2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın Sibel.

Uykuyu çok seviyorum artık. Sürekli uyku modundayım. Arada mide bulantılarında var. Sırt ağrılarım biraz azaldı. Kasıklardaki batmalar devam ediyor.

Sibel canim bende oyleyim hele ilk basta 7de aciyodum gozumu simdi zorla 8.5 9 yaptim aciliyo gozlerim dahada uyuyamiyorm oglen ilkindi aradi 1.5 2 saat uyuyorum sonra aksam 12yi zor ediyorm uykum geliyo

Günaydınlar arkadaşlar,
Doktorunuza sormadan neden progesteron hormonu kullanıyorsunuz anlamadım. Progesteron Ağrı kesici değil ki. Gebelik hormonu. Düşük tehlikeniz mi var.
Kizlar ben tup bebekle hamile kaldim ve transferden sonra kullanmaya basladim halada kullaniyorum porgestan kapsulu dusuk engellensin diye

Selam Armoisee,

Güzel bir süpriz olmuş. Hamilelik hormonundan kaynaklanıyordur Karışık Duyguların. Ne güzel iki Bebeğin beraber büyüyecekler.

Selam güzel anne adayları.. Sürpriz bir gebelik oldu benimkisi adetim 9 gun gecikti uç gün önce evde yaptığım testte çıktı ve henüz kan tahlili yaptırmadim ama hamileyim hissediyorum.. Küçük bir bebeğim var sekiz aylık henüz karışık duygular icerisindeyim:KK43: hepinizin hamileliği hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin mimikleri..

Tüp bebek tedavisi Görenler farklı. Mecbur kullanıyoruz progesteronu. En az 2.5 ay kullanacağız. Ben arada kanımdaki progesteronu ölçtürüyorum. Transferden sonraki 5. Gün ölçümünde düşük çıkmıştı. Kapsülü bıraktırdı doktorum ve iğneye geçtim.

Kizlar ben tup bebekle hamile kaldim ve transferden sonra kullanmaya basladim halada kullaniyorum porgestan kapsulu dusuk engellensin diye

Günaydınlar arkadaşlar,
Doktorunuza sormadan neden progesteron hormonu kullanıyorsunuz anlamadım. Progesteron Ağrı kesici değil ki. Gebelik hormonu. Düşük tehlikeniz mi var.
Canım benimkini zaten Dr verdi kesenin Etrafında kanama var dedi ben sadece cuma ve dün kullandım ama elimde olsa onu bile kullanmıcam benim sorum benim sürekli regl olacakmışım gibi ağrım var özellikle sabahları Yada ishal ağrısı gibi her sabah hiç istisnasız oluyor bazen gğn için dede normal mi yoksa bu kesenin etrafındaki kanamadan mı oluyor düşük tehditimi korkuyorum böyle ağrısı olan tek benmiyim

Bende erkenden kalkiyorum halbuki gec kalkan biriyimdir yarin tekrar kalp atisina bakilcak bebisimin ne cok dr.a gitmek zorundan kaldim :KK43:... her dr.a gidisde korkuyorum kanama durdu igneyle ama kesenin duzensiz olusu canimi sikiyor

Bende erkenden kalkiyorum halbuki gec kalkan biriyimdir yarin tekrar kalp atisina bakilcak bebisimin ne cok dr.a gitmek zorundan kaldim :KK43:... her dr.a gidisde korkuyorum kanama durdu igneyle ama kesenin duzensiz olusu canimi sikiyor
Canım bence yolunda olacak her şey sen kalp atışını duydun ya o bebek sana tutunacak ve her gittiğinde kalbi daha güçlü atacak bak Gör bende bir duysaydım canım ben soruyorum ama kimse cevap vermiyor bu karın ağrısı normal mi çok korkuyorum

Günaydın güzel anne adayları :) bugün tekrar kan testi yaptıracağım. 2 gün önce 829 çıkmıştı. Iki katına mı çıkması gerekiyor? Bana dua edin olur mu :KK17:

Canım bence yolunda olacak her şey sen kalp atışını duydun ya o bebek sana tutunacak ve her gittiğinde kalbi daha güçlü atacak bak Gör bende bir duysaydım canım ben soruyorum ama kimse cevap vermiyor bu karın ağrısı normal mi çok korkuyorum

Ağrın batma gibi mi? Öyleyse normal diye biliyorum. Bende de var sanki böyle bıçak saplıyorlarmış gibi sol tarafıma özellikle. Farklı bir ağrıysa bence doktora sor. Doktordan başka kimse gönlünü ferahlatamaz. İnşallah bir sıkıntı yoktur.

Ağrın batma gibi mi? Öyleyse normal diye biliyorum. Bende de var sanki böyle bıçak saplıyorlarmış gibi sol tarafıma özellikle. Farklı bir ağrıysa bence doktora sor. Doktordan başka kimse gönlünü ferahlatamaz. İnşallah bir sıkıntı yoktur.
Canım benim adet ağrısı Yada regl ağrısı gibi Bıçak saplanıyor gibi değil clexana iğne ve bebek aspirin Alınca geçiyor

24 temmuzda 2 tane 3. gün embriyosu transferim oldu. Bi tanesi birinci kaliteydi. Çok şükür dün keseyi gördük. Tek kese vardı. Acıbademde Bülent Tıraşta yaptrdk tüp bebeği şükürler olsun pozitif sonuç aldk. Progestan iğne kalçadan, hibor iğne göbekten yapılıyorm bide Folic ve estrofem ilaç kullanıyorum. İğneler morarttı heryermi, kalçamın üstüne oturamıyorum ama bebeğim için herşeye katlanırım :anneadayı: Senin nasıl durumlar ?
Aaa ne.guzel keseyi gormussunuz. Bende muayne gunumu bekliyorum sabirsizlikla. Iki haftam var daha.
Clexane igne yapiyoruz. Morartiyor.ama kola yaptigimiz icin uc bes dk sonra acisini hissermiyorumm .her pazartesi proluton depot yaptiriyorum. O kalcasan ve cok acitip uyusturuyor. Yarin yaptircaz yine hayirlidi bakalim

Kızlar erken kalkma bende de var.Sabah 5 te kalkiyorum sonra tekrar uyuyorum içim kazinıyor. Belkide bebeğe bişeyler yedirmemiz gerektigi için uyaniyoruzdur.Durduk yere alakasız saatte uyaniyorum eskiden hayatta uyanamazdim :)

Canim cok sagol inşallah sende duyarsin en kisa zamanda pit pitlari karin agrin ne zmn basladiki yani benim kanamamda karin agrisi fln olmadi icin bu yonden ferahlasin istersen yarin bi dr.unu ara tatlim icin rahat eder

Günaydın güzel anne adayları :) bugün tekrar kan testi yaptıracağım. 2 gün önce 829 çıkmıştı. Iki katına mı çıkması gerekiyor? Bana dua edin olur mu :KK17:
Tebrikler allahim izniyle cikar 2 katina
Günaydın taze anneler cici anneler hepinize mutlu pazarlar
Günaydin guzel bir pazar olsun
@Of ya canım çok sevindim inşallah benimki de düzgün artar. Keseyi görmek için ne zaman çağırdı seni? Ya burda en son hamile kalan benim herşeyi en son ben yaşıycam :KK43:
En minik bebek olcak tatlim buranin :)sanirim benimkide en buyuk olur martta dogcagi icin

Kızlar merhaba bugün kan tahlili pozitif sonucu ile bende Nisan anne adayıyım umarım bi aksilik yaşamam... Çıkan beta hcg sonucu 75.86
26 yaşındayım 4 yıllık Evliyim 3.ay denememdi umarım bebeğim bana tutunur:nazar: istanbulda yaşıyorum Avrupa Yakasında doktor tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlarımız var mı :KK51:
Pazartesi günü randevu için doktor araştırıyorum ama henüz çok yeni bi hafta daha beklemelimiyim kararsızım:KK54:
Tebrikler
Günaydın canlarim iki gündür giremiyorum ne güzel aramıza yeni arkadaşlarımız gelmiş topigimiz büyüyor :nazar::KK68:bnm halimi gormeniz gerek evimde insaat var her yer yenileniyo bn 2kilo kaybetmisim bulantilardan dolayi bu yuzden iki gun hastaneye yaticam bebegim ve kendim icin kilo almamiz icin bebegim iyi cok sukur ama boyle giderse kilo almaz dedi mecbur yaticam aranizda kilo kaybeden varsa doktoruna soylesin canlaar
Benim var oglumdada oldu ama dr.lar yatirmadi canim 5 kilo kaybında bile hatta dr kilosunu olcelim dediginde almamistirki birsey yiyemiyorum dedim o senin depondan beslenir dedi hatta bebegin kilosu yiyenlerden fazla cikmisti endise etme sakin

Canım üzme kendini bak bana neler demişti doktor.Kesen anormal böyle gebelik olmaz falan filan... başka doktora gittim hersey normal çıktı. Her zaman yanılma payı var 12 inci haftayı hepimiz bi atlatsak rahatlicaz.Hiçbiriniz in kesin değil sağlık olsun da :anneadayı: Bende küçük bir kanama geçirmiştim progestan kullandım tekrarlanmadi.

Tüp bebek tedavisi Görenler farklı. Mecbur kullanıyoruz progesteronu. En az 2.5 ay kullanacağız. Ben arada kanımdaki progesteronu ölçtürüyorum. Transferden sonraki 5. Gün ölçümünde düşük çıkmıştı. Kapsülü bıraktırdı doktorum ve iğneye geçtim.
Gebelikte progesteron değeri ne olmalı canım bilgin var mi

Bence birbirimizin ilaclarini sorup kafamizi karistirmayalim doktorlar bizden eminim ki daha iyi biliyolardir neden kullandigimizida tabiki.

X