2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

çişli bez yok ondan dolayı tedirginim normalde 3-4 saatte bezi dolu dolu olurdu şimdi bir bezi bütün gün tutsam dolmaz

Ek gida isi zor ya emzirmek cok kolay ver memeyi gitsin simdi alerjisi var kusmasi var yinede heycanliyim ben simdi yemeklere sulanmaya basladi bizimki yalatiyorum karpuz falan yemek zamani geldi anlasildi
Demir ilacinida kusuyo bizimki ya nasil versem bilemedim

Epeydir yoktun cnm merak etmeye baslamistim murathani:))

Sorma ek gidaya ilk cok merakli oluyoruz anneler olarak.Zamanla sikiliyor insan disari ciktiginda zor oluyor rendeleyip kavonoza koysan eksiyor vs.
Buyuk oglana kavonoz mamasi meyve puresi cok yedirdim buna babamiz yedirmeyelim kendin yap diyip duruyor ilk yaparim sonra hazirlara devam:))

ay kızlar bugun oglum salıncagından düştü. nasıl korktum nasıl agladım bilemezsiniz. oglumdan daha cok ben agladım o kucagmda sustu. Rabbim korumuş hicbiseyi yok hamdolsun.
size neden yazdım bebeklerimizi bir kaç saniye de olsa garantiye almadan yalnız bırakmayalm. ben sadece yan odaya elimdekileri bırakmaya gittim o anda düsmüs. sadece 1 dk diye emniyet kemerini takmamıstım. her zaman temkinliyim ama bişey olmaz demeyelim oluyormuş

Bende öyle emdirtiyorum meyvelerden salatalık falan Demir ilacında sıkıntı olmuyor bizde ben ilacı verdikten sonra emziriyoeum ağlarsa

Bende o minik kavanozlari begeniyorum minicik ya hosuma gidiyo evdede yaparim ama cok bebege ozel seyler yapmiycam biz ne yersek oda onu yiyecek oyle ayri yemege alismasini istemiyorum
Murathani sorma tostik ama bildigin tostik oyun oynamak istiyo yere yatiyorum fildir fildir donuyo hemen oyun modunj aliyo kikir kikir guluyo ama herkes suratsiz gulmuyo diyo insan seciyo babasini beni yengesini seviyo sadece baska kimsede durmak istemiyo
Bende öyle emdirtiyorum meyvelerden salatalık falan Demir ilacında sıkıntı olmuyor bizde ben ilacı verdikten sonra emziriyoeum ağlarsa
Ferro sanol bizimki degistirmesini istiycem sizinkinin adi ne

Benhim de basıma gelmisti anlıyorum seni.daha yan dönebiliyo benimki,yuvarlanamıyo ama an meselesi

Selam kızlar. İnsanın çocuğu olunca odağı da o oluyormuş.
Kaza yaptım bugün sıfır aldığımız arabanın sol tarafında hasar oluştu ama üzülmedim :) oğlum iyi olsun aman ne olacak modundayım. Çocuğum olmasa ama içime batardı sıfır arabayı hasarladım diye:))
Aman dikkat edin araba kullananlar. Maddi zararlar hiç önemli değil halolurda cana bişey olmasın bebeklerimiz napar sonra.

Gecmis olsun canim.

Evet buyuksehirler öyle ne yazık ki. Afyon da 2 özel hastane ,1 üniversite hastanesi,1 de devlet var. Aslında üniversite de Prof lara baktırmak istiyordum ama özel muayene yapmıyorlarmış,yoksa 100 tl bayılıp devamlı bi Dru olsun istiyordum. Parasiz olunca da Oraya gidince de çok bekliyoruz. Çok kalabalık oluyor.bazen asistanlar bakıyor. O yüzden özelde bi bayan Dr bulduk 45 yaş üstü ona gidiyoruz,çok iyi bi bayan. Herhangi bi sıkıntımız olmayınca da çok önemsemiyorum. 12 tl de çok ucuz . Sünneti de orda yaptırcam.

12 tl mi? Şaka gibi. 200 tl bizim
Hahaha evet 12 tl .
Geçmiş olsun geçen gün bende anakucagina 1 dk liga bıraktım. Patates kizartiyordum alayım derken arkamı bi döndüm. Anakucaginin ucuna gelmiş. Ayakları sarkmış aşağıya, beline gelmiş. Nerdeyse düşecekmiş. Hemen tuttum kaldırdım. Şimdi kemersiz bırakmıyorum çünkü çok hareketli.

Sizin yediğiniz besinler bebeğe ilk aylarda ağır gelir annesi. Mesela ilk 1 yıl tuz şeker salça verilmemesi gerekiyor. Besinleri de tek tek tattirmak gerekir ki tadını alabilsin. Ayrıca alerji yapabilir diye 3 gün kuralını uygulanmalı. 1 yaşından sonra yediklerinizden verebilirsin ama ilk başlarda verme yazık sindirim sistemine...kan dolaşımına kadar etki ediyormuş.

Sadece anne sütü obez yapmaz dwmi hemşire yapmaz dedi ama bu bilim
Ne güzel maşallah ya. Benim oğlan 3480 doğdu. Şimdi 6500. 3.ayda azaldı.bu ayda 600 gram aldı. Öyle takılıp gidiyoruz. Zayıf değiliz ama tombik de değiliz yaaa,bi de çok hareketli sürekli emekleme derdinde yüzükoyun teninin duruyor. Kaplumbağa gibi. Bi de dişler geliyor alttan uçları gözüktü. Belki de ondan kilo almıyorum bilmiyorum.
Bi de benim sütte sıkıntı var sanırım. 4 saatte bir meme boşaltamiyirum bitmiyor yağlı süte geçmek için aynı memeyi 3 kez emmek zorunda kalıyor. Süt sagma makinesi almayı düşünüyorum. Çünkü blok emzirme yaptığımdan memelere süt çok birikiyor ve emerken diğer göğüs akıyor. Bari sagarım boşa gitmez.zaten okullar açılınca süte ihtiyacımız olcak.

Çooook geçmiş olsun. Size bişi olmamış çok şükür.

Arkadaşlar gözünüzü seveyim bir bakın bişey deyin bugun doktora gittik d vitaminini çift doz verdik 8 gün ellerinden tutup kaldırınca bizimki kalkmıyor diğer türlü tutuyor başını daha 112 günlüğüz bir hafta sonra yine çagırdı çok ters konustu aglattı kızımı normal mi kaldırırmı daha

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…