2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
iyide bunun d vitaminiyle ne alakası var ki kasları daha tam kuvvetlenmemiş derler
her bebeğin de ayrı zamanlarda güçlenir kimi çok hareketlidir bazı şeyleri çabuk yapar bazı bebekler erken yürür ,bazı bebekler erken konuşur , bazıları erken diş çıkarır
bence kafaya takmayın

D vitaminine alakası var kuzum. Bizden evvel bi çocuk yamuk basıyor diye Dr d vitaminine tekrar başlattı. 2 yaşında falandi.

Gunaydiiiin. Bugün foto günü olsun. Hadi bekliyorum fotolarrrriii :nazar::nazar::nazar::nazar:
20160609_122440.jpg

@sclkvnc @vanilya86 A alyildiz @Tostikdana
Teşekkürler kızlar. Arkadaşımın eşi enfeksiyon doktoru ona resim attım önemli değil gibi dedi canlı mı dedi hayır dedim .
Ondan önce sağlık ocağına gittik, Sağlık ocağındaki doktor anlamadı ilkkez görüyorum dedi kıl kurdu değil dedi tenya gibi ama tam oda değil dedi.
Çocuk doktoruna götürücem kakada tekrar görürsem.
İlçede olunca doktorda merkezde kaldı cuma günü arabayı tamire vermeye gitcez ozaman uğrucam kesin kendi doktorumuza.
Resim atayımda sizde bi bakın
Resimdeki canli gibi gorunmedi ya :)
Seftali parcasi olmasin :)

peki erdek te tek gece kalabileceğimiz temiz yerler var mı? tek gece olacağı için çok ahım şahım bi yer olmasına gerek yok temiz olması yeterli

Var var bir suru motel var tek odalar temiz ama luks degil ; ))
Zaten erdek luks bi yer degil
Ama denizi guzel temiz
Suanda sezon oldugu icin kalabaliktir
Ama illaki bi oda bulursunuz
Internette de bircok motel bulabilirsiniz oncesinde aramak icin
Ruyam motel , bir inci yalisi onerebilecegim yerlerden..
Iyi tatiller simdiden

Günaydın kızlar
Kızımın bugün kaka yapmayalı 6.günü. Doktor 5 güne kadar normal demişti. Yazdım doktora gliserin fitil koy dedi. Sabah fitili ıslatıp koymaya çalıştım ama kızım kastı kendini izin vermedi. Keyfi yerinde huzursuzluk yok sadece anne sütü ile besleniyo neden oldu böyle anlamadım ya

DİKKAT DİKKAT ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİİİİ

Seramik Tava ve tencerelerin ağır metaller içerdiğini bilmeyenler olabilir. teflon yerine herkes granit tencere seramik tencere alıyor lütfen okuyun Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi adlı kitabımda da detaylı bir şekilde anlattığım son derece çarpıcı bir vakadan(3) bahsetmek istiyorum. Kliniğime gelen 12 yaşlarındaki kız çocuğu, bana gelmeden yaklaşık iki sene önce aşırı halsizlik, yorgunluk ve mide bulantısı şikâyetleri ile ailesi tarafından bir tıp fakültesine götürülüyor. Teşhis aplastik anemi. Bu kemik iliğinin baskılandığı ve neredeyse tüm kan hücrelerinin sıfırlandığı korkunç bir hastalık. Devreye hemen bu hastalığın tedavisi için kullanılan kemoterapi ilaçları ve kortizon giriyor. Küçük hastamın durumu iyice kötüleşiyor. Ölümün eşiğine gelen çocuktaki asıl sorun neymiş biliyor musunuz? Ağır metal zehirlenmesi. Kimsenin aklına ağır metal zehirlenmesine bakmak gelmemiş bile.

Zehirlenmenin kaynağı mı? Tost makinesi. Anne tost makinesinin yüzeyi çizildiği için önlem almak adına içini alüminyum folyo ile kaplamış. Yani yediği tostlarla küçük kızın vücudunda yüksek miktarda alüminyum birikmiş. Düşünün zaten vücut ağır metallerin yükü altında, ilik baskılanmış kan hücresi üretemiyor. Üstüne bir de çocuğa yine bir zehir olan kemoterapi ilaçları veriyorsunuz. Neyse ki, hastam ağır metalleri vücuttan atan şelasyon tedavisine başladıktan kısa süre sonra tamamen iyileşti.

Alüminyum folyolar ısıyla temas ettiklerinde muhafaza ettikleri yiyeceğin içine alüminyum salmaya başlarlar. Bunu bilmeyen birçok ev hanımı, balığı, sebzeyi bu folyolara sarıp fırına atar. Aslında kimse bunu bilmek zorunda değil. Esas sorumluluk folyoyu yapan ve bu bilgiyi paylaşmayan üreticide, onu denetlemeyen kurumlarda. Ama maalesef kimse bizi korumadığı için, bütün tehlikeleri öğrenmek ve önlem almak yine bizlere düşüyor.

Bu arada teflon tavanın kanserojen etkilerinden korkup, seramik tavalara yönelenleri de benzer bir tehlike bekliyor: Silisyum. Bunu yukarıda da belirttim ama tekrar altını çizmek istiyorum ki, daha sağlıklı diye lanse edilen hiçbir şeyi dersinizi iyi çalışmadan hayatınıza sokmayın.
Dr Ümit Aktaş

Günaydın kızlar
Kızımın bugün kaka yapmayalı 6.günü. Doktor 5 güne kadar normal demişti. Yazdım doktora gliserin fitil koy dedi. Sabah fitili ıslatıp koymaya çalıştım ama kızım kastı kendini izin vermedi. Keyfi yerinde huzursuzluk yok sadece anne sütü ile besleniyo neden oldu böyle anlamadım ya
hiç bir şey yapmayın bence on güne kadar bekle.benim kızım da geçen hafta perşembe yapmıştı dün yaptı doktora götürdüm bağırsakları geliştiğinden olabilir hiç birşekilde ilaç kullanma anne sütü alan bebeklerde normal dedi.gazını normal çıkartıyorsa bu süreçte çok önemsemiyorlar

hiç bir şey yapmayın bence on güne kadar bekle.benim kızım da geçen hafta perşembe yapmıştı dün yaptı doktora götürdüm bağırsakları geliştiğinden olabilir hiç birşekilde ilaç kullanma anne sütü alan bebeklerde normal dedi.gazını normal çıkartıyorsa bu süreçte çok önemsemiyorlar
Doktorumuz öyle deyince biraz önce tekrar denedim fitil koydum hiç istemeyerek. Bi daha gerekmez umarım. 10 gün çok uzun değil mi her doktor da ayrı bişey diyor anlaşılan

Doktorumuz öyle deyince biraz önce tekrar denedim fitil koydum hiç istemeyerek. Bi daha gerekmez umarım. 10 gün çok uzun değil mi her doktor da ayrı bişey diyor anlaşılan
eğer bi huzurluğu yoksa elleme hiç çocuğa bence sadece ben masaj yapıyordum dün kendiliğinden yapmış bugünde yine aynı saatte yapmış.çocuk kendini kasıp sıkıyorsa sıkıntılı olur diyorlar

Canım kedi kopekle temas etti mi? Ya da teması olan birisi elledi mi? Yanlış anlama benim de oğlum 3 buçuk aylık. İki buçuk yaşında kızım var ve 5 senedir kedim var. Hatta kedim kızımın yatağına girip uyuyor ama kedimin aşılarına çok dikkat ediyorum hiç aksatmam. Ayrıca evden dışarı çıkan bir kedi de değil. Sana tavsiyem, bir de veterinere göster bu resmi. Çünkü onlar butun parazitlerden anlar. Ya da ben gostereyim bizim veterinere bu resmi.
Bizde yok evcil hayvan. Gittiğimiz yerlerde de yoktu. Sadece kv lerde bi köpek var dışarıda duran onu kayınpeder elliyor felan olduysa odur sadece.
Tarımda çalışıyorum veteriner bol burda :) bi göstereyim bakalım aklıma gelmemişti resimde net çekemedim ya. Bugünde kaka yapmadı daha

Var var bir suru motel var tek odalar temiz ama luks degil ; ))
Zaten erdek luks bi yer degil
Ama denizi guzel temiz
Suanda sezon oldugu icin kalabaliktir
Ama illaki bi oda bulursunuz
Internette de bircok motel bulabilirsiniz oncesinde aramak icin
Ruyam motel , bir inci yalisi onerebilecegim yerlerden..
Iyi tatiller simdiden

çok teşekkür ederim canım

c.tesi öğlen çıkıp pazar akşam dönmeyi planlıyorduk Eskişehir den gideceğimiz için yakın bi yer olmasını istedik Avşa 1 ,5 gün için bize uzak kaçar
cuma akşam cıkın erdeke gıdın eskısehırden maksımum 3,5 saat... pazarda dönersınız...
Bursada denıze gırılecek yerler yok degıl ama temız degıl , cocugunuzu sokmayın derım...

D vitaminine alakası var kuzum. Bizden evvel bi çocuk yamuk basıyor diye Dr d vitaminine tekrar başlattı. 2 yaşında falandi.

d vitamini kemiklerini güçlendirir kaslarında güçlenmesi lazım diye düşündüm

oyyy oğlun aynı kızım benziyor onunda kaşı kipriği belli değil saçlar desen az seyrek olanlarda sarı olduğundan pek belli olmuyor ayyy bide yüz üstü duruyor benim kızım bi altını değiştirirken birde emerken sırt üstü yatıyor :KK70::KK70:

cuma akşam cıkın erdeke gıdın eskısehırden maksımum 3,5 saat... pazarda dönersınız...
Bursada denıze gırılecek yerler yok degıl ama temız degıl , cocugunuzu sokmayın derım...

akşam eşimle baktık eskişehir en yakın yer erdek oraya gitmeye karar verdik
yaz bitmeden kızımı bi tuzlu suya sokmak istiyorum
2 aylıkken Bodrum a gittik ama haziranda deniz tam ısınmamıştı sokamadık denize

Dış olayı çok zor. Gaz bitti diş başladı 3.ay ve çıkarınca rahatladik. Erken oldu ama kurtulduk diye hissettim. Tabi daha çook Çekicek diş hemen biten bişey değil ki. Birsürü çıkacak. Diş kaşiyici si çok işe yarıyor. O tutamazsa sen tut. Bide benim mendiller var bebeğe ağzını silmek için aldığım. Birini iyice yıka temizle sadece ısırması için kullan o da işe yaradı. Ama bez ısırirken yanından ayrılma. Allah korusun boğazına gider

küçük olunca o diş sıkıntılarına dayanamıyorlar

Her gece 10 da uyuyan çocuk gece hiç uyumadı bol bol oyun istedi. Şu an kucağımda sızmış vaziyette :) gerçekten 4. Ayda uyku düzenleri değişiyor

Her gece 10 da uyuyan çocuk gece hiç uyumadı bol bol oyun istedi. Şu an kucağımda sızmış vaziyette :) gerçekten 4. Ayda uyku düzenleri değişiyor

4. ay sendromu varmış ilk defa duyuyorum
lan el kadar bebenin ne sendromu olur diye söyleniyorum
gece 1 de hiç bir derdi yokken uyanıyor 10 dk mızmız sonra tekrar uyuyor

akşam eşimle baktık eskişehir en yakın yer erdek oraya gitmeye karar verdik
yaz bitmeden kızımı bi tuzlu suya sokmak istiyorum
2 aylıkken Bodrum a gittik ama haziranda deniz tam ısınmamıştı sokamadık denize
Bncede bursaya gitmeyin. Erciş diye bir yere gitmiştik 4 5 sene önce deniz anasından girilmiyordu suda pek temiz değildi. Ayvalık akçay tarafıda düşünebilirsin 5 saat sürüyor orasıda

X