2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Hayirli gunler kizlar
Sarfansari Allahim. Sabir versin Hicc dayanamıyorum Sehitlerimize aileleri kimbilir ne halde. Rabbim sonumuzu hayirli eylesin
O kadar üzülüyorum ki ülkemizin Durumuna çığrından cikti artik....rabbim vatanimizi devletimizi korusun

Kizlar tuvalet aliskanligina basliyorsunuz masallah daha kucuk degiller mi anliyorlar mi...ben baslayim desem bidik hic anlamiyor ki hic hazir degilix yani...
Tecrübelerinizden Faydalanabirim

Bencede kucukler canim yani benim oglan hic anlamiyor dediklerimden belki onlarinki hazirdir anliyordur ve denileni yapiyordur
bende biraz ensişeliyim ama denemek istiyorum hazır regl olmuşum namaz kılmıyorum başlayayım dedim bide halılarımda kirlenmiş alıştıktan sonra yıkamaya veririm..
Abdullah artık beni anlıyor geçenlerde hadi oğlum git oyuncqklarını getir oyna da dim gitti oyuncakların yanında durdu, hadi banyoya diyorum banyoya gidiyor, hadi uyuyalım deyince yatak odasına gidiyor..
Birde bir şeyi isteyince helip elimden tutuyor gel diyor inşallah tuvaletinde böyle yapar merdiveni çok seviyor klozete taksam sürekli oraya gitmek ister..

Ah şu yemek derdi.. Pekş aç bi hali var mı? Açlıktan uyuyamamak evde keyifsiz olmak gibi.. Uykusu güzdl evdr hateketli ise demek ki yedikleri yetiyor. Persentil sonuçları sadece bizi üzüyor.. Ben de öyle keşke ipadi karşısına koyup kşık kaşık yedirseydim diyorum:)))) yemiyor uyuyamıyor da..
Ramazanda. cok guzeldi uykumuz filan duzene girdi diyordum ki bayramdan. Bu yana cok kotu gunduz de gecede.bugun gunduz uykusunda kac kez uyandi uyudu sayamadim:KK43:(
Onceden daha huzursux mutsuzDu simdi daha iyiyiz....bize yedirmeye bayiliyor anca yediriyor hiç yemiyor..karpuz diyor seviyordu.cikolata ya bile raziyim yesin tek diye yiyordu da...simdi karpuz a da cikolata dondurmaya. da bakmiyor hastalandigindan bu yana...iyilesince yer ins
Bencede kucukler canim yani benim oglan hic anlamiyor dediklerimden belki onlarinki hazirdir anliyordur ve denileni yapiyordur
Beni anlafigi seyler var ama tuvalet konusunda daha hic akli ermiyor diyorum da hic orali olmuyor
bende biraz ensişeliyim ama denemek istiyorum hazır regl olmuşum namaz kılmıyorum başlayayım dedim bide halılarımda kirlenmiş alıştıktan sonra yıkamaya veririm..
Abdullah artık beni anlıyor geçenlerde hadi oğlum git oyuncqklarını getir oyna da dim gitti oyuncakların yanında durdu, hadi banyoya diyorum banyoya gidiyor, hadi uyuyalım deyince yatak odasına gidiyor..
Birde bir şeyi isteyince helip elimden tutuyor gel diyor inşallah tuvaletinde böyle yapar merdiveni çok seviyor klozete taksam sürekli oraya gitmek ister..
Bu dediklerinin hepsini abdullah da yapiyor...uyuyalim diyorum. Yatak odasina tam yataga oturdugum emzirdigim tarafa gidiyor bekliyor.corabini getir diyorum getiriyor..oyuncaklarinfan filan sunu babaya gotur götürüyor ,bana ver diyorum veriyor.mutfaga gidelim diyorum gidiyr benden Once.montunu giy diyordum cikarken giymrye calisiyordu vs
Cis diyorum pek tepki vermiyor bezini gosteriyor ama...oyle laximlik vs oturmaz civciv

Ramazanda. cok guzeldi uykumuz filan duzene girdi diyordum ki bayramdan. Bu yana cok kotu gunduz de gecede.bugun gunduz uykusunda kac kez uyandi uyudu sayamadim:KK43:(
Onceden daha huzursux mutsuzDu simdi daha iyiyiz....bize yedirmeye bayiliyor anca yediriyor hiç yemiyor..karpuz diyor seviyordu.cikolata ya bile raziyim yesin tek diye yiyordu da...simdi karpuz a da cikolata dondurmaya. da bakmiyor hastalandigindan bu yana...iyilesince yer ins

Beni anlafigi seyler var ama tuvalet konusunda daha hic akli ermiyor diyorum da hic orali olmuyor

Bu dediklerinin hepsini abdullah da yapiyor...uyuyalim diyorum. Yatak odasina tam yataga oturdugum emzirdigim tarafa gidiyor bekliyor.corabini getir diyorum getiriyor..oyuncaklarinfan filan sunu babaya gotur götürüyor ,bana ver diyorum veriyor.mutfaga gidelim diyorum gidiyr benden Once.montunu giy diyordum cikarken giymrye calisiyordu vs
Cis diyorum pek tepki vermiyor bezini gosteriyor ama...oyle laximlik vs oturmaz civciv
Bunları yapabiliyorlarsa tuvaletede alışacaklar gibi geliyor bana sadece biraz tuvalete ilgisini çekecwk şeyler yapmamız gerekiyor başlayınca göreceğiz inş alışır annem ablam falan küçükken daha çabuk alışıyorlar diyor benimde pek ümidim yok ama seneye de çok büyük olacak iki buçuk yaşında olacak şimdi bıraksaydı çok güzel olacaktı..

Bunları yapabiliyorlarsa tuvaletede alışacaklar gibi geliyor bana sadece biraz tuvalete ilgisini çekecwk şeyler yapmamız gerekiyor başlayınca göreceğiz inş alışır annem ablam falan küçükken daha çabuk alışıyorlar diyor benimde pek ümidim yok ama seneye de çok büyük olacak iki buçuk yaşında olacak şimdi bıraksaydı çok güzel olacaktı..
Ins canim sen bir dene sonuc alirsan bende denerim ins...bir bucuk yasinda alistiranlar var nasil yapiyorlarsa

kolay gelsin ve iyi tatiller canım, b temizlik ne acayip bayram önü kırkladım evi şimdi her yer yine berbat, halılarım yıkamadan geleli iki ay olmadı, birde üstüne makine ile bir kere yıkadım bir kerede sildim şimdi mutfak oturma odası yine kirlendi küçük çok leke yapıyor şaştım kaldım, dün ben poğaça yaparken oturma odasında saksıyı almış dökmüş her yer toprak :KK43: yine halı silicem şaka gibi, ulaşamayacaģı yere koydum güya koltuktan uzanmış.
Artık temizlikten gına geldi, bir gün temizlikten bıkacaksın deseler gülerdim :KK45:

canım bi dikkatini başka şeye çekme konusunda dikkat dağınıklığına sebep olur diyorlar doğru mu, bende yapıyorum birde sürekli hayır demek nasıl etki eder?
Canım geç yazıyorum kusura bakma cuma gecesi tam istanbula varmisken olaylar başladı, cok zor bir hafta sonu gecirdik. Geçti gitti çok şükür.

Bazen kendine zarar verebileceği birseyi elinden almak gerekiyor, fayda zarar hesabi gibi. Mesela genelde bazi mutfak dolaplari ile oynamasina izin veriyorum onlari dokuyor, topluyor falan, yani mümkün olduğunca kisitlamiyorum. Ama k3ndine zarar verebilecegi birşey almissa eline onu almak icin hemen bir bebegini getirip oynamaya başlıyorum, bana ayak uyduruyor zaten elindekini bırakıyor. Oyuna dahil oluyor. Bunun dikkat daginikligi yapacağını düşünmüyorum. Birde herseye hayir denememeli zaten. yani cocugun illaki makul istekleride vardir. Mesela ben yatak odamda ütü yaparken kizimda cekmeceleri acip havlulari dagitmaya başlıyor, keşfetmek istedigini düşünüp kendimi sakinlestiriyorum :) karışmıyorum sonra birlikte topluyoruz :)

yada yemek yaparken oda kasik tencere falan istiyor, sofra bezini serip bir tencereye su koyup eline kasik veriyorum etrafida kendisinidr islatiyor ama olsun bi ustunu değiştirip suyu silince bitiyor sorun. Yani mümkün olduğunca hayir dememeye çalışıyorum çünkü sürekli hayir demek hircinlastiriyor. Çocukların masum.isteklerini olabildigince makul bir sekilde yapmalıyız diye düşünüyorum.
Ama tabiki hayirda diyorum once aglamaya basliyor kendini yere atip ama sakinlesince gelirsin dedikten sonra uzatmiyor yanima geliyor. :)

aynı tutturmalar ağlamalar bizde de var ama bizim Queen_21 Queen_21 gibi sakinleşince gel de desen ağlayarak peşimden devam edip geliyor bacaklarıma yapışıyor bir süre sonra bana da gelenler geliyor. Akşam iş çıkışı eve gidiyorum yemek yiyip parka götürüyorum hatta sıkılmasın diye arabaya koyup başka parklara bile götürüyorum ama yolda ağlıyor parkta da başına buyruk davranmak istiyor olmadık yerlere gitmek istiyor ve elimi tutmak istemiyor. 7-9 arası parklardayız eve geliyoruz yine afra tafra memnun değil. Oysa o parklara gitmek için kendimi ne kadar zorluyorum bunları görünce de sinir oluyorum.
Dikkatini başka şeye çekmenin dikkat eksikliğine sebep olduğunu bende duydum ama onu da yapmasam ev başıma yıkılır.Aslında pek işe yaramıyor 15 dk sonra yine aynı yere geliyor, unutmuyor. bazen feci sinirleniyorum poposuna bi çakıyorum hafifçe sonra üzülüyorum. Günler böyle geçiyor. haftaya aşı olacağız siz oldunuz mu ateş falan oldu mu ?
Canım sen daha iyi bilirsin ama bence ayaklarina sarilip aglamaya devam etsede ilgilenme. O an otur mesela kendi kendini sakinlestirmesini bekle. Yoksa bacaklarina dolaniyo diye kucagina gelip orda sakinlesiyorsa kendi kendine sakinlesmeyi ogrenemeyebilir.

Başınız sağolsun canım allah ailesine sabır versin:KK43:
Her gün yeni birşey çıkıyor her çıkan olay bir öncekisinden beter oluyor ve birsürü masum inan ölüyor:KK43:

Sagol canim. Ogretmenler, polisler, devlet memurlari hep aciha aliniyor, eminim kurunun yaninda yaşta yaniyor

aynen mecbur normal hayata dönmemiz lazım..

Kızlar Ben oğlumu tuvalete alıştıracam inşallah..
Yarın klozete aparat alacam merdivenli hoşuna gider biraz alıştırma kilodu yatak için bir iki tane alez bakalım denicem inşallah bırakırız...

Gelismeleri paylas canim. Alisir insallah benim henuz cesaretim yok.

Iki gun once asi olduk....boyumuz iyi ama persentilde kilomuz eksik cikti...
Bu cocuk niye Yemiyor benden mi kaynaklanıyor Nerde hata yaptim Bilemiyorum
Bebekken uc elden bir olup taneli. Filan verdirtmediler kuzuma...keske dinlemeseymisim keske..simdi ceremesini ben cekiyorum:KK43:(
Bizde 2 gun ince asi olduk kilosu 9.7 cikti :KK43:
Bizimki 2 ayda 8 dis cikartinca 2 aydir kilo almasi aksine zayofladi, simdi de istahi o c yok

Bu arada esim netten yikanabilir bebek. Bezi almisti kullaniyrum baya da iyi..makinada yikanabiliyor.
Cisinde sadece ama...
Benim bu la ilgili bende baya yazi okudum
Su sinavi bir atlatayim kullanmak istiyorum.
Sana zahmet sendekinin reamini arar misin ve nerden aldiniz ?

Ins canim sen bir dene sonuc alirsan bende denerim ins...bir bucuk yasinda alistiranlar var nasil yapiyorlarsa
Benim eltim büyük kızını 1 yaşında alıştırmış..
Hala başlamadım dün alışverişe çıkamadım buhün çıkıcam bakalım yarın nasıl olacak paylaşırım deneyimlerimi:)
Sagol canim. Ogretmenler, polisler, devlet memurlari hep aciha aliniyor, eminim kurunun yaninda yaşta yaniyor

Bizimki 2 ayda 8 dis cikartinca 2 aydir kilo almasi aksine zayofladi, simdi de istahi o c yok

aynen canım kurunun yanında yaşta gitti:KK43:
Yazık oldu millete kim iyi niyetli kim kötü niyetli bilmiyoruz vundan iki hafta önce asker darbe yapacak desetdiler inanmazdım allah kötü niyetli olanlara fırsat vermesin..

Selam hanımlar okuyorum cevap yazamadım, yoğun geçiyor biraz günlerim, dua sayfalarındayım daha çok. Cevap yazıcam inşallah.
Canım tuvalet eğitimi deneyimlerini yaz fikir birliği ile kesrlim kuzularımızı bezden..
Gamzede beraber bırakalım demişti kısmet değilmiş ama o okuyordur şimdi seni seviyoruuuz:)

Canım sen daha iyi bilirsin ama bence ayaklarina sarilip aglamaya devam etsede ilgilenme. O an otur mesela kendi kendini sakinlestirmesini bekle. Yoksa bacaklarina dolaniyo diye kucagina gelip orda sakinlesiyorsa kendi kendine sakinlesmeyi ogrenemeyebilir.
Bunu denemeye başladığımda 8 aylıktı kendi sakimleşsin diye bırakıyordum ama başarılı olamadım ama yılmadım bunu belirli aralıklarla da deniyorum ama resmen cozutuyor(böyle bir kelime yok ama ancak böyle tarif ediyorum) Son zamanlarda inatlaştığımda kafasına vuruyor ve gözümün içine bakıyor. Yani anlayacağın süreç bir türlü sonlanmıyor. Hiç sevmezdim böyle yapan çocukları al benim çocuğumda böyle oldu.

Bunu denemeye başladığımda 8 aylıktı kendi sakimleşsin diye bırakıyordum ama başarılı olamadım ama yılmadım bunu belirli aralıklarla da deniyorum ama resmen cozutuyor(böyle bir kelime yok ama ancak böyle tarif ediyorum) Son zamanlarda inatlaştığımda kafasına vuruyor ve gözümün içine bakıyor. Yani anlayacağın süreç bir türlü sonlanmıyor. Hiç sevmezdim böyle yapan çocukları al benim çocuğumda böyle oldu.
Şimdiki çocuklar gerçekten çok zor. Bazen anne sen bizi nasıl buyuttun bir taneyle başa çıkmakta zorlaniyorum diyorum. Allah kolaylik versin canım.

Kızlar yakın bi arkadaşım burada doğum yapacaktı iki üç günü kaldı. Eşi de geçen hafta tr ye gitmek zorunda kaldı işi için, gidip gelecekti ama amerika gidişleri kapattı. Eşi gelemiyor... Ben de iki bebekliyim yardım etsem ne kadar edemiyorum.
Dualarınızda bizler de unutmayın:)

Hihami başla hazırlıklara annesi:)) oğluşun da abi olacak onu unutma:))

Benim öyle yapmam kızımın inadını körüklemekten başka bir şeye yaramıyor o yüzden olabildiğince sessiz kalmaya sakinleştirmeye çalışıyorım ben.

Bezlerimiz yikaniyrdu. :-)
Simdi eklemeye çalıştım eklemmiyor hata veriyor,sonra yine denerim ins.
Hangi siteden aldi. Bilmiyrum canim hic sormadim:KK53:

Selam kızlar napıyonuz tuvalet eğitimine tam ılarak başlayamadık henüz..
Dün tuvalete adaptör aldım merdivenli taktım ilgisini çekti ama oturtunca korkuyor
IMAG0047.jpg
Adaptörümüzde bu acaba lazımlıkmı alsaydım bugün babası ona nasıl yapacağını söyleyince pipisini tutuyordu anlıyor ama yapmak istemiyor..

Dün tuvalete adaptör aldım merdivenli taktım ilgisini çekti ama oturtunca korkuyor
Eki Görüntüle 1860976
Adaptörümüzde bu acaba lazımlıkmı alsaydım bugün babası ona nasıl yapacağını söyleyince pipisini tutuyordu anlıyor ama yapmak istemiyor..
Lazimliktan daha çok korktu canım benimki hiç oturtamadim desem yeri adaptore de ilk oturmak istemedi bi kaba şu koydum oraya oturtunca onunla oynarken alıştı oturmaya ama üzerinde duramadım ben 1 hafta uğraşsam öğrenecek hep çiş diye haber veriyo çocuk anası tembel

Hayirli gunler kizlar
Sarfansari Allahim. Sabir versin Hicc dayanamıyorum Sehitlerimize aileleri kimbilir ne halde. Rabbim sonumuzu hayirli eylesin
O kadar üzülüyorum ki ülkemizin Durumuna çığrından cikti artik....rabbim vatanimizi devletimizi korusun

Kizlar tuvalet aliskanligina basliyorsunuz masallah daha kucuk degiller mi anliyorlar mi...ben baslayim desem bidik hic anlamiyor ki hic hazir degilix yani...
Tecrübelerinizden Faydalanabirim
canım ben büyüğünü yaparken bırt mı yapıyorsun diyorum hep işte çiş yapmış bırt yapmış diye pekiştiriyorum, iyice anlasın diye. Henüz başlamadım bir türlü cesaretimi toplayamıyorum :)

Iki gun once asi olduk....boyumuz iyi ama persentilde kilomuz eksik cikti...
Bu cocuk niye Yemiyor benden mi kaynaklanıyor Nerde hata yaptim Bilemiyorum
Bebekken uc elden bir olup taneli. Filan verdirtmediler kuzuma...keske dinlemeseymisim keske..simdi ceremesini ben cekiyorum:KK43:(
canım bir gün yer elbette bu kadar üzme kendini, benim bıdık da öyle zayıf duruyor ki kafası kocaman duruyor bu yüzden :) boy 81 kilo 11 çıktı ama 10-11 arası gidiyor

Bu arada esim netten yikanabilir bebek. Bezi almisti kullaniyrum baya da iyi..makinada yikanabiliyor.
Cisinde sadece ama...
iyi cesaret canım büyük tuvalette napıyorsun

evet bencede küçükken daha kolay bir başlasam

Canım geç yazıyorum kusura bakma cuma gecesi tam istanbula varmisken olaylar başladı, cok zor bir hafta sonu gecirdik. Geçti gitti çok şükür.

Bazen kendine zarar verebileceği birseyi elinden almak gerekiyor, fayda zarar hesabi gibi. Mesela genelde bazi mutfak dolaplari ile oynamasina izin veriyorum onlari dokuyor, topluyor falan, yani mümkün olduğunca kisitlamiyorum. Ama k3ndine zarar verebilecegi birşey almissa eline onu almak icin hemen bir bebegini getirip oynamaya başlıyorum, bana ayak uyduruyor zaten elindekini bırakıyor. Oyuna dahil oluyor. Bunun dikkat daginikligi yapacağını düşünmüyorum. Birde herseye hayir denememeli zaten. yani cocugun illaki makul istekleride vardir. Mesela ben yatak odamda ütü yaparken kizimda cekmeceleri acip havlulari dagitmaya başlıyor, keşfetmek istedigini düşünüp kendimi sakinlestiriyorum :) karışmıyorum sonra birlikte topluyoruz :)

yada yemek yaparken oda kasik tencere falan istiyor, sofra bezini serip bir tencereye su koyup eline kasik veriyorum etrafida kendisinidr islatiyor ama olsun bi ustunu değiştirip suyu silince bitiyor sorun. Yani mümkün olduğunca hayir dememeye çalışıyorum çünkü sürekli hayir demek hircinlastiriyor. Çocukların masum.isteklerini olabildigince makul bir sekilde yapmalıyız diye düşünüyorum.
Ama tabiki hayirda diyorum once aglamaya basliyor kendini yere atip ama sakinlesince gelirsin dedikten sonra uzatmiyor yanima geliyor. :)
Canım çok güzel açıklamısın teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın birde :)
Canım tuvalet eğitimi deneyimlerini yaz fikir birliği ile kesrlim kuzularımızı bezden..
Gamzede beraber bırakalım demişti kısmet değilmiş ama o okuyordur şimdi seni seviyoruuuz:)
Bencede okuyordur gamze seviyorum seni :)
Cozutuyoru bende çok kullanırım :))
Eki Görüntüle 1860976
Ay pek havalı adaptörünüz bende aldırıyım böyle
Lazimliktan daha çok korktu canım benimki hiç oturtamadim desem yeri adaptore de ilk oturmak istemedi bi kaba şu koydum oraya oturtunca onunla oynarken alıştı oturmaya ama üzerinde duramadım ben 1 hafta uğraşsam öğrenecek hep çiş diye haber veriyo çocuk anası tembel
canım fırsat bu fırsat başla bence doğumdan sonra rahat edersin, ben emiri erteledigime çok pişman oldum 1.5 yaşında söylüyordu

iyi aksamlar anneler,aydinlik huzur baris dolu guzel yillar dilegiyle hepimize gelmis gecmis olsun,Allah bunlari yapanlara bir daha firsat vermesin insallah,vataminizi milletimizi korusun insallah...
bizde dun 18 aylik asimizi olduk sukur cok aglamadi ateste yapmadi ,boy olculerini yazmissiniz biz cokmu uzunuz ya 88 cm geldi dun kontrolde ,en son 1 yasinda 80 cm di o zmndan beri ben evde olcuyordum demekki gittigimiz tatiller gunes demekki yaramis bizim bidiga
kilosu 1 yasindayken 12,800 du simdi boyu uzadi kilosu 12 kusurlerde yine demekki yurumeden kosturmadan artik almiyorlar
yaramazliklar hersey her gecen gun artiyor,yaptiklarini gordukce aklim almiyor artik her konusulani anliyor,sakw gibi laf dinliyor komik olaylara pis pis guluyor
skilinca elimden tutup sokak kspisina goturuyor cunku surekli sokaklara cikmak istiyor,sabhtan aksama kdr hic susmuyor cir cir bocrgi gibi dedikleri digidi digi dig cucuuuu ciicii caniiii digil digilll bazen sansa anane dede diyor bikac kere tesadufmu ne arda arda deyip geziyordu onuda birakti yani halen duzgun net konusmuyor ,hani beni gorup seslenip anne dedigini icten henuz goremedim ama hissediyorum yakinda sanki toptan konusacak gibi insallahh
cis egitiminden bahsetmissiniz facede tuvalet egitimine uye oldum 18 ay olup basaranda var 28-30 aylik olup haftalarca ogretemiyenlerde ama orda gorup okuduklarim eger hazir diilse ilerde kekemelik gibi sorunlara dahi yol aciyor yazilarini gordukcr acikcasi gordum aslinda bnde denemek istoyordum cunku banyoda pipin nerde deyince tutuyo hadi ciss yap annecim deyince ciss yapiyor hmn ama cesaret edemiyorum acikcasi birde annm ablam kv hepsi daha bebek o cok erken daha neler deyip sevkimide kirdilar bende caydim acikcasi
gamzecim okuyorsan bendende kocaman sevgiler bol bol opucukler

X