2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben hiç örtmem sevmiyor zaten oda çözüm degil bana şimdi uyudu benim ki
Canım park yatakta mı yatıyor? Arkadaşımın oğlu da böyle ya3ım saatte uyanırmış. Yer yatağına yatırmışlar o zamandan beri uyuyormuş. Park yatak ve beşikte kenarlara dokundukça uyanıyormuş. Benim oğlan da uyanıyor öyle ama daha cesaret edemiyorum yer yatağına

Canım park yatakta mı yatıyor? Arkadaşımın oğlu da böyle ya3ım saatte uyanırmış. Yer yatağına yatırmışlar o zamandan beri uyuyormuş. Park yatak ve beşikte kenarlara dokundukça uyanıyormuş. Benim oğlan da uyanıyor öyle ama daha cesaret edemiyorum yer yatağına
Yerde yatmayi seviyor ama gündüzleri gece mutlaka yatağı olacak beyefendinin değişik bi sıpa bu ben bilemedim kullanım kılavuzu da yok :deli:

Anlasildi senin yavru sicaktan uyumuyormus.bu sicaklarda ortme.hele gunduz hic ortme.bizimki citcitli badiyle yatiyor baskada bisey yok.10 15 gune baslanir sabaha karsi ortmeler ama simdi istemez.
Klimayı gece kapatmıyorum canım 25 derece falan oluyor ama esinti oluyor ya bacaklar buz gibi oluyor. Geçen örtmemiştim acayip gazı oldu. O yüzden sadece bacakları örtüyordum. Bir saatlik çözüm oldu ama başladı uyanmalar yine.
Sen demiştin ya seninki yorgunluktan uyuyamıyor gece uykusundan iki saat önce falan 15 dk bir uyuklasa diye. Geçen seni andım. Sıpa arabada uyuyakaldı 10 15 dk. Sonra gece uykusunda ilk iki saat uyanmadı. Dediğin gibi demek gece uyumuyor gündüz uyku yok yorgunluk tan çocuk uyuyamıyor.

Son düzenleme:
Yerde yatmayi seviyor ama gündüzleri gece mutlaka yatağı olacak beyefendinin değişik bi sıpa bu ben bilemedim kullanım kılavuzu da yok :deli:
Bugün eşim " sen kendin nasıl uyuyor nasıl rahat ediyorsan çocuğa da öyle yap maalesef sana çekmiş uykusu" diyor. Benimki de sert yatağa alıştı yumuşak yerde yatmıyor. Yatağında 15 dk başlka yerde 5 dk :)))
Kılavuz olaydı iyiydi cidden.

Ne zor cocuklari tuvalete alistirmak.oglumda kaka yapmak istemezdi.simdi kizimda da ayni problemi yasiyoruz.kaka yapmaya alisana kadar sıkintili bi kac gun bizi bekliyor.

Ne zor cocuklari tuvalete alistirmak.oglumda kaka yapmak istemezdi.simdi kizimda da ayni problemi yasiyoruz.kaka yapmaya alisana kadar sıkintili bi kac gun bizi bekliyor.
Canım şöyle bir hikaye vardı.
Kızınjn karnında yavru kaka varmış, anne kaka tuvalette onu bekliyormuş. Yavru kaka çok üzülmüş ağlıyormuş onu annesine yollamamız gerekiyormuş. Annesine kavuşması için kızının yardımı lazım tabi. Bu hikaye birçok çocukta işe yarıyormuş

Canım şöyle bir hikaye vardı.
Kızınjn karnında yavru kaka varmış, anne kaka tuvalette onu bekliyormuş. Yavru kaka çok üzülmüş ağlıyormuş onu annesine yollamamız gerekiyormuş. Annesine kavuşması için kızının yardımı lazım tabi. Bu hikaye birçok çocukta işe yarıyormuş
Neler neler soyluyorum banamisin demiyor.birde bu hikayeyi deniyeyim.
Bez bagli olsa gunde en az 2 defa kaka yapmisti.simdi ise yapmamak icin direniyor yapmadikcada karni agriyor.yarin ins daha kolay gecer gunumuz.

hasbeee hasbeee rint rint daha cozemedinizmu kullanma klavuzunuzu bebeginizin.yasina gircekler yakinda.beni iyi oku iyi anla diye bagiriyor size. :)
Kız bu ağlamaların sebebi beni çöz diye bağırma mı yoksa..
Çözüyorum ama baya değişken. Uyku olayına çözüm yok onu kabullendi uykuyu sevmiyor :)
Ama hergün yeni bir huy canım biz ne yapalım. Mesela son dönemde pek kucak istemez heyecanla emekler benim sıpa tüm gün elim üstünde geziyorum. Eğer yanında değilsem sıkıntı. Ama bugün bambaşka bir gün oldu. Saniye bırakamadım. Baba diye olan çocuk babaya gitmiyor. Emeklemiyor. Mama sandalyesine koyma isteğini fark ettiği an yırtıyor kendini. Benim gülen surat oldu ağlak mızmız huzursuz bebe. Hasta değil. Tabii günün ilk yarısında bocaladım. Ama sonrasına alışıyor insan. :))

Neler neler soyluyorum banamisin demiyor.birde bu hikayeyi deniyeyim.
Bez bagli olsa gunde en az 2 defa kaka yapmisti.simdi ise yapmamak icin direniyor yapmadikcada karni agriyor.yarin ins daha kolay gecer gunumuz.
İnşallah canım inşallah ile yarar. Zaten yavru kaka üzüldükçe anneyi özledikçe kızın karnı ağrıyor.
Her dönemleri ayrı zor ama büyüdükçe daha zor bir kez daha saygıyla tebrik ediyorum seni

hasbeee hasbeee koş kanka benim oğlan bir saattir uyanmadı maşallah. Şimdiye en az 3 4 kere uyanırdı.
Üstünü örtmedim :)) normalde muslin atıyordum bacaklarına ama baktım sevmiyor. Dün gündüz annem örtmemiş 35 dk uyudu. Ben de Bugün şort giydirdim örtmedim üstünü hiç. Belki uyur ha ne dersin.

Ayy ben ne zamandır hiç örtmüyorum çıt çıtlıyla uyuyor. Alışmış artık geçen hava serindi örttüm hemen çekti üstünden. Kışın naparım bilmem

Yeğenimden hatırlıyorum ilk tuvalete kakasını yapınca nasıl korkmuştu. Bakalım bizim süreçler nasıl işleyecek. Her zamanları ayrı ayrı uğraş heyecan

Kız bu ağlamaların sebebi beni çöz diye bağırma mı yoksa..
Çözüyorum ama baya değişken. Uyku olayına çözüm yok onu kabullendi uykuyu sevmiyor :)
Ama hergün yeni bir huy canım biz ne yapalım. Mesela son dönemde pek kucak istemez heyecanla emekler benim sıpa tüm gün elim üstünde geziyorum. Eğer yanında değilsem sıkıntı. Ama bugün bambaşka bir gün oldu. Saniye bırakamadım. Baba diye olan çocuk babaya gitmiyor. Emeklemiyor. Mama sandalyesine koyma isteğini fark ettiği an yırtıyor kendini. Benim gülen surat oldu ağlak mızmız huzursuz bebe. Hasta değil. Tabii günün ilk yarısında bocaladım. Ama sonrasına alışıyor insan. :))
Eh iste bak cozusuyorsun her huy degistirdiginde bile.saati saatine uymaz bunlarin.hepsi ayni model.

Çözdüm mesela uykusu var uyumuyor aç ama yemiyor gibi tuhaflıkları var daha çok onlar bizi çözmüş bi ağlama hooop kucak ohh miss
Bazen uykusu gelse bile uyumamak icin direnir.o zmn kucagima yatirirm yada hizli hizli sallanmal ister bi kac saniye.sonrasinda zaten sesini kesip uyuma moduna geciyor.
Ac yemiyorsa yemegini begenmemis olabilir disi agriyor olabilir.o an yedirmek icin ugrasma oyun oynat ilgisini dagit sonra tekrar dene yemek yedirmeyi.vs vs vs.
Omur torpusu diyorlarya cocuklara gercektende oyle.onlari cozmekle ugrasirken bizler yaslaniyoruz yorgunluktan.

Yeğenimden hatırlıyorum ilk tuvalete kakasını yapınca nasıl korkmuştu. Bakalım bizim süreçler nasıl işleyecek. Her zamanları ayrı ayrı uğraş heyecan
Her buyudugu donemde ille ugrasilcak bi donemleri oluyor.bitmiyor bitmezde bitmesinde zaten ugrasilcak meseleler.

X