2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar bide bisey sorucamilk doktor kontrolunuze hamile oldugunuzu ogrendikten sonra ne zaman gitti izz
Canım bizim normal olduğu için transferi tam bilmiyorum ama adetim 2 gun geçtiğinde öğrendim ertesi gunu 3 gun geçmişti 30 günde bir oluyorum 4+6 gibi gozukuyor dedi beta hcg 2800 çıkmıştı. Kesesi de karından ultrason ile 4 mm olarak görmüştü. Sen hesaplarsin artik... Yalnız kızında adetime bir gun kala beta hcg 1008 di cocuk gebelik olabilir dediler o hafta meraktan 2 kez gittim değer 3000 u gecince kese görünüyor genelde. Ve cocuk tekti Hatta erkek bebekte yüksek cikiyor dediler o da tutmadı sadece gününden iri bir bebekti cogullukta beta hcg yle cok guvenilmiyor keseler ve bebeklere bakmak lazım. Biraz daha sabretmek lazım ama zor bulmussun ins coguldur:KK4:

Canım sakın kötü şeyler aklına getirme içindeki yavrundan sorumlusun sen.Onun mutlu olması için senin mutlu olman gerek konus eşinle karsılıklı neymıs derdi bir de beni yanlıs anlama sakın lütfen ama senin biraz kilo problemın varmıs ya canım kendın söyledin suan mesela aşerme zamanlarımız degıl canımız cok yemek yemek istemez daha bebek yenı yenı olusuyo 4- 5 aydan sonra bız yedıklerımıZle bebegımızı beslemeye baslıcaz senin sorunun cok acıkıp yeme ıstegıne hayır dıyememen mı nedir sorun bence uzman bir dıyetısyenle gebelıgını gecırsen olmaz mı hem bebegın ıcın saglıklı besınler tüketiceksın hem kendın için ozman cok fazla kilo alıpda gebelıgını bitirmemiş olucaksın bir arkadas tavsiyesi olarak al lütfen sakın yanlıs da anlama beni :110:o_O:KK66:

matsiyahoje matsiyahoje Canım sakın kötü şeyler aklına getirme içindeki yavrundan sorumlusun sen.Onun mutlu olması için senin mutlu olman gerek konus eşinle karsılıklı neymıs derdi bir de beni yanlıs anlama sakın lütfen ama senin biraz kilo problemın varmıs ya canım kendın söyledin suan mesela aşerme zamanlarımız degıl canımız cok yemek yemek istemez daha bebek yenı yenı olusuyo 4- 5 aydan sonra bız yedıklerımıZle bebegımızı beslemeye baslıcaz senin sorunun cok acıkıp yeme ıstegıne hayır dıyememen mı nedir sorun bence uzman bir dıyetısyenle gebelıgını gecırsen olmaz mı hem bebegın ıcın saglıklı besınler tüketiceksın hem kendın için ozman cok fazla kilo alıpda gebelıgını bitirmemiş olucaksın bir arkadas tavsiyesi olarak al lütfen sakın yanlıs da anlama beni :110:o_O:KK66:

Evlendikten sobra baya kilo aldım bide ayağım kırılınca baya kilo aldım.o kiloları veremeden hamile kaldım canım dikkat ediyorum ama ciddi anlamda depresyona soktu beni kocam.ne neem kaldı ne özgüven kaldı yedi bitirdi. Konuşçam bakalım bugün.inşallah olumlu konuşmalar yaparız

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Ben de damarlarda bazen sanki içinden kan pıhtıları geçiyor gibi hissediyorum. Elimi o bölgeye koyduğumda elimin altında böyle pıt pıt atarak geçiyor kanlar. Önceden de oluyordu bacaklarımda çok nadir.şimdi 2 oldu göbek çevremde hissediyorum

Evlendikten sobra baya kilo aldım bide ayağım kırılınca baya kilo aldım.o kiloları veremeden hamile kaldım canım dikkat ediyorum ama ciddi anlamda depresyona soktu beni kocam.ne neem kaldı ne özgüven kaldı yedi bitirdi. Konuşçam bakalım bugün.inşallah olumlu konuşmalar yaparız
İnş canm gecmıs olsun bende hıc hayatımda 60 kıloya cıkmamıstm ama suan öyleyım kansızlıgım vardı cok kan ilacları kullandım bende kılo yaptı veririz inş dogumdan sonra ama bende gebelıgımde cok almak ıstemem acıkcası sen konus eşinle bakalım halledilemeyecek sorunlar degıldir eminim tatlı dille yaklasın birbirinize eşinde cok anlayıslı olup destek vermelı sana hersey gönlünce olsun canım cok kendını üzüp bebeşinide üzme lütfen:KK66:

İnş canm gecmıs olsun bende hıc hayatımda 60 kıloya cıkmamıstm ama suan öyleyım kansızlıgım vardı cok kan ilacları kullandım bende kılo yaptı veririz inş dogumdan sonra ama bende gebelıgımde cok almak ıstemem acıkcası sen konus eşinle bakalım halledilemeyecek sorunlar degıldir eminim tatlı dille yaklasın birbirinize eşinde cok anlayıslı olup destek vermelı sana hersey gönlünce olsun canım cok kendını üzüp bebeşinide üzme lütfen:KK66:
Desteğin için çok sağol canım konuşucam mutlaka

Kizlar izmirdeki doktorumla görüştüm progestan ve proluton igneye 12. Haftaya kadar devam edicez dedi. Troid ilacinada devam coraspin heparin igne de devam. Beta hcg artışını söyledim ben sorunlu bir gebelik dusunmuyorum kesenin olmasi duzgun yerlesimli olmasi icinde bebek olmasi cok iyi bisey dedi. Haftaya da uyumlu olmasi kötü birsey dusundurmuyor dedi belki ikiz olur dedi. Insallah artik. Bu arada kalp atisi icin cuma gidicem dedim buradaki doktor cagirdi e git ama duymazsan strese girme normalde haftaya git derdim ben dedi. Cuma günü 6+1 oluyor sizce duyar miyim kalp atisini??
Ben de cuma gitmeyi düşünüyorum hatta ramdevu da aldim senden bir gün de gerideyim görünmez mi acaba p.tesi mi gitsek. Ben daha hic gitmedim bi de ilkinde adet olacagim gün gitmistim. Sanki karnimdakine haksizlik ediyormuşum gibi hissediyorum :)

ikili testleri hangi hafta yapmayı düşünüyorsunuz anneler...bana eylülün sonunda gel dedi...bayram öncesi mi gitsem sonrası mı bilemedim...
Ben ikili ve üçlü testleri yapmayı düşünmüyorum. İlkinde de yaptirmadim .mevlam ne verdiyse o
Allah muhafaza ters bi sey görünse ne yapabilirim ki ? Kaldi ki bu testlerin tam geçerliliği de yok. Kac arkadaşım kötü netice aldi ama turp gibi çocukları oldu. Insallah rabbim bize de saglikli salih evlatlar nasip etsin

Herkeze merhaba arkadaşlar bugün bebeğimin kesesini gördüm çok şükür ama ne badireler atlattım ilk başta göremedi dr kan değerim 9 bin küsür olmuş normalde 3 binle 6 bin arası karında gözüküo diolar ama benim 9 binle zor göründü 12.9 dedi gebelik kesesine iki hafta sorada kalp atışı duyulurmuş
Iki hafta sonra mi ooo ben cuma gitmiyeyim mi napayim

Ben ikili ve üçlü testleri yapmayı düşünmüyorum. İlkinde de yaptirmadim .mevlam ne verdiyse o
Allah muhafaza ters bi sey görünse ne yapabilirim ki ? Kaldi ki bu testlerin tam geçerliliği de yok. Kac arkadaşım kötü netice aldi ama turp gibi çocukları oldu. Insallah rabbim bize de saglikli salih evlatlar nasip etsin
Âmin arkadaşım hepimize inşallah:anneadayı::emir_bebek:

Benim de hala ne midem bulaniyo ne canim bisey istiyo eskiden bile daha hamile gibiydim ben ya :) :) hic yani sifirrr belirti. Insallah bir problem yoktur da tek boyle olsun ya
canim bende senin gibiyim hiç mi hiç belirtim yok. Insallah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız.

Özel Ataköy hastanesinden Tahibe Derici ye randevu aldım bende kızlar muayene ücreti 50 tl miş.

Devam etmeyi düşündüğünüz hastanenin bebek yoğun bakım ünitelerininde iyi ve donanımlı olmasını araştırın derim kızlar. Allah göstermesin ama bizi üzecek durumlarla karşılaştığımızda sıkıntı yaşamayalım.
bende Tahibe hanıma gittim ilk randevumda çok yakın arkadaşımın çok güvendiyi bir doktordu o önerdi iki oğlunu Tahibe hn dünyaya getirdi. Ancak ben gittiğimde çok ilgisizdi minimum cümle kurup hiç acıklayıcı davranmadı. Yüzümüze bile bakmadı nerdeyse. Sen memnun musun canım? Daha öncede gitmişmiydin ? Bu halinden acaba bi aksilik varda erken olduğu için mi pek bişey söylemiyor diye düsündürdü. Cumartesi ikinci randevum var insallah daha ilgili davranır yoksa değiştireceğim gb.

Kizlar:KK43: doktordan geldim icerde 2cmlik bi kanama varmis bebek iyi dedi ama kanamanin emilmesi lazimmis yatak istirahati verdi bebisime bisey olmaz dimi
Çok geçmiş olsun neyseki bebişin iyimiş canım. Allah bebişlerimizi korusun. Iç kanamayı vajinadan mı gördü canım ?

X