2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Valla o boğaz ağrısı bende de var ama çok şükür ilerlemedi hastalık. Öyle ayakta geçiriyorum artık bu her neyse. Ya biz neyse de.. işte bebişler için çok zor oluyor.

Canım ben o çorap çıkarma olayının önüne terlikle geçtim. Siz de işe yarar mı bilmem. Evde babası da ben de terlikle gezdiğimiz için bak biz giyiyoruz sen de giy filan diyerek terlik giymeye alıştırdım evde. Crocs terlikleri var ışıklı filan, hoşuna gidiyor. Eve gelir gelmez çorabın üstüne giydiriyorum, ayaklar sıcacık kalıyor.

Terlik biz de denedik bir sürü terliği var. örme patik vs hiç biri bizde çözüm olmadı. dün akşam yine çıkarmaya kalktı. ayakları yere yapışıp ses çıkartması hoşuna gidiyor. bakalım ne kadar böyle devam edecek. Crocs terlikleri çok pahalı. en uygunu 200 TL ayakkabı falan olsa vereyim o kadar para. Crocs terliklerini hiç denemedik. çakmaları var onlardan mı alsam acaba. hiç denemedik. kendime de almadım o modellerden. lastik ayakkabı terleme yapmaz mı. siz memnun musunuz. orijinal mi kullanıyorsunuz.

Evet pahalı biraz ama hani ben evde de giydirdiğim ayakkabı gibi düşündüm. Bir de yazın da onları giydiriyorum, ayakkabı pek giydirmiyorum. Terleme yapmadı şimdiye kadar ayakları, kendi de rahatça giyip çıkardığı için epey sevdi. Mesela şimdi evde giydiği terliğini yarım numara büyük aldım. Yazın muhtemelen ayağına tam olacak ve yeni terlik almam gerekmeyecek. O yüzden fiyatı gözüme pek görünmedi diyebilirim :)

Bir de halamız Amerika'da yaşıyor, genelde gelmeden ne alayım çocuklara diye sorar ben de ondan crocs isterim :) Çünkü orada en pahalısı olsun 50 USD. Onlar USD kazandığı için onlara 50 TL gibi oluyor. Kadıncağız sağolsun getiriyor oradan.

Bir de benim arkadan gelen bızdık da yaza yürümeye başlar.. Terlikleri ona da saklıyorum.

Anladım cnm, eşime söyledim ben de. aliekspres te uygun fiyata olduğunu söyledi. terleme yapmadı yani. bi araştırayım ben de. teşekkür ederim.

Selam anneler:) beni kimse hatırlamaz sanırım:)

Bebiişibi kreşe gönderen var mı? benim bebişim de 2.5 yaşında ama sürekli anneee çığlıklarıylayız ve ayakta kucağına al isteği((

Bebiişibi kreşe gönderen var mı? benim bebişim de 2.5 yaşında ama sürekli anneee çığlıklarıylayız ve ayakta kucağına al isteği((
selam cnm. bizim ki eylül ayından beri gidiyor. çok fazla gelişme sağladı. konuşmasında gecikme var bu sebepten erken verdik kreşe. ama hiç pişman değiliz. kendini geliştirme yolunda ilerliyor. bizim ki de annem yapsın annem yedirsin annem giydirsin modunda hep :)

Oğlumu 18 aylıkken başlatmak durumunda kaldım, erkendi ama şartlar diyelim :) Giydirme, yedirme, uyutma.. hep anne bu aralar. Normaldir sanırım.

kızlar merhaba, oğlum okulda kendine kız arkadaş edinmiş. :) öğretmeni sürekli el ele duruyorlar diyor. öğlen uykusunda bile yataklarını yan yana koymak durumunda kalmış öğretmeni. kız biraz konuşuyor. bizim ki malumunuz dağ adamı. öpüyorlarmış yanaktan bir birlerini. bizim ki kızın elini öpüp alnına bile koyuyormuş. öğretmen yakaladığı pozlarını hemen çekip bize yolluyor. resmen öğretmen hiç ayrılmıyorlar diyor. anlatıyoruz böyle olmaz hadi sen bunu yap sen bunu yap diye oyunlarda ayırmaya çalışıyoruz diyor öğretmeni yine ağlıyorlarmış. bizim ki bugün öğlen uykudan uyanmış direkt kızı yanağından öpüp uyandırmış. okulun pedagogu kendi hallerine bırakın dedi. çok normal zamanla geçer dedi. evde bir görseniz resmen japonca anlatıyor neler yaptığını. bir konuşsa neler neler çıkacak ağzından ne kadar zor konuşamamak yavrum kendini nasıl ifade ediyor bir görseniz dışarıdan yabancı birini çağırsam çocuk ne anlatıyor desem, bir muhabbet şeklinde herşeyi çok rahatça anlayabilir yani. o kadar üzülüyorum ki bu duruma.

Kıyamam ben onlara ya :) Kim bilir ne kadar sevimli oluyorlardır.. Ben 4 yaşında başlamışım kreşe, benim de bir anaokulu aşkım vardı, adını hatırlıyorum sadece :))) Annemler hala anlatır benimle dalga geçerler..

Üzülme ama, bak oğlun iletişim kurmanın yolunu bulmuş, geliştiriyor. Elbet o kelimeler de dökülecek ağzından :)

Bu forumda okumuştum, şimdi hangi konu hatırlamıyorum ama, kadıncağızın oğlu 3 yaşına kadar konuşmamış. 3 yaşında bir sabah gelmiş anne kalk acıktım demiş :))) İçimden tövbe bismillah demiştim, çok ürkütücü gelmişti bana. Bence bir gün seninkinin de konuşma düğmesi şak diye açılacak.

benim arkadaşım oğlu da 4,5 yaşında konuştuğunda aynı şeyi söyledi. sabah odalarına gelip anne bana yumurta yap demiş. 4 kelime birden konuşmuş o kadar çok korkmuşlardı ki 3 harflileri bile düşünmüşlerdi inşallah yavrumun dili sökülür. kendimi onun yerine koyuyorum konuşamamak ne kadar zor. karşındaki seni sırf konuşamıyorsun diye anlayamıyor. anlatırken vücudunu şekilden şekle sokuyor. geçen gün parka gitmek istediğini nasıl anlattı biliyo musun. mutfağa gitmiş koca sandalyeyi ters çevirip içine oturmuş. sandalyenin 4 bacağı salıncakların 4 zinciri gibi oluyor ya. sandalyenin pat diye çıkardığı sese gittim. anneeeeee digioa anne digioa diyo. sallanma şekli yapıyo ileri geri

Kızlar selam :) Minik ergenlerinizle hayat nasıl gidiyor?? Ben kardeş krizlerini yönetme konusunda zorlanmaya başladım galiba.. Ne yapacağımı tam bilemiyorum. Belki bana fikir verirsiniz.

Şöyle ki, oğlum okulda oyuncaklarını paylaşmaktan çekinmeyen, evde de yiyeceklerini bizimle çok istemese de paylaşan bir çocuk. Ama kardeşi arabalarında dokunduğu zaman çıldırıyor.. Çığlık çığlığa bütün oyuncaklarını sağa sola fırlatıyor ve dokunma diye bağırıyor. Tabi kızım da korkup ağlamaya başlıyor.

Yani kardeşi dışında herkesi seviyor ve anlaşıyor gibi görünüyor ama sanki kardeşini istemiyor.. Bilemiyorum, belki de ben abartıyorum ama canımı sıkmaya başladı bu durum.. Ne dersiniz, ne önerirsiniz?

Slm kızlar yazılanları ara ara okumaya çalışıyorum işe başladım 1 ay oldu kızında oğlumda babaanne bakıyor işler çok yoğun olmasına rağmen sabah babaanneye giderken yolda emziriyorum sabah sahip öğleye kadar vermesi için sagiyorum saat 10 11 arası içiyor 12:30 gibi eve geliyorum hem emzirip hem tekrar süt sagip işe tekrar dönüyorum bazen yetiyor bazen buzlukta çıkarıp veriyorlar akşam 6:30 gibi evde oluyorum yemek bulaşık sonra eve geliyorum zaman geçiyor kızımla ilgilenen bilmiştir 1 yaşına kadar ama oğlumda 3,5 aylıkken başladım ise oğlumda kalça problemi vardı çok şükür şuanda normale döndü gıda alerjisi var yine kızım dedesi ile Antalya'ya gitmek istedi 2 gündüzü ikinci gün akşam ağlaya ağlaya annemi özledim annem beni özlemiştir diye diye gece geldiler ama çok ağladım gittiği için eve geldim oğlumu bile sevemedim şimdilik kardes kiskancligimiz yok gibi inatciyiz uyku düzeni yok Eylül gibi kres düşünüyorum arkadaş edindim vakit geçirsin ve bir düzen kurabilelim diye bizde hayat koşturmaca gibi

Canım üzülme biz de o süreci yaşıyoruz Benim kızımın da oyuncakları çok kıymetli asla ve asla vermiyor ben de oyuncak paylaşımı yapıyorum sürekli bu senin şu senin diye boyama yapacağımız zaman bile baştan boya kalemlerini paylaştırıyorum

Oğluma araba alıyorum kızıma da alıyorum kendime de üç tane alıyorum baştan bir paylaşır gibi oluyor biri senşn biri benim biri kardeşin diyorum baştan tamam diyor sonra ne yapıp edip üç oyuncağa da el koyuyor

İlk başlarda daha sertti ama şimdi yumuşadı kızım Kardeşi yaklaşır yaklaşmaz bir oyuncak tutuşturuyor eline sen bunu al diye

Allah yardımcın olsun çocuğuna da anne sütü verme çabanı takdir ediyorum

Babaanne şimdilik ikisiyle baş edebilir lakin küçüğün yürümeye başladığında baş edemeyebilir iki küçük çocukla ki sen de zaten kreş düşünüyormuşsun

Babaanneden de Allah razı olsun bakıcı gerekmemiş bak benim annem 60 yaşında kesinlikle iki küçüğe tek başına bakamıyor ben de çalışmıyorum neyse ki

Bana da çok sevimli geldi ne kadar masumlar büyük ihtimal evde anne babalarını öyle gördükleri için özeniyorlardır benim kuzum sürekli ben babamla evleneceğim diyor :) ben de ne güzel diyorum evliliği aile olmayı güzel bir şey olarak aktarabilmişiz

Konuşamama konusunu da anlayabiliyorum yarık damaklı oğlumun konuşması anlaşılmıyor ne dediğini anlamıyorum kelimeleri çok farklı telafuz ediyor anlamamak ve anlaşılamamak gerçekten kötü inşallah çocuklarımız güzelce konuşur

Merhaba arkadaşlar ben de 1.5 ve yaklaşık 3 yaşında olan kuzularımla parka gitme denemeleri yapıyorum yaz gelmesini havalar ısınmasını dört gözle beklemiştim bir de oğlumun yürümesini:)

Gel gör ki ikisiyle parka gitmek ve gelmek çok zor:) Küçüğü kaydırırken büyüğe bekle desem de tabi ki beklemiyor, biri salıncak istiyor diğeri bisiklet istiyor, büyüğüm çok Munzur sürekli parktan çıkıp bakkala gitmeye çalışıyor, pimpirikli olmak mümkün değil vallahi küçüğüm kendi kendine çıkıyor kayıyor düşüyor kalkıyor vs vs ben ablası yola fırlamasın diye koştururken, hele eve dönmeye ikna ediş, birinin bir yana diğerinin öteki yana koşması vs çocuklara tasma takacağım bu gidişle :)

Velhasıl kelam, Bana bir ben lazım, bir de beni anlayan. Beni bir ben anlarım, bir de beni yaradan

Maşallah canım gerçekten iki cocukla iş tutmak zor k.validem bakıyor sağolsun eltimin cocuklarda geliyor oğlan öğle yemeğine kız öğlen kresten geliyor akşama kadar k.pederimde evde çok şükür çocuklar bana ettiği eziyeti ona yapmıyor bende istemiyorum çalışmayı ama mecburen çalışmam gerekiyor ev kredisi ödüyoruz çalışmadan çok zor oluyor ve çalışmaya alışmışım çocuklarımın ihtiyacını istediklerimi hesap vermeden sormadan para istemeden almaya raporluyken istemek zoruma gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…