2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bel agrisi cekeniniz var mi? Başka hiçbir belirti.m yok (gögüslerim dışında) ancak inanılmaz bel agrım var sanki tutulmus gibi. geceleri altına yastık koymadan uyuyamaz oldum...:KK43:(
15-20 gün önce ben de inanılmaz bel ağrısı çektim bilirim.kendiliğinden geçti sonra ama Günlerce çektim geçmiş olsun.inşallah bir an önce geçer.Benim de hiç uykum gelmiyor ya gündüz uyumuyorum geceleri de zorla uyuyorum.

Bugün tiroid tahlili yaptırdım tsh 8.38 çıktı. Hamilelerde 2nin altında olmasi gerekiyormuş çok canim sıkıldı :KK43: bebekte kalici sorunlara yol acabilirmis. Endokrine randevu aldim yarin gidecem bakalim inşallah düşer ve bebegime zarar vermez.

@ozgesinan ben de okurum insallah. Beni de ekle
Canım Allah'ın izniyle bir şey olmayacak.ben de internette bir Sürü şey okudum canım çok sıkıldı.Doktor bu risk dedi.Biz önlem almalıyız dedi.Benim de 4.29 çıktı.sağlık ocaklarında değer yanlış çıkıyormuş bu arada.hastanede doktor yeniden tahlil yaptırdı.ben ilaç kullanmaya başladım.

Kızlar şuan yasin okurum diyen kişi sayısı 27 oldu belki daha artar okumak isteyen olur Ama arkadaslar haftada bir 41 yasin mi yapalım ayda bir defa mı buna da karar verelim bence haftada 41 yasın yapmak daha iyi olur kişi sayısı max 2 tane olur bir hafta içinde 2 yasin okuyabılırız heralde daha fazlsı da olur ama kişimiz arttı dagıtım yapılıcak aralarında bu durumda 2'den fazla okumaya gerek kalmıcak birde bunun duasını yapmak istiyen olur mu haftada bir yapıcak olursak her hafta bir kişi listedeki hamilelerin adını sayarak bagıslar her zman aynı kişi bagıslamasın kimin duasının kabul olucagı bellı olmaz
Ben de okurum seve seve.. Haftada güzel olur da illa ki okuyamayan olacaktır işler karışabilir sanki.. Ama son kararınız ne olursa yine de bana uyar:KK66:

Hayır canım haftada 41 yapalım dedk bazıları yetısmez dediler o yüzden ayda 41 yasin yapıcaz toplam 41 olucak yanı sen max 2 tane okuyo olucaksın canım suan 19 kişi okurum dedi daha artar belki bazı almak ıstıyenler 2 bazıları 1 alıcak her ay dogum yapana kadar 41 yasin toplamak canım ayın son cuması da bagıslancak listedeki herkese
Bende katilmak istiyorum zaten evde kendim okumayi dusunuyodum boyle daha super olur

Evetttt a

henüz bulantı yok şukurler olsun ama sancı var gün içinde bi de dün gece acayip bi kasılma hissttim sag kasıgımda sende durumlar nedir? bu arada biz de keseyi cuma günü gördük kalp atımı i.in heyecanlanıyorummm :)))
Bizim icin biraz erkenmis oyle diyolar 10-15 icinde baslarmis ama mide bulantilari ins bulanmazda melegimizi guzel besleriz ins. :anneadayı: :21:

Bulantisi,basdonmesi,halsizligi olup calisan arkadaslar var mi? Ne yapiyorsunuz bulantili zamanlarinizda?
ilk gebeligimde evdeydim ve zor zamanlarimi yatarak gecirdim.Bu kez napacagimi bilmiyorum.

15-20 gün önce ben de inanılmaz bel ağrısı çektim bilirim.kendiliğinden geçti sonra ama Günlerce çektim geçmiş olsun.inşallah bir an önce geçer.Benim de hiç uykum gelmiyor ya gündüz uyumuyorum geceleri de zorla uyuyorum.

Neyse biraz icim rahatladi :) gecer insallah...bir de gece uyumama ragmen sabah hic dinlenmemis gibi agrimaya devam...hormonal herhalde.

benim olcüm bile yapmadı doktorum daha cok kucuk dedi geciştirdi :KK43:(( ben henüz buyuk degışıklıkler yaşamadım hafif sancılar dışında bi de gece tuvalete hiç kalkmayan bi insanım ama artık en az 1 kez kalkıyorum az biraz da iştahsızlık daha dogrusu yemeklere kersı bı ısteksızlık var ama yne de yemeye calışıyorum bebis için maden suyu içmeye calışıyorum cok faydalıymış ayrıca cıg badem ve cıg fındık ve cevız cok ıyı olur diyorlar bır de muz :))) ayy ne cok konuştum tecrubelı ya da bu konuda azıcık araştırma yapan annişlerr ne yiyp ne içsek acabaa bilgilendırsenız mı bızleriii
ölçtü dediğim bana keseyi gösterdi. ondan da bişey anlamadım ya :) dış gebelik yok bunu anlıyoruz dedi. ultrason fotğrafını verdi. sağ alt köşede yazıyordu ben de yorumladım. 5w6d yazıyordu. 5 week 6 day olarak yorumladım ben altında da 26 nisan 2016 yazıyordu. hepsi kendi yorumum. başka bişey olamaz herhalde diye düşündüm. yengemi aradım o da doğruladı. 2 yeğenim var.
yeme içme konusunda benziyoruz. ben bi de süt içiyorum. bebiş için değil kendim için içiyorum. depolardan alıyormuş ya bebek. onun da fazlası zararmış sanırım. kansızlık mı ne yapıyormuş.
çok konuştum :)

Kızlar şuan yasin okurum diyen kişi sayısı 27 oldu belki daha artar okumak isteyen olur Ama arkadaslar haftada bir 41 yasin mi yapalım ayda bir defa mı buna da karar verelim bence haftada 41 yasın yapmak daha iyi olur kişi sayısı max 2 tane olur bir hafta içinde 2 yasin okuyabılırız heralde daha fazlsı da olur ama kişimiz arttı dagıtım yapılıcak aralarında bu durumda 2'den fazla okumaya gerek kalmıcak birde bunun duasını yapmak istiyen olur mu haftada bir yapıcak olursak her hafta bir kişi listedeki hamilelerin adını sayarak bagıslar her zman aynı kişi bagıslamasın kimin duasının kabul olucagı bellı olmaz
ben de okumak isterim ama kuran okumayı bilimiyorum. latin harflerden okuyabilirim.

Bizde kimseye söylemedik doktor iki
Hafta sonra çağırmıştı bir haftam kaldı ama bu süreç çok zor geçiyor gün sayıyorum resmen sitrese giriyorum istemeden kalp sesini duysaydık içim rahatlicaktı :/
aynı duyguları yaşıyoruz. ağzımdan hamileyim kelimesi çıkmıyor :) korkuyorum bişey olacak diye kendime bile söyleyemiyorum. iyi yanından bak senin bir haftan kalmış :)

Kızlar bel agrisi cekeniniz var mi? Başka hiçbir belirti.m yok (gögüslerim dışında) ancak inanılmaz bel agrım var sanki tutulmus gibi. geceleri altına yastık koymadan uyuyamaz oldum...:KK43:(

4., 5. ve 6. haftada benımde çok yoğun bel ağrım olmuştu.. hatta hep adet öncesı donem ıle karıştırıyordum.. ama sonra gectı..meraklanma :nazar:

Gunaydin guzel anne adaylari,

Benim 2.hamileligim. Birincisine gore biraz farkli geciyor. Kokulara ekstra hassasim, icim kalkiyor ama her zaman degil.
Birincide cok belim agrirdi, bu sefer de kasiklarim cok agriyor.

Allah hepimize kolaylıklar versin. Hayırlısıyla bebisleri kucagimiza almayi nasip etsin. :KK49:

Günaydın güzel anneler,

çok farklı bir rüya gördüm.46 haftalık hamileymişim :) doktora gidiyorum annemle birlikte.Doktor artık zamanı geçti hemen doğuma alıyoruz,diyor.Ağrısız,sancısız doğum yapıyorum.Cinsiyetini soruyorum doktora,onun için daha zaman var,diyor.Uyandım o sırada ama çok etkilenmişim.

günaydın kızlar:KK54:
bu gün seminerler başlıyor okul yolu gözüktü:KK55:
kanamalarım devam ediyor okula gidince oturacağız yorucu birşey yok ama kararsız kaldım rapor alsam mı

İnşallah görürsün tabi canım. Pıt pıt atacak seninki de :) doğana kadar hep bir merak hep bir endişe sürüp gidecek belki de. Hatta doğduktan sonra daha da artacak. Annelik zor :)
ayyy hadi inşallah canım ya duyarız umarım ahh ahh aynen şimdi hamile kalınca annelerimizin halini daha iyi anlıyorum boşuna demiyolarmış anne olunca anlarsın die :-)

X