2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ay AVM diyince bir kötü oldum Alper beni AVM den soğuttu://

Vallahi zaman asıl şimdi çıldırmış gibi akıyor, öyle ki az önce Doğuma girmiş gibiyim :)
Evet erkek ufaklık, konsantre adam hatta .. Nazım Özgür koyduk ismini de.
Severim onun adını da kendini de... Maşallah. Sağlıkla hayirlarla adıyla büyüsün. Özgür adında bir öğrencim var. Maşallah çocuğa çok bilgili çok dolu kafasını kullanan bir çocuk. Onun gibi olsun

Bakalim ben ne yapacağım :))

Bu grupla sadece parka , hayvanat bahçesine vs gidilir diğer her yerde sadece gitmek için gidiliyor ne yemek yenir ne alışveriş yapılır

Evet canım hayırlısıyla sağlıkla gelir inşallah. Çok teşekkür ederim. :) Sizde durumlar ne?
İyiyiz biz de çok şükür :)
Haftasonu oyun grubuna gidiyoruz.
İşe başladım zaten Ocak ayında, bir yandan tekrar sınava çalışmaya çalışıyorum.
Öyle işte zaman geçiyor

İyiyiz biz de çok şükür :)
Haftasonu oyun grubuna gidiyoruz.
İşe başladım zaten Ocak ayında, bir yandan tekrar sınava çalışmaya çalışıyorum.
Öyle işte zaman geçiyor
Biz de oyun grubu denedik memnun kalmadım. Eve yakın buldum bir tane, ona başladık geçen hafta. Ebeveynsiz grup istiyorum ama bulamıyorum. Haftada 1 2 gün gideceği bir yer olsa süper olur. Seneye bebek gelince hem ona hem bana iyi gelir.

Tek başına alışırsa ne iyi olur senin içinde . Bizimde lojmanın içinde kreş var ama çok kalabalık sevmedim kurumun başka kreşleri varmış oralara bakıcam. Gerçi yazda geldi biz çok durmayız Ankara'da :)

İnşallah içine sinen bir yer bulursun canım.
Bence de çok rahat edersin sen de, Ediz’e de iyi gelir.
Yakın yer olsa yarım gün ben de göndermek istiyorum da yakın yok

Kuzum sizin ora kreş, oyun grubu etkinlik merkezi vs konularında cennet resmen. Ama pahalıdır diğer bölgelere göre. Yine de kolay eris bilirsin. Lojmanda kreş müthiş bir şey. Gönder haftada bir iki yarım gün amaaaaaan akrani olsun iyi gelecek

İnşallah içine sinen bir yer bulursun canım.
Bence de çok rahat edersin sen de, Ediz’e de iyi gelir.
Yakın yer olsa yarım gün ben de göndermek istiyorum da yakın yok
Aslında kimle konuşsam yarım gün başlat diyor. Ama ben kıyamıyorum. Çünkü 3 yaşın ev yaşı olduğunu ve onun bana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Zaten bu yıl zorlandi. Seneye ben evdeyken onu yollamak... icim elvermiyor... Umarım yeni bebek gelince çok hirpalanmaz. Lohusalık dönemi zor olacak elbette. Ben onun yanımda olmasını istiyorum. Bir kreşin sahibi ile konuştuk. O da diyor ki Ediz'i çok iyi yetistirmissin. Peki Ediz evdeyken diğeri ile bu kadar ilgilenebilecek misin? O kadar küçük bir bebeğin sana ihtiyacı karşılanabilecek mi? Eğer edi yarım gün giderse sen de yarım gününü yenidoğan bebeğe ayırırsın. Ve evde büyük çocuk varken lohusa anne her zaman büyük çocuğa patlar diyor. Ama icgudulerim evde yanında olsun yavrum diyor.
Bu yüzden iki yarım gün gibi bir şey istiyorum ama bunu yapacak bir yer bulamadım özellikle yakınlarda.

Öyle yapcam canım bakalım çok sıkıldım bana sarmasından

Süreci iyi değerlendir, nacizane tavsiyem... zilleri taktım çıkı çıkı yapıyorum resmen :)
Eşimin ismi Özgür, Nazım’ı kullanıyoruz biz. O da büyük şairin adı
Deniz’in 2.ismi de Özgü.. eşimi çok seviyormuşum öyle diyorlar :))))

Kısa tecrübemi aktarmak isterim, bebek uyursa ilk zamanlar alışma süreci nispeten kolay geçiyor ama bir şekilde arıza çıkıyor muhakkak. Patlama vs yaşamadım, elbette kızdığım şeyler oldu, oluyor da ama mevcut kuralları esnetmedim hiç bebek var diye.. bebek geldi ve beraber bakacağız, yeni hayatımız böyle fikrine onu da dahil edip alıştırmaya çalışıyorum, hastanede bile bizimledir kaldı. Sandığımızdan daha akıllı ve güçlüler.. bir de şayet düzenli gidecekse kreşe, doğumdan epeyce zaman önce başlat, yoksa iyice dışlanmış hisseder kendini.
Ama yardım almak şart, yoksa ne yemek yapabilirsin ne de uyuyabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…