2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bizdeki en büyük sorun oğlumun kızımın saçlarını çekmesi eşim kestirelim diyor ama kıyamıyorum daha yeni toplanmaya başladı
Aynısı bızde de var. Kızım ablasının sacını cekıyor baya acıtmasına ragmen ablamız yınede bırsey yapmıyor.

Aynısı bızde de var. Kızım ablasının sacını cekıyor baya acıtmasına ragmen ablamız yınede bırsey yapmıyor.
İnşallah geçici bi süreçtir çok yoluyor valla benimkini çekince ben zor dayanıyorum söylüyorum çekme diye ama gülüyor şimdi elini acıtsam da tutuyorum elini öyle çekiyor

2 yasına dogru yavas yavas taklit etmeye calısıyor. Kızım 3 yasında ben bazen namaz kılarken yada babası kılarken yanımıza kendılıgınden duruyor. Hadı gel dedıgımde bazen gelıyor bazen gelmıyor. Yazım oglum neredeyse her vakıtı kılmaya calıstı sadece farzlarını. Sımdıde hafta sonları babası dedesı kım denk gelırse onunla kılıyor her vakıt olmasa da bır ıkı vakıt kılıyor. Yazın oglum sokaga cıkcak oyun oynamaya ıkındı namaZını kılıp oyle cıkıyordu.

Kızımda gunde 1 defa da olsa benle bır kılmaya calısıyor. Kendılıgınden yapıyor 1 kere soyluyorum gelırse gelıyor yanımıza.
Tülbent yerıne babasının namaz takkelerını takıyor kızım :))

5 yasından sonra her namaz zamanı hadı gel namaz kılalım sımdı namaz vaktı demek daha dogru.

Oglum 8 yasını doldurcak aralıkta bu yaz oructa tuttu 10 gun. Gecen yaz 5 gun kadar tutmustu.
Bır cocuk sagını solunu ayırt ettıgı zaman namaz kılması gerekıyor. Okuldu derstı derken namaza vakıt kalmıyor. Suan sorumlu olmadıkları ıcın yazın ce hafta sonu kıldırmaya calısıyoruz ogluma. Ama buluğ cagına gelınce farz onada namaz ıns kılar o zmnda namazını.
Maşallah sübhanallah oğluna minik adam Allah bahtını açık etsin maşallah

2 yasına dogru yavas yavas taklit etmeye calısıyor. Kızım 3 yasında ben bazen namaz kılarken yada babası kılarken yanımıza kendılıgınden duruyor. Hadı gel dedıgımde bazen gelıyor bazen gelmıyor. Yazım oglum neredeyse her vakıtı kılmaya calıstı sadece farzlarını. Sımdıde hafta sonları babası dedesı kım denk gelırse onunla kılıyor her vakıt olmasa da bır ıkı vakıt kılıyor. Yazın oglum sokaga cıkcak oyun oynamaya ıkındı namaZını kılıp oyle cıkıyordu.

Kızımda gunde 1 defa da olsa benle bır kılmaya calısıyor. Kendılıgınden yapıyor 1 kere soyluyorum gelırse gelıyor yanımıza.
Tülbent yerıne babasının namaz takkelerını takıyor kızım :))

5 yasından sonra her namaz zamanı hadı gel namaz kılalım sımdı namaz vaktı demek daha dogru.

Oglum 8 yasını doldurcak aralıkta bu yaz oructa tuttu 10 gun. Gecen yaz 5 gun kadar tutmustu.
Bır cocuk sagını solunu ayırt ettıgı zaman namaz kılması gerekıyor. Okuldu derstı derken namaza vakıt kalmıyor. Suan sorumlu olmadıkları ıcın yazın ce hafta sonu kıldırmaya calısıyoruz ogluma. Ama buluğ cagına gelınce farz onada namaz ıns kılar o zmnda namazını.
Maşallah bende çok istiyorum oğlumun namaz kılmasını

Kızlar geçen ay evlilik yildonumumuz vardı eşimle hediyelerimizi verdik ama o benden sürpriz bekliyormuş nasıl abartıyor kalbi paramparça olmuş değersiz olduğunu anlamış filan :KK70: şubatta doğum günü var o zamana kadar aralıklı olarak bi şeyler yapcam artık

Her çocuk farklı bide bi gün yapamadıklarını bi bakıyorsun yapmaya başlıyor belli olmaz yani. Benim emeklemeyen oğlum için tembel kilolu birden yürür dediler sonuç bi sabah bi baktık ki emekliyor halbuki yerde yüz üstü durmayı hiç sevmez kilolu da değil 8,5 kiloydu o zaman
Aynen canım buraya yazdıktan sonra bir anda emeklemeye başladı Şimdi de bir yerlere tutunarak kalkmaya çalışıyor gerçekten her şeyin zamanında olması varmış

Doktorunu dınle ve antıbıyotıklerı ıcır. Tedavısı o. Kız kardesımde vardı benım o hastalık cok gec farkedıldı. 6 yasında tansıyon ılacı bıle ıctı. Derdı veren Allah ım dermanınıda verıyor ıns ıyılesır en kısa zamanda yavrucak. Allah sıfa versın.
Amin canm insallah bu gunlerde gececek

Soranlar geçmiş olsun diyenler sağolun ama cinnetin eşiğindeyim çok çok kötüyüm. Yemiyor içmiyor ağlıyor ağlıyor susmuyor uyumuyor hala uyumadık dün 3de uyumuştu birde bugun taşındık gerçekten bezgin haldeyim
Allh kolaylik versin cnm cok zof hsta cocuk ama norml hele ki o hastalik cok zorluyo bebkleri

X