2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Her bebek aynı anda kalkacak diye bi kural yok ki...benimki kalkıyor dimdik basiyor,adim atiyor,sürekli dönüyor. Emekleme çabası içinde...bu ara dis de çıkarıyor. Bunlar genetik şeyler. Ben 5 aylıkken diş cikarmisim. 9 aylıkken yürümüsüm. Arkadaşın kızı 1 yaşında yürümüyor. Başka arkadaşımızın oğlu ise 6 aylık emekledi.9 ayda yürüdü.

Her çocuk farklıdır. Dr un ters konuşmasının manası yok. Bazen ben bebeği çok yorup oynayınca o da ayaklarına basmıyor.sanirim ağrıyor.

Sen hiç kaldirmadiysan bebeğin kalmaması da normal bence...

Üzülme 1 hafta sonra değişir. Kalkar.

Benimki hiç deneme yapmadan yüzükoyun dönüverdi. Hiç anlayamadım.

İnternette okuyunca içim daraldı ne bileyim senin bebiş kaç günlük

Tostikdana bizde bugün tam 4 aylık olduk. Ama daha 2 haftadır falan tam anlamıyla kalkıyor. Herşeyi kafana takma. Bunlar ne ki. Nice engelli sakat bebekler var onların anneleri napsin hangi derde yansinlar. Şükretmeyi bilmeliyiz. Her halimize Elhamdülillah çok şükür

Bizimki 121 günlük bi kaç gündür öğrendi kafayı ve sirtini kaldırıyor elinden tutunca bi kaç güne kadar miskin kedi gibi yatiyordu erken yani panik yapma her bebek aynı değil ki bizimkileri biraz tembel galiba :)

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Nereye kalkiyor nasil kalkiyor anlayamadimmm.
Bizimki 28 de 4.ayini tamamladi.Bizimkide elini titunca kalkmiyir sadece kafasini kaldirmaya calisiyor.
Dr.nasil l konustuki cnm niye uzuldunuz.

Kuzum deme öyleee tabiki buna şükür benim yegenim cp li bebekten farkı yok annem bakıyor ablamın iki tane daha var maşallah saglıklı onlar ben yeğenimle büyüdüm her gece dua ederdim Allah ım sabah uyandıgımda yürüsün diye çocuk aklı işte ne krizler gördük neler yaşadık şükür çok şükür hamdolsun doktor ters ters davrandı canımı sıktı bende size sorayım dedim

Bencede yüzünkoyun yatıgında kafa dik ellerini emiyor sonra kucagımda sağa sola döndürüyor ellerine eğiliyor ama sırt üstü yattıgında ellerinden tutunca ayaklarıyla gövdesini kaldırıyor yay gibi düşün kafayı kaldırmıyor
Nereye kalkiyor nasil kalkiyor anlayamadimmm.
Bizimki 28 de 4.ayini tamamladi.Bizimkide elini titunca kalkmiyir sadece kafasini kaldirmaya calisiyor.
Dr.nasil l konustuki cnm niye uzuldunuz.

Bu hareketi yaptıktan sonra erken dogum varmı diyor 12 gün diyorum ama kilosu düşük dogdu diyorum kaç gün küvezde kaldı diyor hiç diyorum bunu yapması gerekti diyor d vitaminini düzgün veriyomusun diyor ulan adam taaa amerikadan vitamin gettirdim niye vermiyeyim diyecem olmuyor içime korkuyu attı bi hafta sonra yine görecekmiş yoksa bazı testler yapacakmış şimdi yazınca herşey tokat gibi çarpıyor içimi korku kaplıyor Allah korusun

Bizimkisi de o Can'ım

Allah allah bu nasil dr.yahu bu daha 4 aylik bebek sanirsinki 10 ayliktan falan bahsediyor.
Valla ben daha hiccc denemedim ellerinden tutyimda kalksin diye ne acelemiz var daha ne kalkislar yapacaklar.
Bence sende korkma kendinide cocugunuda yipratma hassas olman normal evlat amaa aceleci davranma.
Dr.herseyin olumsuzunu soylemek icin varlar:))Benim ilk kizlarim vefat ettiler diye bana yapmadiklari test birakmadilar.
Buyuk oglumu cerrahpasada dogum valla 40 gun delik desik ettiler niye ilk bebekler vefat etmis simduki aklim olsa birine bile musade etmezdim.Ama ilk cocuk acemiligine geliyor insanin.
Bixim sipada sundan 10 gun once basmiyordu annemler kv basmiyor bu niye basmiyor diyip durdular hiccc umursamadim sonuccc zamani geldi basti cocuk.

Canim ben anlamadım niye ters konuşmuş bebek elinden tutunca kendi mi kalacakmış benim kızım da 102 günlük bırak kalkmayın daha yan donemiyor hiç de ters bi durum olduğunu dusunmemistim.bence sıkma canını her bebek farklıdır kimi çabuk hareketlenir kimi geç

Saat tam 12 besikte uyumal istemeyen bir yigit beyyy ben salladikca o emzigiyle bogusuyor.Arka fonda abimiz yagiz beyyy getirmis arabalarini yataga oyun oynamak istiyormus icerde bilmem kacinci ruyasini goren babamizzz(

Evet canım yüz üstü yatırıp eşlerinden tutup kaldırmaya çalışıyor ama bizimki hiç başını kaldırmıyor bu halde yüzükoyun yatınca kaldırıyor kucakta tutuyor hatta üxerime yatırıyorum yüzükoyun kalkıp bakıyor yüz üstü gögüsüme dayıyorum öne egiliyor ama ellerinden tutunca tık yok

Bende senin gibi düşünüyodum herşeyin zamanı gelimce yapacak bugun adam sinirimi bozdu o da kötülüğüne demedi biliyorum ama şimdi bu çocuk kafayı kaldırana kadar rahat yok bana

122 günlük. 100 günlükken döndü. Elini filan kurtardı kendi başına şaştım kaldım. Dik basmayı da annem yaptırıyordu. 90 günlükken alıştı. Şimdi ayağa kalkıyorum diye sevinçten ölüyor.ama karnındayken de çok hareketliydi. Bebekten bebeğe değişir bu tarz şeyler. Hiç üzülme. Dr u da kafama takma.

Aha aynı benim minnoşlar. Milletin bebeği memeyi reddeder, bizimkiler de biberonu reddediyor. Kıyameti koparıyorlar. Senin yine 2 meme verme şansın var. Ben her birine anca bi meme veriyorum, buna rağmen üzerine mama içmek istemiyorlar. Geçen o yüzden sormuştum mama verenlere, ne kadar mama veriyorsunuz günde diye. 5 aylık bebek 120 cc mamayı nasıl bitiremez ya? Bu sıcak günlerde susuz kalıcaklarbdiye korkuyorum

Sagol canim hersey nasip kismet diyip kendimi avutuyorum. Bizimki neocate iciyor normal mama icemiyor cok zorlansi ilk basta yavrum alisti simdi. Umarim cabuk kurtuluruz bu alerji illetinden. Rabbim hepimizin bebeklerine saglik sihhat versin. Gerisi bi sekilde hallolup gidiyor. Nazara bende cok inaniyorum. Birgun emzirirken misafir geldi, bakti bakti ne guzel istahli emiyo curk curk sutunde bol dedi ve bebek emerken diğer gogsum sisip agrimaya basladi daha onlarin yaninda. Ne oldugumu bilemedim ayni gece acillik oldum agridan. Bir daha da iflah olmadi goguslerim. Siz siz olun kimsenin yaninda emzirmemeye calisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…