2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu pet bardak isini dr a sorduk. Gerek yok dedi. Annemlerde bugun yapalim dediler. Yarin yapalim bari . Dedigin gibi ucu aciyor gibi az once bezinde hafif bi kan sizintisi vardi. Bez tahris ediyor sanirim. :KK43: zaten her yeri kabuk baglar gibi oldu bir tek ucu kaldi kıpkırmızı...

Cnm benim buyuk oglum 15 aylikti sunnet oldugunda ayrica gobekten ameliyatta gecirdi ikusini ayni anna.1 gece agladi oda cisini yaparken.Hic oturmadi bile 3 gun emekledim yerlerde resmen biryere carpicak diye:_(

Senin oglanin ağri esiği dusuk olabilir cani fazla yanmasada dayanma gucu okadar belki.Birde biz bezini her actigimda pipisine bolcaaa bir krem sıkıyordum adi aklimda degil.Pipinin kurumasina yada yapismasina musade etmiyordum.Sizinde vardir mutlaka kreminiz bol bol sur bakalim ise yarar insallah.Cok gecmis olsun cnm.
Rabbim baska dert vermesin sukur sunnetini atlatmis oglusun.Sen rahat olki onada pozitifligin etki etsin cnm benim.

S sebneemm benim buyuk oglanda alerji var ev tozuna karsi her gun ev supuruyorum diyebilirim.
Bir buyuk supurgem var onunla haftada temizlik yapiyorum.Her gun sarjli supurgeler varya ama fisli olanlar onunla supuruyorum.
Evde bir supurgen varmis zaten 2.almak gereksuz bence memnunmussun zatende ilkinden.Ben pratik ne varsa onu tercih ediyorum da:))

Onu denedim.yani kendi uyanmadan 3 saat sonra tekrar alip emzireyim dedim.mumkun degil agzini acmiyor.kendi uyanir gibi olmali kipirdanmali acıkmali.ancak oyle oluyor.biberonla da denedim.daha sert belki agzini actiririm diye.ama o da olmadi.
Ya zaten ben uyku egitimi veremiycem sanirim.biraz okudum ettimnasil olur diye.ama ben kizimin aglayarak uyumasini kesinlikle istemiyorum.dün gece 3 te uyanip 5 te uyutmayi teklif ettigimde mızladi.uyumak istemiyor belli.ki belki zorlasam uyurdu.ama aglayarak mutsuz uyumasini istemiyorum.goturdum karanlikta balkona konustuk baktik.sonra iceri geldik bi 10 dakika uyudu falan. Yani okudugum kadariyla bu aglatmak falan bana gore degil. Super dadı dedigin tv de cıkan kadin mi.valla ne yalan soyliyim.ben onun bazı yaptiklarini onaylamiyorum zaten. Cocugu çıkarcı yetistiriyormus gibi geliyor.
Amaaann biraz daha zaman gecsin bakalim.kendi kendine de uyur elbet.basaracagimi düsünüyorum. Tek cocuk olunca insan her seye katlanip sabirla ugrasabiliyor.ama iki üç olsaydi bukadar sabirli olamayabilirdim :KK66:
Ben de simdi o yöntemle uyutamam da biraz búyüsün.aglamayı acı cektigi icin degil kendini ifade etmesi,mücadele etmesi olarak tanımlıyor.zaten bi cocuk uyku saatini kendi belirliyor aksam şu saat filan boş laf

Ben de simdi o yöntemle uyutamam da biraz búyüsün.aglamayı acı cektigi icin degil kendini ifade etmesi,mücadele etmesi olarak tanımlıyor.zaten bi cocuk uyku saatini kendi belirliyor aksam şu saat filan boş laf
Aynen canim. Kendi uyumak istedigi saate kadar emiyorlar gerekirse.yine de istedigini yapiyor keretalar.

Dün yaptırdım 5. Ay kontrolünde, ilki 3 teydi, yavrum aşıyı bile öyle içli emdi ki biz ek gıdaya başladık buarada.mama kesinlikle emmiyor, e anne sütü de artık ya azaldı ya çok sulu, 350 gr almış o da zorla. Pirinçli unlu muhallebiyi meyve püreleriyle karıştırıp veriyorum, bi de patates kabak pirince başlıycam inşallah alışır
Bizde yarın 5.ay kontrolüne gidicez 300 gr aldı bu ay bakalım ne dicek doktor ne dedi sana cnm? Ben bi aydır yoğurt ve tamyulaf unlu muhallebi veriyodum ama kaşığı sevmiyo emmek istiyo parmağımla verince emip yiyo napıcam şaşırdım kaşığa nasıl alşcak çok az yiyip bağırıyo mamada vermek istemiyorum ama doyuyo gbi gözüküyo ağlamıyo

A after_before benim oglumunda sirtinda beyazlik vardi. Dun aylik kontrolumuzde sordum doktorumuza, onemli degil renk pigmetleriyle alakali. Gecer dedi. Benim esimde de vitiligo baslangici vardi. Gerci o derinin bittigi yerlerden basliyor. Tirnak dipleri, agiz kenari gibi. Bunu biliyordum zaten ama beyaz gorunce acaba mi dedim. Cok sukur degilmis.
Bizim ailede yok vitiligo baba tarafında da yok. Esasen ben rahattım eşim telaşlandırdu bende doktorun dediği gibi düşünüyorum çünkü çok hızlı büyüyorlar ve herşeyleri tam değil daha pigment eksikliği olabilir diyordum. Doktorunda öyle demesi içimi rahatlattı sağol canım :*

Gece gece ne diyor bu diyeceksiniz belki ama sizinle paylaşmadan yapamadim:)
Geçen gün Facebookta bir grupta önerilen cilt bakım urununu denedim,memnun kaldım. Himalaya neem mask, gratislerde bulunuyor. Tek kullanımda bile cildimde epey fark yarattı, çok guzel temizledi. Ozellikle benim gibi kaşini aldırmak için kuaföre bile gitmeye usenenler varsa evde bu ürünle cilt temizliği yapabilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk bakimimdi, belki de ondan bu kadar abartiyorum :)
Bende de biraz doğum lekesi kaldı demesem yarın hemen n âlay
Benim kizimda dört aylik sanirim cikariyo bu kadar erken oldugunu bilmiyordum
Canım cocuktan cocuğa değişiyor benim büyük oğlum 11 aylıkken çıkardı

Yaaa kızlar dünkü olayda ( bebeğimin kolu yana uzanıkken üzerine döndü) aklımın çıkması üzerine yerine dönememiş sanırım. Bebeğim yataktan düştü bugün de :KK57::KK57::KK57: mahvoldum 2 saattir. Sadece 1 dk. Ağladı, sanırım sadece korktu, bişeyi yok gibi. Sonrasında oynadık 2 saat herşey normal. Ama bunu bana söylemesi gereken kişi yani dr.uma ulaşamıyorum. En sonunda uykusu gelip huysuzlanınca mecburen tanıdık Bi çocuk dr.u var onu aradım. Uyku saati geldiyse uyut dedi. Uyanana kadar Nasıl geçecek zaman. Allah'ım koru Melek'lerimizi, anaların yüreğini yakma, beterini gösterme yarabbim...

geçmiş olsun canım umarım iyidir kızın
korkmuştur kuzum sen ondan daha çok korkmuşsun

A after_before benim oglumunda sirtinda beyazlik vardi. Dun aylik kontrolumuzde sordum doktorumuza, onemli degil renk pigmetleriyle alakali. Gecer dedi. Benim esimde de vitiligo baslangici vardi. Gerci o derinin bittigi yerlerden basliyor. Tirnak dipleri, agiz kenari gibi. Bunu biliyordum zaten ama beyaz gorunce acaba mi dedim. Cok sukur degilmis.

konuyla alakasız olacak ama ben saçlarımın aşırı dökülmesinden dolayı bakım seti aldım bu sayede yeni bir markayla tanıştım cilt hastalıkları için bitkisel ürünleri de var vitiligo ile ilgili işe yaramış görseller gördüm eşin daha çok ilerlemeden deneyebilir

Valla o unuttu gitti 2 dk.da. Ben hala kucağımdan indirmiyorum Bi yere. Çok şükür olmadı bişey. 24 saati atlattık.... Allah korusun hepimizi ve evlatlarımızı

tahmin edebiliyorum geçen bizimkide sürünmüş parkeye gitmiş odaya bir girdim beni görünce heyecanlandı burnunu parkeye çarptı bi yaygara kopardı bende napcağımı şaşırdım ilk defa böyle ağladı
daha çok düşüp kalkacaklar bunun emeklemesi var , taytayı var, hastalığı var alışsak iyi olacak

konuyla alakasız olacak ama ben saçlarımın aşırı dökülmesinden dolayı bakım seti aldım bu sayede yeni bir markayla tanıştım cilt hastalıkları için bitkisel ürünleri de var vitiligo ile ilgili işe yaramış görseller gördüm eşin daha çok ilerlemeden deneyebilir

Benim de sacim cok dokuluyor. Ne kullandin? Memnun kaldin mi canim?

Valla o unuttu gitti 2 dk.da. Ben hala kucağımdan indirmiyorum Bi yere. Çok şükür olmadı bişey. 24 saati atlattık.... Allah korusun hepimizi ve evlatlarımızı
Canım takma bunları. Ben kızımı kaç kere dusurdum. Yurumeye başlayınca hareketlenince sürekli kafalarını biryerlere çarpıyorlar. Oğlum daha o kadar hareketlenmedi ama onda da olacak mutlaka. Dikkatli olmak lazım tabi ama insan ne kadar korusa da oluyor mutlaka. Kızım da kucuk daha iki buçuk yaşında. Ben kızımdan korumaya çalışıyorum sürekli. Çünkü al sana oyuncak vereyim diye kafasına atıveriyor. Anlık bir iş engel olamıyorum da. Zaten ne zaman ablası yanına gelse korkudan gözleri büyüyor zavallımın :) düşe kalka büyüyecektir

X