2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Arada girip kontrol ediyor ama slm yok.
Eve gidince sahalara doncekti ama yine donmedi.evini cok ozlemis herhalde.
because of you
Kızıyorum ama ben girip okuyup çıkanlara. Ben de ara ara yapıyorum ama haftada bir mesaj yasalar bari. Biz iyiyiz deseler. Balık iyi mi kendi iyi mi insan merak ediyor. Tavan ile bakkşıyordur şimdi o :))

Kızlar biz yemek yerken ben kizimin ağzına veriyorum o da cigniyor öğrendi cignemeyi ama arkadaşım kendi yemesi lazım diyor geç kalmış diyor geç mı ben hiç kendine vermedim avucunda sıkıp atıyor diye

Kızlar biz yemek yerken ben kizimin ağzına veriyorum o da cigniyor öğrendi cignemeyi ama arkadaşım kendi yemesi lazım diyor geç kalmış diyor geç mı ben hiç kendine vermedim avucunda sıkıp atıyor diye

Geç/erken göreceli :) ben fazla emniyetli davrandığımı düşünüyorum bu konuda ama 15 gündür ben de daha rahatım. Deniz de mıncıklayıp bırakıyordu sonra birden evreka dedim, önüne koyduklarım çok küçük olduğu için alıp atamıyordu ağzına, lokmaları büyüttüm ve başladı. Muz, köfte, peynir, salatalık, karpuz verdim. Biraz oynayıp yedi. Bir de hipp in bebek bisküvisi var pirinç patlaklı, eme eme yedi kocaman şeyi, öğğ böğğ yaptı arada hiç müdahale etmedim. Yumuşuyor zaten ona göre yapmışlar ama tabi ana öğünler yine kaşıkla bende :/ tabi bir de yine diş ve Ateş girdi araya, iştah bay bay

KıZlar ben halen regl olmadım. 9.5 ay oldu. Rahatsız olmaya da başladım. Tiroidim çok çalışıyor, gerçi sormadım doktora bir ilgisi var mıdır diye ama..
var mı aranızda olmayan? Bir ben mi kaldım? Böyle hep tehlike altında hissediyorum kendimi, hiçbirşeyin zamanı belli değil .

Blw ye göre evet ama zaten 1 yaş civarı hep ben ben diyecek her şeyi kendi yapmak isteyecek o zaman yapar

Kızıyorum ama ben girip okuyup çıkanlara. Ben de ara ara yapıyorum ama haftada bir mesaj yasalar bari. Biz iyiyiz deseler. Balık iyi mi kendi iyi mi insan merak ediyor. Tavan ile bakkşıyordur şimdi o :))
Aynisi benim de aklima geldi kalpli tavaniyla hasret gideriyor herhalde.
Ne diyelim iyi bakismalar artik :)

Onune biseyler koymaya devam edersen ogrenir yemesi gerektigini.
Benim kizimda ilk zamanlar parmak emerken avcunda birsey olsun cok seviyor.onune koydugum yiyecegide avcuna alip bas parmagini emiyordu yemeyi bilmiyordu zmanla agzina atmayi ogrendi.sende dene bi kac defa ogrenir o zmn.

Aynisi benim de aklima geldi kalpli tavaniyla hasret gideriyor herhalde.
Ne diyelim iyi bakismalar artik :)
Şaka bir yana geçen kuzebimin kınası vardı. Kırmızı Led her yer. Bilin bakalım aklıma kim geldi:))) because of you
Yalnız benim oğlan bayıldı kırmızı lede. Eşşme dedim ya çok sevdi çocuk bir odaya kırmızı ışık mj taksak... Tabii qnlatyığım için o da "Antep'e yerleşelim istersen" demez mi :)))

Yalniz değilsin canim benimbiz hariç bir kac arkadas daha var bildiğin kadarıyla olmayan... Doğumdan sonra kontrolüme gittiğimde 1 sene olmamasi normal demişti o yuzden gitmedim daha ama ben de sıkıldım bu durumdan.ayni menopozlu gibiyim

ben ben :))

Dün doktora gittik 9. ay kontrolüne. Bayram öncesine sıkıştırdık.
Boyumuz iki ayda hiç uzamamış. Hala 71 cm. Ve sonunda 9 kilo olmuşuz.
Doktorumuzla efsanevi diyaloglar yaşadık yine :))
Bizimki pişmiş şeyler yemiyor. Yoğurt falan da kaşıkla yemez fincandan yalar.
Dr : artık bakliyatlara geçiyoruz. Bu ay itibariyle haftada iki kez bakliyat yedirmenizi istiyorum.
Ben: Hocam bu çocuk pişmiş bir şey yemiyor. Çiğ çiğ kemiriyor meyve vs yiyor ama pişmiş yok yemiyor.
Dr.: Hımm tamam o zaman bu ay balığa da başlıyoruz zaten. Suşi yapın çocuğa. Oğlum ne diyor annnen? Suşi lavaşa sar sar ye olur mu...
#####
Dr.: zorlamadan yediği kadar yesin yeter ona kaşığı falan zorlamayın.
Ben: hocam zaten kahvaltı bulamacı dışında hiçbir şeyi kaşıkla yemiyor ki... Yoğurdu sadece fincandan içiyor mesela. Çorba içmiyor fincanla tadına bakıyor.
Dr.: Allah Allah... Şu çocuğa bak sen nereden de bulmuş fincanı, yaramaz senii.. Arkadaşlar bunlar alışkanlık ama anne alışkanlığı. O fincan ortadan kalkarsa mecbur yiyecek kaşıkla. Ha kalkmalı mı, ikisiyle de yemeli.
Baba: Hocam yalnız kaşıkla kendi yemek istiyor. İnat ediyor tutmak için ağzına sokamıyoruz.
dr : Arkadaşlar tebrik ederim. Hergün hocam kaşığı tutmuyor şikayetiyle bilir anne babalar, sizin çocuk şi diden kendi başarmak istiyor siz de önüne geçiyorsunuz. Buranın yemeği yaşasın. Dağıtsın döke saça yesin. Bir lokma inse mideye o yeter ona.
#####
Bubqrada memnenjit aşısınj sordum. 15. ayda tek doz yaptıracağım ben dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…