2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
@emnis bi ara benimki de e e deriz ya o şekilde söylüyordu ama sonra unuttu bence çok erken canım ilerde cimri olur derler ama şehir efsanesi mi bilmem bence bi 9 ay daha gecmesi lazım ama sen bebisini tanirsin ona göre karar verirsin tabiki

Ay ben 3 tam günü koparamıyorum :)) benim olay karışık hala canım. Dün bir "sevgili arkadaşım" geldi bu kul hakkıdır bu sene sana yapılır da bize yapılmazsa ben karşı çıkacağım benim de bebeğim küçük senin süt iznin ayrıcalık falan değil ayıp..... " ve gerçekten bu kişi iki yıl birlikte oturup kalktığım arkadaşım. O dedi. İnada başlayacağım o olacak. Okulum 40 km. Offf yaa...
Hayırlı olsun vallahi çok sevindim senin adına. Hele eski bakıcınızın olmasına ayrıca mutlu oldum. Hep böyle rast gitsin işiniz maşallah.

'arkadaş' dememek lazım bence :) bu kadar mı hasetlik olur yani kusura bakma belki seviyorsundur ama ne biçim bir yaklaşım o ya. Bana yapılmadı sana da yapılmasın. Kimseye aldırma canım hakkın değilmiş gibi de düşünme müdürün ve arkadaşların bunu empoze etmeye çalışıyorlar belli ki. Direnmeye çalış kazanabildiğin her bir gün ogluna fayda boşver.

Hurdunya Hurdunya @ugurbocugummm ben 3 4 gündür 10 gibi uyutmaya alıştırdım bu saat benim için çok güzel iyi hoş ama gece çokkk fazla uyanmaya başladı eskisinden daha yorgun kalkar oldum ya :KK43: belki 15 kez uyanıyor yanıma alıyorum yatakta emekliyor gidiyor başka yere yatıyor geri geliyor başka yere kafama- göbeğime- bacağıma her yerime yatıyor :) en son kolumun üzerinde yatağa paralel şekilde ayakları karnımda uyudu :/// kalktığımda her yerim tutulmuştu. O kadar uyumayan ve yoran bir çcoukki sırf uyusun diye yanıma alıyorum ama buda iyi bir şey değil biliyorum. Emzirmek için yatağına koy al koy al okadar zor geliyor kii :KK43:uykulu halimle onu taşıyamıyorm bile yatarken emziriyorum ve öyle uyuya kalıyorum uyandığımda göğsüm açık belim açık.. Önerileriniz var mı :KK43:

Yok malesef aynı dertten muzdaribiz. Onun yatış saatiyle ilgisi Yok ama onu biliyorum. Çok fazla şey öğreniyorlar ya bu ara, gece sürekli onları pekiştirme, tekrar etme derdindeler. E tabi bir de memekoliklik var, aynı hatayı ben de yapıyorum halim kalmadığında. Sabaha karşı yanıma alabiliyorum yani. Şimdi 3 gecedir de annemde yerde beraber yatıyoruz, bakalım evde neler olacak bu akşam ..
uyku işi tam bir travma, bu saat oldu hala ilk uykusuna dalamadı, çünkü kahvaltıda dışardaydı, saati gecikti, kafası karıştı . Dışarı çıkınca içim tükeniyor nasıl uyutacağım diye, arabada falan da uyumuyor artık. Uykusunu koymayı unutmuşlar diyorum artık, Deniz laboratuvar bebesi:)

Dogru söylüyosunuz zaten bay bay gel geli yapıyodu ama artık yapmıyo yaparkende bilinçsiz yapıyodu sanırım bilinçli olarak yapmaya başlayacak.ben zaten psikiyatriye gittim biraz fazla takıntı yaptım sürekli doktpra götürüyorum kızımı o yüzden en son bugün ben.gittim ilaç kullanmaya başlıycam artık umarım beni rahatlatırda kızımı rahat bırakırım
ah canım keşke rahat olabilsekte kendimizi de yavrularımızı da sıkmasak. Bende öyleyim maaselef. Çocuğumla ilgili şeylerde değil ama günlük hayatta en ufak şeyi gözümde abartırda abartırım. inş ilacın faydasını görürsün.

Ay ben 3 tam günü koparamıyorum :)) benim olay karışık hala canım. Dün bir "sevgili arkadaşım" geldi bu kul hakkıdır bu sene sana yapılır da bize yapılmazsa ben karşı çıkacağım benim de bebeğim küçük senin süt iznin ayrıcalık falan değil ayıp..... " ve gerçekten bu kişi iki yıl birlikte oturup kalktığım arkadaşım. O dedi. İnada başlayacağım o olacak. Okulum 40 km. Offf yaa...
Hayırlı olsun vallahi çok sevindim senin adına. Hele eski bakıcınızın olmasına ayrıca mutlu oldum. Hep böyle rast gitsin işiniz maşallah.
âmin inşallah canım.Ne biçim arkadaşmış o.Benimkilerde gel ne olur hava alırsın ortam değişikliği olur dıyorlar saolsunlar.Hatta yanlışlıkla müdürüm sınıf vermiş dalgınlık oldu herhal hemen erkek arkadaş aldı benden.Haa değişik kişiler biz de de var ama çoğunluk destekçi. müdürüm toplantıda söyledi busene bana hiç birşey vermeyeceğini.Tabii seneye 30 saat ellerimden öper.İnşallah senin işlerinde düzelir sizin için hayırlı olan olsun.Ben asla calışmayacam demiştim ama ...

@emnis tuvalet eğitimi için bebeğin hazır bulunuslugu çok önemli. Benimki de gözlerimin içine bakıyor popoyu da hafif kaldırıyor acaba diyorum bende mı yavaştan başlasam?? Haluk yavuzer kitabında şu dikkatimi çekti diyor ki; tuvalet egitimine ne zaman başladığınız önemli değil.onemli olan bebeğe kızmadan baskı yapmadan naif bi şekilde alıştırmak.annemde kardeşime 1 yasina gelmeden bez biraktirmisti.suan 17 yaşında bi sıkıntı görmuyorum :KK48:bence hafiften başla bezin üzerinde çiş yaptır mesela.bende başlamayı çok istiyorum ama calisiyorum babaannesi devamini getirmez ugrasmaz diye baslamadim.

Aynen ikinizinde aynı yaklaşımda olması önemli sonra çocuk sapıtmasın :) bizde de ben çalışırken annem bakıyor ama annem benden disiplinli hani desem ki ona tuvalet eğitimne başlıyoruz diye cocuğu zorlar diye düşünüyorum geçen gün kalem defter vverdi eline yazı yaz diyor :KK70::KK70: çocuk kalkmak istiyor olmazzz mehmet emre şimdi ders zaamanı diyor :KK70: öldürüyor beni :) galiba bende bu gibi sebeplerden istifa edince başlıycam bunlara :)

Yok malesef aynı dertten muzdaribiz. Onun yatış saatiyle ilgisi Yok ama onu biliyorum. Çok fazla şey öğreniyorlar ya bu ara, gece sürekli onları pekiştirme, tekrar etme derdindeler. E tabi bir de memekoliklik var, aynı hatayı ben de yapıyorum halim kalmadığında. Sabaha karşı yanıma alabiliyorum yani. Şimdi 3 gecedir de annemde yerde beraber yatıyoruz, bakalım evde neler olacak bu akşam ..
uyku işi tam bir travma, bu saat oldu hala ilk uykusuna dalamadı, çünkü kahvaltıda dışardaydı, saati gecikti, kafası karıştı . Dışarı çıkınca içim tükeniyor nasıl uyutacağım diye, arabada falan da uyumuyor artık. Uykusunu koymayı unutmuşlar diyorum artık, Deniz laboratuvar bebesi:)

aynen dışarı çıkınca bizimki de hiç uyumuyor bebek arabasında onca gürültüde dışarıda uyuyan çocuklara çok çok özeniyorum :) düğünde bile uyuyorlar nasıl oluyor :)) muhtemelen biz memeyi bırakana kadar rahat uyku göremeyeceğiz

Kızlar oğlum yürümeye başladııı :)))) babasıyla şok olduk çok çok tatlı bir andı ya
senin oglan maşallah hızlı çıktı 10 gündür bizimkide yürüyordu ama abisi dun yurutecem diye düşürdü bi anda tutamadim da korktu daha yurumuyor ugrasiyorum ama fazlada ustelemiyorum koltuktan tutunup kendini birakip bana geliyordu artik gelmiyo hemen oturuyor

senin oglan maşallah hızlı çıktı 10 gündür bizimkide yürüyordu ama abisi dun yurutecem diye düşürdü bi anda tutamadim da korktu daha yurumuyor ugrasiyorum ama fazlada ustelemiyorum koltuktan tutunup kendini birakip bana geliyordu artik gelmiyo hemen oturuyor

aynen canım korkuyorlar düşünce zaten bizim ki de öyle devamlı yürümüyor bazen emeklediği - koltuktan gittiği yine oluyor :) bunlar ilk yürümeler işte zamanla artar heralde seninkinede maşallah canım az kalmış belli ki :)

aynen canım korkuyorlar düşünce zaten bizim ki de öyle devamlı yürümüyor bazen emeklediği - koltuktan gittiği yine oluyor :) bunlar ilk yürümeler işte zamanla artar heralde seninkinede maşallah canım az kalmış belli ki :)
aşırı hareketli sürünüyor ama normal surunme degil oturdugu yerden bi degisik abisi bunun kadarken degil yürümek sürünmezdi bile ama bu daha hareketli,telaşlı ve merakli her yeri gezmek karıştırmak istiyor

aşırı hareketli sürünüyor ama normal surunme degil oturdugu yerden bi degisik abisi bunun kadarken degil yürümek sürünmezdi bile ama bu daha hareketli,telaşlı ve merakli her yeri gezmek karıştırmak istiyor
heh işte benim oğlanda öyle canım o yüzden yürümeye hevesli oluyorlar. hiç yürüteçe binmedi onun içinde kalmaya 1 saniye dayanamıyor, mama sandalyesine de oturmuyor ancak yemeği gösterip kandırıyorum Allahtan obur o yüzden yemek hatrına bitirene kadar oturuyor :):) Hareketli çocuk gerçekten zor, ben çok sakınıyorum düşmesin vurmasın diye yok cocuk kazayı çekiyor resmen hiçbirimiz bir saniye gözümüzü ayırmıyoruz ama yine de suratını kafasını vuruyor bir yerlere.

Yagmur8991 Yagmur8991 @emnis kızlar şarkılı türkülü almayın lazımlık bi tanıdığın oğlunun poposu çatlamıştı ıkınmaktan.Sırf muzık çalsın diye ıkına ıkına zorla yapmaya çalıştığı için tuvaletini. @emnis ben 2.5 yaşında oğretmiştim biraz geç olmuştu ama yaz tatılını beklemem gerekiyordu.Bakıcı farklı ben farklı öğreteceğim için okulların kapanmasını beklemiştim.Büyük kızım kanepeden tutunarak yapardı:)küçük neresi denk gelirse
Yok almiycam canım aman aman tuvalete amacı dışında giderse tabii popo çatlar en iyisi almamak

heh işte benim oğlanda öyle canım o yüzden yürümeye hevesli oluyorlar. hiç yürüteçe binmedi onun içinde kalmaya 1 saniye dayanamıyor, mama sandalyesine de oturmuyor ancak yemeği gösterip kandırıyorum Allahtan obur o yüzden yemek hatrına bitirene kadar oturuyor :):) Hareketli çocuk gerçekten zor, ben çok sakınıyorum düşmesin vurmasın diye yok cocuk kazayı çekiyor resmen hiçbirimiz bir saniye gözümüzü ayırmıyoruz ama yine de suratını kafasını vuruyor bir yerlere.
yemek yerken bile oturmuyor gezerek yiyor sadece 3 kaşık yiyor sofrada mama sandalyesi kullanmiyorum cocukla masa da yemek zor oluyor surekli geziyor cok yoruldugu icinde erkenden uyuyor bu sefer gece deliksiz uyku uyuamiyor hep bi.mizirdanma aglama meme isteme emzigide istemiyor artik birakti yuruseler hersey kolaylasacak gibi duruyor ama o akilli uslu cocuklar icin gecerli galiba bizimkiler icin degil

Aynen ikinizinde aynı yaklaşımda olması önemli sonra çocuk sapıtmasın :) bizde de ben çalışırken annem bakıyor ama annem benden disiplinli hani desem ki ona tuvalet eğitimne başlıyoruz diye cocuğu zorlar diye düşünüyorum geçen gün kalem defter vverdi eline yazı yaz diyor :KK70::KK70: çocuk kalkmak istiyor olmazzz mehmet emre şimdi ders zaamanı diyor :KK70: öldürüyor beni :) galiba bende bu gibi sebeplerden istifa edince başlıycam bunlara :)
:KK9:alkisliyorum annaneyi azminden dolayi egitime onem veren anane ne guzel iste :KK48:ananeye bişey söylersinde babaanne öyle olmuyor maalesef :KK43: ben ne edeyim istifamı hemen bugün mu versem acaba diye düşündüm şuan :KK43:neyse allah razı olsun bakıyorlarda biz ekmek paramizi kazanıyoruz.ben çocuğuma pikolojik olarak sikinti vermedigi surece yada gelecekte kişiliğinde bi kötü iz bırakmadığı sürece herşeye varım.sadece ben baksam hatalarım olmayacak mı olacak elbet şuan bile var.okuyorum ediyorum ama uygulama %100olmuyor maalesef..gonlunu ferah tut.bizden iyi bakarlar elbet

X