2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim üzülme allah beterinden korusun benim kızimda 3 gün hastanede yattı 6 gün antibiyotik iğne yedi geçen ay enfeksiyondan inanki bebekler bizden daha güçlü bende çok dikkat ediyorum pamukla siliyorum her kaka yapmadığı zaman yıkıyorum kuru ıslak öyle uzun süre bezini beklemiyorum ama olduğu zaman oluyor işte bünye meselesi biraz bence.geçmiş olsun şimdiden

Istanbuldaki saglik ocagimiz buyuk oglumu asidan once muayene ederdi sonra asiya yollardi her seyi tek tek anlatirdi aydinlatirdi icimiz rahat cikardik.
Buna ragmen ozel dr.mutlaka gidrrdik her ay

Bursadaki saglik ocaginda 2.ay asimizda aile hekimimize gittuk once hayirdir dedi once,asi oncesi muayeneye geldik uygun gorurseniz asiya gecicez dedik elini bile surmeden uygun goruyorum dedi(
Esimle birbirimize bakinca muayene etti:))

Yigit8n cocuk dr.medicaldeydi simdi cekirge doruga gitmis orayada gitmek istemiyorum silbastan dr.bulmak zor en iyisi hersey yolundaysa goturmemek dedim ve goturmedim

Ayak vurma bizdede var. Bazen gece o pat pat sesine uyaniyorum:)

En son gittiğimizde kilosu doğduğu kiloya göre iyi dedi kaburgası sağlam kemikleri iyi falan dedi. Ek gıdayada yoğurt ve meyve püresi ile başlayabilirsiniz dedi Can'ım
Ne kadarlik oldunuz 6ay doldumu
Bizim 13.de doluyo ama doktorumuz aciga alinmis tekrat donme ihtimali varmis dobmesini bekliycem
gumus19 cok nadir var kusmasi, o da az bi sey cikartiyor.cok şükür buna. Gerci yine elde mendil dolasiyoruz.salyadan dolayi.
Bizim baya gorunuyo disimiz
Bu salya olayi neden acaba? Tukuruk bezleri cok calisiyor ve tukurugu yutmadiklari icin akiyor diye duymustum, 3,5 aylik dis falan cikartmaz heralde? Ustu basi hep islaniyor onluk taksam alip onu da agzina sokuyor
Bizim dis cikti
6aya kadar hey ay 6audam sonra 3ayda bi kontrom dedi dr
Bizim dr 6 aya kadar her ay.sonra 9. 12.18.24.aylarda dedi.bizim alt sinirda oldugu icin belkide
Yok yok bizimde oyle

12 tl mi
Benim goturdugum kapanan hastane 75 liraydi
Tahlil ivir zivir oldumu 200 250 anca cikiyorduk
Simdi doruga gotureyim diyorum muayene 90 lira
Oglani dorukta cocuk dis doktoruna goturdum arayuz curugu olmus 4 dolgu yapildi dolgunun tanesi 150
Allahtan doktor cok iyiydi cocuk hic korkmadi urkmedi
Bursada olanlara tavsiye edebilirim
Anlayacaginn burda ozel hastaneler bayaaaa tuzluu

Bizde devam ediyoruz edicemde

Tecrübelerini paylaşırsan sevinirim eylülde gidiyoruz bizde
İyi tatiller bolll bollll eğlenmeler size

6. Aya yeni girdik Can'ım doktor bana yoğurt meyve püresi verebilirsin dedi ama daha yoğurt mayalamadım onun için yedirmedim meyve rendeliyorum cam rendede onuda tuhaf geliyor ağzına azıcık azıcık veriyorum meyvenin dörtte birinden azını veriyorum mesela

12 tl mi? Şaka gibi. 200 tl bizim

fikri , bilgisi olan varsa yardım lütfen !!!!!!!

kızım 1 aylık olduğundan beri mama takviyesi alıyor 3 saatte bir acıkıyordu önce 2 memeyi emiyor sonra üzerine mama içiyordu 3 aylık olduktan sonra acıkma saatleri uzadı ve mamayı reddetmeye başladı mamadan bıktı diyip sama olan mamayı hipp ile değiştirdik ama yine aynı sonucu aldım biberonu sadece uyurken alıp içiyordu şimdide 4-5 gündür uyurken bile biberonu almıyor yaygararıyı koparıyor sadece emiyor ama benim 2 mememden en dolu olduğu zamanda bile sağdığımda 60 ml süt çıkıyor dr ile görüşmeden önce sizinle paylaşmak istedim .

Süper sadece emiyor ve yetiyor demekki. 60sa makinede 100 çeker o güçlü cenesiyle :)

4 ay aşımızıda olduk geçen ay 7400 ve 62 cm dk bu ay 8800 65 cm olmusuz ben bu ay pek kılo almadı gıbıme gelıyordu ama artık kucakta devamlı gezdıgınden demekkı anlaşılmıyor bıraz tombık oglum 3200 dogdu ama maşallah her ay ıyı alıyor kılo

bıde demır damlasını 8 damla yazmıs ıster 4 4 ver ıster 8 bırden ver dedıde bızımkı gerı öğürüyor nasıl olcak bılmıyrm

Bende bi ara mama vermek zorunda kalmıştım sanırım 1 aylık falandı. Akşamları ağlıyodu mama veriyodum iştahla içiyodu aynı zamanda sütümü arttırmak içinde uğraşıyodum sonra kızım zamanla mamayı içmemeye başladı. Bende kestim mama vermeyi ve sütümde düzene girdi. Belki seninde sütün yetmeye başlamıştır. İçmiyorsa zorlama kilosunu çişli bezini takip et bence. Süt sağma makinasına bakıp karar verme canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…