2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Merhaba arkadaşlar bebeğimin hem dudak hem damak yarığı olduğunu öğrendim içimde hep bir korku vardı zaten korktuğum başıma geldi :KK43:

Büyük oğlumda dudağında yoktu ve damağın yarısı yarıktı bu oğlumda hem dudak hem damak komple yarık ne kadar üzgün olduğumu tarif edemem

Böyle bebeklere bakmak ve beslemek çok zor iken, acil ameliyatlar olması gerekiyorken üstüne üstün bir de coronavirüs var ve ben bu ortamda oğlumu nasıl yoğunbakıma yatıracağım.. bulunduğumuz şehir küçük şehir burada zaten bu hastalığın tedavisi yapılmıyor Konya’da doğum yapacağım orada kalacak çocuğum ilk aşamayı orada geçireceğiz abisinde olduğu gibi.. abisinin de ameliyatı ertelendi malum bu çocuğumuN ameliyatlarını ne zaman Yaptıracağım..:KK43: İstanbul’da yaptırıyorduk ameliyatları.. Dudakta da olduğu için bu sefer işin içine estetik de giriyor.. burnunda yok gibi gördük bir de burnunda da var ise eyvah ki ne eyvah ömür boyu ameliyat olacak demek çocuğum :KK43:

Allahım sen aklıma mukayyet ol:KK43: Bu arada 27 nisanda doğum yapıyorum inşallah. Kendime o kadar çok kızgınım ki kazara hamile kalmadım çünkü istedim bir çocuğum daha olsun, ben hep zaten 4-5 çocuğum olsun istemiştim :KK43: bir çocuğun öyle yarık damak doğmuşken tekrar çocuk yaparsan böyle olur işte bu sefer daha beter oldu:KK43: Kendim ettim kendim buldum olan çocuklarıma oldu çok üzgünüm çok
Moralinizi bozmayın dudak damak yarığı ameliyatları çok kolay. Bir çok bebiş yarık damakla doğuyor. burnunda deforme varsa ileride burun estetiği olur o kadar. o da isterse tabi belki gerek olmaz. Ömür boyu ameliyat olucak diye bir durum yok. Dudak damak yarıkları çok basit şeyler allah daha beterinden korusun. Kendinizi suçlamanız için sebep yok bu durumda size düşen ameliyat sonrası çocuğa çok dikkat etmek damak yarığında bazen çocukların diksiyon dersi almaları gerekebiliyormuş vs.

kusura bakmayın, çok nadir uğruyorum yeni gördüm mesajı. evet kalabalık sayılacak bi watsapp grubu vardı, çocukla hiçbir şeye yetişemiyordum bir de eşim sürekli grupla meşgul olma vs demişti ayrılmıştım. Dişhekimiyim ben, şimdi daha net hatırlıycaksınız muhtemelen. valla benim 2. de , 3. de plansız sürpriz oldu şuanda 21 haftalığım bakalım hayırlısı. Sana da maşallah diyorum bi yandan iş bi yandan çocuklar ve sağlık sorunları, Allah hepimizin yardımcısı olsun
Wp grubunda kalanlarla sohbete devam ediyoruz halen daha ve yüzyüze de buluşmalar yaptık :)
Ben en azından çalışmıyorum üçüncüm de şöyle bir üç yaşına Gelince işe geri döneceğim sen hem diş hekimliği hem üç çocuk gerçekten zor .. 2016 Haziran doğumlu olan çocuğun kız mu erkek mi hatırlayamadım ya :)

Anladım canım muhtelif sıkıntılar da varmış gözünde. Benim 4,75 miyoptu ikisi de, lazer çözmüştü sorunumu. Tamamen hallolmasa da umarım hayat kaliten yükselir zamanla :)

He ya kurtardılar artık, kızım Nisan'da 3 yaşını, oğlum Haziran'da 5 yaşını dolduracak. Rahat batıyor gibi bana :)

Yok ama, arada böyle bebek kokusunu özlesem de ben hamileliği hiç sevemiyorum. Aşırı ağırlaşıyorum, kemiklerim ağrıyor resmen. İki tanesi yeter bana :)

rahat batmasın hiç :))
Şimdi kız 5 olmak üzere oğlan tam 3.5 kendilerini kurtardılar oğlum da eylülde başlayacak anaokuluna vs.. gel gelelim minik oğluma öyle gözünün içine bakıyorum ne zaman büyüyecek diye :) o da 1 yaşını doldurdu

rahat batmasın hiç :))
Şimdi kız 5 olmak üzere oğlan tam 3.5 kendilerini kurtardılar oğlum da eylülde başlayacak anaokuluna vs.. gel gelelim minik oğluma öyle gözünün içine bakıyorum ne zaman büyüyecek diye :) o da 1 yaşını doldurdu
Masallah hepsine :) benim oglum da malun 5 olmak uzere, kizim tam 3. Gecen yazdan beri okula gidiyorlar (kapanma durumlari vs haric tabi) huzur buldum :)

Valla 40 gun kadar once estetik oldum, memeleri ve karnimi toplattim. Daha da cocuk mocuk yapmam ben :)) allah hepimizin cocuklarina saglikli uzun omurler versin, isteyenleri aratmasin ama benden bu kadar.

Masallah hepsine :) benim oglum da malun 5 olmak uzere, kizim tam 3. Gecen yazdan beri okula gidiyorlar (kapanma durumlari vs haric tabi) huzur buldum :)

Valla 40 gun kadar once estetik oldum, memeleri ve karnimi toplattim. Daha da cocuk mocuk yapmam ben :)) allah hepimizin cocuklarina saglikli uzun omurler versin, isteyenleri aratmasin ama benden bu kadar.
Geçmiş olsun valla rahatlamışsındır

Rahatladım ya, dilediğim gibi giyinebiliyorum artık. Hadi karın tam estetik oldu da, memelerim göbek deliğimi işaret ediyordu artık. Kurtuldum :)
Kolay değil anne olmak hoş ameliyatta kolay olmamıştır ama geçmiş olsun :)

şimdi anaokulu için telaş başladı bizde

Kolay değil anne olmak hoş ameliyatta kolay olmamıştır ama geçmiş olsun :)

şimdi anaokulu için telaş başladı bizde
Cok tesekkur ederim :)

Oglum 18 ayliktan, kizim 2 bucuk yasindan beri okula gittigi icin, biz de kalmadi artik o telase :)

Umarim gonlunuze gore bi okul bulursunuz, zor oluyor karar vermek.

Cok tesekkur ederim :)

Oglum 18 ayliktan, kizim 2 bucuk yasindan beri okula gittigi icin, biz de kalmadi artik o telase :)

Umarim gonlunuze gore bi okul bulursunuz, zor oluyor karar vermek.
Okul çok fazla var hem devlet hem özel olarak ama neyi nasıl ayırt edicem bilmiyorum. Seninkiler baya erkenci :)

Okul çok fazla var hem devlet hem özel olarak ama neyi nasıl ayırt edicem bilmiyorum. Seninkiler baya erkenci :)
çalışan anne baba durumu :) hem çalışmasak da ben 2 yaştan sonra çocuk adına çok verimli olamadığımı hissediyorum. Oyun, öz bakım, vs tamam ama okul başka oluyor.

En önemli kriterin öğretmenin çocuğa sevgi ve şefkatle yaklaşması olsun. sonra okulun fiziki koşullarına bakarsın:

- Sınıflar kaç kişilik
- Bahçesi var mı
- Temizlik ne durumda
- Yemek hizmeti dışardan mı alınıyor (kendi mutfağı olması bence tercih sebebi)

Ben okulumuzdan da, öğretmenlerimizden de çok memnunum. Umarım sen de içine sinen bir okul bulursun.

çalışan anne baba durumu :) hem çalışmasak da ben 2 yaştan sonra çocuk adına çok verimli olamadığımı hissediyorum. Oyun, öz bakım, vs tamam ama okul başka oluyor.

En önemli kriterin öğretmenin çocuğa sevgi ve şefkatle yaklaşması olsun. sonra okulun fiziki koşullarına bakarsın:

- Sınıflar kaç kişilik
- Bahçesi var mı
- Temizlik ne durumda
- Yemek hizmeti dışardan mı alınıyor (kendi mutfağı olması bence tercih sebebi)

Ben okulumuzdan da, öğretmenlerimizden de çok memnunum. Umarım sen de içine sinen bir okul bulursun.
Evet erken okula gönderenler öyle diyor şimdiye kadar bakan vardı çok şükür o yzdn sorun olmadı ama bakalım ilerleyen günlerde bizi neler bekilyor önerilerin için teşekkür ederim.

Oh oh ne güzel vallahi bende de var estetik isteği

Teşekkür ederim ne var ne yok? İnstagramda da göremiyorum seni çocuk sayın aynı mı halen her gelen buraya hamilelik haberi ile geliyor da ondan sordum :KK70:
Benim hala tek :) İstemiyorum ben ya allah olanlara sağlık versin inşallah. İnstagramı çok oldu kapatalı baya sorunlu bi dönem yaşadım hayata yeni döndüm sayılır.

X