2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
A after_before canım şeftaliden olmuş olabilir temiz yikanmadiysa
Kabuğuda soyulmuş. İçinde olabilir mi ki? 1 günde de böyle olur mu. Kafamda deli sorular :)
Dikkat edin dicem ama bende o kadar dikkat ederim hijyene bulaşmış işte. Olacaksa da engelleyemiyorsun bazen. Şaşırdım kaldım sadece memeyle beslenen çocukta olmasına.

Maşallah tosuncuğa mama veriyomusun? Bizm 15-20 gündür tartıyorum aynı kiloda kaldı niye böyle oldu anlıyamadım sadece anne sütü alıyo her gün yoğurt muhallebi veriyorum ama çok yemiyo

iyide bunun d vitaminiyle ne alakası var ki kasları daha tam kuvvetlenmemiş derler
her bebeğin de ayrı zamanlarda güçlenir kimi çok hareketlidir bazı şeyleri çabuk yapar bazı bebekler erken yürür ,bazı bebekler erken konuşur , bazıları erken diş çıkarır
bence kafaya takmayın

Pardon yanlis anlattim ya bizimle yemeye baslayana kadar ona ayri yapicam tuzsuz salcasiz sonrasini demek istemistim zaten ek gidayi az vericem anne sutu yeterli gelene kadar
Bizimkisi de o Can'ım
Alla alla neden kustu acaba o an kusmasina mi denk geldi acaba bizimki sik kusuyodu bidaha deniyim ben ilaci

C coznur ve hatırlayamadığım diğer Bursa da yaşayan arkadaşlar hafta sonu kaçamağı yapmak istiyoruz bize Bursa da kızımızda denize sokabileceğim yerlerin tavsiyesini istiyorum

Bursada girilebilecek deniz olmadigindan biz en yakin balikesir ayvalik erdek oralara gidiyoruz cnm
Annemler mudanyadan yazlik aldi ama denizi girilebilecek gibi degil hele bebis icin hic degil

1 günde oluşmaz.ilk önce yumurtlama evresi oluyor. Bebeği seven birileri mutlaka bulaştırmistir. İyi ki gördün.

Bizim de komşular geçen gün kapıda gördüler . Aldılar öptuler. Vermek istemedim ama alalım bi kez deyince vermek zorunda kaldım. Eve gider gitmez soydum.hemen duşa soktum. Ben biraz takıntılıyım bu konuda...

Bugünde kontrolde Dr bebeğin dişlerine bakmak için parmağını ağzına soktu. O her yere her hastaya değdiği parmağını ağzında görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Çıkınca hemen elini yüzünü ağzını yıkadım bebeğin ama tabi mikrop bulaştıysa bulaştı artık. Hastaneye gidince de bebeği sedyeye koyarken kendi alt acmamizi koyuyorum. Takıntılıyım.

Aynen işte canım. Ben sen kadar değilim banyoya sokmamda silerim ama :) olacaksa oluyor engelleyemiyorsun biri geliyor parmağını sokuyor işte biri yalarcasına öpüyor. Kimsenin günahını almıyım bende öpüp duruyorum işede başladım belki benden bulaştı. Bundan sonra eve gelince daha özenli davranıcam hijyene. Bakalım kaka bekliyorumm şimdi görücem mi tekrar. Görsemde görmesemde doktora gidecemde ama inşallah görmem

Belkide Can'ım ben dviti veriyorum hemen ardından onu veriyorum bazen midesi bulanır gibi oluyor şebeklik yapıp dikkatini çekmeye çalışıyorum gülcem diye unutup yutuyor :)

Bende sen gibiyim. Bi dışarı çıkıyoruz yanımda susuz temizleme jelleri mendiller. Biri elini kolunu tutsa (yabanci) hemen silerim. İnsanlarda densiz sap sup opuyorlar. Yolda gören ellerini opuyor hemen. Bende direk ellerini cendereye alıyorum eve gidip yikayana kadar. Çünkü çocuk direk elini yaliyor aksama kadr.tanimadigim insanlar pis mi temiz mi belli değil. Belki iyi değil bu yaptığım keşke rahat olsam ama elimde değil. 1 yaşına fln gelene kadar biraz titizlenmem normal.gibi geliyor bana.

Bursada girilebilecek deniz olmadigindan biz en yakin balikesir ayvalik erdek oralara gidiyoruz cnm
Annemler mudanyadan yazlik aldi ama denizi girilebilecek gibi degil hele bebis icin hic degil

peki erdek te tek gece kalabileceğimiz temiz yerler var mı? tek gece olacağı için çok ahım şahım bi yer olmasına gerek yok temiz olması yeterli

Merhaba hanımlar.. Bebekleriniz nasıllar? Bizimkisi meyvelerin tatlarına bakmaya başladı doktor günde en fazla 1 çay kaşığı meyve ez yedir dedi öğün olarakda bidaki ay kontrolün de karar verilecekmiş..
Ama su son 3 gündür çok huysuz geceleri uyumuyor sabah ezanı ile beraber uykuya dalıyor çok yorgunum.
Evimin tüm işleri kalmış durumda çok huysuz salyaları akıyor ,damağı ile göğüs ucumu ısırıyor dişleri çıkıyor sanırım. Kulağını da bugün çekiştirmeye başladı.

Canım kedi kopekle temas etti mi? Ya da teması olan birisi elledi mi? Yanlış anlama benim de oğlum 3 buçuk aylık. İki buçuk yaşında kızım var ve 5 senedir kedim var. Hatta kedim kızımın yatağına girip uyuyor ama kedimin aşılarına çok dikkat ediyorum hiç aksatmam. Ayrıca evden dışarı çıkan bir kedi de değil. Sana tavsiyem, bir de veterinere göster bu resmi. Çünkü onlar butun parazitlerden anlar. Ya da ben gostereyim bizim veterinere bu resmi.

Ben kabak patates armut elma verdim olmadı. Şeftaliyi bilmiyorum.

Dış olayı çok zor. Gaz bitti diş başladı 3.ay ve çıkarınca rahatladik. Erken oldu ama kurtulduk diye hissettim. Tabi daha çook Çekicek diş hemen biten bişey değil ki. Birsürü çıkacak. Diş kaşiyici si çok işe yarıyor. O tutamazsa sen tut. Bide benim mendiller var bebeğe ağzını silmek için aldığım. Birini iyice yıka temizle sadece ısırması için kullan o da işe yaradı. Ama bez ısırirken yanından ayrılma. Allah korusun boğazına gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…