2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Git git bu sefer cok sıcak değildi bunalmadik. Yoksa çekilmezdi istanbul.ama trafigi yine ayni gece 12.30 da köprüdeki trafik çileden çıkardı bizi
Bu sene Ankara istanbuldan sıcak ..o trafiğinden kurtulduğumuz içinde çok mutluyum Ankara'da ara ara yoğunluk oluyor ama İstanbul gibi kilit Kontagi kapat bekle durumu yok :)

Git git bu sefer cok sıcak değildi bunalmadik. Yoksa çekilmezdi istanbul.ama trafigi yine ayni gece 12.30 da köprüdeki trafik çileden çıkardı bizi
Istanbul berbat bı yer trafıkten ötürü.
Yazında bızım buralar oluyor. Hele evelı sene 15 dk lık yolu 1 saatte gıttık o sene resmen akın etmıslerdı buraya. Bızde çareyi koy yolundan gıderek bulmuştuk.

İşin zor senin baksana esın daha ısten ayrılmadan sana şart koşmuş :)))
Kolay gelsın canım.

Bende oğlan annesi olmam ben. Benm hep kızım olur diodm kiii oğlum oldu. Elhamdulillah sağlıklı olsunlrda kız erkek farketmez hepsi bizim canımız kanımız. Yerim ben onları

İyi geceler kızlar. Günlerdr foruma giriyrm çıkıyrm. Bişey sormak istyrm ama eski msjlrı okuyayım derken uyuyakalıyrm. Gündüz tel u uzun süre elimde tutamyrm. Kızım hemen almak istio. Neyse kızlar sizden bi konu hakkında fikir istyrm

Malumunz ikinci bebeğimizi kucağmza aldık. 2 aylık olmak üzere. Şuan ailemn yanndym. Ailemle ayrı şehrlerdyz ve destekçm yok maalesef. Yalnızda olmuo diye eve yardımcı almaya karar verdik. Birini bulduk inşallah 18 yaşında yeni evli bi arkadaş. Bilerek genç olmasını istedimki ben yönlendireblym diye. Genelde kızımla ilgilenck çünkü oğlanın emmesi vs çok zaman alıyor. Kızıma neler yaptrtablrm. Hangi aktiviteleri yaptrsam diye düşünüyrm. Hamilelğn son dönemleri tv ya baya alışstı. Daha doğrusu YouTube videoları. Bende düzeni programı severim. Kıza bi program mı yapsam dedm. Aktivite programı gibi. Ne dersnz. Yardımcısı veya bakıcısı olan ark. Lar venasıl yapıolar

O aklıma gelmemişti bak oğlum biraz daha büyüsün döneceğim inş esimin is yerinde kreş var oraya vermeyi düşünüyoruz ara ara gider bakar falan kurum içi olduğu içinde veliler de memnunmuş
Kurumun içinde olması müthiş. Kreş yaşları geliyor zaten canım iyi olur

Benim bakıcı yok hergun bahçeye çıkıyoruz kızımla park bakımsız olduğu için.evde yapmaya calistigimiz swyler: mutfak eşyalarını boşaltıp doldutuyiruz . çikolata kabi çaydanlık ve saklama kabı kapaklarını çıkarıp ortaya koyup kapaklarla kaplari eslestirmeye çalışıyoruz.ev terlikleri ve ev ayakkabılarını ortaya koyup 2 veya 3 çift eşlerini bulmaya çalışıyoruz .yıkanmış Çamaşırları asla katlatmaZ onun için onları örtünün üstüne koyuyorum abinin tisortunu gosterip : bu abinin hadi onun odasına koyalım diyorum beraber abinin yatağının üstüne koyuyoruz,annenin diyip bizim yağın üstüne,onunkileri onun beşiğini iine koyuyoruz.tabi sonra ben o uyuyunca onları tekrar topla katla yerleştir :)) bunları yaparken bırakıp gider gelir bireyleri söker döker düzenli bir aktivitemoz yok yani. Cok düzeni seven bir kızım yok yani.

Aha bizimkiler ilk defa benzemedi benim oğlan bir düzenli ki sorma ne güzel dicen ama İnan çok abartı olduruyor beni diyelim yere bir kıyafeti düştü direk çamaşır sepetine atıyor .elinde bir çöp mü var koşuyor çöpe .. kalktığımızda hemen gözlüğmu takmalıyım çorabımı giymeliyim bunları yapmazsam sinirleniyor :)))

Çocuk seni düşünüyor annesi üşüme onu daha iyi gör diye :)

Maşallah kuzuya benim büyük de öyleydi çok mutlu olurdum bende çok güzel oyuncak toplardı şimdi kolidora bıraktığı eşyaların kıyafetlerin üzerinden çok güzel sekerek ve takılmadan geçebiliyor diye alkışlıyorum odası savaş alanına dönüyor iki günde ama ben sebebini biliyorum 1. Sınıfta öğretmeni tam olarak öyleydi sınıf hep darmadağınık dururdu dağınık seviyor demek ki derdim gel gör ki oğlumun odasında aynı durumu yaşayınca anladım anneler dağınık sevmiyor

Ya lütfen gitmeyin bu forumdan ben başka forumlar da mutlu olmuyorum burası güzel insanlarla dolu dağılmayalım ama gündüz malum telefonu elime alamıyorum çok düşkün çocuklar çünkü

Aynen cnm. Bende burası dağılmasın istyrm ama kendimde çok aktif olamyrm. Gündüz malum çocuklar. Gece de okurken uyuyakalıyrm. Bazen yazıyrm gönderemedn uyuyorum. Çocuklr büyüdükçe dertleride büyüyor diye mi bilemedm. İnşallah dağılmayız

Maşallah cnm çok güzel günlük işleri oyun halinde yaptırıosn sende işini hallediosm. Bende biraz öyle yapıodm. Mutfağa gittğmde onun dolabı var orayı açmasına izin veryrm o dA orayı açıp yemek yapıo oyun oynuodu. Ama tek yön çalışıo bizimki sadece dağıtıo:) dediğin gibi evde benm peşimde hangi odaya gitsem peşimde ordaki işlerde biraz taklit biraz oyun yapıodu ama bunu kendi kendine yapıodu açıkçası. İnstgrmda özlem diye biri var bilmyrm bilio msnz. Bizim çocuk kendisi montessori diodu. O hesap olmştk. Hamilelkte başedemedğmdn yavrum kendi kendini keşfediodu. Ben sadece izin verdm diyelm. Dağıtmasına vs. Ama şimdi eve dönünce farklı bi hayat bizi beklio gibime gelio. Bi ablamız daha olcak. Kızım onu yönlendrsn değilde biz onu yönlendrlm istedm. İnşallah bakalm becereblrz inşallah herşey güzel olur.

K8zlar günaydın .benim başım bu defnenin bebek ağlayinca o da ağlamaya başlamalarıyla dertte buna nasıl bir çözüm bulunur bilmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…