2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Offf o kadar iyi anlıyorum ki... Ne yapacağız peki bu durumu... Önceleri ben olmadan asla uyumayan çocuk şimdi ben varsam araba istiyor uyumak için. Huysuz mızmız öfkeli... Bambaşka bir insana dönüşüyor. 7 buçukta uyanmaya devam yoksa annemde de hiç uyumuyor. Uyku eğitimi baktım, evet baktım en hasarsız ne olabilir diye. Onlar da hep 2 yaşa kadar anlatmışlar. 2 yaş atağından sonra bozulan düzeni sağlamak iöş tavsiyeler var. Ama o da desteksiz uyuyan emmeyen odası ayrı çocuklar için hep.... Doğal olalım derken hata mı yaptık: (

Hani boğaz ağrısı için zencefil biber bal zerdaçal yapılır ya...

Aslına bakarsan ben artık atağı, gideni geleni eğitimi falan bıraktım. Kızıma ve kendi sabrıma göre karar veriyorum. Bir yere tavsiye niteliğinde okuyoruz ama bu cücüklerin hepsi ayrı bir kitap, cilt cilt oku oku bitmiyor. Gözlem yaparak ilerleyeceğiz mecburen. Öğlen uykusu iyi güzel ama artık öğlen biraz uyusa akşam çok geç uyuyor. Bir iki gün uyumasını destekleyip ki zaten bir şekilde çıkmam gerekiyor dışarı da.. bir iki gün uyutmadan akşam erken yatırıp yuvarlayacağım topu. Bakalım o hangisini seçecek.. bana kalırsa zaten uykuyla arası nane olan çocuklar için öğle uykusuna veda zamanı geldi. Bu arada biz 1 yaşında odasını ayırmıştık zaten ama bir ay önce memeye bye bye derken değişiklik olsun, emdiği yeri anımsamasın, bana da kolay olsun diye yanıma aldım, eşim gitti Denizin yatağına.. şu ara eski düzene dönelim derken kendisi yatağımda yatıcam diyip kaçıyor haftada bir kaç gün. Biz paralayaduralım kendimizi, öyle bir yönetiyorlar ki bizi :)

Kızlar merhaba tuvalet eğitimini tamamlamış olan veya. Henüz başlamış olanlar var mı nasıl gidiyor ben daha başlamadım ama bu aralar düşünüyorum

Sen nasılsın yakında tasinacaksin evine inşallah. İkizler nasıl. Çok huy değiştirdiler mi babane dede yanında
İnş canım 1 aydan az kaldı bakalım. Dede neneyle alakalı mı bilmiyorum ama çok kavga ediyorlar. Sana da birer tane verdiğim şeyde bile hep ikisine ya kendini almak istiyor ya da önce bitiren hemen diğerininkini almaya çalışıyor benden istemiyor nasıl çözeceğim bunu?

Evine geçtiğin zaman bir düzen kurarsın sen en zor zamanları atlattın. Benim 8,5 yaşındaki oğlumla 2 yaşındaki kızımda aynı böyle. Havuç için bile didisiyor lar düşün.

Ay kuzum yaa sağolasın guzel düşüncelerin için. Şuraya yazdıklarımdan bile bu yorumu yapabilmişsin ama dibimdeki adam tam zittini düşünüyordu bu yüzden 2 kat daha fazla yıprandım zaten...

Allahim kolayliklar versin canım benim.hem zor hem de cok.guzel bir ikiz annesi olmak... ikiz teyzesi olarak anlayabiliyorum seni bir süre beraber bakmıştık ablamla da uyduruk bir pazar poşetinin boyutu yüzünden bile tartışma çıkıyordu...dengeyi sağlayabilmek cok zor.ileri de her sey guzel olacak ama

Evine geçtiğin zaman bir düzen kurarsın sen en zor zamanları atlattın. Benim 8,5 yaşındaki oğlumla 2 yaşındaki kızımda aynı böyle. Havuç için bile didisiyor lar düşün.
Bugün benimkiler de bildiğin didişme vurmaya kadar gitti. Sebep kiviyi 7 parçaya bölmüşüm sen 4 yedin ben az yedim. Kızım o küçük az yesin diyor oglan da konuşamıyor tam sadece ver ver diyor hepsini o yetecekmiş. Bazen bunaltsalr da cok komiklerdi yaa

Kızlarrr herkese selam,
Anılarım depreşti uzun zamandan sonra.
Umarım herkesin herşeyi sağlıkla mutlulukla yolunda gidiyordur.
Burda neler konuştuk neler paylaştık ne korkular ne sevinçler gördük.
Şimdi bizim bıcırıklar 2 yaşındalar.
Zaman çok yavaş gibi ama çooookta hızlı geçti değil mi?
Benim minnak doğduğundan beri uykudan nefret ettiği için , deliksiz uyuduğum bir gece olmadı 2 yıldır.hala en iyi ihtimalle 10kere kalkıyoruz.
Pedagg herşei doğru yaptığımı söylüyor , Ama uyku yok.
Denemedğim şey kalmadı ama gündüz uykusu bile yok.
Nyse Allah hepimizin evladına sağlık versin öpüyoruö herkesi Allaha emanettt

Sağolasın canim. Yarim saat oldu uyuyali sipanin yeni cay içiyorum ben.sen de ders çalışıyorsun heralde
Nerdeee çalışmaya fırsat olmuyor ki keşke çalışabilsem
Uyumuyor benim sıpa. Gündüz uykusu nadir, gündüz uyumasa bile gece de çok geç yatıyor ve 47584 kere kalkıyor.
Tam iki satır okuyorum uyanıyor

Oda okumak. İstiyor annesi. Çalışkan çocuk olacak şimdiden kendini belli ediyor :))

Kabahat sende kivi hiç 7 parçaya bölünürmu :))

Ay kuzum yaa sağolasın guzel düşüncelerin için. Şuraya yazdıklarımdan bile bu yorumu yapabilmişsin ama dibimdeki adam tam zittini düşünüyordu bu yüzden 2 kat daha fazla yıprandım zaten...
Şimdi biraz daha iyimi aranız. İnşallah kıymetini bilir. Hayatta rabbim bizi birçok şeyle sınıyor. Seninde sınavın bu demekki

Ah ahhhhhh E Emnis yanliz değilsin. Allah yardımcınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…