2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Canim benim oglanin kilosu da o rakama yakin hicte obez gibi degil persentilin biraz uzerinde sadece...anne sutu aldigi için doktor önemsemiyor @emnis in bebis de anne sutu aliyor bildigim kadriyla.. Bi sure sonra iyice hareketlenince o kilolar gidecek diyor doktorumuz ki coktan gitmeye basladi
Inşallah canım bilmiyorum ki çok fazla geldi bana yani 1 yaş kilosu olabilir en fazla hatta o 1 yaşında bile 10 kg filan olur diye biliyorum ben tabiki doktor normal diyosa doğrudur

Benim cocugumunda kilosu hemen hemen ayni @emnis boyu biraz daha daha kisa ayrica.2 3 doktor değiştirdik hiçbirisi de sıkıntılı durum demedi.hem emiyor hem de ek gıda alıyor. Cok fazla falan değil ayrıca sıkma sen canını hiçbir konuda...doktorların dediği.gibi yürüyünce atacaklar kiloyu ki bunun örnekleri cook.fazla cevremde

erkek.JPG
erkek.JPG

kızlar benim sıpam bu ay hiç kilo almamış yaa :KK43:((( yine 11 kg az biraz artar diyordum. çalışmadığım günlerde çok fazla emzirme ağırlıklı gidiyorum ondan herhalde artık dikkat etcem :/ sadece boyu uzamış 75 cm olmuş.

Canım bizimkiyle aynı boy kilo. Bizim doktorumuzda kilosu fazla ama sağlıksız bi kilo değil bu hiç almayacağı aylar olacak dedi. Bu kilo 18 aylık bebek kilosu ama Anne sütü alırken bile ileriydi kilosu o yüzden doktorda sorun etmiyor bizde :kk77: sadece kucakta uzun süre taşınmıyor :KK70:

İyice kontrol ettim sıkı sıkı taktım yok valla sağlam bende problem galiba o_O
İlk 1 hafta beni deli etmişti alisana kadar ama 8 ay beni çok iyi idare etti seviyorum o markayı , cekmemeyi valf yirtiksa yapıyor yada parçaların kupkuru olmasi lazım çok nazlı bir makina sen en iyisi başka marka düşün canım arasıra öyle uyuzluklar yaşarsın yoksa

kızlar kreş servisinde unutulan ve kemerleri bağlı halde ölen 3 yaşındaki bebeğin haberini okudunuz mu :KK43: iiçim parçalandı biz kime emanet edeceğiz bu yavruları kreşi var okulu var :KK43: geleceğe dair düşündükçe dertleniyorum.
Sorma canım içim parçalandı minik yavrum :/

Hayır li cumalar olsun inşallah canlar.rabbim gunahlarimizi affetsin.kimseyi Darda zorda koymasin.cumlemize sağlık sıhhat huzur mutluluk versin.evlatlarimizi vatanımıza milletimize ailemize hayırlı evlat etsin.rabbim evlatlarimizin acısını göstermesin,rabbim kimseyi evladıma sinamasin..birde biraz uysal ve güzelce anneleri uzmeyen kuzular olsalar çok iyi olur

Bunalmışsin canım tatil alışveriş dışarda yemek filan gibi şeylerden hangisi sana uygunsa yapmalisin kalabalığa karışmak iyi geliyor bana da olmuştu en azından annenlerde filan kalabilirsiniz
İşin kötü tarafı ben zaten tatildeyim canım denizde var güneşte annemde ama ben kafayı iyi bozmusum ki toparlamak zor olcak eşim hiccc yardım etmediği destek olmadığı için böyle oluyor burda bisey diyemiyorum ama eve gidelim soylucem herşeyi :sinirli:

Kızlar dun dr ye gittik kızım 2 aydır kilo almıyordu üstüne üstlük bide 200 gr kaybetmiş boyuda sadece 2 cm uzamış:KK43: yemediği için testler yapıldı kan değerleri iyi cıktı.Karaciğer böbrek falan sıkıntı yok ama alerji değeri 4 çıkması gerekirken 4.8 çıkmış dr şimdilik herhengi biseyi kesmemize gerek yok yediği kadar yesin dedi.Eğer 1 ay sonra yine almazsa mama veririz dedi su toz olanlar varya.Ama ben istemiyorum inşallah gelişimi normale döner canım çok sıkıldı:KK43:
Üzülme kuzum bebislerimizin gelişimleri inişli çıkışlı oluyor bu ay öyle sonra artar inşallah normale döner önemli bişey olsa doktor söylerdi zaten degerleride iyi çıkmış şükür

Üzülme kuzum bebislerimizin gelişimleri inişli çıkışlı oluyor bu ay öyle sonra artar inşallah normale döner önemli bişey olsa doktor söylerdi zaten degerleride iyi çıkmış şükür
inşallah canım ya.Sabahtan beri yediği yarım armut nasıl toparlayacağız bilmiyorum:KK43:sevmiyorum yemekleri çocukta haklı salcasiz tuzsuz ama yapcak bisey yok

inşallah canım ya.Sabahtan beri yediği yarım armut nasıl toparlayacağız bilmiyorum:KK43:sevmiyorum yemekleri çocukta haklı salcasiz tuzsuz ama yapcak bisey yok
Tereyağ falan koy tatlandır bisekilde cnm valla ben yediklerimizden az az veriyorum çok da inceleyince busefer ters tepiyor biz nasıl buyumusuz sanki herşeyi veriyorlarmis

Kızlar artık tatil bitiyor bavul toplamaya başladım geri donucez veee kızım tekrar düştü kardeşime bak demiştim oda koltuğa koyup dalmış düştü çocuk yine ağladı baya alıştık artık düşe Kalka

X