerek yok dedi. Annemlerde bugun yapalim dediler. Yarin yapalim bari . Dedigin gibi ucu aciyor gibi az once bezinde hafif bi kan sizintisi vardi. Bez tahris ediyor sanirim. zaten her yeri kabuk baglar gibi oldu bir tek ucu kaldi kıpkırmızı...

Onu denedim.yani kendi uyanmadan 3 saat sonra tekrar alip emzireyim dedim.mumkun degil agzini acmiyor.kendi uyanir gibi olmali kipirdanmali acıkmali.ancak oyle oluyor.biberonla da denedim.daha sert belki agzini actiririm diye.ama o da olmadi.
Ya zaten ben uyku egitimi veremiycem sanirim.biraz okudum ettimnasil olur diye.ama ben kizimin aglayarak uyumasini kesinlikle istemiyorum.dün gece 3 te uyanip 5 te uyutmayi teklif ettigimde mızladi.uyumak istemiyor belli.ki belki zorlasam uyurdu.ama aglayarak mutsuz uyumasini istemiyorum.goturdum karanlikta balkona konustuk baktik.sonra iceri geldik bi 10 dakika uyudu falan. Yani okudugum kadariyla bu aglatmak falan bana gore degil. Super dadı dedigin tv de cıkan kadin mi.valla ne yalan soyliyim.ben onun bazı yaptiklarini onaylamiyorum zaten. Cocugu çıkarcı yetistiriyormus gibi geliyor.
Amaaann biraz daha zaman gecsin bakalim.kendi kendine de uyur elbet.basaracagimi düsünüyorum. Tek cocuk olunca insan her seye katlanip sabirla ugrasabiliyor.ama iki üç olsaydi bukadar sabirli olamayabilirdim

Kiyamam yaaa. Cok gecmis olsun canim.

Bizim doktorumuz da dun yapti rota asisini. Ya biz de bu ay 250 gr almisiz ve cok israrli emzirmeme ragmen. Elma rendeleyip vermeye calisiyorum ben de arada ama puturlu diye tukuruyor ben de sadece suyunu veriyorum. Biberon da almiyor benimki. Alismasi mi lazim acaba israrla puturlu mu versem?

A after_before benim oglumunda sirtinda beyazlik vardi. Dun aylik kontrolumuzde sordum doktorumuza, onemli degil renk pigmetleriyle alakali. Gecer dedi. Benim esimde de vitiligo baslangici vardi. Gerci o derinin bittigi yerlerden basliyor. Tirnak dipleri, agiz kenari gibi. Bunu biliyordum zaten ama beyaz gorunce acaba mi dedim. Cok sukur degilmis.

Kizlarr rota asisinin 2. Dozunu vurdurdunyz mu? Ya da ne zaman vurduracaksiniz? Zamani geldi sanki ben haziranin son haftasi yaptirmistim bebisime.

Cnm 3.ayda ilk dozunu olduk 5.ayda 2.dozunu olucaz.
Ama 1 ayda yeterli bir sureymis 2.doz icin.

Ayni durum bizdede var cnm.
Yaklasik 2 aydir hemde.Uykuda dudağini buzerek agliyor sonra basiyor cigligi aglamayi hemde ne aglama icini ceke ceke.
Hemen uyandirip emziriyorum okuyorum rahatliyor.Takip ettim ilk uykuya gecince oluyor(

Bizdede 2 aylikken meme reddi basladi ayakta yatarak bir sekilde emzirmeye devam ettim o ay 500 gr.almisti dr.normal dedi onemsemedi bile.
Sonraki aylarda 500 600 oyle devam ettik.
Evdekilere kalsa zayif bir bebek hep niye kilo almiyor modundalar(
Ama dr.gelisumini kilo alimini beğeniyor gayet iyi diyor.
Bizimde dogum kilomuz 3.200 50 cm boy.
4.ay kilomuz 6.300 boyumuz 64 cm.di.
Simdi 5.ay kontrolum var ayin 1 inde.ama pek kilo almis gibi gelmiyor bana.
Bu arada bizde 28.mart dogumluyuz.

Son düzenleme:
4. Ay doktor bize meyve suyu vermemizi söyledi. Tulbentke sıkıp. Ama biberon değil kaşıkla yutacak

Tamamen mi uykusundan uyandiracagiz
Ben öyle bişey yapsam sabaha kadar halay başı oluRum :)))) uykuya zor geçiyor benimki
Yani ben öyle anladım tamamen uyansın yazıo diye.ama tekrarlamaz belki,aksam 8den sabaha kadar deliksiz uyuyanlar var .ben de öyle uyurmuşum bizim oglan bana cekmemiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…