2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
sende once erkek sonra kiz sonra yine erkek olucak gibime geldi
saol kasık agrısı bende de 4 gündür var anlama veremiyorum
bebegim de sağ tarafta ama hep sol tarafım agrıyor belim de çok agrıyor

bende d vitamini eksikliği de var 6 çıkmıştı degerim şimdi ilaç kullanıyorm

Günaydın arkadaşlar
Ayy sabahları dayak yemiş gibi kalkıyorum nedense benim de ağrıyor şimdiden ağırlaştım ben ilerleyen ayları düşünemiyorum artık.
Bu arada haftaiçi dersane haftasonları da full düğün var. Bu ay evlilik ayı olmuş her hafta 3-4 düğün var yetişemiyoruz. Hepsine gidince de yorgun düşüyorum resmen.

Kızlar bebek ilk aylar kalça çevresi içinde oluyormuş ya acaba benim o yuzden mi kuyruk sokumu ağrım oluyor ki

ekim anneleri grubuna bakıyorum bazen 15 ve 16 haftalarda olanlar cinsiyetleri öğrenmişler bile :)
ayy bizim daha çok var ya.

aslında doktor kemik yapısından 12. haftadan snra anlayabiliyormus ama söylemiyormuş.

bunun sebebi de kız yada erkek isteyenler istedikleri bebek olmuyor ise aldırıyormuş..o yüzden söylemiyorlarmış erkenden.

özellikle hani erkek bebek sevdası olanlar oluyor ya.

Gunaydin hanimlar arada bir kahverengi lekelenmem oluyordu artik pembe renge donmeye basladi.pek yatamiyorum ve kizimi da kucagima almak zorunda kaliyorum.diger 2 hamileligimde hic basima gelmemisti.

Gunaydin hanimlar arada bir kahverengi lekelenmem oluyordu artik pembe renge donmeye basladi.pek yatamiyorum ve kizimi da kucagima almak zorunda kaliyorum.diger 2 hamileligimde hic basima gelmemisti.

Canım randevun ne zaman? Ya da Dr.unu ara bir sor. Aynı şey bende de var malesef. Kahvelikler ve pembelikler... Benim Dr.um bana progestan verdi. Benim kesemin etrafında kan pıhtıları çıktı çünkü, kanamamin sebebi o. Ama tabi bu pembeliklerin birden fazla sebebi var. Telaş edilmeyecek bir şey de olabilir. 9 ay boyunca kanaması olan var. Bunlarda biri kuzenimin eşi. 2-3 hafta oluyor doğum yapalı. Ama sen bolca dinlenmeye ve uzanmaya çalış Dr.una ulaşana kadar. Bebişin yer degistirmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Biz bilemeyiz tabi ki sadece varsayimlar yapabiliriz. Haa bir de mesela ben wc de çok oturdugum zaman ya da afedersin wc de zorlandığım zaman da geliyor pembeler. Elimden geldiğince dikkat ediyorum ben. Sen de dikkat et canım.

Merhaba guzel anne adayları :)
2li test yaptıracakmısınız. . Benım bu konuda hiç bır bilgim yok..yapılmalımı

5 gun once drdeydim.muaynede bende kesenin etrafinda vs de bi sorun cikmamisti.akintimin normal oldugunu soylemisti.pembeye donusunce endiselendim.ctesi olusu kotu bizim buralarda herhangi bi dr yede ulasilmiyor.2 hafta sonra kendi dr me gidicektim ve ulasamiyorum suan bakalim biraz daha bekliyeyim bi cozum buluruz.

Canım benım kontrolüm bu ay sonu olacak. 11 + 2 de doktora gidicem.

11. haftada başlıoyor bu testler en geç 14 . haftaya kadar yapılıyor.

14 . haftadan sonra yapmıyorlar.

muhtemelen bana da 11 . haftamda sölicektir bu testleri.

ben detaylı anlatmasını isticem ama yaptırmayı düşünmüyorum açıkcası.

o testler % 100 doğru çıkmıyor yanılma payı var tabikide.

benım iki kuzenime de down sendroumu oranı çok yüksek dediler. biri ikizlere gebeydi.

hamilelik sürecinde hep üzüldüler. ama maşallah bebekler sağlıklıydı.

yani test sonucuna göre bir tedavi mümkün değil.. eee aldırmayı da düşünmezsen eğer testi yaptırmanın manası yok bnce

hamilelik sürecinde ister istemez düşünür insan , araştırır , üzülür.

yani bebek belki sağlıklı sırf anne üzgün ve stresli diye bebekte baska hastalık çıkabilir.

ben aşırı pimpirikli ve ve stresli biriyim zaten açıkcası olumsuz bişiler duymayı kaldıracak kadar güçlü biri değilim.

uykularım kaçar 7,5 ay bana zehir olur endişe üzüntüden. çok güçlü biri değilim o yüzden yaptırmak istemiyorum.

Ben oğlumda yaptırmadım 2’li, 3’lü ,ayrıntılı USG hiç birini yaptırmadım ama şuan kararsızım en azından ayrıntılı USG yaptırmak istiyorum. Ayrıntılı USG ne zaman yapılıyor acaba?

Canım benim doktorum erkeğe benzediğini söyledi ma bi daha ki kontrolde net söyleriz dedi. O dediğin devlet hastanelerinde oluyormuş ama özelde 11-12 haftalarda tahmin yapıyor doktorlar

11-14 hafta arasında oluyor ben yaptirmayacagimi söyledim doktora o da bir sorun çıkarsa sonraki tetkikler yapilmayacaksa yaptırmanın anlamı yok haklısın dedi ama muhakkak ayrintili usg önerdi o da 20. Haftada falan oluyormus

İstediği cinsiyet olmadı diye aldıranları da ilk kez duydum.Sağlıklı olsunda kız erkek farkeder mi hiç.

Kızlar ben bu imzaya hamilelik günlüğünu ekleyemedim bana bir yardımcı olurmusunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…