2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
selam kızlar
bişey soracağım şimdi bazı arkadaşlar demiş limon yeme,nane yeme yok maydonoz dereotu yeme düşüğe sebep oluyor.biz ne yiyeceğiz Allah aşkına??bu sayılanların hepsi C vita.deposu ve cok faydalı.benim doktorum bana hiç demedi onu yrme bunu yeme,günde 3 bardak süt içicem diye kendini zorlama dedi.sizlere bu tavsiyeleri doktorlarınız mı verdi??

Canim ne nanenin ne derotunun ne de limonun ne zararini duydum ne okudum. Maydonoz zaten idrar söktürücü idrar yollari iltihabi gecirici olarak kullanılıyor. Bu yuzden uterusta kasilma yapiyor diye yasak. Diğerlerini soyleyenlerde kaynak gosterirlerse okuyup bilgilenelim. Ben burada emin olmadigim direk bir doktordan duymadigim denemedigim yada arastirmadigim şeyi asla bahsetmiyorum.

[QUOTE="HurremSultan, post: 42309961, memb]Evet canım malesef kalbi atmıyor [/QUOTE]
Hürrem sultan cok uzuldum ağladım Rabbim imtihanini kolay kilsin ins. Bütün gun senden haber bekledim. Rabbim hakkında hayirlisi ne ise onu senin gonlune versin ummadigin anda sevindirsin yeniden filizlensin gonlun ins erkekler cok belli etmez esine de uzuntumuzu ilet Rabbim bir kapiyi kapatır bir kapiyi acar burda da baska kimseye kayıp vermesin ins. Hem belki bir bakmissin atiyor kalbi olamaz mi Rabbim nelere kadir. Mucizelere inanırım gönlünü ferah tut cani gonulden sariliyorum sana...

[QUOTE="HurremSultan, post: 42309961, memb]Evet canım malesef kalbi atmıyor [/QUOTE]
Hürrem sultan cok uzuldum ağladım Rabbim imtihanini kolay kilsin ins. Bütün gun senden haber bekledim. Rabbim hakkında hayirlisi ne ise onu senin gonlune versin ummadigin anda sevindirsin yeniden filizlensin gonlun ins erkekler cok belli etmez esine de uzuntumuzu ilet Rabbim bir kapiyi kapatır bir kapiyi acar burda da baska kimseye kayıp vermesin ins. Hem belki bir bakmissin atiyor kalbi olamaz mi Rabbim nelere kadir. Mucizelere inanırım gönlünü ferah tut cani gonulden sariliyorum sana...

Hamilelerin en çok merak ettiği ve bilgi eksikliği yaşadıkları konudur, beslenme konusu. Hamileler, gebeliğin ilk 3 aylık döneminde aş erirler. Aş erme döneminde gebelerin bazı besinlere normalden daha fazla istek duyması veya bazı besinlerden tiksinmesi hiç yemek istememesi, gebenin ve bebeğinin ihtiyaç durumuna göre şekillendiği bilinmektedir. Yani anne ve karnındaki çocuk, bir besin maddesine fiziki olarak ihtiyaç duyuyorsa o besini aş ererek istekleri artırılıyor. Bazı durumlarda geçmişte bastırılmış, bilinç altına itilmiş isteklerde gebelik döneminde aş erme olarak karşımıza çıkabiliyor.Gelelim bu konunun hamilelikte limon yeme ile ilgini. Hamileler aş erme dönemlerinde en çok limon ve turşu aş ererler. Turşunun aş erme nedeninin kültürel yapıdan kaynaklandığı ve normal zamanlarda da turşunun bir cazibesi olduğunu söyleyebiliriz. Ama limon da durum farklıdır.Limon her derde deva olan bir ilaç olarak düşünülebilir. Limonun antioksidan özelliği vücudu birçok hastalıktan korumaktadır. Ayrıca kan basıncını düşürmesi ve bir çok kanser türüne karşı koruma kalkanı oluşturması onu çok özel yapmaktadır. Anne karnındaki bebeklerde birçok hastalığa karşı savunmasızdır. O yüzden bebek kendi savunmasını oluşturmak için, annelerini bazı besinlere yönlendirirler. Limonda bu besinlerden biridir ve bolca yemenin sağlıklı bir anneye hiçbir zararı yoktur. Ama eğer anne’de düşük tansiyon hastalığı varsa, limon yemesi önerilmez. Ayrıca gebeler doktorları yardımı ile besin tüketim cetveli oluşturmalıdır.

Nane limonumu ictim demin. Yani kendimce mantik yürüttüm limon c vit.deposu niye zararli olsun.nane de az bi şey kattim ki o da kvnin bahcesinden dogal yani. Ilac alamayacagima göre bitkisel yolla iyilesmek gerek. Gerci her bitki cayi icilmiyor ona dikkat etmek lazim

Nasıl yani bebek görünüyoda kalp atışı mı yok
[QUOTE="HurremSultan, post: 42309961, memb]Evet canım malesef kalbi atmıyor
Hürrem sultan cok uzuldum ağladım Rabbim imtihanini kolay kilsin ins. Bütün gun senden haber bekledim. Rabbim hakkında hayirlisi ne ise onu senin gonlune versin ummadigin anda sevindirsin yeniden filizlensin gonlun ins erkekler cok belli etmez esine de uzuntumuzu ilet Rabbim bir kapiyi kapatır bir kapiyi acar burda da baska kimseye kayıp vermesin ins. Hem belki bir bakmissin atiyor kalbi olamaz mi Rabbim nelere kadir. Mucizelere inanırım gönlünü ferah tut cani gonulden sariliyorum sana...[/QUOTE]
canımmm desteğiniz için çok teşekkür ederim Dr hiç umut vermedi ama Allahtan Ümit kesilmez bekleyelim dedi çok üzgünüm eşimde çok üzüldü tabii ama o benim üzüntüme üzülüyor

Bunu nereden okudun yada ogrendin bana profesor soyledi boyle yap diye. Ayrica gecen gebeligimdede kilo kilo yemistim bulantim olana kadar düşük riskim dahi olmamıştı? ?
kaynak istemişsin malesef bir kaynagım yok hamile topigimiz var ve biryıldır aktif sohbet ediyoruz o topikte hatta ikinci topigi açtık ordaki arkadaşların tavsiyeleri limon maydanoz ve limon un vücuttan yabancı maddeleri attığnı ve hamileligide öyle algılayabilecegini o yüzden yenmesi iyi degil risk almaktansa yemem yani bu kadar basit.Temezsem bişey kaybetmem yersem kaybetme ihtimalim azda olsa varsa seçimim yememekten yana olur.Herkeste olacak diye bişey de yok.Ben 5+5haftalık düşük yaptım 9 agustosta düşmeseydi 4 nisanda doğum yapcaktım kısmet degilmiş.Limon yedinmi dersen evet hemde 1 tüm limonu yedim Taze nanede yedim düşügüm onla alakalımıdır onuda bilmiyorum lekelenmeyle başlayıp kanama ve karında agrılı kasılmayla düşük yaptım.Tavsiyeleri tartışmaya yada bilim şurasına çevirmeye gerek yok niyetim kötülük degil allah herkesin bebegini hayırlısıyla saglıkla kucağına almayı nasibetsin

Evet canım malesef kalbi atmıyor
Kaç haftalıktı cnm.Çok soru soruyorum belki ama şu yüzden soruyorum geç gebelik olabilir haftasına göre görünmesi gerekiyo diye atmıyo diyebilirler bazı gebelikler geç döllenmeden kalbi geç atmaya başlıyo kalbini ferah tut canım verende alanda rabbim inşaallah bir sonraki randevunda attığnı görürsünüz.takvimini silmişsin o yüzden haftanı göremedim.

C vitamini gebelik döneminde oldukça ihtiyaç duyulan bir vitamindir. Organların onarımı, yaraların iyileşmesinde, kemik gelişimi ve onarımı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için oldukça önemli bir vitamindir. C vitamini ayrıca önemli bir antioksidandır ve enfeksiyonlarla mücadelede önemli bir katkı sağlar. C vitamini hem anne adayı hem de anne karnındaki bebek için gereklidir. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu collagen (kemik, kıkırdak ve bağ dokusunun temel yapıtaşlarından bir madde ) maddesinin üretimine katkı sağlar. Yapılan araştırmalar gebelik dönemindeki bir C vitamini eksikliğinin bebekte zihinsel gelişim sorunlarına yol açabileceğini ortaya koymuştur. C vitamini gebelik döneminde anne adayının aldığı demir mineralinin emilimine yardım eder. Hemen her öğünde C vitamini içeren besinlerden almakta fayda vardır.

hyb77 neden boyle tuhaf bir alinganlik gosterdin anlamadim.biri bisey soyluyor herkes inaniyor tavsiyem sende elinin altinda internet var biri bisey deyince arastir aklina yatarsa yap muhakkak da doktora gidiyorsyndur bir sor. Gebelikte c vitamini oldukca önemlidir. burada emin olmadigimix bilgileri paylasmayalim bir cok bebegin vebali var. Bak bu da c vitamini. .

Kızlar kabus gördüm aynı gerçek gibiydi çok korktum rüyamda bebeğimi düşürüyorum kanamam Başlıyor heryer kan bildiğiniz adet ağrıları çekiyorum sonra babam geliyor (babam rahmetli oldu bu arada) ben eşime bağrıyrıum hemen Dr imara falan hala ağlıyorum çok korktum hepimiz için dua edecem şimdi Allah'ım sen bebeklerimizi bize bağışla diye iyi geceler

Kan ruyayi bozar tatlim tamamen bilinc alti korkusu yansımış rüyana allah sag saglim kucagina almayi nasip etsin insallah. Hem bak rahmetli babacigin gelmis rüyana hic korkma birsey olmaz allahin izniyle.

Maydonozu bende duydum iltihap ödem yabancı madde atılımını hızlandırıyormuş fazlası zarar olabilir dediler bi kaç tutamdan bişey olmasada dikkat etmekte fayda var yeşil çayı soracağım bende unutmazsam doktoruma

C vitamini sadece limonda yok ve her bilginin ve tecrübenin internette olacağına dair bir garantide yok ayrıca internetten okuduğun her şeyin doğru olacağıda kesin değil ki bunu doktorumda söyler.Her profösörde herşeyi bilecek diyede bir kaide yok.bazen tecrübelerede kulak vermek gerekir ben zararlı olduğnu söylenen bişeyi illada internette yazmıyo diye yiyin demiyorum zararlı olması ihtimalini söyleyerek yemeyin diyorum saygı duyar yada duymazsın o ayrı dava ama senin üslubun insanı cahiliyetle suçlarcasına kibarca inanmadığını ima edersin saygı duyarım ama şu şekilde saygı duymuyorum istedigini ye istedigni yeme beni ilgilendirmiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…