2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Çok tedirgin oldum dış gebelik mi acaba diye bu kadar yüksek bir degerde kese görülmemesi normal mi yani bu arada inşallah sağlıklıydı hamileliğin olur senin de:)
Üstteki arkadaşın dediği gibi hastanelerde bulunan cihazların farklılığından kaynaklı olabilir, hazirandaki gebeliğim de 2000 lerde iken keseyi alttan görebilmişlerdi,ama başka bi hastaneye gittim,onlar aynı gün üstten bakıp günü gününe söyledi.
Tedirgin olmaya gerek yok hemen,eğer yarın da kese görülmezse kan tahliline bakılacak,o zaman herşey belli olur.

Günaydın kızlar ya bir şey soracağım. Genel olarak erken mi kalkarsınız yoksa siz de benim gibi hamilelik sürecinde mi erken kalkmaya başladınız. Benim hamilelikte oldu ve yatmak istiyorum ama olmuyor :KK43:
Günaydın.genl olarak erken kalkarım zatn ama hamile kaldığımdan beri gece uyuyamıyorum ve sabahta erkendn kalkıyorum.vucut şimdiden uykusuz gecicek gecelere hazırlık yapmaya başladı.

Canım benimkini zaten Dr verdi kesenin Etrafında kanama var dedi ben sadece cuma ve dün kullandım ama elimde olsa onu bile kullanmıcam benim sorum benim sürekli regl olacakmışım gibi ağrım var özellikle sabahları Yada ishal ağrısı gibi her sabah hiç istisnasız oluyor bazen gğn için dede normal mi yoksa bu kesenin etrafındaki kanamadan mı oluyor düşük tehditimi korkuyorum böyle ağrısı olan tek benmiyim
benim de ilk gebeliğim aşılama idi,aşılamadan itibaren verdi.sonra kanamalarım başladı,2 ye katladı ilacı,ne zaman bebekten umudu kesti,ilacı da bıraktırdı...kese etrafında benim de kanama vardı,hatta kese bozulmuş dediler,3 gün sonra kese düzeldi,ama yol sac kesesi içinde olacağına keseyi kapladı...umudunu yitirme...karın ağrısı ben de var.tüm gün ara ara kendini hatırlatıyor.inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur.

Günaydın.genl olarak erken kalkarım zatn ama hamile kaldığımdan beri gece uyuyamıyorum ve sabahta erkendn kalkıyorum.vucut şimdiden uykusuz gecicek gecelere hazırlık yapmaya başladı.
aynen ben de ,ilk gebelikte progesteron kullanıyordum,o ilaç çok uyutuyordu ben hamileliğe de bağlıyordum ama şimdi uykudan eser yok,en fazla 7 saat uyuyorum,gece de wc ye gidip gelmekten uykum bölünüyor.

Gebelikte progesteron değeri ne olmalı canım bilgin var mi
Transferin 5. Gün ölçümünde bende 8 civarında çıkmıştı. 12 Den yukarı olmalıymış o dönemde. Geçen hafta ölçümünde 38 lerde gelmişti. Canım bu ölçüler ilaca bağlı artıyor ve gebelik ilerledikçe de vucüdumuz üretiyor. Doktoruna sormalısın. Her bünye farklı sonuçta. İğneye geçiş nedenim benim vücudum fitil olan ilacı alamadı. Mecburen geçiş yapıldı.

benim de ilk gebeliğim aşılama idi,aşılamadan itibaren verdi.sonra kanamalarım başladı,2 ye katladı ilacı,ne zaman bebekten umudu kesti,ilacı da bıraktırdı...kese etrafında benim de kanama vardı,hatta kese bozulmuş dediler,3 gün sonra kese düzeldi,ama yol sac kesesi içinde olacağına keseyi kapladı...umudunu yitirme...karın ağrısı ben de var.tüm gün ara ara kendini hatırlatıyor.inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur.
Sağol canım cevap verdiğin için benim normal yolla oldu canım aslında kese çok güzel falan Demişti Dr 3gn sonra Etrafında kanama var dedi ama kese bozulur falan demedi inşallah bişey olmaz içinde yolk sacı da gördü bebeği de gördü ama işte kalp atışı. Için erken dedi tedbir Amaçlı Progesteron iç dedi benimde Öncesinde bir kimyasalım var yarın tekrar gidecem Dr a inşallah yolundadır herşey yarın tam 6 haftalık olacak

aynen ben de ,ilk gebelikte progesteron kullanıyordum,o ilaç çok uyutuyordu ben hamileliğe de bağlıyordum ama şimdi uykudan eser yok,en fazla 7 saat uyuyorum,gece de wc ye gidip gelmekten uykum bölünüyor.
Benim uykularımda gece mide kazınmasından bölünüyor. Bişiler atıştırmakta fayda etmiyor bi saga bi sola döne döne sabahı ediyorum.rabbim hepimize kolaylık versin.

Ben daha 1kere gittim doktora oda çok minicikti görünmedi tabi:) şimdi tekrar gidecem ama ne zaman gidebilirim bilmiyorum:KK43:
6. hafta dolduktan sonra iyi .bir hastaneye gidersen görebilirsin canım bazı cihazlar kötü insana gereksiz stres yaptırıyor ama en garantisi 7. hafta benim normalde pazartesi randevum vardı dayanamadım tatildeyken şimdi kendi doktoruma biraz daha geç giderim . Bende fazla evhamlık var ama o yüzden canım sıkkın biraz :KK43:

Bende erkenden kalkiyorum halbuki gec kalkan biriyimdir yarin tekrar kalp atisina bakilcak bebisimin ne cok dr.a gitmek zorundan kaldim :KK43:... her dr.a gidisde korkuyorum kanama durdu igneyle ama kesenin duzensiz olusu canimi sikiyor
Canım hiç canını sıkma hersey yolunda cıkıcak allahın izniyle göreceksin. ilk Üç ayı bir atlatsaydık inş

Sağol canım cevap verdiğin için benim normal yolla oldu canım aslında kese çok güzel falan Demişti Dr 3gn sonra Etrafında kanama var dedi ama kese bozulur falan demedi inşallah bişey olmaz içinde yolk sacı da gördü bebeği de gördü ama işte kalp atışı. Için erken dedi tedbir Amaçlı Progesteron iç dedi benimde Öncesinde bir kimyasalım var yarın tekrar gidecem Dr a inşallah yolundadır herşey yarın tam 6 haftalık olacak
yol sac,bebek göründüyse üzülme,inşallah kalbi de atar,şu ilk 3 ayı geçiririz,ben de korkuyorum ama bu sefer umutluyum,kötü şeyler aklıma getirmiyorum.ben 5+1 im...bakalım hakkımızda hayırlısı...

Canım üzme kendini bak bana neler demişti doktor.Kesen anormal böyle gebelik olmaz falan filan... başka doktora gittim hersey normal çıktı. Her zaman yanılma payı var 12 inci haftayı hepimiz bi atlatsak rahatlicaz.Hiçbiriniz in kesin değil sağlık olsun da :anneadayı: Bende küçük bir kanama geçirmiştim progestan kullandım tekrarlanmadi.
İnşallah canim 3 ayi bitirsek rahatlicam inşallah saglikla aliriz bebislerimizi
Kızlar okadar şanslıyızki hamileliğinizin son ayları kışa denk gelcek. kardşim 38 . haftasında dün görüştük okadar zorlanıyoki şapır şapır ter dökülüyo heryerinden geceleri uyayamıyorum nefes almakta bile zorlanıyorum artık diyo.
Bencede en guzel aylar subat mart nisan cocuk yaza ele avuca geliyor hep demistim martta nisanda dogum yapiyim gene sansima gene martta yapicam allah kismet ederse.

Selam kızlaaar
Şu uyku problemi olan bi tek ben mi varım diyordum ama herkes deli gibi uyumak istiyormuş. Çıldırcam yaa her an her dakka uyumak istiyorum

Erken kalma bende de söz konusu ya 6 dedin mi ayaktayım :KK43:
Şimdi de yürüyüş zamanı :)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba nisan anneleri. Bende henüz bir belirti yok. Yarın da iş başlıyor o yüzden ilk doktor randevum cumartesiyi bulacak. Cumartesi 5+1 olacağim. Doktor herşey normal demedikçe içim rahatlayamayacak. Cumartesiye kadar zaman nasıl geçecek bilmiyorum. Dayanamayıp yakın çevreye söyledim bile. Allah utandırmasın inşallah.

X