2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Merhaba guzel anneler
Size bir sorum olacakti
Bende 2015 mayis annesiyim. Burdan cok sey ogrendim. Cok guzel arkadasliklarim oldu.
Sorum kardesimle alakali
Tam net hatirlamasada son adet tarihi 8 subat
1 hafta once beta >1000 cikmisti
Dun dr a gitti. Kese gorunuyor ama bebek gorunmuyo. Muhtemelen 5 haftalik olabilir 10 gun sonra gel demis. Sat a gore 5 haftadan buyuk gerci gec dollenmede olabilir ama ben baska dr a git diyorum. Bulunduğu yerde bir ozel bir devlet var. Ozele gitmisti. Sizce ne yapmali. Insallah bos gebelik degildir.
Rabbim bebislerinizi hayirli saglikli bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin
Benim son adet tarihim 29 ocakti ve sata gore nerdeyse şuan 8 haftalık olmam gerekirdi doktora ilk gittiğimde 5 haftalık dedi sadece kese gorundu bir hafta sonra gittim 6 haftalık dedi ve kalp atışını duyduk çok küçük daha dedi bence moral bozukluğu yapmayın dış gebelik olarakta dusunmeyin benim doktorumda söyledi olabileceğini ama sukr sesini duydum biraz daha bekleyin 8. Hatta 9. Haftada duyanlar var

Günaydın
Bugün bebeğimin kalp atışlarını hem duyduk hem gördük çok şükür :KK49: Ufak bir can atıyor içimde :anneadayı:

İkinci bebeğim ama çok heyecanlandım şimdi bunun ne büyük bir mucize olduğunu çok daha iyi anlıyorum. Orada ufacık bir beden tutunmaya can bulmaya çalışıyor, kalbi öyle atıyor ki :nazar:

Maaşallah minigine :KK200:Ahh o minik şeye sahip olmak için ne uğraştım ya . Allah kısmet etti sonunda. Ben de duydum kalp atışını ve kalbinin hareketini, nasıl bir mucize yarabbim. Allah isteyen herkese kısmet etsin :) bizlere de sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah :KK200:

Allah razı olsun canım yaa Rabbim bebeklerinizi size bağışlasın sizler yaşamayın inşallah. ..

İğne çok ağır gerçekten kalçadan iki tane yapıyorlar sağa sola.. bağırdım istemsiz ama hemşire dedi yine iyi dayandın bacakta kasılma yaptı ilk şimdi düzeldi daha iyiyim bekliyoruz bakalım. ...
Allah yardımcın olsn canim
Eger.dis.gebelik olduğu netlestir ise bebek gittikten 1 ay sonra.rahim dinlenir. Toparladiktan snra rahim filmi çekti. Canım. Eğer tüp. Tıkanıklığı var ise film çekildiği esnada tüpler açılıyor birde.ilacli şu ile yaptıkları. İçin rahim. Tertemiz oluyor ve hemen ertesi ay hemen. Kalanlar var allah yar ve yardımcın olsun umarım en acısız şekilde bu süreci atlatirsin ben yaşamış biri olaraktan çok üzüldüm. Yapabilcegim bişi. Olur.sa mutlaka elimden geleni yaparim

Allah razı olsun canım yaa Rabbim bebeklerinizi size bağışlasın sizler yaşamayın inşallah. ..

İğne çok ağır gerçekten kalçadan iki tane yapıyorlar sağa sola.. bağırdım istemsiz ama hemşire dedi yine iyi dayandın bacakta kasılma yaptı ilk şimdi düzeldi daha iyiyim bekliyoruz bakalım. ...
canım çok geçmiş olsun bende muhtemelen boş gebelik yasıyorum ve seni çok iyi anlıyorum yüksek ihtimalle haftaya kürtaj olacak bekliyorum çaresizce insanın elinden bebeğini zorla alıyorlarmış gibi geliyo ama bugünümüze de şükür allah arkadaşlarımızın bebeklerini bağışlasın onlara bizim durumumuzda olanlara da sabır versin rabbim kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş son olsun inşallah

Canim rabbim guc kuvvet sabir versin
Her serde bi hayir var diye düşünüp, isyan etme sakin. Rabbim en yakin zamanda saglikli gebelik. Saglikli hayirli evlat nasip etsin

Allah razi olsun amin ins. Kesinlikle isyan etmiyorum hayirlisi boyleymis kismet degilmis ne yapalim Allah beterinden saklasin...

Allah yardımcın olsn canim
Eger.dis.gebelik olduğu netlestir ise bebek gittikten 1 ay sonra.rahim dinlenir. Toparladiktan snra rahim filmi çekti. Canım. Eğer tüp. Tıkanıklığı var ise film çekildiği esnada tüpler açılıyor birde.ilacli şu ile yaptıkları. İçin rahim. Tertemiz oluyor ve hemen ertesi ay hemen. Kalanlar var allah yar ve yardımcın olsun umarım en acısız şekilde bu süreci atlatirsin ben yaşamış biri olaraktan çok üzüldüm. Yapabilcegim bişi. Olur.sa mutlaka elimden geleni yaparim

Allah razi olsun desteginiz icin..
Dis gebelik oldugu kesinlesti oyle igne yaptilar doktor daha gelmedi bundan sonra ne olacak bilmiyorum bilgi vermedi.
Kasimda rahim filmi cektirmistim tekrar mi cektirmek gerekecek.

Benim 8 gündür kanamam var tatlım bitmek bilmeyen kasık ağrısı ile birlikte ama bebegimin kalp atışı gelişimi herseyi normal rahim de de kanama yok ama neden kanama var bilinmiyor araştırılacak ama o kadar yoruldum ki bebeğime bişe mi oldu neden böyle vs sağlıkla büyüsün istiyorum psikolojik olarak çökmüş durumdayım o kadar korkuyorum ki ona bişe olacak diye
İyi düşün bak kanaman varmış ama bebeğim gelişimin de bişey yok demiş bazı bünyeler bunu yapıyor ama bebeğe zarar vermiyormuş inanıyorum seninde sağlıklı bir oğluşun yada kızçen olcak Rabbim kucağına almayı nasip etsin kötü düşünme pozitif ol ki bebeğinide üzme senin üzüldüğünü o fasülyecik olduğu halde hissediyor o yüzden pozitif ol ve derler ki genelde uyurken yada uzanırken sola uzan sol tarafta uyu ki bebeğin gelişimi hızlanıyormuş daha sağlıklıymış...

Allah razi olsun desteginiz icin..
Dis gebelik oldugu kesinlesti oyle igne yaptilar doktor daha gelmedi bundan sonra ne olacak bilmiyorum bilgi vermedi.
Kasimda rahim filmi cektirmistim tekrar mi cektirmek gerekecek.
yani canım benım bildiğim dış gebelik tüplerin tıkalı olmasından dolayı oluyor
sen ztn yakın tarihte çektirmişsin. yani tüplerin açıktır.
tabi dış gebeliğin baska sebebi var mı bilemiyorm.

renkli dobler de bakıldı mı.

Bende bu gün ilk defa gittim çok heyecanlandım kese göründü henüz 2 hafta sonra da pıt pıt için gel dedi bide ben biraz kilolu hamile kaldım ona dikkat at dedi doktorum
Ne güzel Keseyi görebilmişsin.Ben daha 5 te olduğum için tereddütteyim belki göremem diye.Gerçi yarın 5. Hafta bitiyor.Çok güzel bir duygudur eminim :anneadayı: Meraklıyım ve heyecanlıyım.

Neden hayır diyo ki yaa eşin :110: doktorun tepkisinden mi çekiniyor?
Hiç olmazsa benim tekniği dene canım. Gizliden yap kaydı.:KK51:

Hayırlı haberlerle gelirsin inşallah canım.merakla bekliyorum :KK200:

Cnm gittim geldim cok sukur.pıt pıt li duydum:KK36:Allah m herkese nasip etsin.çok güzeldi.doktora dedim ben herseferinde korkarak geliyrm neden bak herşey yolunda dedi.Daha öncede kimyasal oldu ya ondan herhalde dedi.bak görmüo msn artık goruyrz kimyasal ihtimali yok dedi.korkma herşey yolunda dedi çok şükür.inşallah böyle dvm ederiz:KK36:
7.haftada dedi sat â göre yine 2 gün geri gitmiş:KK48:bizimki 3 ileri 2 geri gidio_Osmanlı torunu galiba:KK70:hayirlsi bakalm.9.5 mm olmusuz İnşallah sağlıkla büyüsün inşallah bakalm.
Eşimle görüştüm duydum dedim neden çekme dedin cekcektim ne güzel dedim nazar değer Allah korusun kimseye söyleme dio.çok korkar nazardan da Allah korusun bakalım.cekmedm bende olsun dedim duydum ya İnşallah yeter:KK68:

yani canım benım bildiğim dış gebelik tüplerin tıkalı olmasından dolayı oluyor
sen ztn yakın tarihte çektirmişsin. yani tüplerin açıktır.
tabi dış gebeliğin baska sebebi var mı bilemiyorm.

renkli dobler de bakıldı mı.

Tupler acik dendi o zaman. Renklide bakildi kese goruldu erken gebelik yaziyordu raporda ama burda dis gebelik dendi degerimde dusunce kesinlesti dendi bilmiyorum yaa...

X