2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
C vitamini gebelik döneminde oldukça ihtiyaç duyulan bir vitamindir. Organların onarımı, yaraların iyileşmesinde, kemik gelişimi ve onarımı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için oldukça önemli bir vitamindir. C vitamini ayrıca önemli bir antioksidandır ve enfeksiyonlarla mücadelede önemli bir katkı sağlar. C vitamini hem anne adayı hem de anne karnındaki bebek için gereklidir. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu collagen (kemik, kıkırdak ve bağ dokusunun temel yapıtaşlarından bir madde ) maddesinin üretimine katkı sağlar. Yapılan araştırmalar gebelik dönemindeki bir C vitamini eksikliğinin bebekte zihinsel gelişim sorunlarına yol açabileceğini ortaya koymuştur. C vitamini gebelik döneminde anne adayının aldığı demir mineralinin emilimine yardım eder. Hemen her öğünde C vitamini içeren besinlerden almakta fayda vardır.

hyb77 hyb77 neden boyle tuhaf bir alinganlik gosterdin anlamadim.biri bisey soyluyor herkes inaniyor tavsiyem sende elinin altinda internet var biri bisey deyince arastir aklina yatarsa yap muhakkak da doktora gidiyorsyndur bir sor. Gebelikte c vitamini oldukca önemlidir. burada emin olmadigimix bilgileri paylasmayalim bir cok bebegin vebali var. Bak bu da c vitamini. .
Senin açıklayıcı paylaşımlarını çok seviyorum :) ilgi ile okuyup faydalanıyorum

Kaç haftalıktı cnm.Çok soru soruyorum belki ama şu yüzden soruyorum geç gebelik olabilir haftasına göre görünmesi gerekiyo diye atmıyo diyebilirler bazı gebelikler geç döllenmeden kalbi geç atmaya başlıyo kalbini ferah tut canım verende alanda rabbim inşaallah bir sonraki randevunda attığnı görürsünüz.takvimini silmişsin o yüzden haftanı göremedim.
Canım aslında hiç takvim yapmadım kalbini duyunca yapacaktım 7+5 teyim aslında ama bebek küçük uyumsuz be geç Döllenme değil be yazık ki keşke öyle olsa :KK43:

Canım aslında hiç takvim yapmadım kalbini duyunca yapacaktım 7+5 teyim aslında ama bebek küçük uyumsuz be geç Döllenme değil be yazık ki keşke öyle olsa :KK43:
Biraz daha bekle bence cnm kalbini ferah tut yüce rabbim büyüktür duyarsın inşaallah çok oluyo öyle adet dönemine göre hesaplanıyo ama bazen geç yumurtlayıp geç döllenmede olabiliyo bende 28 temmuzda 481 beta ile kese yeni oluşuyodu alttan ultrasonla gördük ama 9 agustosta 843 tü ve o gün düşük oldu.bir sonraki günde 200 lü bişeye inmişti.5+5günlüktü kaybettim.Sen bebegi görmüşsün beta da bir degişiklik varmı yükselme devam ediyomu

hyb77 hyb77 ya sen iyi degilsin sanirim alingan zamanina denk geldi. Ben sana en basta dedim ki eger eminsen kaynak goster bizde yanlis bisey yapmayalim. Bunun cahillikle suclayan tarafi nedir? Gebe misin bilmiyorum da benimkotu bir amacim yok olamazda eger sende gebeysen yavrun mahrum.kalmasin c vitamininden diyorum. Ben biyokimyada yuksek lisans da yaptim canim bu konulari iyi biliyorum. Hayatta her zaman görmüş gecirmis tecrube etmislere saygim vardir ama bi arastiririm. Seninle tartışmak gibi bir niyetim yok. Gebe halimlede strese sokamam kendimi zaten. Ben bildiğimi paylasirim yaptin soyle boyle oldu derim isteyen yapar istemeyen yapmaz. Ve her zaman derim sunundoktor dedi sunu okudum sunu denedim diye. Ayrica 1 limonun düşük yaptiracagini düşünmüyorum bence sende bir test yaptir pihtilasma paneli troid fonksiyonlari ve vitaminlerine baktır ki ayni sey yeniden olmasin. Allah kucaginda nasip etsin inşallah diyecek baska birseyim yok tekrar cevap yazmiycam sana. Iyi geceler.

Kızlar merhaba
Dr dan geldim malesef duymadık kalbini miniğim beni bıraktı belli ki Çarşamba yeniden göreyim dedi Dr ama artık hiç umut yok uzatmaları oynuyoruz işte bilemiyorum ki nasip sadece nasipte yokmuş :KK43: uzatmaları oynuyoruz yaşamadığından emin olmaya çalışıyoruz 1 hafta daha bekleriz ama boş zaten olmayınca olmuyor demek ki :KK43: ağrım yok dışarıda kanama yok ama içeride varmış bitti artık inşallah kendi düşer kürtaja gerek kalmaz tek istediğim bu gerçekten artık bu fikirden uzaklaşıyorum yeniden denemeye de istemeye de gücüm yok zaten... Allah sizlere sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... Hepinize sevgiler... Artık buralara pek uğramam sanırım :KK43: kendinize ve bebişler dikkat edin...
Canım benım böyle Zamanlarda inan söylenecek söz bulamıyor insan Rabbim o güzel kalbıne,annelik istegine en kısa sürede hayırlı saglıklı evlatla ödüllendirsin Rabbim sana ve eşine zeval vermesin sen Rabbine şükret o inan ki herşeyin en hayırlısını biliyor bize o hayatları yasatıyor burda birçogumuzun kaybı var yarın ne olucagımızı hiçbirimiz bilemeyiz hiçbirimizin gebeliğinin garantisi yok sadece umut ediyoruz Umudunu sakın kaybetme bir bakmıssın carsamba minik güzel kalp atıyor atmasa da en kısa zamanda atan kalple bulusman karnına yerleşmesi dileğiyle canım

[QUOTE="HurremSultan, post: 42310485, member: 11247"
canımmm :KK43: desteğiniz için çok teşekkür ederim Dr hiç umut vermedi ama Allahtan Ümit kesilmez bekleyelim dedi çok üzgünüm eşimde çok üzüldü tabii ama o benim üzüntüme üzülüyor :KK43:[/QUOTE] canim seni o kadar iyi anliyorum ki... Evlat farklı bisey oğlumun doğumuna ben yuzukle corapla girdim sezeryana bebegi kaybettik deyip kalp atışı duyamayinca acilen aldilar. Şimdi kasığından kasigima kesigim... Mucize o ki Rabbim onur verdi. Kizim da 4 Kiloydu catim dardi al op bebeğini sag tarafı hic tutmuyor deyip röntgene goturduler bak Rabbimin ikramı sapasağlam... Oğlum 5 Gunluktu neden kalbinin durduğunu öğrendik 7 Den fazla delik biri cok buyuk ve aort kapağı 3 yerine 2 yaprakliydi. Önce acil ameliyat dediler sonra kalp büyümeye başlayınca alalım dediler simdi 3 ayda bir kontrolu var ve delik 3 kapak 2,5 olmus. Doktor inanamadı oraya Rabbim getirmiş koymuş neden 3E tamamlamasin ki. İste biz buna mucize diyoruz. Mucizelere inan. Hem sen hic bir şey kaybetmedin Rabbim yoktan var etti seni sevindirdi heyecanlandırdı bu süreçte ne guzel mutlu etti. Kaybettiysen de kaybetmedin çünkü zaten yoktu. Ama artik var ve seni bekleyecek o obur dunyada ins. Allah tan gelen Allah a gidecek. Ama sana naçizane tavsiye ona bir isim köy mesela kadife gibi yumuşagim de yıllar sonra bile yad edersin onu gülümseyerek. Aslan parcasi kocaman kokla ve op yerimize. İyi geceler esine selamlar:KK52:

Arkadaslar çok sukur bugun bebeğimi gordum minicik kalp atışlarınida gorduk. Oyle guzelki doktor iyice buyuttu görüntüyü sanki sadece kalpden ibaret bi fasulyeye benziyor. Minicik atan bir kalp. Halbuki kendimi alistirmistim cok kotu seyler duymaya. Hersey yoluna girmis degince aglamaya basladim sedyede. Doktora kendimi herşeye hazirlamistim sadece guzel habere hazirlamamisim dedim. Rabbim önce buradaki herkezin sonra diğer hamilelerin sonrada benim bebisimi korusun. Rabbim isteyen hakeden herkezi yavrusuna kavustursun. :)
Ayyy canım benm ne kadar güZel bir haber darısı biz duymayanların basına inş bende cuma günü gidicem 6+6 olucam inş yavrumun kalbını duyarım inş hem cok korkulu hem cok heyecanlıyım kese insanın kaybı olunca cok korkulu yaklasıyor diger bebegımde ben bu kadar korkmuyordum daha rahattım sankı Rabbım bu sefer acılarını göstermesin inşallah:KK17::KK36:

hyb77 hyb77 ya sen iyi degilsin sanirim alingan zamanina denk geldi. Ben sana en basta dedim ki eger eminsen kaynak goster bizde yanlis bisey yapmayalim. Bunun cahillikle suclayan tarafi nedir? Gebe misin bilmiyorum da benimkotu bir amacim yok olamazda eger sende gebeysen yavrun mahrum.kalmasin c vitamininden diyorum. Ben biyokimyada yuksek lisans da yaptim canim bu konulari iyi biliyorum. Hayatta her zaman görmüş gecirmis tecrube etmislere saygim vardir ama bi arastiririm. Seninle tartışmak gibi bir niyetim yok. Gebe halimlede strese sokamam kendimi zaten. Ben bildiğimi paylasirim yaptin soyle boyle oldu derim isteyen yapar istemeyen yapmaz. Ve her zaman derim sunundoktor dedi sunu okudum sunu denedim diye. Ayrica 1 limonun düşük yaptiracagini düşünmüyorum bence sende bir test yaptir pihtilasma paneli troid fonksiyonlari ve vitaminlerine baktır ki ayni sey yeniden olmasin. Allah kucaginda nasip etsin inşallah diyecek baska birseyim yok tekrar cevap yazmiycam sana. Iyi geceler.
Saydığın şeyleri zaten biliyorum ve yurt dışında yaşıyorum doktorum daha ilk muayenemde bütün testlerimi yaptı ve herşey gayet normal çıktı herşeyi ben bilirim edanı da kendine sakla

kaynak istemişsin malesef bir kaynagım yok hamile topigimiz var ve biryıldır aktif sohbet ediyoruz o topikte hatta ikinci topigi açtık ordaki arkadaşların tavsiyeleri limon maydanoz ve limon un vücuttan yabancı maddeleri attığnı ve hamileligide öyle algılayabilecegini o yüzden yenmesi iyi degil risk almaktansa yemem yani bu kadar basit.Temezsem bişey kaybetmem yersem kaybetme ihtimalim azda olsa varsa seçimim yememekten yana olur.Herkeste olacak diye bişey de yok.Ben 5+5haftalık düşük yaptım 9 agustosta düşmeseydi 4 nisanda doğum yapcaktım kısmet degilmiş.Limon yedinmi dersen evet hemde 1 tüm limonu yedim Taze nanede yedim düşügüm onla alakalımıdır onuda bilmiyorum lekelenmeyle başlayıp kanama ve karında agrılı kasılmayla düşük yaptım.Tavsiyeleri tartışmaya yada bilim şurasına çevirmeye gerek yok niyetim kötülük degil allah herkesin bebegini hayırlısıyla saglıkla kucağına almayı nasibetsin
Canım maydanoz nane ve limon kasılmalara hatta düşüğe sebep olabilir evet ama oturup bi kaç demet maydanoz avuç avuç nane ve kiloyla limon yersen.. Her şeyin azı karar çoğu zarar.. Doktoruma sormuştum önceki gebeligimde salatalarda ya da belli miktarda tuketmen sıkıntı yaratmaz demisti.. Ayrıca sağlıklı bir gebelikte kolay kolay bir gıda maddesi aşırı yemediğin surece dusuge sebep olmaz.. Sadece aşırıya kacmamaliyiz:KK66:

Kalp atışını 8. Ve 9. Haftalarda duyanlar bile varmış cnm belki sendede öyle olacak sabırlı ol içini ferah tut dualarım seninle inşaallah duyarsın

Âmin canım inşallah Rabbim yavrumun yüzüne Gülsün inşallah
Canım çok geçmiş olsun lütfen canını sikma benim de ilk gebeliğim dusukle sonuçlandı bir yıl bekledim ertesi yıl aynı gün oğluma hamile olduğumu öğrendim.. Allahın lütfu büyük bil ki her seyde bir hayır vardır. Demek ki sağlıksız bir gebelikmis diye düşün Rabbim yerine sana istediğin kadar sağlıklı hayırlı evlatlar verir insallah..

Canım maydanoz nane ve limon kasılmalara hatta düşüğe sebep olabilir evet ama oturup bi kaç demet maydanoz avuç avuç nane ve kiloyla limon yersen.. Her şeyin azı karar çoğu zarar.. Doktoruma sormuştum önceki gebeligimde salatalarda ya da belli miktarda tuketmen sıkıntı yaratmaz demisti.. Ayrıca sağlıklı bir gebelikte kolay kolay bir gıda maddesi aşırı yemediğin surece dusuge sebep olmaz.. Sadece aşırıya kacmamaliyiz:KK66:
Canım zaten ben salataya bile limon koymayın demiyorum ki ben koyarım hatta düşükten önce limonu tuzlayıp yedimde saksıda nane yetiştiriyorum ondanda yedim ki yeşilligi çok seven biriyimdir limonu normaldede tuzlayıp yerim hamile topigimizde 1 yıldır arkadaşların tavsiyelerinden bazılarını buraya tavsiye niteliginde aktardım olay kaynak göstermeye kadar gitti.araştırmayan cahil konumuna bile getirildim.İsteyen uygular istemeyen uygulamaz özgürdür.Kimseyi zorlamadım sadece bane ve limon un böyle bir zararlı etkisi varmış dedim.Ben 9 agustosta düşük yaşadım kimseninde başına gelsin istemem çünkü ben bu acıyı yaşadım ve hala yaşıyorum allah kimseye yaşatmasın çok zor bir durum.

Ya hadi cevap vermiyim diyorum da pes hanimefendi siz benim yazdiklarimi da kendi yazdiklarinizi da okuyunuz. Cahil kelimesini anmadim anmam da nkimin ne haddine. Bu konuda buraya farkindaysaniz ben su icemeyen kusan arkadaslarim icin suya bi iki damla damlatip icin dedigim icin geldi. Simdi de yok ben yemeyin demiyorum yok salataya koymayin demiyorum. Cidden komiksiniz. Artik benimle ugrasmayin. Caniniz sikiliyorsa burada bir sürü konu açılıyor baska konularda onlara yazın. Kendi derdim kendime bide sizleugrasamam yeterince tahammul gosterdim.

Ya hadi cevap vermiyim diyorum da pes hanimefendi siz benim yazdiklarimi da kendi yazdiklarinizi da okuyunuz. Cahil kelimesini anmadim anmam da nkimin ne haddine. Bu konuda buraya farkindaysaniz ben su icemeyen kusan arkadaslarim icin suya bi iki damla damlatip icin dedigim icin geldi. Simdi de yok ben yemeyin demiyorum yok salataya koymayin demiyorum. Cidden komiksiniz. Artik benimle ugrasmayin. Caniniz sikiliyorsa burada bir sürü konu açılıyor baska konularda onlara yazın. Kendi derdim kendime bide sizleugrasamam yeterince tahammul gosterdim.
İstedigim konuya yazarım srnden izin alacak degilim.ben yedim kullandım ve düşükte yaptım limonun zararlı olduğnu duymuştum diyorum.Benim düşüğüm onla ilgilimi bilmiyorum.sizin gibi limon yiyin ben kilolarca yedim bişey olmadı demiyorum düşerse düşsün modunda yorumlar paylaşmıyorum aklınızda olsun diyorum riske atmayın temkinli olun anlamında söylüyorum.Senin sözüne uyup kilolarca yese bebegini kaybetse vebalini nasıl alacaksınız peki.Uzman edasıyla konuşmaya devam et sen

Kan ruyayi bozar tatlim tamamen bilinc alti korkusu yansımış rüyana allah sag saglim kucagina almayi nasip etsin insallah. Hem bak rahmetli babacigin gelmis rüyana hic korkma birsey olmaz allahin izniyle.
Teşekkür ederim artık korkuları atıp hamileliğin keyfini çıkartmak istiyorum Allah hepimize sabır ve iyilik versin

X