2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Tek tek yazamıyorum Allah hepinizden razı olsun. doktorum tatilde.neyse ki cebi vardı bende ondan aradım.birkaç cevapsızı görünce kendi döndü bana. Sıkıntı olmaz dedi. 2 ped falan doldurmadığı sürece sorun yok dedi. Zaten daha doktor aramadan önce kesildi hem kahverengi akıntı hem kanama. Ama dinlen dedi. Haftasonu 3 gün boyunca 15 yatılı misafirim vardı çok yoruldum dün de misafirim vardı iyice perişan olmuştum. Galiba ondan oldu. Bundan sonra dikkat edicem. Çok korktum hala bunları yazarken ağlıyorum. İnşallah bebeğim iyidir. Doktorum cuma gelecek koşa koşa gidicem doktora bebeğimi çok merak ediyorum :KK43:
Çok yorulmuşsun cnm yaa el insaf 15 kişi hemde yatılı

mecburimiydi ?

dmlaa post: 42415203 .!.:
Igne yemekten popomda yumurta gibi sislikler olustu artik fitile gecicem sanirim su riskli aylari bi atlatsak hayirlisiyla canlar. .
Benimde ayni oldu ama ben fitili kullanmaktan cok rahatsiz oldum surekli sabah aksam fitil olayindan nefret ettim. Igneden hic haz etmem ama mecburen iğneye ok dedim. Cunku zaten midem berbat yutamiyorum ilaclarida. Igne 3 gunde 1 e düştü oturuken bile aciyor artik ici sert kocaman bakalim ne olacak artik benim yaklasik vurulmam gereken daha 18 tane falan var isimiz zor.. bol alkollu ispirtolu yada bulamazsan bunlari kolonyali pamugu koy buyuk bi pamuk elim kadar hemde kalin o gecirir o sislikleri. Esim illa yap diyorda ben kokuya dayanamiyorum malesef yapamadim.

B Byzcrcv benim gebelikten once farkedildi tsh 4.5 4.7 civarında cikti doktorum 25 mcg lik bir ilac verdi sabah ac icilecek sekilde kullandim 2.5 lara indi oyle gebe kaldim. Zaten bi kac sorunlu degerim vardi doktorum bunlari duzene sokmadan gebe kalmana izin vermiyorum demisti. Tek ilaclik bisey 15gunde normale dönmüştü yani sıkıntı yapmayin hic.

Benimde ayni oldu ama ben fitili kullanmaktan cok rahatsiz oldum surekli sabah aksam fitil olayindan nefret ettim. Igneden hic haz etmem ama mecburen iğneye ok dedim. Cunku zaten midem berbat yutamiyorum ilaclarida. Igne 3 gunde 1 e düştü oturuken bile aciyor artik ici sert kocaman bakalim ne olacak artik benim yaklasik vurulmam gereken daha 18 tane falan var isimiz zor.. bol alkollu ispirtolu yada bulamazsan bunlari kolonyali pamugu koy buyuk bi pamuk elim kadar hemde kalin o gecirir o sislikleri. Esim illa yap diyorda ben kokuya dayanamiyorum malesef yapamadim.
Canim hemsire sicak havluda koyabilirsin dedi sis yerlere bende bi kac kez denedim iyi geliyo havluyu kettleda kaynattigim suyla islatip koyuyorum

Selam kızlaaarr :KK54:
Kanamsı olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Bol bol yatın dinlenin. Bi de doktorunuza progestan ilacını danışın eğer kullanmıyorsanız. Hamile kaldığımı öğrendiğimden beri kullanıyorum ben, çok şükür hiç kanamam olmadı :nazar:
ozgesinan ozgesinan beni de yasin okumaya yazabilirsin canım

dmlaa123 dmlaa123 canim islatma istersen utuyle isit anneannemin o yuzden iltihap olmustu igne yerleri risk alma hic antibiyotikde kullanamayiz malum. Yinede sen bilirsin tabi.
Ben bu ara cok agresiflestim esime saldiriyorum resmen. Dun igneyi yapti tabi cok acidi hemen kan sulandirici igneyi yapti o da cok aciyor bu ara dedim ya sen vicdansizsin birakta biraz acisi azalsin bilmem ne kusup yattim. O da hic ses etmedi yaticam dedin diye hemen yapayim dedim dedi. Ama butun gece o tarafa donmedim bile sabahta üzüldüm ama bisey diyemedim. Hamilelik net bi dengesizlik..

Kızlar günaydın suan 34 kişi olduk yasın okurum bende diyenler sanırım 41 e yükselicez eger sayımız o kadar olursa her hafta yapmaya karar aldık herkes bir tane okucak hafta basına cuma gınu bagıslancak her hafta bır kısıye verıcem duasını o hafta o yapıcak duayı listedeki hamişlere Allah rızası için gönderilecek:KK36:

Canım Allah'ın izniyle bir şey olmayacak.ben de internette bir Sürü şey okudum canım çok sıkıldı.Doktor bu risk dedi.Biz önlem almalıyız dedi.Benim de 4.29 çıktı.sağlık ocaklarında değer yanlış çıkıyormuş bu arada.hastanede doktor yeniden tahlil yaptırdı.ben ilaç kullanmaya başladım.
Endokrine gittim kan verdim tekrar saat 14te çıkacak. Hangi ilaci kullanıyorsun sen canim
B Byzcrcv benim gebelikten once farkedildi tsh 4.5 4.7 civarında cikti doktorum 25 mcg lik bir ilac verdi sabah ac icilecek sekilde kullandim 2.5 lara indi oyle gebe kaldim. Zaten bi kac sorunlu degerim vardi doktorum bunlari duzene sokmadan gebe kalmana izin vermiyorum demisti. Tek ilaclik bisey 15gunde normale dönmüştü yani sıkıntı yapmayin hic.
Insallah normale döner canim ya bebekte boy kisaligi zeka geriliği gibi sorunlara yol açabilirmis. Korktum açıkçası

B Byzcrcv doner canim 4.7den 15 gunde 2.5 dusmus benim simdi baktim senin icin. Ayrica burada endokrine danistik 4.5 yuksek deger degil hic gerek yok falan dediler. Ciddiye alma hic 2.0 2.5 arasina düşsün mutlaka. Cok gecmis olsun sonucunu benide etiketleyip bildir.

kızlarrrrr saç kestirmek sorun olmaz dimi ya hamilelikte? :) ilk hamileliğimde çalışmalara başlamadan kestirmiştim sonra da olmadı. tekrar çalışmalara başlarken de kestirmedim ee haliyle yine kestirmek istiyorum azcık. napmam lazım? ya da kesmesem mi ya ofs

evet, benim doktorumda sıcak su değil, ılık su ile yıkan dedi ama ben maalesef çok üşüyorum.. Yine eskisi kadar sıcakla yıkanmıyorum ama eminde olamıyorum ılık mı yoksa bana mı öyle geliyor diye:KK43: Allah'ım bu düşünce bile çocuğa zarar verebilir diye ne kadar yoruyor insanı.. Ona zarar vereceğim diye çok korkuyorum:KK43: Annelik gerçekten bambaşka bir şey..
Haklısın canım çokkbaşkarabbim evlatlarımızı korusun kucagımıza almamızı nasip etsin inşallah ama bişilerin üstüne çok titremekte iideil ne bilim koruyan gözeten allahtır biraz rahat olmakta fayda var bence :KK66:

kızlarrrrr sac kestirsek sorun olmaz dimi ya hamilelikte? :) ilk hamileliğimde çalışmalara başlamadan kestirmiştim sonra da olmadı. tekrar çalışmalara başlarken de kestirmedim ee haliyle yine kestirmek istiyorum azcık. napmam lazım? ya da kesmesem mi ya ofs

Batil bisey diye dusunuyorum. Gecen hamileligimde gittim kestirdim. Rahmetli anneannem cok kizdi sac kestirilmez hamileyken diye bisey olmaz nolucak bak suda kestirmis buda kestirmis falan filan dedim. Siz herseyin iyisini bilirsiniz kizim dedi imali imali. 22. Haftada kaybettim bebegimi. Onla hic alakasi yok elbette ama keske kestirmeseydimde dedim. Simdi saclarim belimde kestirmeyede gercekten ihtiyacim var cunku yikamak taramak kurutmak cok zor geliyor. Ayrica tatil donusu deniz havuz baya kirilmis.Ama kestirmem. Onumde cok uzun bi surec var 33 hafta gibi yinede kestirmem canim. Sen bilirsin

Çok yorulmuşsun cnm yaa el insaf 15 kişi hemde yatılı

mecburimiydi ?
Bir nevi mecburiydi canım.çok önceden haber verdiler gelcez diye.Anneme gönderebilirdim ama annem çalışıyodu haftasonu, akşam iş çıkışı da misafir ağırlamasın dedim kıyamadım anneme.yine bana kaldılar. Hamile olduğumu bilmiyorlardı ama bilseler de böyle olurdu. olacağı varmış ne diyim çok korktum ama.bundan sonra çok dikkat etcem

Merhaba kızlar kanaması olanlar geçmiş olsun 2 haftadır kanamaaaaaa ömrümden ömür gitti atlayacagiz inşallah sıkmayın sakın canınızı ben cok ağladım çünkü... Geçti çok şükür Rabbim bir daha göstermez inşallah. Kimsemde yoktu yapalniz. Annem geldi memleketten.dinlencem. Ayrıca progestaninda çok faydası oldu:KK55::KK49:

Batil bisey diye dusunuyorum. Gecen hamileligimde gittim kestirdim. Rahmetli anneannem cok kizdi sac kestirilmez hamileyken diye bisey olmaz nolucak bak suda kestirmis buda kestirmis falan filan dedim. Siz herseyin iyisini bilirsiniz kizim dedi imali imali. 22. Haftada kaybettim bebegimi. Onla hic alakasi yok elbette ama keske kestirmeseydimde dedim. Simdi saclarim belimde kestirmeyede gercekten ihtiyacim var cunku yikamak taramak kurutmak cok zor geliyor. Ayrica tatil donusu deniz havuz baya kirilmis.Ama kestirmem. Onumde cok uzun bi surec var 33 hafta gibi yinede kestirmem canim. Sen bilirsin

valla ben de ilk hamilelikte çalışmalara başlayacağımız gün kestirdim hamilelikte kesmeyim diye. 11.haftada kaybettim ben de. hamileyken kessem ondan bilirdim. şimdi de kararsızım

Görmedim canım,sadece beyaz battaniye gördüm,onun içindeymiş.Hayır olsun rüyalarımız.
Valla canım geçen bende bir rüya gordüm. Eşim diyor ki doğumunun vakti gelmiş bir kontrole gidelim gidiyoruz odadan bir anda ameliyathaneye alıyorlar daha kesilmeden bile al bu oğlun masaallah çok da yakışıklı diyorlar. Durum ben doğurmuş olamam çok hızlı oldu acı da yok diyorum çok kolay geçti doğumun diyorlar bebeğe bir bakıyorum bembeyaz oğlumun tıpatıp aynısı bu altı aylık filan var gibi. Mışıl mışıl uyuyor. Anam bu ne kadar tatlı filan derken çocuk gülümsüyor uykusunda. Sonra da uyandım. Ruyalarimiz hayırlara gelsin ruyamdakinden daha kolay dogumlarımız olsun inss:KK9:

Kızlar günaydın suan 34 kişi olduk yasın okurum bende diyenler sanırım 41 e yükselicez eger sayımız o kadar olursa her hafta yapmaya karar aldık herkes bir tane okucak hafta basına cuma gınu bagıslancak her hafta bır kısıye verıcem duasını o hafta o yapıcak duayı listedeki hamişlere Allah rızası için gönderilecek:KK36:
ben okurum diye yazmıştım ama kime yazdığımı hatırlamıyorum :) bende okurum canım :)

X