2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Selam kızlar, ben bugün idrar tahlili yaptırdım yarın doktoruma gidicem ama tahlil sonucu pek parlak diil enfeksiyon olduğu yazıyo lokositte yüksek korkuyorum :KK43:
Merhaba canim benim de ilk idrar tahlilim cook kotu cikmisti butun degerlerin tavan yapmisti. Doktorum hemrn tekrar istedi. Kotu cikmasinin bir cok sebei olabiliyo.Kontaminasyon olabiliyo, Labarotuar ortamindan da kaynakli kotu cikabiliyo.. neyse Bi kac tane de oneri verdi. Ben tahlili yanlis vermisim. Ilk idrari vermemem gerekiyomus fln. Sukur 2. sonuc iyi cikti. Sen de boyle bise yapmis olabilirsin hic endiselenme doktorun yapman gerekeni soylicektir zaten

Allah yardımcımız olsun Can'ım her seye işkillenir olduk sürekli bi telaş :KK43: benim ikili teste daha 2 hafta var ama onda da çok kararsızım eşim ne gerekiosa yapıcaz diyo ama ben istemiyorum kötü bişi duymaktan korkuyorum detaylı usg düşünüyorum ama daha var zamanı bakalım. İnşallah sende yarın güzel haberlerle gelirsin buraya canım
Ben ikili üçlü dörtlü test yaptırmayı düşünmüyorum
Kesin sonuç vermiyor sonuçta, sadece ihtimal veriyor.
Oran düşük olsa da sendromlu olma ihtimali var.
Ve ben yaşamla bağdaştığı sürece gebeliği sonlandırma düşüncesinde olmadığım için test yaptırmamayı seçtim.
Detaylı usg yaptırıcam ama.
Zaten anomali varsa (Allah korusun) ultrasonda büyük ihtimalle görülüyor.

Ve ben yaşamla bağdaştığı sürece gebeliği sonlandırma düşüncesinde olmadığım için test yaptırmamayı seçtim.
Rabbim saglik sihat sag salim salihalardan nasip etsin insallah cumlemize saglikla gelsin bebeklerimiz... amin

İlacını kullanırsın bişey olmaz.
Enfeksiyon erken doğumu tetikliyor doğru ama illa olacak diye bir şey yok sonuçta. Rahat ol.
Bol bol su iç ve idrarını tutma.
Sağol Can'ım yarın bi olasında inşallah doktordan duyduklarımla rahatlarım:)

Canim bn yaptırım ikili test ama sonucunu çok takmicam diyorm ama kotu cikrsa nolur bilemem kesin bi sonuç değilmiş zaten ama yaptrmk da istyrm bi taraftan iyi çıkarsa içim rahatlar en azndan.kocama diyorm senin kafan da ensen de kalın kötü çıkarsa takmicam sana benziyodur diyrm:KK48::cool::KK48:
Allah iyiliğini versin güldürdün beni :KK70: tercih meselesi canım bazı doktorlar ısrar ediyomus bnmki sana kalmış dedi ama bnm eşim pimpirikli yaptıralım dio da bn bilemiyor hala. İnşallah istediğin gibi sonuçlar alırsın canım sende yaz buraya sonuçları :KK39:

Merhaba canim benim de ilk idrar tahlilim cook kotu cikmisti butun degerlerin tavan yapmisti. Doktorum hemrn tekrar istedi. Kotu cikmasinin bir cok sebei olabiliyo.Kontaminasyon olabiliyo, Labarotuar ortamindan da kaynakli kotu cikabiliyo.. neyse Bi kac tane de oneri verdi. Ben tahlili yanlis vermisim. Ilk idrari vermemem gerekiyomus fln. Sukur 2. sonuc iyi cikti. Sen de boyle bise yapmis olabilirsin hic endiselenme doktorun yapman gerekeni soylicektir zaten
Ya bazı sitelerde düşüğe neden oluyo diye okuyunca baya gerildim açıkcası. Ben öğleden sora 2 gibi gittim tahlile ama aç karına gitmiştim yarın doktor isterse bidaha yaparız artık. Ama muhtemelen ilaç vericek gibime gelio. Kan tahlillerimde yarın çıkacak daha onlar var bakalım ah bu annelik :)

Bende öyle düşünüyorum . Allah korusun testte negatif sonuçlar çıksa bebeğimden vazmı gecicem ASLA! Ama kalbine vs bakılıomus detaylı usg de sanırım onların tedavisi olabilirmiş hepsinden Allah korusun inşallah sağlıklıdır hepimizin yavruları:KK68:

Canım benim face de takip ettiğim bir grup var kan pıhtılaşması olan hamileler orada hamilelerin doktoru önermiş bende aile hekimime sordum kullanabilirsin dedi.. Ama yok inan fayda etmiyor yeşil mor sarı her renk var maşallah Göbüşümde...
O grubun adı ne? Bende de katılmak isterim..

Allah iyiliğini versin güldürdün beni :KK70: tercih meselesi canım bazı doktorlar ısrar ediyomus bnmki sana kalmış dedi ama bnm eşim pimpirikli yaptıralım dio da bn bilemiyor hala. İnşallah istediğin gibi sonuçlar alırsın canım sende yaz buraya sonuçları :KK39:
Ahahaha ama gerçekten de eşimin kelle si baya iyi yani ahahah kaynanam 3 hastane gezmiş doguramamis Vakumla cekmisler.yazarım canım yarını bekliyrm heyecanla.inşallah sen de hepimiz de iyi haberler alalimm.bu annelik ne zormuş hem de ne tatlı

Ahahaha ama gerçekten de eşimin kelle si baya iyi yani ahahah kaynanam 3 hastane gezmiş doguramamis Vakumla cekmisler.yazarım canım yarını bekliyrm heyecanla.inşallah sen de hepimiz de iyi haberler alalimm.bu annelik ne zormuş hem de ne tatlı
Çok tatlı telaşlar aslında. Hamile kalmak için çok çabalayan arkadaşlarım var onlar aklıma geliyo çok şükür diyorum hamileyim ve bu telaşları bu korkuları yaşıyorum çünkü hamileyim diyorum ve şükür ediyorum Rabbime. Allah un her isteyene yaşatsın tattırsın hamileliği evlat sevgisini ama benim kadar telaşlı olmasınlar :KK53:

KızlaRR 2 gündür midem bulanıyor.çoğunuz yazıyordu ama insan başıma gelmeyince anlamiyor çok gicik bsy yaa bn çok istahliyimdir canımı sıktı bu durum:)gerçi 74le hamile kaldım az zayflarm belki :)

Çok tatlı telaşlar aslında. Hamile kalmak için çok çabalayan arkadaşlarım var onlar aklıma geliyo çok şükür diyorum hamileyim ve bu telaşları bu korkuları yaşıyorum çünkü hamileyim diyorum ve şükür ediyorum Rabbime. Allah un her isteyene yaşatsın tattırsın hamileliği evlat sevgisini ama benim kadar telaşlı olmasınlar :KK53:
İşte bn de o cabalayanlardanm tüp bebek ameliyat ilaç iğne 2 senedr olmuyordu ama Rabbim verdi hiç beklemedigimiz anda ve uzun süre inanamadik.aynen her şeye çok şükür tek sağlıkla gelsinler

Canim idrar yolu enfeksiyonundan bn de korkuyrm tuvalete sık gdyrm ama bi yanma fln olmuyo başka ne belirtisi oluyo.
Canım gün içinde hafif hafif sızı oluyordu idrar yollarımda. Tuvalete çıkarken sıkıntım yoktu. Her ihtimale karşı gideyim dedim iyiki de gitmişim :KK66:

Protein bende çıkmadı negatif yazıo ama enfeksiyon oldgnu açıkça belirtmiş sonuçta ilaç verilir muhakkak ama düşük olur die korku sardı içimi bi belirti falanda yok Ağrı acı vs
Canım idrar yolu enfeksiyonu düşüğe mi sebep oluyormuş ki. Ben kızımda çok idrar yolu enfeksiyonu geçirdim 1gramlik antibiyotikler kullandım. Kızıma da birşey olmadı çok şükür. Şu an gene enfeksiyon çıktı gene antibiyotik kullanıyorum. Nedense gebelikte böyle oluyor hep :KK43:

Bn sadece ilk hamile kaldigmda yaptrmistim 10.haftalarda mi yapılıyor bir de
Canım sen ne zaman istersen yaptırabilirsin. Ben kızımda son aylarda o kadar korkmuştum ki artık enfeksiyon var mı olacak mı diye, her kontrole gittiğimde idrar tahlili yaptırıyordum :)

Canm sen öğretmendin dimi bn de ogrtmenim.norm fazlasıyim hm de.kanama fln yok çok şükür ama bnde miyom var ogrendigimden beri gtmedm.önce normal rapor aldm snra heyet aldm 5 mayısta bitiyor bi daha heyet bulmam lazm.psikolojiden aldm bn kadın doğum vermedi kanaman yok dediler.sen de mi heyet aldin
Canım ben başka bişe soracam rapor hakkı sınırlı değil mi? Bide 2017' ye geçtiğinizde rapor hakkı 0 (sıfırlanıyor mu) ben unuttum tamamen 7 yıl oldu önceki doğmumda rapor falan fazla da kullanmamıştım:KK64:

X