2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
3120016, ben de henüz bütçeme uygun bir Dr bulamadım Nisan anneleri arasında sormuştum önceki sayfalar da orada 345 tl muayene ücreti veren arkadaşımız vardı çok isterdim o Dr.A gitmeyi ama benim için yüksek bir meblağ. Medikal park da aylin hanımı araştırdım onun 170tl miş. güven hastanesi var ama oranın da sgk ile anlaşması yok. Anlayacağın kafam iyice karışmış durumda henüz karar veremedim
neden o kadar para ödeesink tatlım , zel sigortan yoksa , ben özel muayeneye gıdecm yası ileri 120 tl o bile bana ınan cok geliyor belkı degıstırıp 50 tl olanlara gıderım , hamılelık bu yanı hastalık degılkı , rutın kontrol , zaten ıkılı testlerını alan başka yerlere yonlendırıyorlar kendısı yapmıyorkı

Canım benim 10 gundur kahverengi hafif kanamam var progestan iğne ilaç kullanmadığım kalmadı ama azar azar devam ediyor. 1hafta rapor verdi Dr. Ama sen Dr. La konuş acil durumun var hemen alır seni... Uzulme
Ya bu lekelenmeler insanı hasta ediyo. Tuvalete korkarak gidiyorum her seferinde. Iki gün gelmiyo sonra bakıyorum gene gelmis. Tam gecti diyorum ama devam ediyo iste. Az once yine kahverengi gelmis çamaşırıma. Peceteye de beyaz akintinin icinde pembemsi biseyler geliyo size de oluyo mu bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun valla...

math27 math27 bastan beri daha hamile degilken ikiz olsa ne guzel olur diye tutturmustu. Gerci ben bir ruya gordum sonrasinda onunda aklina takildi benim ruyalarim cikar tecrube ettik diye. Yani isi cok yogun nobetci icapci surekli yok neyine guveniuosun diyorum karima diyor. Bi aglasa kalkip bakmaz duysa kalkarda hayatta duymaz bilmiyorum canim hakkimizda hayirlisi allah herkesin gönlüne gore versin inşallah.
Benimde öyle hamilelikten önce ikiz diyodu şimdi hiç sesi çıkmıyo. Ama bende çok korkuyorum. Eşim iliglenir ama yine de ikiz bebek zor :) tabi hayırlısı olsun yinede :)

Benimde öyle hamilelikten önce ikiz diyodu şimdi hiç sesi çıkmıyo. Ama bende çok korkuyorum. Eşim iliglenir ama yine de ikiz bebek zor :) tabi olsun yinede :)
Esim cok yogun 6 gun nobet geri kalan icapci gecesi gunduzu yok her an hasta var diye cagirilabiliyor. Hic umudum yok yani bakar diye veren allah gucunude verir canim hakkimizda hayirlisi. Sag saglim kucagimiza alalim da ne olursa artik.

Biz yeni döndük, meğerse bebiş varmış :) 2 aktarma 11+3 14 saat uçuş, çok şükür sıkıntı yok,
Gezinirsin oturmazsın sürekli, bide yanına tuzlu bişeyler al, tabi doktorun sakıncası yok derse uçmanda bence bi problem olmaz,
4-5 aylık gebeler vardı uçakta :)
Alışverişini de ordan yaparsın artık :)
Bilsem alırdım bende bişeyler, seneye artık, 2016 temmuz gidecektik, eylüle plan yapıyoruz,

sat 20 temmuz benimde, 18 ağustosda beta hcg 400 çıktı, ilk veriler iç açıcı demişti doktor, bakalım yarın dahada netleşecek bişeyler,
hayırlısı olsun,,,
Canım hayırlı olsun buradan haber ver ins güzel haberlerle dönersin ben haftaya gidicem. Bu arada yaşım 24 boy 160 kilo 52 Yaşadığım şehir Diyarbakır hiç cocuk yok ilk bebişim olcak :)

Zatentransferden bu yana gunde 3kere 2 ser tane progestn fitil.kullaniyorumm bi kac gun devam edebilir dedii cok ygun kanamam ve agrim olursa haberleselim dedi ama cok tedirginimm sabahh bi kac damla kirmizi geldi daha sonraa kahverengoli simdi yne bikac damla kirmizi
Canını sıkma allah büyük degerinde yükselio ama fitil yeterli gelmiosa iğne yaptırsan o daha etkiliymiş

3120016, ben de henüz bütçeme uygun bir Dr bulamadım Nisan anneleri arasında sormuştum önceki sayfalar da orada 345 tl muayene ücreti veren arkadaşımız vardı çok isterdim o Dr.A gitmeyi ama benim için yüksek bir meblağ. Medikal park da aylin hanımı araştırdım onun 170tl miş. güven hastanesi var ama oranın da sgk ile anlaşması yok. Anlayacağın kafam iyice karışmış durumda henüz karar veremedim
Bende karar veremedim henuz simdi Turgut ozal hast. Gidiyorum ama cok kalabalik doktor iyi dediler ama hastaneyi pek sevmedim. Ucret 120 tl bankada calistigim icin buyuk bir kismini banka oduyor. Iyi biyer bulursan banada haber ver. Ozel muayenehane istemiyorum. Tahliller filan icin baska yerlere gitmen gerekiyor. Hastane olsun hersey bir yerde olsun istiyorum.

neden o kadar para ödeesink tatlım , zel sigortan yoksa , ben özel muayeneye gıdecm yası ileri 120 tl o bile bana ınan cok geliyor belkı degıstırıp 50 tl olanlara gıderım , hamılelık bu yanı hastalık degılkı , rutın kontrol , zaten ıkılı testlerını alan başka yerlere yonlendırıyorlar kendısı yapmıyorkı
ütü

Evet cnm öyle bir yanı da var tabi dua et olur mu uygun ve ii bir Dr.la karşılaşabileyim

Bende karar veremedim henuz simdi Turgut ozal hast. Gidiyorum ama cok kalabalik doktor iyi dediler ama hastaneyi pek sevmedim. Ucret 120 tl bankada calistigim icin buyuk bir kismini banka oduyor. Iyi biyer bulursan banada haber ver. Ozel muayenehane istemiyorum. Tahliller filan icin baska yerlere gitmen gerekiyor. Hastane olsun hersey bir yerde olsun istiyorum.
Tmm cnm sen de haber ver araştırmalara devamm :KK66:

Canım zaten ben salataya bile limon koymayın demiyorum ki ben koyarım hatta düşükten önce limonu tuzlayıp yedimde saksıda nane yetiştiriyorum ondanda yedim ki yeşilligi çok seven biriyimdir limonu normaldede tuzlayıp yerim hamile topigimizde 1 yıldır arkadaşların tavsiyelerinden bazılarını buraya tavsiye niteliginde aktardım olay kaynak göstermeye kadar gitti.araştırmayan cahil konumuna bile getirildim.İsteyen uygular istemeyen uygulamaz özgürdür.Kimseyi zorlamadım sadece bane ve limon un böyle bir zararlı etkisi varmış dedim.Ben 9 agustosta düşük yaşadım kimseninde başına gelsin istemem çünkü ben bu acıyı yaşadım ve hala yaşıyorum allah kimseye yaşatmasın çok zor bir durum.
Yok canım Estağfurullah öyle demek istemedim asla sadece bu konuda ben de merakllanmistim Dr dan öğrendiğimi söyleyin istedim. Ayrıca seni çok iyi anliyorum o acıyı ben de yaşadım ikinci gebeligimde korkudan 9 ay her şeye dikkat ettim riskli şeyleri ağzına bile surmedim ama boş yere sıkmisim kendimi onu diyorum azdan zarar gelmez yani

kızlar keseyi gördüm çok şükür doktor yeni yeni oluşuyo 8.9 mm dedi ama yine çok umutlu konuşmadı progestan verdi sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum doktor çok umutlanma iki hafta bekleyelim kalp atışını duyarsak ona göre bakarız falan dedi
Bir aksilik mi yaşadınız ki doktor böyle moralinizi bozacak şekilde konuşmuş. 4 aya kadar herkesin düşük tehlikesi var sonuçta garantisi yok ama böyle moral neden bozuyo ki. Sen duanı et umudunu da kırma inş hiç bir aksilik olmayacaktır :)

Esim cok yogun 6 gun nobet geri kalan icapci gecesi gunduzu yok her an hasta var diye cagirilabiliyor. Hic umudum yok yani bakar diye veren allah gucunude verir canim hakkimizda hayirlisi. Sag saglim kucagimiza alalim da ne olursa artik.
O çok yoğun o zaman. Biz öğretmeniz ikimizde:) sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

Herkese Merhaba,
Yarın 2. muayenemiz ve keseyi görmeyi + kalp atışını duymayı ümid ediyoruz inşallah,
Allah sağlıklı sıhhatli bir gebelik nasip etsin hepimize,
Kilo kontrolü için diyetisyen le devam etmeyi düşünen var mı aranızda,

Canım hayırlı olsu keseyi görürsen haber ver mutlaka..
Ben de kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme alışkanlığı için diyetisyene gideceğim. Şimdiden daha önce gittiğim diyetisyene sordum hatta ama bana ilk 3 ay gelme zaten bebek için de gerek yok depolardan yiyor sen de bulantı vs versem de yapamazsın sora geçince bulantılR gel dedi:)

Arkadaşlar Dün kahverengi lekelenmem vardı doktora gittim. İçeride bir kanamanın gözükmediğin söyledi ve bebeğin kalp atışlarının görüldüğünü söyledi. Progestan verdi dün akşam ve bu sabah kullandım. Sürekli de uzandım. Sabah lekelenme çok azdı. Biraz önce lavaboya gittiğimde kahverengi pıhtı şeklinde bir şey düştü. Bebeğimi mi düşürdüm acaba :KK43: Çok korkuyorum :KK43:

Selamlar benim karın altımda dağ veya solda kramp şeklimde ara ara ağrılarım olmaya başladı, önceleri regl ağrısı gibi başlayan bu ağrılarım gece yataktan uyandırıyor beni her gece sabaha karşı 5-6 gibi uyanıp bir daha ağrıdan uyayamıuorum. Sonra da ile gidip yoğun bi iş günü geçirmek durumunda kalıyorum maalesef:KK43: ctesi dr ile randevumuz var keseyi o zaman görmeyi ümit ediyorduk ama ağrılardan korkup dr uma mesaj attım önceden gelmem gerekir mi diye.. Hemrn atla gel dedi mümkğnse iş güç bırakıp gittim!!
Vajinal ultrasonla baktı çok bişey de göremedi, allah korusun dış gebelikten şüphelendi.
Ancak keseye benzer minicik bişey gördüm dedi o yüzden ekstra başka test istemedi ctesiyi bekleyeceğiz, o zaman tekrar kontrol edecekmiş. Şu anda 4+3 üm. Buna benzer şeyler yaşayan var mı aranızda acaba??

Selamlar benim karın altımda dağ veya solda kramp şeklimde ara ara ağrılarım olmaya başladı, önceleri regl ağrısı gibi başlayan bu ağrılarım gece yataktan uyandırıyor beni her gece sabaha karşı 5-6 gibi uyanıp bir daha ağrıdan uyayamıuorum. Sonra da ile gidip yoğun bi iş günü geçirmek durumunda kalıyorum maalesef:KK43: ctesi dr ile randevumuz var keseyi o zaman görmeyi ümit ediyorduk ama ağrılardan korkup dr uma mesaj attım önceden gelmem gerekir mi diye.. Hemrn atla gel dedi mümkğnse iş güç bırakıp gittim!!
Vajinal ultrasonla baktı çok bişey de göremedi, allah korusun dış gebelikten şüphelendi.
Ancak keseye benzer minicik bişey gördüm dedi o yüzden ekstra başka test istemedi ctesiyi bekleyeceğiz, o zaman tekrar kontrol edecekmiş. Şu anda 4+3 üm. Buna benzer şeyler yaşayan var mı aranızda acaba??
canım korkma agrılar bendede oluyor bel agrısı oluyor kasıklarda karın altındada oluyor bazen bebegın daha kucukmus gorunmemıstır ultrasonda benımde 5 haftalıkken gorememıstı doktor gecen gun kontrolde gordu cok sukur uzulme stres yapma bebegını etkıler bende stres ypmıstım ama allah buyuk cnm bıdahakı kontrlnde ınsallh gorunur bebegın rabbım saglıklı sıhatlı kucagımıza allmayı nasıp etsın ınsallh

math27 math27 ve diğer cinsel ilişki hakkında soruları olan arkadaşlar,
daha önceden de yazdım ama konular arası okunmadan gidiyor çoğu yazdığım o kadar eminim ki
benim doktorum (ilk gebeliğimde de şimdi ki doktorumda) ilişkinin yasaklanmasını yasaklıyor!
ilişki yasak değil, ilişki gebe kalmadan önceki gibi rahat değil sadece! anladınız yani ben gayet açık yazıyorum dangıl dungul bildiğiniz üzere.
*ilişkiyi yaşarken gebe olduğunuzu siz de eşiniz de unutmayın yeterli. coşturmayın yani.
*orgazm sırasında rahim kasılır ve bu sebeple KANAMASI OLANLARA İLİŞKİ YASAKTIR. diğer gebelere yasak değildir. eğer kendi kendinize yasaklarsanız, illa bir gün girdiğinizde vücut kendini şaşıracak ve bu daha kötü.
*ilişkiye mümkün olduğunca ara verin tabi ama bu ayda 1 ilişkiye girin demek değil. sadece hergün veya günde birkaç kere ilişki yaşamayın gebeyken demek.
*karnınız büyüdüğünde ister istemez zorlanacak ve araya çok mesafe girecek, ama şimdi bu sorun da yok.
* son 1 ay da doktorunuz durumunuza göre yasak koyabilir.
Canim senin yazdiklarina bende katiliyorum kanama disinda iliski yasak degil ben 2 hamileligimdede kanama yasadim dr sadece 3 ay yasakladi ilk 3 ay riskli oldugu icin tabi psikolojik olarak etkileniyor bazi anneler doğal olarak
kızlar keseyi gördüm çok şükür doktor yeni yeni oluşuyo 8.9 mm dedi ama yine çok umutlu konuşmadı progestan verdi sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum doktor çok umutlanma iki hafta bekleyelim kalp atışını duyarsak ona göre bakarız falan dedi
Sen dr.un dedigine bakma allahin izniyle duyarsin inşallah
akıntı normal kızlar, sıkıntı yok :) hatta olması gerekiyor
Bugun gittigimde kilo ve tansiyon takibinde ebe akintinin renginin ve kokusunun önemli olduğunu soyledi
Arkadaslar merhaba ben daha dun ogrendim hamile oldugumu tup bebekle hamile kaldim 3 tane embriyo yerlestirildii doktor ucununde tutmus olabilecegini soyledi.dun 10.gunumdu kan degerim 202 ciktii sabah kanamam oldu hale hafif hafif dewam ediyorr dr yne tesy yaptirin dedi 365 cikti bugunde ama cok.korkuyorumm bole kanamasi olan varmiii
Benim vardi kanamam sukur bebek hala iyi sakin stres yapma
Kizlar bide bisey sorucamilk doktor kontrolunuze hamile oldugunuzu ogrendikten sonra ne zaman gitti izz
2 katina yükseldikten 4gun sonra gittim kese alttan muayne ile gozuktu
Merhaba herkese,
Bir yıla yakın süredir forumu takip ediyorum ama ancak üye oldum. Kısmetse ben de Nisan annelerinden olacağım. Umarım sorunsuz bir süreç yaşarız hepimiz.... :)
Hosgeldiniz
Arkadaşlar Dün kahverengi lekelenmem vardı doktora gittim. İçeride bir kanamanın gözükmediğin söyledi ve bebeğin kalp atışlarının görüldüğünü söyledi. Progestan verdi dün akşam ve bu sabah kullandım. Sürekli de uzandım. Sabah lekelenme çok azdı. Biraz önce lavaboya gittiğimde kahverengi pıhtı şeklinde bir şey düştü. Bebeğimi mi düşürdüm acaba :KK43: Çok korkuyorum :KK43:
Canim panik yapma bi dr.unu ara arkadasimdada olmustu bebis gayette iyiydi
Bende 4+3 de gittim dr.un teki karnimdan bakti dis gebe olabilirsin dedi ben agla agla hemen baska dr.a gittim alttan muayne ile keseyi gordu sakin haa endise etme dis gebe yaptigu sey gercekte keseydi nasil bakmak bu anlamadim

X