2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Tereyağ falan koy tatlandır bisekilde cnm valla ben yediklerimizden az az veriyorum çok da inceleyince busefer ters tepiyor biz nasıl buyumusuz sanki herşeyi veriyorlarmis
domates alerji yaptı canım denedim ama o yüzden veremiyorum yediklerimizden ama sarımsak tereyağ falan katıyorum ama nafile

Kizlar cok sukur kpeder cikmis ameliyattan.iyu gecmis ameliyati.bu gece yogun bakimda kalcakmis.
Dualarinizi esirgemediniz hepinizden Allah razi olsun
geçmiş olsun canım

geçmiş olsun canım.Daha çok düşecekler ama zararsız olsun inşallah

Evet ya eşim yardım etmediği zaman bende çok bunaliyorum çok zor oluyo

inşallah canım ya.Sabahtan beri yediği yarım armut nasıl toparlayacağız bilmiyorumsevmiyorum yemekleri çocukta haklı salcasiz tuzsuz ama yapcak bisey yok
Canım benim bebegimde kaç ay hiç kilo almadı doktorlar onemsemedi normal dedi 9 aylık oldugunda doktor artık kendi yemeginizden verebilirsiniz dedi vermeye başladım ve 100 grm almış bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama artık verebilirsin bence sabah öğle akşam bide ara öğün yaptım ben düzeldi şükür

Mrblr kızlar.nasilsnz.annem buradaydı giremedim.Dr.a gittim kontrole.Yeni minnakimz baya iyi yerleşmiş elhamdülillah.gelişimi güzel.kalp atişimiz da 165 çıktı.Dr.mz bu kolay kolay dusmez sen kızınla ilgilen boşver bunu bu almış başını gidio dedi.progestan içmesen bile olur yani dedi.o derece.elhamdülillah.Rabbim koruyor kolluyor bi şekilde. Kızımda kalp atisimiz 140 lardydi hatta bi kere 125 cikmsti.kalp atış hızından da cinsiyet tahmin edilir ya başladık yineyüksek çıkıp kızı olan oldu mu.cinsiyet farklı olablr mi dedim Dr.ma olablr dedi.insan merak edio işte.çok fazla hamileligmi hissedemesemde.Dr.mda ikinciler böyle oluo işte takma arada derede büyüyorlar ondan daha özgür ruhlu oluyorlar dedi.hayırlısı inşallah ne diyim.Bi de rahmim arkaya doğru sarkms.dinlen bol bol yat dedi.bunu da ilk defa duydum.Hiç duydunuz mu.rahim arkaya sarkmasi

inşallah canım ya.Sabahtan beri yediği yarım armut nasıl toparlayacağız bilmiyorumsevmiyorum yemekleri çocukta haklı salcasiz tuzsuz ama yapcak bisey yok

Tatlım sevmiyorsun biliyorum ama biraz karbonhidrat şu aşamada iyi gelecektir. Muhallebi yapsan muz ve pekmezle tatlandırarak.. ya da kare kare kesme hamurlar var ya, onlardan tam buğday unu ve yumurtalı yaptı annem Deniz'e, aZıcık haşlıyorum yoğurtla çok seviyor. Bir de köfte minik minik.. meyve yesin tamam da biraz da kalorili gıdalar lazım, Deniz de çok tombiş olmadığı için ben veriyorum iki günde bir muhallebi ya da kaşık maması. Ki bugün biz de kontrole gittik, uyumadığı için gece yedir dedi doktor iyi geceler maması.. onu yedirmedim ama mamsel iyi geceler çayını önerdi ve denedim bugün, pat diye uyudu ama gece nasıl olur bilmiyorum, her saat ya da yarım saatte bir kalkıyor gece son günlerde, o da ben De çok bitkiniz.
gonulll canım çoook geçmişler olsun ..

Benim kız da öyle saat başı kalkıyor son birkaç gündür sebebini hiç bilmiyorum ömrüm azalıyor böyle hissediyorum hızlı yaşlanacağım valla

Niye böyle oldu bizim kızlar?Aç olduğu için mi uyanıyorlarmış?ben gece uyutmadan formül süt veriyorum halbuki 100cc içiyor emip ama yarım saat sonra ağlıyor bi daha emiyor bi daha yarım saat sonra ağlıyor diş mi acaba görünürde bişey de yok ben de düşünüp duruyorum acaba üşüyor mu diye,sinek ısırdı mı diye,havasız mı kalıyor oda vs vs bulamadım hala her gece bişey deniyorum

Dudak tiryakiliği, alışkanlık bana kalırsa.. zırt Pırt kalktığında Deniz de emmiyor ki, ben dürtüklüyorum maden kalktın em diye.. doktor aç olma ihtimaline karşılık söyledi onu. Ben mama vermiyorum, tek ana öğünü De öğlen veriyorum, akşam yemeğimize denk gelirse, karavan falan derken kaydı uyku saatleri çünkü, yiyebileceği bişey varsa balık , et vs çöpleniyordu sadece ama artık akşam ya kaşık maması vereceğim ya da uygun bir akşam yemeği, yoğurtlu bişey mesela ..
Bu arada ben kıymayı haftada 2 defa veriyordum, doktor hergün et yedir dedi, sonra kan verdik, Demir d vitamini nasıldır derken b12 si düşük çıktı. Hergün et ve yumurta ve haftada bir yarım ampül ilaç kullanacağız.
Bu arada Deniz saat 9 gibi uyudu ve sadece bir defa kalktı şimdiye kadar.. işe yarayacak mı ne :/

Maşallah canım sevindim sizin için allah tamamina erdirsin. Rahim sarkmasi hiç duymadım. Benim oğlumun da kalp atışı güçlüydü

Aman canım nedenini bulursanız banada söyleyin çünkü bizimkide çok kalkıyor daha anlayamadım neden olduğunu

Benim kız da öyle saat başı kalkıyor son birkaç gündür sebebini hiç bilmiyorum ömrüm azalıyor böyle hissediyorum hızlı yaşlanacağım valla

Diş zamanı da öyle olabiliyor, net göremedim ama sanki iki alt dişin yanlarında da kabarıklık var Deniz'in .. belki o da huzursuz ediyor. Her türlü uyumaları Lazım, büyümelerini de kötü etkiliyor ve kötü bir alışkanlık ediniyorlar uzun vadede, o sebeple işe yararsa 5-6 gün kullanacağım. Belki sonra kendisi uyuyabilir.

Kızlar bugün ebe aradı aşınız var buhafta diye 9aylik aşısı yaptıran var mı sanki biri yok demişti ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…