2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Etkilenmemek elde mi be canımm. Bizi bizden baska kimse anlamaz. Gözümü acar acmaz eşime bugün kizlarin test günü diyerek sayfayi aciyorum hemen. Sizlerle uzulup sizlerle seviniyorum. Bu dert oyle baskaymis ki 1 yıl oldu burdaki herkesten umut aliyorum. Ve tanimadigimiz insanlardan bissuru dua aliyoruz. İşin en mucizevi yeri burasi bence..
Dimi ya inşallah Allah bu duaları kabul eder.Bu arada bende öyleyim hatta eşim bile soruyor papatyyaa123 papatyyaa123 ne yaptı @Lilium08 ne durumda diye.O bile üzülüyor benle ya da seviniyor.Burada kocaman bir aile olduk maşallah:nazar: bize

Tutanlardan cwp almak lazım benim yarın 4.gunum bakalım hayırlısı
Kizlar siz ne yapiyorsunuz kendinize:KK43: Bu kadar stres sizin fark etmediginiz daha ne sikintilara neden olacak bircok hastaliga kapi acilacak stres tabiki bebegin tutunmasini engeller biz robot degiliz duygularimiz var ve herseyi yoneten onlar mutlu oldugumuzda kalbimizin kan pompalayisi uzgun oldugunuzdakinden pompalayisindan kat ve kat fazla ise bu kucuk bir ornek siz dusunun bu kadar kayginin stresin tutunmaya calisan bebeklerinize ne kadar zarar verecegini:KK43: ben suan bunlari okuyunca cok uzuldum gece kalbim sıkıstirdi acile gittik demisti bir arkadas simdi ismini hatirlayamiyorum sizde demissiniz panikatak yasiyorum diye elbet biz de tutmaz kaygisi yasadik ama bu kadar siddetli agir seyler yasamadik arkadaslar biz temmuz ve agustos baslari transferleriyiz eger o sayfalari bulabilirseniz bizim konusmalarimizi bir okuyun hepimizin endiseleri vardi ama bu kadar kalp sikistiracak kadar panikatak gecirrcek kadar degil elbet Rabbim nasip edecek te olacak kendinizi suclamanizi istemem kimsenin sucu degil ama bizim o tarihlerde transferden yaklasik 10 kisi hamile kaldi bende dahil simdi eylulde sonuc alanlara bakiyorum negatif haberleri aldikca cok uzuluyorum nazar mi degdi bizim topigimize diye biz arka arkaya hep pozitif haberleri aldik topigimize de ugurlu topik demistik once Rabbim isteyecek evet ama arkadaslar bence stresin tutmamasinda buyuk etkisi var ne olur yapmayin bu kadar daha sonuc almadan kendinizi hirpalamayin once siz saglikli olun ki ileride cocugunuza bakabilesiniz ben bu gruptaki herkese dua ediyorum hep eminim diger arkadaslarim da hep ediyorlar insallah bu sizin son imtihaniniz olsun bir sonraki adim mükafaatiniz olsun insallah

Saol canim iyi dileklerin icin.. bizimde hikayemiz abinlerle benzer aslinda. Esimde evlenmeden once lenf kanseri atlatti. Cok fazla radyoterapi ve kemoterapi aldigi icin canli sperm hic yoktu.. dondurmayi da hic kimse tavsiye etmemis ee malum can havliyle aileden kimseninde aklina gelmemis.. 7 yillik evliyiz 6 ay oncesine kadar ihtimal sifirdi. Tese ye bile gerek gormediler. Ama birgun estiler bi doktora gidelim dedik 10bin sperm cikti 1 ay kendimize gelemedik bocaladik. Ama iste simdi bizim icin imkansiz olan bir tedavinin icindeyiz. Zor mu,çokkk..yıpratıyor mu,baya hemde.. ama hep şukrediyorum bu bile yoktu diye.. olmazsa da olmaz aslinda cok takilmiyoruz esimle.. hep olsun diye etmiyorum,hayirli bir evlat olcaksa olsun diye dua ediyorum.. rabbim cümlemize hayirlisini versin. Tevekkel-tü Allah demekten baska care yok..
aynen canım tevekkülü elden biakmamak gerek, ewet durumlar çok benziyor. maşaAllah ne güzel Rabbim insana hiç ummadığı anda bir kapı aralıyor. sonrası kulun çabasına kalıyor, sizin adınıza çok sevindim, inşaAllah olumlu sonuçlar alırsınız en kısa zamanda , dualarımdasınız

mneeee mneeee canım desteğin ve bilhassa duaların için teşekkür ederiz.Kardeşine de çok üzüldüm,inşallah oda en kısa zamanda bebeğine kavuşur.Bu arada olumu öyle şey bizim demek ki bu yollardan geçmemiz lazımmış.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini inşallah:KK68:
allah razı olsun canım, inşaAllah hepiniz hayırla ve sağlıkla en güzel şekilde kucaklarsınız yavrularınızı , burayı takipteyim yazmasamda hafiye gibi sizi izliyor, okuyor olucam :halay:

Kizlar sabahtan beri temizlik yaptigimdan gece bi heves actim tek tek yazilanlari okudum kimler neler yapmis opu varmi ttansfer sonuc varmi diye ve okudukca agladim :KK43: evet bu topik ugurlu topikti nazar degdi negatifler oldu denk geldi belkide ama hala burasi ugurlu topik once bunu unutmayalim cunku hepimiz birbirimize gercekten yurekten bagli olduk ayni anda sevinip uzulen bukadar kisi biaraya denk gelmez ustelik tanimadan unutmayalim yeri geliyor en yakinimiz sizin kadar uzulmuyor..transferi olup bekleyen arkadaslarim siz neyapiyorsunuz sonucu gormeden bikac kisi negatif aldik diye siz niye karamsarliga kapildiniz hayir siz pozitif alip bizlerin yuzunu guldurceksiniz olurda negatif olursada dunyanin asla sonu degil elbet bigun olcak toparlanip tekrar baslicaz canyoldaslarim hersey bigun guzel olcak

aynen canım tevekkülü elden biakmamak gerek, ewet durumlar çok benziyor. maşaAllah ne güzel Rabbim insana hiç ummadığı anda bir kapı aralıyor. sonrası kulun çabasına kalıyor, sizin adınıza çok sevindim, inşaAllah olumlu sonuçlar alırsınız en kısa zamanda , dualarımdasınız
Cok tsk ederim rabbim bu mucizeyi abinlere de yasatir insallah..

Kizlar sabahtan beri temizlik yaptigimdan gece bi heves actim tek tek yazilanlari okudum kimler neler yapmis opu varmi ttansfer sonuc varmi diye ve okudukca agladim :KK43: evet bu topik ugurlu topikti nazar degdi negatifler oldu denk geldi belkide ama hala burasi ugurlu topik once bunu unutmayalim cunku hepimiz birbirimize gercekten yurekten bagli olduk ayni anda sevinip uzulen bukadar kisi biaraya denk gelmez ustelik tanimadan unutmayalim yeri geliyor en yakinimiz sizin kadar uzulmuyor..transferi olup bekleyen arkadaslarim siz neyapiyorsunuz sonucu gormeden bikac kisi negatif aldik diye siz niye karamsarliga kapildiniz hayir siz pozitif alip bizlerin yuzunu guldurceksiniz olurda negatif olursada dunyanin asla sonu degil elbet bigun olcak toparlanip tekrar baslicaz canyoldaslarim hersey bigun guzel olcak
Dimi ama pozitif düşünelim ki pozitifleri görelim.. deliliğe vurun az.. ben baya kafayi sıyırdım buara.. simariklik tavan yapti anayim ben ana diye geziniyorum ortalikta.. sabah test yaptim catlatma ignesinden dolayi cift cizgi cikti bilerek yaptim kocami çok hamileyim hep hamileyim 9 tane dogurcam kalk diye uyandirdim.. adam sapitti.. delilik en iyisi tavsiye ederim..

Canım benimde orta ve 3. Gün dü. Sonra bi doktoru dinledim umudum ondan sonra yerine geldi. Diyodu ki hicbir laboratuvar ortami anne rahmi kadar gelişmiş teknolojiye sahip degildir. Biz suni rahim ortamını yaratiyoruz ve 2. 3. Gün embriyolari daha az etkilendigi için tutma şansı daha yüksek oluyo. Saniliyor ki nekadar cok laboratuvar ortaminda kalirsa okadar iyi embriyo aslinda tam tersi anne rahmine nekadar çabuk koyulursa embriyo okadar şans yüksek oluyo dendi. Ay cok uzun oldu cümle devrik olduysa kusura bakmayınn
çok beğendim doktorun dediklerini :KK52:

Kizlar siz ne yapiyorsunuz kendinize:KK43: Bu kadar stres sizin fark etmediginiz daha ne sikintilara neden olacak bircok hastaliga kapi acilacak stres tabiki bebegin tutunmasini engeller biz robot degiliz duygularimiz var ve herseyi yoneten onlar mutlu oldugumuzda kalbimizin kan pompalayisi uzgun oldugunuzdakinden pompalayisindan kat ve kat fazla ise bu kucuk bir ornek siz dusunun bu kadar kayginin stresin tutunmaya calisan bebeklerinize ne kadar zarar verecegini:KK43: ben suan bunlari okuyunca cok uzuldum gece kalbim sıkıstirdi acile gittik demisti bir arkadas simdi ismini hatirlayamiyorum sizde demissiniz panikatak yasiyorum diye elbet biz de tutmaz kaygisi yasadik ama bu kadar siddetli agir seyler yasamadik arkadaslar biz temmuz ve agustos baslari transferleriyiz eger o sayfalari bulabilirseniz bizim konusmalarimizi bir okuyun hepimizin endiseleri vardi ama bu kadar kalp sikistiracak kadar panikatak gecirrcek kadar degil elbet Rabbim nasip edecek te olacak kendinizi suclamanizi istemem kimsenin sucu degil ama bizim o tarihlerde transferden yaklasik 10 kisi hamile kaldi bende dahil simdi eylulde sonuc alanlara bakiyorum negatif haberleri aldikca cok uzuluyorum nazar mi degdi bizim topigimize diye biz arka arkaya hep pozitif haberleri aldik topigimize de ugurlu topik demistik once Rabbim isteyecek evet ama arkadaslar bence stresin tutmamasinda buyuk etkisi var ne olur yapmayin bu kadar daha sonuc almadan kendinizi hirpalamayin once siz saglikli olun ki ileride cocugunuza bakabilesiniz ben bu gruptaki herkese dua ediyorum hep eminim diger arkadaslarim da hep ediyorlar insallah bu sizin son imtihaniniz olsun bir sonraki adim mükafaatiniz olsun insallah
Allah razı olsun cnm ins sadece merak ediyorum bazen kendi kendime konuşuyorum tutmadı diyorum sonra yok tuttu diyorum her şey Rabbimdendir ben çok umitlenmek te istemiyorum ama bu bebeği çok istiyorum hiç aklımdan çıkmıyor ki onu düşünmeden zamn geçmiyor karamsar değilim ama insanın aklına sorular takılıyor ins bebeğim benle dır

Allah razi olsun canim. Bekliyoruz işte 8 gun kaldi. Belirti aramiyorum cunku gordum ki hicbisey netlestirmiyo. Kendimi dinlemiyorum hic. Sadece teste odaklandim

Günümü bende gergin, duygusal, kıskanmış olarak kapatıyorum. Merkezde tanıştığım arkadaşım aradı bebeğinin cinsiyetini öğrenmiş kızı olacakmış.. Türkiyeden izinden döndü ille görüşelim diyor.. Uyduracak bahane bulamıyorum.. Sanırım çok kıskanıyorum ve onu hamile görmeye dayanamıcam bunu söylemekten utanıyorum ama içinden geçen gerçek duygularım bunlar.. Eşime söyledim arkadaşın kızı olcak diye o da çok üzüldü.. Bizimkilerde yaşasaydı bizde öğrencektik dedi. Şindi gelde uyu, sabah olsun.. Rabbim herkesin kucağını doldursun sağlıklı evlatlar nasip etsin..offf offff gelde isyan etme...
Bu kıskanmak mı bilemiyorum ama bence değil biz sadece çok istiyoruz, her hamileye kendimizmişiz gibi seviniyoruz ama içimiz yana yana , bende dün kuzenimin hamile olduğunu öğrendim çok çok sevindim ama içim burulmadı desem yalan olur , biz bu yolda canımızdan oluyoruz iğneler , ilaçlar ,kendini bilmez insanların lafları tavırları, birileri de kazayla istemeden evlat sahibi oluyor ve en kızdığım kesim o çocukları bi anlık zevkle yapıpta kıymetini bilmeyenler, Allah onları bildiği gibi yapsın, bize de tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin...

Belki bizim dr beklentimizi çok yüksek turmamamız için demiştir bilemiyorum canım.. Bu sektörde artık tamamen para işine döndü.. Senin duygularına, maddiyatina bakmıyorlar.. Parayı ver işleme başla sonuç olmadı mı tekrar dene bu döngü bu sektör için böyle..
Çok haklısın canım benim Tüp bebek için görüştüğüm ilk özel hastanede ağlamıştım ben bir çocuk istemiyorum ki hadi bi tane yaptık tuttu ya sonrası demiştim doktor da bu sizin maddi gücünüze bağlı paranız varsa üçte yaptırırsınız 4 te demişti çok üzülmüştüm , ya bu işi yapanların insan psikolojisinden anlayan merhametli insanlar olması lazım bizim buna çok ihtiyacımız var ,o an beni telkin etmesi rahatlatarak oradan göndermesine çok ihtyacım vardı çünkü ben bu gerçekle daha yeni yüzleşiyordum ...

Sabah sabah sinir oldum aile sagligi merkezine kan verdim sonuc yarin 11 de dediler. Yani gebelik testi bakmalari 27 saat suruyomus

Sabah sabah sinir oldum aile sagligi merkezine kan verdim sonuc yarin 11 de dediler. Yani gebelik testi bakmalari 27 saat suruyomus
Saglik ocaklari oyle canim.kendi labaratuarlari olmadigi icin devlet hastanesine yolluyorlar kanlari orda tahlil ediliyo.. git bi hastanenin aciline yaparlar sanirim.

Çok haklısın canım benim Tüp bebek için görüştüğüm ilk özel hastanede ağlamıştım ben bir çocuk istemiyorum ki hadi bi tane yaptık tuttu ya sonrası demiştim doktor da bu sizin maddi gücünüze bağlı paranız varsa üçte yaptırırsınız 4 te demişti çok üzülmüştüm , ya bu işi yapanların insan psikolojisinden anlayan merhametli insanlar olması lazım bizim buna çok ihtiyacımız var ,o an beni telkin etmesi rahatlatarak oradan göndermesine çok ihtyacım vardı çünkü ben bu gerçekle daha yeni yüzleşiyordum ...
Malesef boyle.. hersey maddiyatla alakali bu tedavide.. allaha şukur maddiyattan yana bi derdim yok ama insan yine de dusunuyor ben daha 2.tedavide 15bine yakin para harcadim.ya olmazsa 6-7 kez denemek zorunda kalirsam baya gitcek die dusunmeden edemiyorum. Sonucta bu paralarla cocuga gelecek bile hazirlanir yani.bide demiyolar mi insanlar cocuk buyutmek cok masrafli diye deli oluyorum.biz daha olmamis cocuga ne paralar yatiriyoruz ama onunda garantisi yok..

Bu kıskanmak mı bilemiyorum ama bence değil biz sadece çok istiyoruz, her hamileye kendimizmişiz gibi seviniyoruz ama içimiz yana yana , bende dün kuzenimin hamile olduğunu öğrendim çok çok sevindim ama içim burulmadı desem yalan olur , biz bu yolda canımızdan oluyoruz iğneler , ilaçlar ,kendini bilmez insanların lafları tavırları, birileri de kazayla istemeden evlat sahibi oluyor ve en kızdığım kesim o çocukları bi anlık zevkle yapıpta kıymetini bilmeyenler, Allah onları bildiği gibi yapsın, bize de tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin...
aynen canım sana katılıyorum...söyleyemediklerimi anlatmışsın. benimde abimin eşi yeni hamile 2-3 aylık daha onlar bana söylemedi daha doğrusu ben üzülürüm diye bana bişey söylemediler annemden duydum hem sevindim hem üzüldüm içim acıdı şuan bunları yazarken bile gözlerim doldu ve zorlu gruptayım malesef rezevlerim çok havuz yöntemiyle embriyo biriktiyoruz...buna da şükür en azından deneyebiliyorum maddi anlamda bizi çok sıksa da kucağımıza alalım herşeye değer diyorum kokusu yeter diyorum rabbim inşallah tez vakitte bizlere de hayırlısından sağlıklı sıhhatli nasip eder...

aynen canım sana katılıyorum...söyleyemediklerimi anlatmışsın. benimde abimin eşi yeni hamile 2-3 aylık daha onlar bana söylemedi daha doğrusu ben üzülürüm diye bana bişey söylemediler annemden duydum hem sevindim hem üzüldüm içim acıdı şuan bunları yazarken bile gözlerim doldu ve zorlu gruptayım malesef rezevlerim çok havuz yöntemiyle embriyo biriktiyoruz...buna da şükür en azından deneyebiliyorum maddi anlamda bizi çok sıksa da kucağımıza alalım herşeye değer diyorum kokusu yeter diyorum rabbim inşallah tez vakitte bizlere de hayırlısından sağlıklı sıhhatli nasip eder...
Insallah tez vakitte kucagina alirsin yavrunu..

X