2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

kürtajdan sonra şıp diye hamile kalanları okudum..bende kürtaj oldum.. Burdaki seyleri okuyunca bi gaza geldim anlatamam.. Bizde sorunsuz geupta olunca olurmu diye denedik ama yok olmuyor.. Artık sevişmeyide duygudan falan geçtim sırf çocuk olsun diye yapar oldum yaaa..

sorma canım ben hastanede kan vermeye gittiğimde kadın doğuma çıkıyoruz ya orda herkes hamile kadınlar sadece kontrole geliyorlar.Hele birde iş yerinde devamlı görmek kesin daha zor olmalı.Benimde en büyük korkum bende 6-7 yaş küçük kuzenlerim var evlendiler ya benden önce yaparlarsa.Bilmiyorum çok canımı sıkıyor.

O durum bizde de var zaten tüp bebekte yasakta yaptırmıyorlar.Arkadaş gibi olduk.Evet bende onu duydum kürtaj geçirenlerin daha çabuk oluyormuş yada düşük yapanların çünkü rahim hazır oluyormuş

Canım bendede nasıl bir rahim varsa bir türlü hazır olamadı, hazır hissedemiyor hahahaha.. Yawww sinirlerim bozuldu..

Canım bendede nasıl bir rahim varsa bir türlü hazır olamadı, hazır hissedemiyor hahahaha.. Yawww sinirlerim bozuldu..
bozulmasın canım sinirlerin kıyamam.Karakter olarak nasılsın,hepinize soruyorum kızlar karakter olarak ,ben mesala çok heyecanlı hatta son zamanlarda panik atak tarzı birşey başladı hatta psikolağa bile gidiyordum yarıda kaldı.Geceleri kalp çarpıntısı falan yaşıyorum.Acaba bumu etkiliyor.Yani ne biliyim hiç rahat olamıyorum kafamda hep birşey var engel mi oluyor acaba.Çok rahat olun çok rahat olun diyorlar da nasıl bir rahatlık bu.Siz bunu hiç düşündünüzmü.Bilgi sahibi yada farklı düşünen var mı.Ben bunu doktoruma sormayı düşünüyorum

Canım ben çok sakin bir insanım yani bir zamanlar öyleydim.. Sesim kolay kolay yükselmezdi.. Bu tüp bebek tedavisine başladıktan sonra dengesiz bişey oldum.. Bazen ağlak, bazen sinirli, bazen karamsarım.. Hep b bebek sevdasından oldu :)) senin gibi gece çarpıntıları bendede ılmaya başladı.. Hiç anne kelimesini duyamıcakmışım gibi hissediyorum. 4 kardeşiz, hepsinin 4 er çocu var ama ben birini becerip ortaya çıkaramadım.. Bu kadar zor ılduğunu bilseydim kariyer sevdasını bırakır erkenden evlenir düzinelerce çocuk yapardım.

İnsan nasıl rahat olabilor ki tabiki herkes in karakteri farklı ama insan düşünmeden duramıyor ki acaba tuttu mu ne oldu ben mesela sürekli burda geziniyorum kafayı yemek üzereyim zaman geçmiyor ki

İnsan nasıl rahat olabilor ki tabiki herkes in karakteri farklı ama insan düşünmeden duramıyor ki acaba tuttu mu ne oldu ben mesela sürekli burda geziniyorum kafayı yemek üzereyim zaman geçmiyor ki

Kızlar yapmayın. .. zor bir yolumuz var. Sağlıklı bireyin doğal yolla gebe kalma olasılığı da yüzde 25 mis... Rabbim dermansiz dert vermesin. Diyorum ki ben en azından tüp bebek tedavisi görebiliyoruz. Rezervi 0 spermi 0 olan insanlar var. Ben burdaki arkadaşlarımın bir gün muhakkak o güzel duyguyu tadacagini inanıyorum. Umudumuz biterse o zaman biteriz. Bu yola olumsuzluk ihtimalini de düşünerek girmedik mi... lütfen silkeleyin kendinizi canlarim benim... HER ŞEY GÜZEL OLACAK. Bu arada kalbinizi doyurmayi unutmayın. Mutlugu huzuru kaybetmeyin; duayı da unutmayın. Rabbimi de... o çok büyük çoook...

Bende aynen surekli kk'da geziniyorum ama psikolojim daha iyi sanirim sizden.. biz evlenmeden once olmuycani bilerek bir yuva kurduk butun gelecek planlarimiz cocuksuzdu ama 7 yil sonra bi mucize oldu.. simdi ondan daha rahat bakiyorum sanirim zaten hazirdim olmamasina en basindan beri..

Canım ben opudan sonra çok duygusallastım herseye aglar oldum kalp carpıntısı gun içinde 3 4 defa oluyordu.ama benim cok zordu 6 gun şiddetli agrılarım oldu opudan sonra psikolojim bozuldu
Agrım gecti bu seferde dondurulmuş yok diye kendimi yedim bitirdim opudan gözüm çok korktu çünkü
Halsizlik surekli bas agrısı buna eslik etti moral bozuklugu üzülmek bu hale getirdi beni.4 gun once ablama gittim ablam benim herseyim bu hayatta herseyimi bilen tek insan.bu sureci sadece o ve en yakın dostum biliyor.ablamla uzun uzun konustuk içim rahatladı ve benim ogün gelmeyen adetim geldi.stresi atar atmaz regl geldi yani bu işte beynin rahat olması gerektiğini bir kez daha iyi anladım çarpıntımda gecti..
Ablamın komsuları var bi kac kişi onlar yıllar sonra dogal yolla hamile kalmış dedikleri ortak birsey var ne zaman kafamdan bu meseleyi sildim o zaman oldu
Transfer den sonra ne umutlu ne umutsuz olmaya calıscam surecin bu kısmında kendimi üzüp ağlamak istemiyorum
En önemli sey bizim saglıgımız boyle üzüntüye devam edersek Allah korusun kötü hastalık cıkabilir veya psikolojik rahatsızlık gecirebilirim.çocugumuz olmadı diye kimse bizimle dalga gecmez ama psikolojik olursak herkesin diline düşeriz o yuzden toparlanmak lazım

Ben de ilk denememde arşivleri bile okumuştum canım.. Taaa 2008 de yazılanları.. Ne biliyim bi umut diye

canim kiyamadim sana. allah sabir versin tez vakitte atlatirsin ins. herzaman diyorum hayırlısı allahtan şimdi vakti değilmiş ama o günlerde gelecek hepimiz için. geceler biticek gündüzleri gorucez ins. bu sirf senin başında değil hepimizin başında biz umutlu olucaz ve bekluycez yavrumuzun gelmesini. hayat yeni basliyo arkadasim devam bulana kadar devam.

Canım benim benim kardeşim var benle yaşıt ama evlenmedi bile.Uyarıyorum ama anlamıyor,bazen keşke önceden uyarılsaydım diyorum ''30 da 35 te istersem oda öyle yaparım'' derdim.Hiç isteyeceğimi düşünmezdi''okadar kimsesiz çocuk var ne gerek var çocuk yapmaya'' derdim.Hadi bakalım yap bakalım.İnsan kendi çocuğu da olsun istiyormuş hayat öğretti.Biliyormusun çocuğu olmayıp tedaviye gidenlere ne kızardım salak bunlar derdim ,olmuyorsa ne güzel işte kafanı dinliyorsun derdi.Bendeki kafaya bak.Ben kendimi tek sanıyordum bu kalp çarpıntısı konusunda,kardiyologa bile göründüm sorun yok yani anlayacağın bizim sorun psikolojik.Bu yüzden hatta meditasyon videoları var hatta kadın konuşuyor ''sım sıcacık bir güneşin altındası....'diye onları dinledim sakinleşeyim diye.Sonuç eh işte .Bendede bebekle başladı bu durum.İnşallah çocuk sahibi olmayı engellemiyordur soracam ama doktora

Hadi ya herkes mi böyle acaba tutanlarda böylemiydi.Öyleyse içim biraz daha rahatlar,en azından kendimi suçlamam.

Canım benim benim kardeşim var benle yaşıt ama evlenmedi bile.Uyarıyorum ama anlamıyor,bazen keşke önceden uyarılsaydım diyorum ''30 da 35 te istersem oda öyle yaparım'' derdim.Hiç isteyeceğimi düşünmezdi''okadar kimsesiz çocuk var ne gerek var çocuk yapmaya'' derdim.Hadi bakalım yap bakalım.İnsan kendi çocuğu da olsun istiyormuş hayat öğretti.Biliyormusun çocuğu olmayıp tedaviye gidenlere ne kızardım salak bunlar derdim ,olmuyorsa ne güzel işte kafanı dinliyorsun derdi.Bendeki kafaya bak.Ben kendimi tek sanıyordum bu kalp çarpıntısı konusunda,kardiyologa bile göründüm sorun yok yani anlayacağın bizim sorun psikolojik.Bu yüzden hatta meditasyon videoları var hatta kadın konuşuyor ''sım sıcacık bir güneşin altındası....'diye onları dinledim sakinleşeyim diye.Sonuç eh işte .Bendede bebekle başladı bu durum.İnşallah çocuk sahibi olmayı engellemiyordur soracam ama doktora

Hadi ya herkes mi böyle acaba tutanlarda böylemiydi.Öyleyse içim biraz daha rahatlar,en azından kendimi suçlamam.

herşey allahtan canim. doktorlar da bir elçi ellerinden geleni yapıyorlar ama onlarda bu yerde kalıyorlar gerisi kader kısmet yani allahin yazisi. eger rabbim yazdiysa okucak sadece zaman. cok zor olsada szbirka beklemek zorundayiz arkadadim

Canım aynen bende senin gibi düşündüm.. Ben cocuk doğurmıcam hatta evlatlık alcam diyordum.. Tövbe tövbee bazen acaba bu sözümden dolayımı olmuyor ki diye kendi kendimiyiyorum..

o kadar güzel yazmışsın ki diyecek tek kelime bulamadım.Bende böyle karar alıyorum ama ne ara o noktaya geliyorum anlamıyorum özellikle 7.8. günden sonra içime bir şey kaçıyor sanki.Bu arada tekrar tekrar geçmiş olsun canım.Zaten burada bazı arkadaşların günde 3er iğne aldığını duyuyorum ve Allahım ne zor ben günde çoğunlukla tek iğneyle kahroldum.Çok güçlü kadınlarsınız.Benim aşılamalarım korkuçtu evde gün boyu inlemiştim acıdan.Tuvalete 2 gün emekleyerek gitmiştim.

çok haklısın aynı zamanda hamile kaldığım arkadaşlarının haberini alınca kendinle kiyasliyorsun benimkide su kadarlik olcakti bende cinsiyetini ogrencektim hep o kaybettiğim yavrun aklında. allah yardımcımız olsun tez vakitte bütün isteyenlere bizlerde sağlıkla kucagimiza alacagimuz evlatlar nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…