2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu hafta meselesi kafami karistiriyor doktora dedim net hesaplaması farklı gösteriyor adet tarihine gore de ultrosona gore de 8 haftalık dedi normal bi farklilik yok dedi yumurtlama zamanima gore de bence sekiz haftalık bakalim hangisi doğru cikacak :KK66:

Ben drdan bu konuyla ilgili bişi duymadım ama sıcak suyun düşük riskini arttırdığını duydum

evet, benim doktorumda sıcak su değil, ılık su ile yıkan dedi ama ben maalesef çok üşüyorum.. Yine eskisi kadar sıcakla yıkanmıyorum ama eminde olamıyorum ılık mı yoksa bana mı öyle geliyor diye:KK43: Allah'ım bu düşünce bile çocuğa zarar verebilir diye ne kadar yoruyor insanı.. Ona zarar vereceğim diye çok korkuyorum:KK43: Annelik gerçekten bambaşka bir şey..

Kızlaar ben arada kalmış bir anne olaraktan belirsizliğimi koruyorum geç döllenme yaşadım normalde 11 haftalık olmam gerekirken 9+3 haftalığım Mart sonu yada nisanın ilk haftası doğum tarihimiz bebiş hangisini tercih ederse artık :) bu gün dr randevumuz vardı 2 hafta sonra ikili rest için gün verdi hem Mart hem nisan annelerinde takılcam galiba hepinizin bebişleri hayırlı uğurlu olsun saģlıkla doğsun neşe mutluluk bereket getirsin yuvalarımıza aman ćok coştum benden bu kadar :))

S susambebek seninle SAT imiz ayni galiba 26 haziran benim doktor senin için kaç haftalik dedi acaba?

9+3 bugün itibariyle.. Benim SAT tarihim adet düzensizlikliğinden ötürü belirsiz aslında.. 8. haftada bebeğin boyunu ölçtü, yanlış hatırlamıyorsam 20 mm kadardı.. İlk zamanlarda bütün bebekleri boyutu aynı oluyormuş, ultrason görüntüsünden cihaz bebeği direkt 8+1 olarak hesapladı.. Bu durumda benimde SAT ım 26 Haziran olmuş oldu:) 9 Eylülde tekrar gideceğim kontrole, ozmn belli olur herhalde, bakalım doktorun dediği kadar mı gerçekten bebiş :)

Canm aynı durumdayız sıkıntı yapma normal bir durumdur ne güzelişte erkendn kurtulduk mide bulantısından 9+0ım bugun dünden beri bulantım hafifledi istediklerimi yiyebiliyorum artık. gögüslerimde yumuşacık sen diyince farkettim sıkınca acı var ama hala:KK45:
:) bulantimin gecmesine seviniyorum bende kizima olan gebeligimde hic bir sorun yasamadim 9 ayda 1 kere esim balik yemeye zorladiginda istigfar etmistim ben saten cok zor midesi bulanan biriyim tuhafima giden hizla sisen gögüsler birden niye yumusadi dikkatimi cekti seviniyordum simdiden gelisiyor sütler dolacak diye aman tek sorun teskil etmesin dehamilelik acisindan tek istegim o bu arada sanada gecmis olsun saglicakla bebeklerimizi kucagimiza aliriz insallah:)

evet
:) bulantimin gecmesine seviniyorum bende kizima olan gebeligimde hic bir sorun yasamadim 9 ayda 1 kere esim balik yemeye zorladiginda istigfar etmistim ben saten cok zor midesi bulanan biriyim tuhafima giden hizla sisen gögüsler birden niye yumusadi dikkatimi cekti seviniyordum simdiden gelisiyor sütler dolacak diye aman tek sorun teskil etmesin dehamilelik acisindan tek istegim o bu arada sanada gecmis olsun saglicakla bebeklerimizi kucagimiza aliriz insallah:)
SIKTIGIM ZAMANDA ACIYOR EVET ILK BASLARDAKI HASSASIYETIMIZ KALMADI YATAKTA UZERINE YATAMICAK KADAR DEIL SADECE KENDI EL KONTROLUMDA ACIYOR

K kullanici38 ultrason benimkini 5 hafta 6 günlük ölçtü. doğumu da 26 nisan yazıyor. gerçi değişir bunlar daha bebeğin gelişimine göre.
benim olcüm bile yapmadı doktorum daha cok kucuk dedi geciştirdi :KK43:(( ben henüz buyuk degışıklıkler yaşamadım hafif sancılar dışında bi de gece tuvalete hiç kalkmayan bi insanım ama artık en az 1 kez kalkıyorum az biraz da iştahsızlık daha dogrusu yemeklere kersı bı ısteksızlık var ama yne de yemeye calışıyorum bebis için maden suyu içmeye calışıyorum cok faydalıymış ayrıca cıg badem ve cıg fındık ve cevız cok ıyı olur diyorlar bır de muz :))) ayy ne cok konuştum tecrubelı ya da bu konuda azıcık araştırma yapan annişlerr ne yiyp ne içsek acabaa bilgilendırsenız mı bızleriii

Bende de mide bulantisi yok.istahim da acilmadi.sadece asiri uyku hali ve yorgunluk var.ilk hamileligimde de bu sekilde olmustu.

Benim de goguslerim cok sisti ve cok agriyor.bu arada da oglumu sutten kestim ikisi bir araya gelince cok kotu oldu sanirim.sislik sutten mi gebelikten mi anlayamadim.tas gibi cok agriyor.[/QUOTE Benim sut kesilme olayim cok önceleri oldu benim kizim 4 yasina gircek simdi hamilelikten sismisti bana göre büyümeye baslamislardi agri acida vardi aci hala var ama yumusamasini anlamadim kizima gebeliligimde son aylara Kadar hic bir sorun ve deisiklik olmamisti gögüslerde bunu pek anliyamadim bende normalmi deilmi?

Merhaba bir suredir okuyorum ama yeni yazabildim AzRASILAM AzRASILAM beni de uygun olunca listeye ekler misin 26 yas 171 boy 65 kilo balıkesir ilk bebis SAT 26 haziran tahmini doğum 01 nisan ama doktora gore sekiz haftalık çok şükür kalp atislarimizi duyduk
Bu arada yasin için ben de okurum beni de listeye alabilirsiniz
Hepimiz hayirlisiyla bebislerimizli saglikla kucagimiza alalim insallah
Canımm bende balıkesirdeyim, merkezde misin? Hangi doktora gidiosun?

Kızlar iyi akşamlar.Benim cildim çok kurudu.normalde yağlı idi.fakat ellerim falan baya bi kurudu. Ağzımda boğazım da aynı şekilde.sabaha kadar kaç kere su için kalkıyorum. Gündüz de aynı şekilde. Siz de var mı

GKBgkb GKBgkb evet merkez deyim cnm ben bebek düşündüğümüzde sevgi de Tülin hnm a gittim ama onu pek sevemedimhamilelik oolduğundan beri sevgi den emel hnm a gidiyorum emel ateş çok sevimli bi bayan simdilik memnunum sen kime gidiyorsun

Kızlar şuan yasin okurum diyen kişi sayısı 27 oldu belki daha artar okumak isteyen olur Ama arkadaslar haftada bir 41 yasin mi yapalım ayda bir defa mı buna da karar verelim bence haftada 41 yasın yapmak daha iyi olur kişi sayısı max 2 tane olur bir hafta içinde 2 yasin okuyabılırız heralde daha fazlsı da olur ama kişimiz arttı dagıtım yapılıcak aralarında bu durumda 2'den fazla okumaya gerek kalmıcak birde bunun duasını yapmak istiyen olur mu haftada bir yapıcak olursak her hafta bir kişi listedeki hamilelerin adını sayarak bagıslar her zman aynı kişi bagıslamasın kimin duasının kabul olucagı bellı olmaz

GKBgkb GKBgkb evet merkez deyim cnm ben bebek düşündüğümüzde sevgi de Tülin hnm a gittim ama onu pek sevemedimhamilelik oolduğundan beri sevgi den emel hnm a gidiyorum emel ateş çok sevimli bi bayan simdilik memnunum sen kime gidiyorsun
Bi arkadasımda kist vardı o da Emel hanıma gitti cok sevimli dedi senin gibi, ama balıkesire yeni geldiği için cok duyulan bi isim değil sanırım doğum konusunda bende doktora henüz karar veremedim.
Ama suanda erol beye gdiorum alaaddin beye de gidicem ama normak doğum istiyorum bu iki doktorda sezeryana yönlndirio kafam cok karısık yani. Emel hanım normal dogumu desteklio mu ki canım?

Kızlar şuan yasin okurum diyen kişi sayısı 27 oldu belki daha artar okumak isteyen olur Ama arkadaslar haftada bir 41 yasin mi yapalım ayda bir defa mı buna da karar verelim bence haftada 41 yasın yapmak daha iyi olur kişi sayısı max 2 tane olur bir hafta içinde 2 yasin okuyabılırız heralde daha fazlsı da olur ama kişimiz arttı dagıtım yapılıcak aralarında bu durumda 2'den fazla okumaya gerek kalmıcak birde bunun duasını yapmak istiyen olur mu haftada bir yapıcak olursak her hafta bir kişi listedeki hamilelerin adını sayarak bagıslar her zman aynı kişi bagıslamasın kimin duasının kabul olucagı bellı olmaz
Bence de haftada 41 yasin olsun canım. Çok bilmeyenler birer okusun. Sonuçta bizbize okuyoruz. Bende 3-4 tane okuyabilirim. Hatta belki daha fazla. Çalışıyorum iki de çocuk olunca bir başlayım artirabilirim de okumami yani.

Arkadaşlar kanamam var malumunuz akşam üzeri doktora gittik. Vajinal ultrasonla baktı. Kanama normal sıkıntılı görünmüyor 10 gün sonra tekrar kontrol edelim ters bir durum olunca bekleme gel dedi. 5 haftalık görünüyor geç döllenme olabilir bunu haftaya anlarız kese gelişirse dedi. Yani düşük olmazsa mayıs annelerine doğru yola çıkabilirim bakalım ne olacak hakkımızda hayırlısı :anneadayı:

X