2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar bir haftadir giremedim sanirim once telefonum tamirdeydi ardindan pazar gunu full calistim aksamina kanamam basladi pazartesi sabah hastanede aldim solugu neyse ki bebegimde bir sıkıntı yoktu fitil olarak progestan basladik 1 hafta yaticaksin dedi rapor yazdi doktorum yarin kontrolum var kanamam carsamba gibi durdu mide bulantilarim korkunc mutfagima adim atamiyorum kapisi kapali girdigim anda ogurmeler basliyor komsumda yada kayinvalidemlerde yiyorum yemek oda ne kadar yemek denirse hep peynir ekmek cubuk kraker pirinc pilavi makarna baska ne yersem geri cikartiyorum bebegimi besleyememekten tedirginim müdürüm kasten rapor aldigimi zannediyor pazartesi aksam arayip siparis yazamadigim için bana telefonda demedigini birakmadi ben o an kendi canimdan basla sey dusunemez haldeydim ne siparisi magaza yansa umrumda degildi bide basiretim mi ne baglandi hic bir sey diyemedim kala kaldim o ortamda calismak istemiyorum isten ciksam haklarim yanacak birde borclarimiz var esime yuklenmek istemiyorum sadece kafam cok karisik pazartesi is basi ama gelin bana sorun:KK43: bende havadisler boyle inşallah hepiniz ve bebisleriniz iyidir öptüm cok cok
Canım yasadıkların zor gercekten cok calıstıgını yazmıstın daha öncede iş şartları ve zamanı daha esnek bir yere geciş yapamaz mısın? miğde bulantın da inş kısa sürede gecer doktora söyledin mi hiç bişey yiyemedigin durumda ilaç veriyorlar canım

Uykusuz anneler iyi geceler :)))
Kizlar esim ve ben suan sgk'sızız. Gelir testi yaptirdim ama sonucu 1 ay snra gel ogren dediler...
Simdi sormak istedigim su:
Ben hamile oldugum icin otomatik yararlaniyomusum sgk dan ama bunla ilgili bisey yapmam bi yere basvurmam gerekiyor mu acaba?
Yani ozel hastaneye gitsem sgk farki odeyip muayene olabilir miyim? Yoksa direk hastanenin ucret tarifesinden mi odeme yapacagim..
**tam da erdem hastanesi icime sinmisti ki sosyal medyada dogum yapan anne ve bebeginin enfeksiyon kaparak oldugunu okudum. Simdi kara kara hangi hastaneye devam edecegim diye dusunuyorum.

Uyku yok kızlarrr. Bel ağrım var.adet olacakmışım gibi ağrım varr.bunun bitmesi gerekmiyor mu 6+5 oldum artık. Bu ağrı olunca kahverengi akıntı da geliyor. Sanki bir şeyler sökülmeye çalışıyor gibi.

Uyku yok kızlarrr. Bel ağrım var.adet olacakmışım gibi ağrım varr.bunun bitmesi gerekmiyor mu 6+5 oldum artık. Bu ağrı olunca kahverengi akıntı da geliyor. Sanki bir şeyler sökülmeye çalışıyor gibi.
Canım dikkat et dinlen.6.haftada bende de çok bel ağrısı oldu.kahverengi akıntı neden geliyor onu bilemedim bir doktoruna sor istersen.

Merhaba
Dr dan geldim çok şükür bebişi gördüm kalp atışını çok çok derinden duyduk ama net değil dedi Dr pazartesi akşam yeniden görmek istedi gerçekten geriden geliyor şuan 7+2 ama usg de 6+0 içeride kanama varmış progestan ilaca ek iğnede verdi bekleyelim dedi umutsuz değildi dikkatli ol yorma kendini dedi bu kadar Rabbim hayırlı ise pazartesi kalbini duymayı nasip etsin inşallah bana desteğiniz için çok çok teşekkür ederim :) inşallah pazartesi güzel haberlerle dönerim inşallah dualarınızı eksik etmeyin nolur
Canim kendim doktora gitmisim gibi sevindim. Ne guzel haberler. Bende pazartesi gidicem hadi hayırlısı bakalim. Guzel haberler getiririz insallah.

Gunaydin kizlar 2 gun once asiri kanamayla doktora gitmistim bebekle ilgili degil dedi ama sonucta hamilelikte normal degil yani igne verdi doktor simdide pihtilasmis kahverengi sekilde geliyo hic kalim kalmadi mide bulantilarim sisdetlendi

Gunaydin kizlar 2 gun once asiri kanamayla doktora gitmistim bebekle ilgili degil dedi ama sonucta hamilelikte normal degil yani igne verdi doktor simdide pihtilasmis kahverengi sekilde geliyo hic kalim kalmadi mide bulantilarim sisdetlendi

Kizlar bir haftadir giremedim sanirim once telefonum tamirdeydi ardindan pazar gunu full calistim aksamina kanamam basladi pazartesi sabah hastanede aldim solugu neyse ki bebegimde bir sıkıntı yoktu fitil olarak progestan basladik 1 hafta yaticaksin dedi rapor yazdi doktorum yarin kontrolum var kanamam carsamba gibi durdu mide bulantilarim korkunc mutfagima adim atamiyorum kapisi kapali girdigim anda ogurmeler basliyor komsumda yada kayinvalidemlerde yiyorum yemek oda ne kadar yemek denirse hep peynir ekmek cubuk kraker pirinc pilavi makarna baska ne yersem geri cikartiyorum bebegimi besleyememekten tedirginim müdürüm kasten rapor aldigimi zannediyor pazartesi aksam arayip siparis yazamadigim için bana telefonda demedigini birakmadi ben o an kendi canimdan basla sey dusunemez haldeydim ne siparisi magaza yansa umrumda degildi bide basiretim mi ne baglandi hic bir sey diyemedim kala kaldim o ortamda calismak istemiyorum isten ciksam haklarim yanacak birde borclarimiz var esime yuklenmek istemiyorum sadece kafam cok karisik pazartesi is basi ama gelin bana sorun:KK43: bende havadisler boyle inşallah hepiniz ve bebisleriniz iyidir öptüm cok cok
Canım şu an için önemli olan kanamanın Durmuş olması son bir haftadır benimde sürekli midem bulanıyor tek lokma yiyemiyorum sürekli vicdan azabı çekiyordum 2tane Dr Um var ikisinde sordum ve bana dedikleri aynen şu an Bebeğin sadece senin kan basıncınla kalbi atıyor senin yediğinin içtiğinin şu dönem bebeğe bir faydası yok hatta ben başka rahatsızlıklardan dolayı bir Sürü ilaç içiyorum 12.haftaya kadar obalarında zararı yok dedi.sen kusmamaya çalış dedi hiç bir zaman mideni tam doldurma dedi ve mide bulantısı yapıyorsa elevit vitamini bile kes biraz dinlensin miden sonra başlarsın dedi bilgilendirmek istedim bu arada pazartesi 7.haftama gireceğim .sen rahat ol Bebeğin seninle sadece kanamanı kontrol altına al yemek şu dönem çok önemli değil

Canım bende 6+5 im kahverengi akıntı kırmızıya dönüşmüyorsa sıkıntı yok bence ama Dr unansor mutlaka bu kadar ilerlemişken riske girme bence

Canım şu an için önemli olan kanamanın Durmuş olması son bir haftadır benimde sürekli midem bulanıyor tek lokma yiyemiyorum sürekli vicdan azabı çekiyordum 2tane Dr Um var ikisinde sordum ve bana dedikleri aynen şu an Bebeğin sadece senin kan basıncınla kalbi atıyor senin yediğinin içtiğinin şu dönem bebeğe bir faydası yok hatta ben başka rahatsızlıklardan dolayı bir Sürü ilaç içiyorum 12.haftaya kadar obalarında zararı yok dedi.sen kusmamaya çalış dedi hiç bir zaman mideni tam doldurma dedi ve mide bulantısı yapıyorsa elevit vitamini bile kes biraz dinlensin miden sonra başlarsın dedi bilgilendirmek istedim bu arada pazartesi 7.haftama gireceğim .sen rahat ol Bebeğin seninle sadece kanamanı kontrol altına al yemek şu dönem çok önemli değil
Canim benim ilk bebegimde alti ay boyunca kustum hic birsey agzima koymadigim zamanlar oldu ara ara serum veriyorlardi artik. su dahi icemiyordum. Alti ay boyunca 12 kilo verdim, ama sonra nasil becerdiysem 3 ayda 14 kilo aldim hemen yani toplamda 2 kiloyla kapattim. Sonradinda da bi tosuncuk dogurdum. Hemde cok saglikli. Cok zor günlerdi ama dogdugu an unuttum bile. Yani hic kafaniza takmayin kusuyorum bişey yiyemiyorum diye bebis yiyecek bisey bulamazsa sizi yer yinede ac kalmaz :)

Canim hic bekleme hemen doktora git. Pihtilasma onemli bisey olabilir.

X