2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
betul8516 betul8516 yok artık ne aldatması töbe ya. kız az sakin ol ve kendine güven. şimdi canım cinsel ilişki kanama olmazsa yasak değil. kanama varsa yasaklanıyor. yalnız hamilelik öncesi gibi rahat cinsel ilişki yaşamamakda da fayda var. yani dikkatli ve sakin olunmalı. gayet açık yazdım sanırım?

bak canım salı 603 ise, 2 gün sonra yani perşembe 1206 olur (2 katı) 2 günde 2 katı olur. sen 3,000 de git karından baksın eğer illa karından diyorsan. vajinal ultrason zarar vermiyor. vajinaya birşey girmesi , ilişki de dahil zarar vermiyor. cinsel ilişki yasağı geliyor bazı durumlarda, peki o niye diye düşünenler için de cevap şu. cinsel ilişki sonucunda yaşanan orgazm rahmi kastığı için, eğer kanama var ise, cinsellik yasaklanıyor. kanama yoksa yasak da yok.
anlıyorum canım galiba haklısın salı olsun bakalım benim bi önceki hafta 16ydı bi hafta sora 603 e yükseldi belkide salıya 3000 olabilir eğer olmassada vajinal mecbur baktırmak zorundayım dr.um korkuttu beni kese görünmesse dış gebelik falan :KK43:

Soru: Hamilelik süresince seks yapmak doğru mudur?

Cevap: Erken doğum veya düşük (abort) riski yoksa, plasenta normal yerleşimli ise, bireylerde genital enfeksiyon taşıyıcılığı yoksa gebeliğinson ayı haricinde normal cinsel ilişki önerilebilir. Normal şartlarda gebelik seksüel yaşamı engellemeyecektir.

Ancak ilişki sonrası karın ve kasık ağrısı veya kanama şikayeti olan kişiler ilişkiden kaçınmalıdır.

Soru: Cinsel ilişki düşüğe sebep olur mu?

Cevap: Pek çok çift gebeliğin özellikle ilk üç ayı içerisinde cinsel ilişkiye girmenin düşüğe sebep olabileceğini düşünmektedir. Fakat bu dönem zarfında gerçekleşen düşüklerin pek çoğu ilişkiyle bağlı olmayıp, rahim içinde gelişmekte olan bebekteki genetik bozukluklarla ilişkilidir.

kaynak: http://www.jinekolognet.com/gebelikte-seks.asp
muhesra muhesra betul8516 betul8516

kızlar özel bişi sorcam ama eşim bebeiş zarar görür diye istemiyo. hergün isteyen adam..
pazartesiden beri yapmam diyo.
istiyo canı ama korkuyoz ikimizde..
ne yapcam ya
anlayışlı olması iyide
erkek nefsi nasıl dayanırki
ne yapmalıyım
aldatır falan diye korkuyom
canim bunun cevabini en iyi doktrun verir ona sor bidahaki gittiginde. Benim bildigim ve uyguladigim eger kanaman falan yoksa iliski seebest. Eger doktorunda onay verirse kendini ve esini bu konuda sikmamani tavsiye ederim.

merhabalar öncelikle yolunuza çıktım ama kusuruma bakmayın bu yollardan 7 ay önce bizde geçtik allahın izniyle az da kaldı bize rabbim hepiminizin çocuğuna tutunma gücü versin kayıplarınız olacak üzüldükleriniz mutluluklarnız 135 kg ile hamile kaldım 30. haftamdayım 4 kg aldım sadece kilo alacağınızı düşünmeyin sakın kendinizi deli gibi yemeğe vurmayın cinsel ilişki halen serbest bana haftada 1 dedi bi sıkıntı yok dedi doktorunuza danışmadan kendinize engeller koymayın eşinizle aranıza birinizin başına kötü bişey geldiği zaman asla belirtileri bende de var diye beyninizi bulandırmayın hepinizin yaşadıkları kendinize özel şeyler ben hiç kusmadım hiç midem bulanmadı hiç aşermedim ama herkes aynı değil düşünün ki bizim grubumuzda halen kusan anne adayları var aranızdaki bağı güçlü tutup birbirinize destek olun iherşeyi konuşun birbirinizle nasıl olsa kimlikleriniz gizli aranızda aklına bişey takılan olursa lütfen yazsın seve seve cevaplarım hepinize güzel bir hamilelik diliyorum umarım bebişleriniz sizinle size tutunmuş olarak 9 ay boyunca mutlu bi beraberlik yaşarsınız

Arkadaslar iki gündür girmiyorum baya yazmisiniz bu arada bebeğini kaybedenlere Rabbim sabır versin insallah en kisa zaman da yeniden bebek versin Insallh çok üzüldüm allahım bebeklerimizi sağlıklıca kucagimiza almayi nasip eder insallah bn kusma bulantı derken yazamadım iki ggündür allahim bebeklerimizi bize bağışlasin inşallah AMINNN

tabloya devam edemiyorum simdi tekrar kanamam basladi. sabah dr cagirdi. ins birsey yoktur.
progestan vermisti dr vajinal aldim ondan mi bilemedim. dua edin nolur cok korkuyorum

canım progestanı vajinadan almak hem daha erken etki sağlıyor, hem de kötü yan etkilerini (baş dönmesi vb) engelliyor. progestan kanaması olanlara verilir zaten. yani ilaçtan değil kanaman.

kızlar doktordan geldim. doktora gideceğimi yazdım size ama bir tablodur gitmiş valla coşmuşsunuz tablo hariç mesajları görmemişsiniz bile. neyse normalmiş her şey öyle dedi. ben neden normal hissetmiyorum ölüyorum yorgunluktan dedim. olur ilk 3 ay dedi!
Gozun aydin canim
Kizlar ben bugun keseyi gördüm 5+ 1 bugun yarin kendi druma gidicem de beta hcg 11400 cikmis. Doktorumun hesabina gore ctesi gelirsin 5000 6000 civarında olur keseyi görürüz demişti sizlerden beta hcg baktiran oldu mu? Benimki cok mu yüksek zarari var mıdır ki??
Takilma degerlere tatlim erken dollenmedir belki
Merhaba kızlar, inşallah bende nisan annesi olacağım.Allah hepimizin kucagına almayı nasip rtsin sat16 temmuz bugun test yaptım
Tebrikler
kızlar özel bişi sorcam ama eşim bebeiş zarar görür diye istemiyo. hergün isteyen adam..
pazartesiden beri yapmam diyo.
istiyo canı ama korkuyoz ikimizde..
ne yapcam ya
anlayışlı olması iyide
erkek nefsi nasıl dayanırki
ne yapmalıyım
aldatır falan diye korkuyom
Korkma canim bebege zarar gelceginj dusunuyordur bana dr yasaklamisti riskten oturu.
tabloya devam edemiyorum simdi tekrar kanamam basladi. sabah dr cagirdi. ins birsey yoktur.
progestan vermisti dr vajinal aldim ondan mi bilemedim. dua edin nolur cok korkuyorum
Canim gecmis olsun sakin endise etme 3 hafta kanamam geldi sukur bebek iyi guzrl haberlerini bekliyorum

:KK43::KK43:

Bnde senle aynı durumdayım progestan kullaniyom vajinanın. Böylesi daha etkili. dün gece acilde geçti gecem korkuyom :KK43: kalp atışını duymusken olmasın böyle şeyler Rabbim yardımcımız olsun dikkat et kendine emi

Canim güzel dusunelim güzel olsun. Ins. Öyle birşey olmaz. Hem şimdi bebisin varlığıyla inş. Öyle birşeye adım atmaktan utanır lar inş. Bence ilk 3 ay çok çok onemli. Bebek sahibi olmak ne kadar zorlaştı günümüzde. Ve bir o kadarda düşük ler. Azıcık daha sabır. Açıkçası bebeğim iyi olsun o büyüsün 9 ay boyunca biraz sabredicez. Benim ilk gebeliğimde bebeğim karnimda oldu. Tarifsiz acı bir duygu. Rabbim beteri nden korusun. Hayırlısıyla sağlıkla alalım bebisleri kucagimiza
Ya kanaman yoksa daha önce düsük olmadiysa ve sikintili bi gebelik degilse hic bisey olmaz diyor doktorlar yni bebege bi zarari olmuyormus aksine hissedermis bebek valla biz haftada bir iki devam yine ama tabi ki eski gunlerdeki gibi degil daha sakiin baya sakin:)) napalim bebisimiz icin ❤

Merhaba annişler bende yarın ilk kes doktor kontrolüne gideceğim. Yarın 5+1 oluyorum. 4+3 iken betam 1955 çıkmıştı. Tekrar beta için kan testi yapmasını istemelimiyim ? Yoksa sadece keseye mi bakacaktır? Doktora sormam gerekenler ne arkadaşlar ? Sizin sorduğunuz ya da keşke sorsaydım dedikleriniz var mi?

Arkadaşlar 6.hafta içindeyim ama bulantım özellikle akşamları daha çok oluyor aranızda bulantı için dramamine kullanan var mı bana Dr verdi ama içinde hamileyken kullandıysanız hemen Dr unuza haber verin falan diyor kararsız kaldım içip içmememkte ama midem de kötü

X