2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Gelmez olur mu hiç, ben doğum yaptıktan sonra ameliyat olup yine bizde kalan kayınpederimi bırakıp peşimizden annemlere geldi bizimle...:deli:annem de sevmiyor ama benim için mecbur katlanıyor kadına, ablamla da aklımıza bu fikir geldi işte. Hem maddi olarak bölüşünce çok ağır da gelmez ikimize de. Umarım şu fikri kabul ettiririm eşime..sancılı bir konuşma olacak ama napalım.. ortak olduğunuz için çok teşekkürler derdime:KK200:
Canım inşallah en kısa zamanda halledersin bu sorunu. Biz başkası yavrum dese garip hissederken senin yaşadığın zor elbet. Ama çözene kadar şu yanından bak olayın, gözünün bebeği gibi bakan bir babaannesi var yavrunun. En azından bu şekilde rahatlar kendini. Ben de görümcemle bir süre sıkıntı yaşadım. Yaşı büyük ve bekar. oğlumun benim oğlum olduğunu kabullenmesi zaman aldı diyeyim kısaca. Kucağıma alacağım zaman emzirecek misin diyordu. Hayır dersem ben alırım o zaman diyordu mesela :) Emmesi durup uyuyunca kucağımda emmesi bitmiş yeter demek ki deyip çekip alıyordu yatırmıyor kendi kucağında uyutuyordu... O dönem because of you because of you demişti bunu bana. İnan bununla o kadar rahatladı ki. Dedim bana bir şey olsa ona ana olacak bir halası var. Çok şükür sevilen bir bebek. Geçecek ama öyle ya da böyle. Bir şekilde çözüm bulup yollarsın elbet. Şimdi daha fazla yıpratma kendini. Dışarı çıkarken de eşine başbaşa çıkmak istediğini önceden söylesen mesela... Durum değişir mi ki

Valla bıraksam ölene kadar kalır bizde, şu an hayatından çok memnun. Uzaktaki kocası falan umrunda değil tamamen oğluma odaklanmış durumda. Evde zaten sürekli birlikteyiz hava almaya bile çıkmıyor, biz şöyle bir çıkmak istesek bizden önce hazır olmuş oluyor. Arkadaşlarımızla buluşsak bile yanımızda çünkü oğlum da bizle oluyor. Eşini o büyütmedi mi diye düşünebilirsiniz ama büyütmemiş; kalabalık ailede oldukları için hep büyükler karışmış almışlar, o da şu an sanırım eşimde yaşayamadığı tüm bebeklik anlarını oğlumda yaşamaya çalışıp onu benden uzaklaştırmaya çalışıyor. Çünkü kucağındayken almak istediğimde gelmezse kahkaha atarak gülüyor, bana gelmemesi hoşuna gidiyor bu yüzden oğluma ben işteyken onun bakmasını istemiyorum. Ya da iyice kafayı yedim ben :KK43: kusura bakmayın biraz iç dökmek gibi oldu

Çok yıpratıcı bişey bu, üstelik bir büyük olarak yaptığı çok çok yanlış. Çok ayıp, şakası bile ayıp. İşten ayrılamıyorsan bile, tüm şartları dene.. kafayı falan yememişsin , gayet normal ve haklısın. Babaanne de olsa herkes yerini, durması gerektiği yeri, söyleyeceği sözü bilmeli.

C Charity Allah yardımcın olsun canım arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum tepkilerin hissettiklerin çok çok normal. Umarım kısa zamanda istediğin gibi bir çözüm yolu bulunur.

Valla bıraksam ölene kadar kalır bizde, şu an hayatından çok memnun. Uzaktaki kocası falan umrunda değil tamamen oğluma odaklanmış durumda. Evde zaten sürekli birlikteyiz hava almaya bile çıkmıyor, biz şöyle bir çıkmak istesek bizden önce hazır olmuş oluyor. Arkadaşlarımızla buluşsak bile yanımızda çünkü oğlum da bizle oluyor. Eşini o büyütmedi mi diye düşünebilirsiniz ama büyütmemiş; kalabalık ailede oldukları için hep büyükler karışmış almışlar, o da şu an sanırım eşimde yaşayamadığı tüm bebeklik anlarını oğlumda yaşamaya çalışıp onu benden uzaklaştırmaya çalışıyor. Çünkü kucağındayken almak istediğimde gelmezse kahkaha atarak gülüyor, bana gelmemesi hoşuna gidiyor bu yüzden oğluma ben işteyken onun bakmasını istemiyorum. Ya da iyice kafayı yedim ben :KK43: kusura bakmayın biraz iç dökmek gibi oldu
Estağfurullah canım burası içimizi dökelim her şeyi paylaşalım diye var.. sıkıntılı bi durum senin büyüttüğün bi durum yok ortada aslında ama bana göre..yani demek istiyorum ki mesela benim yakın çevremde sayabileceğim bi çok insan var ki bu durumu lehine kullanır bırakır çocuğu kvye çıkar gezer tozar eşiyle..ha sen ben yapamayız o ayrı..ben şunu merak ettim eşin de farkında mı bu durumun en azından çünkü kv hadi neyse diyo insan ama eşle de fikir ayrılığı olunca çok zor oluyo.

Neyseki annen yakın eğer yalnız olsaydın senin için daha zor olurdu. Çok zor katlanmak ben 3 gün zor dayanıyorum Allah sabır versin. Fırsat bulduğun an çocuğu alıp annene gitsen o da gelir mi?annenle arası nasıl?belki annenden yüz bulmazsa gelemez yada hep annen ablan sana gelsin huzurunu kaçırın :-) dediğin şeyi yapabilsen çok iyi olur tabii. Hiç dert etme İnan hepimiz derdimizi paylaşıyoruz burdan
Aaayyy çok mantıklı kııızzz nasıl düşünemedim ben bunu :)))

Canım inşallah en kısa zamanda halledersin bu sorunu. Biz başkası yavrum dese garip hissederken senin yaşadığın zor elbet. Ama çözene kadar şu yanından bak olayın, gözünün bebeği gibi bakan bir babaannesi var yavrunun. En azından bu şekilde rahatlar kendini. Ben de görümcemle bir süre sıkıntı yaşadım. Yaşı büyük ve bekar. oğlumun benim oğlum olduğunu kabullenmesi zaman aldı diyeyim kısaca. Kucağıma alacağım zaman emzirecek misin diyordu. Hayır dersem ben alırım o zaman diyordu mesela :) Emmesi durup uyuyunca kucağımda emmesi bitmiş yeter demek ki deyip çekip alıyordu yatırmıyor kendi kucağında uyutuyordu... O dönem because of you because of you demişti bunu bana. İnan bununla o kadar rahatladı ki. Dedim bana bir şey olsa ona ana olacak bir halası var. Çok şükür sevilen bir bebek. Geçecek ama öyle ya da böyle. Bir şekilde çözüm bulup yollarsın elbet. Şimdi daha fazla yıpratma kendini. Dışarı çıkarken de eşine başbaşa çıkmak istediğini önceden söylesen mesela... Durum değişir mi ki
Canım senin kuzuda gluten alerjisi gibi bişey çıkmadı dimi ay ben ne zamandır adamakıllı okuyamıyorum kusura bakmayın nolur anlattığınız şeyleri bi daha soruyosam

C Charity canim benim allah yardımcin olsun.imsallah kavgasız gürültüsüz halledebilirsiniz sıkıntınızı.ve insallah eşin de anlayabilir durumu senin acindan en azından

rint rint canım sevindim olumlu gelişme olmasına insallah tam sebebi anlaşılır.bizim de kullandığımız seyler fayda etti gibi ama bakalım.biraz uğraştırıcı ve yorucu oluyor benim icin ama her sey onlar icin sonucta napalim

katılıyorum sana com ya ben de bir çocukla yetiştirdiğim bazen sanırım tembelim ben yav:oops:
Şimdi yalan yok kahvemi alıp nette gezmeye ben de bayılırdım :) hala bayılıyorum ama gerçek anlamda bayılıyorum olur da bilgisayarın başına geçersem :/ ben kendi adıma hatalarımı buluyorum sanki yavaştan..mesela takıntılı olduğum konular var bazı ev işlerini kendi kafamdaki düzenle yapmazsam bana bişeyler batıyo uyuklasam da onu yapıyorum bu sefer uykusuzluk aşırı yorgunluk asabiyet yapıyo :KK43: lafın kısası yetişmeyen herşey devrilen domino taşları gibi tüm düzenimi alt üst ediyo ev düzeninden okul işlerine kişisel bakıma kadar :KK43: takıntım için dr a gidicem sonunda

Şimdi yalan yok kahvemi alıp nette gezmeye ben de bayılırdım :) hala bayılıyorum ama gerçek anlamda bayılıyorum olur da bilgisayarın başına geçersem :/ ben kendi adıma hatalarımı buluyorum sanki yavaştan..mesela takıntılı olduğum konular var bazı ev işlerini kendi kafamdaki düzenle yapmazsam bana bişeyler batıyo uyuklasam da onu yapıyorum bu sefer uykusuzluk aşırı yorgunluk asabiyet yapıyo :KK43: lafın kısası yetişmeyen herşey devrilen domino taşları gibi tüm düzenimi alt üst ediyo ev düzeninden okul işlerine kişisel bakıma kadar :KK43: takıntım için dr a gidicem sonunda
Bu dediğinde cok haklisin canim.mukemmel olma düşüncesi her seye yetisme dort dörtlük yapma ve istedigin gibi olmazsa huzursuzluk duygusu.hepsi birer döngü ve malesef insani sıkıntıya sokuyor.sağlığımız icin bunu minimum duzeye indirmemiz lazim... Ben unutkanligim hat safhada diye gittim altından kafa yoğunluğu cok dusunmek planlamak vs. Çıktı... Oncelik biziz.ben de kendime degistirmeye çalışıyorum yoksa :deli:

X