2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
cok guzel sevindim.Ay evet bende oyle korkuyorum ki bisey olucak diyeartik her sey bebek icin yemek icmek yatmak)))hafif leke de goruyorum ben mecbur butun gun dinleniyorum.insallah saglikli olsunlar da.ne guzel senle her seyimiz paralel olacak. Birbirimize destek olalim
Olalım canım inşallah sağlıklı olur bebişlerimiz

Sabah erken uyanıyorum ama akşam 10 ü zor görüyorum. Dün 11 e kadar dayandım ama öğlen 1 saat uyumustum da ondan :)
Hayırlı cumalar kızlar :) Bende az uyuyanlardanım. Kızım 11e kadar uyumuyo, o uyuduktan sonra evi toparlayıp biraz da sakince kafayı dinleyip yatmam neredeye 1i buluyor. Sabah da istisnasız 8buçuk da ayaktayız :KK43:

BENDE ÇOK İYİDİM İNSAN KÖTÜ DUYDUKÇA DAHA KARAMSAR OLUYO BEBEKODALARINA BAKIYODUM ŞİMDİ SADECE BEŞİK İSTİYORUM DOĞMADAN BİŞEY YAPMIYCAM SANIRIM

Canım bizde "doğmamış çocuğa don biçme" derler. Ben de inanıyorum senin gibi düşünüyorum. Erken doğum riski yaşamadığım sürece doğuma bir ay kala doğum çantasını hazirliycam. Evde gerekecek ertelenemeyecek bebeğe ve bana ait eşyaları da o zaman alicam. Kafama eserse beşiği bile almam bilmiyorum. Çok lazım olursa internetten sipariş ederim. Kuzenim aralık ayında dogum yapti ama normalde mart başında yapacaktı. 800 gram bebeği kuvezlerde süründü garibim. Ama kuzenim de daha gebeligi öğrendiği anda alışverişe başladı. Çocuğun banyo kovasına kadar almıştı. En son beşiği almaya gittiği gün hastaneye yattı ve 32 haftaya kadar zor beklettiler bebeği. Ben acele edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kalp atışını duymakla herşey bitmiyor allah korusun da.

Canım bizde "doğmamış çocuğa don biçme" derler. Ben de inanıyorum senin gibi düşünüyorum. Erken doğum riski yaşamadığım sürece doğuma bir ay kala doğum çantasını hazirliycam. Evde gerekecek ertelenemeyecek bebeğe ve bana ait eşyaları da o zaman alicam. Kafama eserse beşiği bile almam bilmiyorum. Çok lazım olursa internetten sipariş ederim. Kuzenim aralık ayında dogum yapti ama normalde mart başında yapacaktı. 800 gram bebeği kuvezlerde süründü garibim. Ama kuzenim de daha gebeligi öğrendiği anda alışverişe başladı. Çocuğun banyo kovasına kadar almıştı. En son beşiği almaya gittiği gün hastaneye yattı ve 32 haftaya kadar zor beklettiler bebeği. Ben acele edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kalp atışını duymakla herşey bitmiyor allah korusun da.
Ben de 7. ayda başlamıştım alışverişlere ama son haftalarda zor oluyor, insan enerjisini kendine saklamak istiyor canım.

Arkadaslar bakın telefonda ki program da bugün ki bilgilerim.
Ten rengini değişiklik olabilir diyor.
Benim 3 gündür yüzüm bole krec gibi bazende sarı yani hani bole tansiyonuz düşer yada işte çık hasta olursunuz rengini değişir aynı öyleyim kaç gündür düşünüp duruyorum neden bole oldum diye. Bugunde ole yazınca dedim acaba gebelikten dolayi mi.
Sizde de degisiklik var mi inanılmaz derece hasta gibi duruyorm

Eklentiler

• Screenshot_2016-04-01-09-51-13.png
    Screenshot_2016-04-01-09-51-13.png
    201,4 KB · Görüntüleme: 50
30-40 sayfa okudum şimdi on sayfam kaldı toptan yazıyorum arkadaşlar

Kızlar progestan ilacimi dun gece almayı unuttum birşey olur mu çok korkuyorum

Birşey olmaz canım . Her ihtimale karşı veriyor doktor. Kullanmasan bile birşey olmaz. Bana da verdi doktor sadece ağrı ve kanama olursa kullan dedi. Bi kere çok yorulmustum o yüzden ne olur ne olmaz diye attım. Başka da kullanmadım hala.

şu haftalarda yani 6.7.8. haftalarda bebeği hissetmemiz mümkün değil biliyorum ama sanki karnımda seyirme gibi pıt pıt hareketlenmeler oluyor. acaba kanamadan mı oluyor diye korkuyorum.
var mı benim gibi hareketlenmeler hissedenler acaba?

Benim de ilk gebeligim.olduğu için öyle belirti arayıp duruyorum ama karnin ortasında ana atar damar var. Hissettiğimiz büyük ihtimalle onun atışı, ya da malesef gaz diye dusunuyroum :)

randevusunda guzel haber alan annisler hepinizin gozu aydin olsun insallah canlar sabah 06:30 dogum sancisi gibi sanciyla uyandim rabbim kimseye yasatmasin cok kotu gun gecirdim korkularim bitmedi serum verdiler sanci kesilsin diye ilac kattilar seruma biraz rahatlatti doktor bazu vucutlar ikiz gebeligi tasiyamaz vucut atmaya calisir dedi ya atacak ya kalacak dedi 30 haftaya gelince cigeri yetissin diye igne yapilacakmis ikiz gebelik riksli gebelik dedi cok korkuyorum cok dua ettim rabbim kimseye yasatmasin canlar :KK43: :KK43:

Canım allah yardım etsin. İkiz gebeliklwr sorun çıkarıyor ama çifte mutluluk geliyor sonunda. Hayırlısıyla inşallah.

Kızlar progeston 200 mg hap verdi doktor yutamıyorum kusuyorum diye vajinat at dedi sabah ve gece ama içinde yutulacak yazıyor var mı öyle kullanan

Bendeki de içilen hap canım ama vajinal de atılıyor. Beyaz renkli oval yumuşak bi kapsül. Bana da vajinal kullan diye verdi doktor.

Kızlaar bugun benim de kontrolum vardı. Bebisimizn kalp atışını duyduk ama biraz geridn geliyomuş bizim minik ☺ Rabbim henuz kalp atışinı duymayanlara da nasip etsin, hepimizn miniklerni bizlere bagşlasın ☺

Benim de 7+0 da duyduk kalp atışını ama usg göre 6+3 çıktı minnak :)

Kızlar kese içinde bebeği ne zaman görebilirz en azından ufacık bi noktaya bile razıyım bn

Sat a göre 7+0 da kaafa vücut ve bacak siluetleri vardı :)

Kizlar atesim 40 a cikti sonra bi anda burnum kanamaya basladi. Soguk ter doktum. Burnumun kanamasi gecince atesimde inmisti. Acile gitmek istemedim.

Canım burnundan bir iki damla kan damladiysa damar çatlağı olabilir ki hemen hemen önemsiz. Ama kan resmen böyle aktiysa peçete vs doldurduysa o zaman tansiyon deriz. Ateşin için de tansiyon yüksekliğinde vücut hararet yapar ya da bi enfeksiyon geciriyordun allah korusun. Herşeyin önceden bilinmesi önemli. Geç kalmış sayilmazsin bence bugün de olsa git doktora. Bakteri enfeksiyonu (örneğin idrar yolu iltihabı , bronşit vs ) gebelige pek zarar vermez ama virüs enfeksiyonu ( kizamik gibi örnekler çoğaltılabilir aklıma ilk bu geldi ) ilk 3 ayda çok kötü sonuçlara sebep olabilir. Korkutmak kesinlikle istemiyorum ama korku bazen önlem almayı sağlıyor. Dozunda olunca iyidir korku. Allah yardim etsin

Varr bennnnn resmen 1.5 kilo aldım jet hızıyla pazartesi 2 aylık olacak bendeki hıza bak :mad: ilk 3 ayda 2 kilo diyolar bi de :mad:

Kız şişlik olmasın o bacaklarim tombul salam gibi oluyor ben tuzu artirinca o zaman da kilo çok çıkıyor. Yoksa hızın baya yüksek :)

Canım kullandığım uygulama Takvimim uygulaması, kırmızı bir ajanda üstünde beyaz bi çiçek var. Uygulama ikonu öyle. Ben ondan sadece regl, yumurtlama vs takibi yapıyordum. Bebisle ilgisi hamileyim olarak işaretlediginde sana kaç hafta kaç gün olduğu söylüyor sadece, otomatik hesaplamiyor. Hatta benim de kafam karışmıştı, o çünkü diğer her hesaplama uygulamasından 1 gün fazla gösteriyor Sat aynı girmeme rağmen, neden diye girip gün gün saydığım da arada ki farkın Şubat in 29 çekmesinden kaynaklandığını gördüm. Öyle yani :) Dr.a da ben söyledim, o da bir gün geriden geliyordu Sat a göre.

Ben de o takvimim uygulamasını kullanıyorum. Tedavi aşamasında adet günleri ilaçlar ilişki günleri hep yazıyor hatırlatıyor hoşuma gidiyordu. Şimdi gebelik yaptım ama hiç yüzüne bakmıyor uygulamanın artık :)

Gecmis olsun cnm. Mideni bastirabilen bir sey var mi? Beni bir tek meyve rahatsiz etmedi. Onun disinda her sey dokunuyor :110:

Pek bulantim yok ama olduğu zamanlar için diyet biskuviler aldım tatsız tuzsuz. En iyi ülker altinbasak. Kağıt gibi bişey zaten küt diye kesti bulantimi :)

Ben de 7. ayda başlamıştım alışverişlere ama son haftalarda zor oluyor, insan enerjisini kendine saklamak istiyor canım.

Kesinlikle haklısın. Epey ağirlasacağımi tahmin ediyorum bende ama bir günde hallederim diye düşünüyorum . Dedigim gibi çok kompleks şeyler almiycam. Bebek odası da almiycam şimdilik. Doğum izni bitmeye yakın alicam bebek odasını. Üçe beşe bakmam internetten alırım herşeyi gerekirse. Zaten internetten alisverisii çok yapıyorum. Olmazsa annem gelir ona sipariş veririm diye düşünüyorum.

Bi de eşim gözünden ameliyat oldu martta 8-9 milyar gitti. Onu da karta 6 taksit yaptılar. Eylule kadar cep delik cepken delik yani başka şansım da kalmadi . Böyle düşünmeseydim bile. Ama böyle düşünüyorum :)

Hayırlı cumalar kızlar :) Bende az uyuyanlardanım. Kızım 11e kadar uyumuyo, o uyuduktan sonra evi toparlayıp biraz da sakince kafayı dinleyip yatmam neredeye 1i buluyor. Sabah da istisnasız 8buçuk da ayaktayız :KK43:

Bende 7.30 gibi uyaniyorum ama 8.30 da da uyansam işe yetisebilirim. Biraz geç uyuşan akşam diyorum ama imkansız gozum açılmıyor. Sen uyku konusunda kötü durumdasin inşallah çok uykun gelmiyordur. Kızın yatinca senin de hemen yatman lazım ama olmuyor demi :KK43:

Bekle canım biz dr 6 haftalikken duyamadik. 7. Haftada duyduk :)

Canm belirtilerm yavaştan kayboluyr sanki umudum azalıyor sabh aç uyanıyrdm ya da dişlerimi fırçlarkn kusack gibi oluyrdum şimşd hiç yok, hem 6 haftalık olsa tam insan şeklini alır mı ki 7 den sonra alır ama Çarşamba gitiğmde başı kolları ayakları belli idi, herşey haftaya perşmbe netleşr hayrlısı olsn Hakkı'mızda çok zor kabul ettim u durumu ama Allh beterinden korusun... Umarım perşmbe günü süprz olur benm için ; yalnız meme ucum çok ağrıyr ve büyüdü baklm bekliycz... :KK51::KK43:

Canm belirtilerm yavaştan kayboluyr sanki umudum azalıyor sabh aç uyanıyrdm ya da dişlerimi fırçlarkn kusack gibi oluyrdum şimşd hiç yok, hem 6 haftalık olsa tam insan şeklini alır mı ki 7 den sonra alır ama Çarşamba gitiğmde başı kolları ayakları belli idi, herşey haftaya perşmbe netleşr hayrlısı olsn Hakkı'mızda çok zor kabul ettim u durumu ama Allh beterinden korusun... Umarım perşmbe günü süprz olur benm için ; yalnız meme ucum çok ağrıyr ve büyüdü baklm bekliycz... :KK51::KK43:

Hiç sartlama kendini canım belirtilere benim sadece geçen hafta bulantim oldu 3-5 kere başka da olmadı. Bu hafta normal hayat yaşıyorum mesela.
Benim gebeligim tedavi ile oldu , tedaviyi bırakınca tekrar adetlerim kesiliyor. Eğer tedaviyi bırakmış olsaydım kesinlikle gebelik testi yapmamış olurdum şimdiye kadar . O kadar hicbirseyim yok belirti olarak.
Tedavi sürecinde hep belirti aradım bulantı şu bu. Olmayınca gebe değilimdir diye teşhis koymuştum meğer ne hata yapmışım. Benim şimdilik hiçbir sorun görünmüyor ama gebelikle de ilgim yok. Demekki o kadar yer etmiyor belirtiler gebelikte. Başlayan bulantı da geçebiliyor ben kendimde gördüm bunu.

Meme ucu ağrısı baştan beri var bende. İç camasirimi zor giyiyorum o kadar. Ama dojunmazsam yine ağrı yok.

Herkes uyuyamadigini yazıyor ben akşamları saat 9.30 da yataktayım mumkunati yok gözlerimi açık tutamıyorum :KK14: acayip uykucu yapti minnakım beni :anneadayı::KK48:
Herkes uyuyamadigini yazıyor ben akşamları saat 9.30 da yataktayım mumkunati yok gözlerimi açık tutamıyorum :KK14: acayip uykucu yapti minnakım beni :anneadayı::KK48:
Bende sürekli uyku halindeyim.Gece bile maşallah deliksiz uyuyorum.Gündüz de yatabilirsem 1 saat falan uyumaya çalışıyorum ki akşam oturabilim diye.

X