2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
şeker yüklemesi doktorlar gerekli görürse yaptırrım ben doktorlar çok kızıyo ve bizim bi yakınımızı fena azarlamış doktor riskleri bilmiyosunuz tvden dinleyip dinleyip geliyosunuz diye :)

Aynen bende okudum bi kaç doktor mutlaka yapılmalı diyorlar. Artık onu da zamanı gelince goriciz

şeker yüklemesi doktorlar gerekli görürse yaptırrım ben doktorlar çok kızıyo ve bizim bi yakınımızı fena azarlamış doktor riskleri bilmiyosunuz tvden dinleyip dinleyip geliyosunuz diye :)
evet doktorlar kızıyolarmış ama o tv den dinliyosunuz dedikleri kadın doktorun yarısı kadar araştırma yapıyolar mı acaba ismini burda yazabiliyo muyuz bilmiyorum o yüzden yazmadım ama o doktorun diyet yaşam listesi sayesinde troid basur ve selülitten kurtuldum.. yani kafam bi bu konuda cidden karışık artık zaman yaklaşınca hep beraber bi daha değerlendiririz

Ben sadece ikili testi yaptırmıştım. Şeker yükleme de dahil diğerlerinin hiçbitini yaptırmadım. Açıkçası bende pek güvenemiyorum bu testlere.

İyi geceler kızlar bende bu gece uyuyamadım. Belim çok ağrıyor şekilden şekile girdim yatamadım. Karnım bi taş gibi geriliyor bi yumuşuyor anlamadım neden olduğunu. Birde sakın bağırsak hareketidir demeyin değil ikinci gebeliğim biliyorum az çok ilk kızımda 4 aylıkken hissetmiştim ama sanki bebişim hareket ediyor. yani bugün gündüz hissettim sol tarafımda aşağıdan yukarı doğru kaydı bu konuda daha önceden tecrübeli olan var mı

Doktor bana kizacak hemide hamile halimle paralarim ki o doktoru. Benim hamileligim benim kararim. Doktor olarak riskleri anlatir karar annenindir. Hamile kadina kizmak bagirmak onun moralini bozmak doktorda olsa haddini bilsin canim.

Ben sadece ikili testi yaptırmıştım. Şeker yükleme de dahil diğerlerinin hiçbitini yaptırmadım. Açıkçası bende pek güvenemiyorum bu testlere.

Tatliim en gereksiz olan testi yaptirmissin ama sende. İkili ve üçlü test sonuçları %80 doğru çıkmaz

Doktor bana kizacak hemide hamile halimle paralarim ki o doktoru. Benim hamileligim benim kararim. Doktor olarak riskleri anlatir karar annenindir. Hamile kadina kizmak bagirmak onun moralini bozmak doktorda olsa haddini bilsin canim.

Haklısın canım ama bi noktada doktora hak veriyorum. Örneğin hasta diz agrisiylla geliyor , doktor mr istiyor , hasta ısrarcı ben tv den duydum zararliymis mr diyor. Bu seviyesine geldik işin. Ne yapsın o doktor gözle mi teşhis koyacak. Beni tedavi et ama teşhis yöntemlerini kullanma diyorlar gerçekten zor.

Bi de sağlık bakanlığı hasta testi kabul etmedi lafını asla affetmiyor. Sen doktorsub ikna edeceksin. Sen şeker testini kabul etmedin senden yazılı imzalı kağıt da alsa başına bişey gelirse doktorun sorumluluğu ortadan kalkmaz. Türkiyede bir anne veya bebek ölümü ortalığı çok çok karıştırır. O gebenin kayıtlı olduğu sağlık ocağı personelinden başlar, uğradığı doktor ve hastanelere kadar didik didik edilir. Bu bağlamda doktorun ısrarcı olmasını haklı buluyorum. Ya gittiğiniz her doktora ve sağlık ocağına imza atıp şu şu testler bana önerildi ve ben yaptırmak istemiyorum diyeceğiz (biraz olsun güvence bu yöntem), ya da sonuçlarına onlar katlanacak.

Bir zamanlar asi kampanyası vardı bir tane tetanoz aşısını gebe olmayan bi kadına yapmak için ne diller döktüm ve anlatamadım. kendi istegimle asi olmuyorum diye imza attirdim yine olmadı. 5 yol orda çalıştım ve 5 yılın sonunda ikna etmek için canımız çıktı ve sonunda ikna oldu resmen zorla yapmis olduk ve o kadına aşıyi yaptırdık. Bakanlığın baskısından.

7+1'de kalp atışını duymaya gittiğimizde doktor söyledi. Kese oluşmuş ama bebek büyümemiş içinde dedi. 7+5'te de kürtaj oldum.
Boş gebelik riskiniz mi var?
Şu an 6+5 im en son 5 haftalikken muayene oldum bebek görünmemisti o zaman kese vardı bebek yoktu tabi o zaman erkendi ama çarşamba gideceğim muayene ye endişe duyuyorum tabi Rabbim inşallah size bi daha yaşatmasin

ben perşembe gittim bebgimin kalbi atmıyor dedi dr istersen kürtraj ol istersen düşmesini bekle dedi ben inanamadım şu an hala bekliyorum
canım bence başka bir dr a daha görün için rahat etsin..hayırlısı neyse o olur inşallah.

aynı fikirdeyim canım.açıkçası ben sonuç negatif te pozitif te olsa minnoşumu dünyaya getireceğim için yaptırmayı düşünmüyorum..bazen fazla bilginin insanı üzdüğünü düşünüyorum çünkü down sendromu ihtimali yüksek çıkıp gayet zeki bir bebek dünyaya getiren bir yakınım vvar ve hamileliği ağlayarak geçmişti..

kızlar TSH hormonum 4.5 çıkmış biraz yüksek gibi normal mi sizce
canım benim geçen gebeliğimde hamilelikte yükselen troid im vardı değerlerini hatırlamiyorum ama 2-3 farklı yere test yaptırmıştı dr um garanti olsun diye sonrasında ilaç tedavisine başladık şükür ki sağlıkla doğdu. en başta yapılmaması gereken internette yüksektroid in sonuçlarını okumak.kendime biraz eziyet etmiştim bu konu da.sağlıkla doğsun minnoşun. bu gebelik nasıl bir mucizedir ki sonucun ne olacağını bir tek allah biliyor..

Meraba kızlar duyanlar vardır umarım kalp atışını bekleyenler vardı çünkü darısı sağ saglim kucağımiza almaya kimler kaç haftalık

Meraba kızlar duyanlar vardır umarım kalp atışını bekleyenler vardı çünkü darısı sağ saglim kucağımiza almaya kimler kaç haftalık
merhaba ben kalp atışını bekleyenlerdenim.geçen salı gittim 5+ 1 idi 3 hafta sonra gel kalp atışlarına bakalım dedi...çok uzunbir zaman ya

acemiperi nezaman gittin doktora bugün mü bence bir hafta bekle cnm başka doktora git cnm bende yarın gidicem bakalım görecekmiyim

Sabah kalkar kalkmaz midem çok kötü iki kez okula giderken kustum valla ve peynir ekmek yemekten kilo aldım ne olacak hiç bişeyden yerken keyif almıyorum ilk gebeliğim çok rahat geçmişti bu böyle devam ederse zor günler bekliyor beni ama sağlıklı olsunda gerisi bir şekilde idare ederiz

A Antihindistancevizi Canım ikili üçlü vs o testleri ve amniyosentezi kesinlikle ben önermem. Birincisi bu down sendromunun tedavisi olmadığı için ogrendiginle kalirsin. Tek ihtimalin bebeği aldırmak. Aklında aldırmak yoksa asla bu testlere girme. Ben de asla yaptirmayacagim çünkü. Diğer bi unsur da 10 senedir çalışıyorumsayamadigim kadar kişiye "senin down sendromu riskin yuksek " denildigine sanırım ve gerçekten down srndromlu doğum yapan bir kişiyi gördüm sadece. Onun da teste ihtiyacı yoktu ilerlemiş yaş 8. Çocuk olunca down sendromu olacağı belliydi zaten. O yüzden aldiririm demiyorsaniz kesinlikle o testlere girmeyin. Bazı doktorlar çok ısrarcı oluyor test için bazıları da ben asla aldırmam deyince yapmıyor testi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…