2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar, kan ter içindr kızımla ordan buraya inat ede ede ağlaya ağlay vs alışveriş yaptık.

Sonra soluklanalım diye bi cafede oturduk.

Ve kadının biri önünde lahvesi kitap okuyor. Başını eğip tamam şimdi yapabilirsin dedikçe de yanında uslu uslu oturan çocuk sayfasını değişyiriyor bu kadar hareket yani:))) sonra da önündeki oyuncakla oynuyor sütünü içiyor.. Ve bebek kızımdan da küçüktü:KK43:(

Ağlamak istiyorum biz nasıl azdırıyoruz bu çocukları kesinlikle bizde tanlışlık var... Bu yabancıların çocukları kpca adam gibişer:KK43:(
:KK70: :KK70: bizimkileri böyle kabul etmektwn başka çaremiz yok sanırım :KK66:
8-9 aylıktı dökmeden çatal kaşık bıçak kullanıyordu yavrucuğum... Şimdi 1.5 yaşına gelecek, masadan eliyle bir şeyi alıp dökmeden ağzına götüremiyor, eliyle yemeye çalışıyor.

Bardağı bile içmek yerine içerisine elini sokup elini yalıyor. Her şeyi anne yaptırsın diyor... Bebek olunca ne yapıcam bilmiyorum:KK43:(
:KK70: ufacık boylarıyla neler neler yapıyorlar...

benimde 50gün var ilk hamilelik 10gün tutmuştum bakalım ne zaman tutarız..

İnan canım inan sen babalarından dolayı.inanasin gelmiyor senin yetistirdigin cocugun olacak o tembel olmaz :KK66: aksine fazla çalışkan bak merakından öğrenmek.için dağıtıyor ..yalniz ayni çekmeceyi 10 kere dağıtarak ne öğreniyor bende meraktayim:halay:

Ah ah ev hakkında ne hayallerim iz var ama çocuklar buyuyene kadar eşya degistirmek mantıksız canım.takım güzel ama yakismis boşver çok kalitelide olmasın sonra arda büyüyünce değiştirmek isteyince tas gibi duruyor derdi kocan simdi bisey diyemez:)))

önce yer sonra ağız iyiymis:KK70: ay bunların temizlik anlayışı bile çok seker:rapci: bizimki de sürekli bidi bidi diyor el yıkamaya bidi bidi diyor en yak suda kimyager gibi deney yapıyor deli ediyor beni cua bardağına elini sokuyor:skandal: bulaşık makimesini çok güzel boşaltmaya yardim ediyorlar maşallah cinara annesine yardim etsin güzelce kardeş yorulmasin:KK19:

Nego Nego kaza mi var yoksa hadi hayirlisi:olamaz::KK48:
nerdeee 10 en az 50 olmustur o cekmecenin acilip kapandigi :KK70:
önce ağzını sonra yeri sileydi iyiydi:KK70: çok şeker ya

onun bıdı bıdı sını yetik:rapci:
Kaza değil canım ama derin şüphem var:KK53: adet sancısı yaşıyorum yumurtlama gününden beri, umarım değildir, düşünemiyorum bir bebekbdaha:ruh:
hiiiiiii ayyyy hayirlisii olsunnn bana bile burdan bisilerr oluyoo coxuk haberi duyunca
coklk yaramaz ondan sanirim korkuyorum cok cocuktan :KK43:(
minione minione sabah ki hali iki oğlan ve babaları bu hale getirmiş, normalde mümkün değil o dağınıklık dururken ben başka şeyle meşgul olayım ama ben artık normal değilim :KK70: küçüğü uyumuşken büyükle faaliyet yaptık, okul da da yapıyor doymuyor sabah akşam anne hadi deyip duruyor :mad:

Eki Görüntüle 1843356 Eki Görüntüle 1843357 Eki Görüntüle 1843358
inanki ben daginiklik gorwmiyorum
bembeyaz tertemiz biraz oyuncakli bir ev o kdr :KK66:
Bu kis ezan 4 bucukta okunurken niyetlendim tutmaya. 5 gun felan tutabildim. Meger ne kadar kisaymis, keske 1 ay tutsaymisim. Benim de borcum cok :KK43:
valla allwh affetsin bnmde niyetim borclari kisin odemek
:KK43:
Ne güzel dagilmis evleriniz kizlar oyle biz toplayalim onlar dagitsin:temizlik: kızlar bebekleriniz kaşık kullanıp corba falan icebiliyor mu?
nerdeeee kendi yemekten bir haber
birde oyle gicik olduki bu aralar videolardan bikti surekli yeni reklam yeni cizhi film istiyor eger sevmedigi bir video cikarsa ahzini aslw acmayip kafayi sag sol yapiyor
sadece bir defa catalla bir kofteyi kemdi yiyip bitirmisti onu instagramda paylasttim ondan sonra bir daha gorup gorecegim
o oldu dahw catalida fiydiriyor
artik kemdi yedirdigimi gectim keske bir uzum yese kiraz yese karpuz yese aslaa agzini acmiyor nolcak boyle bilmiyorum :KK43:
Kızlar, kan ter içindr kızımla ordan buraya inat ede ede ağlaya ağlay vs alışveriş yaptık.

Ve kadının biri önünde lahvesi kitap okuyor. Başını eğip tamam şimdi yapabilirsin dedikçe de yanında uslu uslu oturan çocuk sayfasını değişyiriyor bu kadar hareket yani:))) sonra da önündeki oyuncakla oynuyor sütünü içiyor.. Ve bebek kızımdan da küçüktü:KK43:(

Ağlamak istiyorum biz nasıl azdırıyoruz bu çocukları kesinlikle bizde tanlışlık var... Bu yabancıların çocukları kpca adam gibişer:KK43:(
:KK43:((( bnde o uslu coxuktan istiyorummmm
tmm arabada 30 dk suren yolculukta sikinti yok
ama avm de aslw arabasinda oturmuyo illa istiyorki tur atsin kossun dursun bir yerde otursak eline cubuk kraker vs en fazla 20 dk musade eder ,biz niye boyle yaramaziz dedigin gobi bnde anlamiyorum

şüphe he tuzak olmasın o:-) hayırlısı diyelim canim

çok tatlısın emir damadım:KK66: yalniz bizde kızımla faaliyet yaptık ama bizim ki kağıt havlu rulosundan uyduruk bisey sizinki çok sanatsal olmuş :-) evinde gayet normal dağınık sayılmaz o :lülülü:

alışsın tabi canım yarın kardeşini sallayacak büyüdü artik abi olmak kolay mi arkasın dan koşacak kız olurda (icimden geçti) erkek arkadaşı var mi diye pesinde gezecej:KK48:

canım benimki 23 aralik doğumlu onuda hesaba kat benimki cocopops yitirebiliyor ablasıyla o kaşığa baya yapışıyor sütle karışınca çorbanın da goturene kadar ici boşalıyor ama ben kendi ymesin diye uğraşıyorum çok az yiyot:kızgın:

canım ben 2 saat uyudum esim izne ayrıldı iyi geldi aslında uyuma sansin olsa :KK51::KK51:
Ay tuzak mı diyorsun, adam anneligimi beğenmiyor tuzak kurarsa yuh yani :duduk:
Damadınla ne faaliyetler yapıyoruz bir ara atarım sana, karga şeyini yemeden anne faaliyet saklanbac futbol diyor:mad:
Canım uyudum çok daha fena oldum en son yine böyle acillik olmuştum, orucumu açıp ilaç içtim, önce araştırdım, eşimde tutma demiyormuyum diye fırçaladı, ilk gün iyiydim birsürü iş yapmıştım üstelik, yine deniycem kötü olursam tutmuycam artık napayım herkes yerken oruç tutucam:KK66:

Hayırlı ramazanlar kızlar....
oğluma iştah açıcı vitamin şurubu vermeme rağmen iştahı açılmadı.
anne sütünü tercih ediyor. tarhana çorbası, yoğurt ve kahvaltı dışında hiçbirşey istemiyor.valla ne yapçağımı bilmiyorum ya üzgün hissediyorum.
canın bilemiyorum ki her yolu denemistirsindir mutlaka şunu yap diyemiyorum, gergin oldukça biz onlar daha çok inat ediyor

hiiiiiii ayyyy hayirlisii olsunnn bana bile burdan bisilerr oluyoo coxuk haberi duyunca

birde oyle gicik olduki bu aralar videolardan bikti surekli yeni reklam yeni cizhi film istiyor eger sevmedigi bir video cikarsa ahzini aslw acmayip kafayi sag sol yapiyor
sadece bir defa catalla bir kofteyi kemdi yiyip bitirmisti onu instagramda paylasttim ondan sonra bir daha gorup gorecegim
artik kemdi yedirdigimi gectim keske bir uzum yese kiraz yese karpuz yese aslaa agzini acmiyor nolcak boyle bilmiyorum :KK43:

ama avm de aslw arabasinda oturmuyo illa istiyorki tur atsin kossun dursun bir yerde otursak eline cubuk kraker vs en fazla 20 dk musade eder ,biz niye boyle yaramaziz dedigin gobi bnde anlamiyorum
Bende hiç istemiyorum canım büyük konuştum inşaallah gelmez başıma :KK43: zaten ite kalka giden bir evlilik var çocuklar desen kök söktürüyor çok zor yani
Dağınık ya bu hal benim bunalım sebebim :)
Dafiduck Dafiduck canim benimki cok.guzel kullaniyor. Cogu kez kendi yiyor. Corbalari cok sivi yapmiyorum kolay iciyor.
Sehriye corbasi pilav kivaminda oluyor, tarhana corbasi puding kivaminda
Maşallah kuzuya

Hayalimdeki bebegi anlatmissin canim:) biz folik asiti mi fazla aliyoruz acaba:kk77:

Tv veya tablete bakarak yemege alisan cocuk oyle oluyor iste malesef benim oglanda oyle oda muzik dinleyerek yiyor begenmedigi muzikte dedigin gibi yapiyor her yemek yedirisimde onu muzikle yemeye alistiran bakicimizin kulaklarini cınlatıyorum:dua:

Hayalimdeki bebegi anlatmissin canim:) biz folik asiti mi fazla aliyoruz acaba:kk77:

Tv veya tablete bakarak yemege alisan cocuk oyle oluyor iste malesef benim oglanda oyle oda muzik dinleyerek yiyor begenmedigi muzikte dedigin gibi yapiyor her yemek yedirisimde onu muzikle yemeye alistiran bakicimizin kulaklarini cınlatıyorum:dua:
Benimki de tabletten video izleyerek izliyor. Artik degistirmeyi ogrendi, video dan videoya geciyor. Bir bakiyorum ki.cin cikarma videosuna gecmis izliyor.:oha:
Benimkinin dr istahi cok azaldi. Dogru duzgun sabah 1 yumurta yiyor, aksamlari da yatarken 300 ml sutle muhallebi yapiyorum biberonda akiskan onu iciyor.
Digerlerini cok az iciyor.

Dafiduck Dafiduck bakıcı yı anıyorsun demek:KK48: canım ena azından yerınde oturuyor bugünkü gezerek yemek ısıtıyor bıde beni düşün:işsiz::kızgın: folık asit bencede fazla geldi bunlara:rapci:

Nego Nego canım dayanamıyorsan tutma napacaksın sonuçta ehlıyetı var ben baya ıyıyım:nazar:maşallah bırde esımde evde ızne ayrıldı bugün çocukları parka götürdü ben uyudum o ara mahvolmus ahmet yürüyerek gıdıp gelmıs kum oynamış sımdı uyudu nerde bu saatte uyumak nerde ahmet:ruh:

Benimki de tabletten video izleyerek izliyor. Artik degistirmeyi ogrendi, video dan videoya geciyor. Bir bakiyorum ki.cin cikarma videosuna gecmis izliyor.:oha:
Benimkinin dr istahi cok azaldi. Dogru duzgun sabah 1 yumurta yiyor, aksamlari da yatarken 300 ml sutle muhallebi yapiyorum biberonda akiskan onu iciyor.
Benımkıde yumurtaya antipati yaptı yemiyor delı oluyorum krepte yemıyor napacaksam..zaten peynir yoğurt yemez sütu de cocopopsla ..yarın kıymalı yumurta deneye,egım

seninki dadi yapmis bizde bennnn yaptim
tum suc benim :KK43:((((
bu video
hic iyi birswy degil,alistilar nasil birakicaz yada birakamicakmiyiz :KK43:
Benımkıde yumurtaya antipati yaptı yemiyor delı oluyorum krepte yemıyor napacaksam..zaten peynir yoğurt yemez sütu de cocopopsla ..yarın kıymalı yumurta deneye,egım
oyyy yavrumm cok zor ya yemeyen coxuk cok zor
facede bebek
mutfaginda minicikten alistirmislar nasil guzel yiyorlar ama suda var hepsi goruntude ilk bikac dk yiyor gibi yapip itiyolar bence oyuna donduruyolar ,doyduklarini zannetmiyorum

Aman kızlar yesin de nasıl yerse yesin bence. Sonuçta anaokula kreşe gidince vs bir şekilde öğrenecekler adam gibi yemeyi...

Benim kızım asla dikkatini kaybedecek kadar bakmıyor ipade vs. Sökmüyor ona:) öyle olsa koca curve tv alır açar açar izletir yedirirdim. O da rahatlardı ben de:)))

Hiç vicdan yapmayın bence.. Adam gibi yeseler zaten siz de böyle alternatifler bulmazdınız..

bu video

facede bebek
mutfaginda minicikten alistirmislar nasil guzel yiyorlar ama suda var hepsi goruntude ilk bikac dk yiyor gibi yapip itiyolar bence oyuna donduruyolar ,doyduklarini zannetmiyorum
hemde ne zor ama ahmet ipege gore ıstahlı maşallah ne zordu ıpekle uğraşmak hala yemiyor ya neyse ..bnımkıler genel olarak yemiyor açanın peynir yoğurt ben hıc sevmezdim büyüyünce yedım ınşallah alışırlar zamanla ..

canım büyüyünce yiyecek merak etme, bakıcı olmasa da yemedigi zaman sende o yola baş vururdun tek yesin diye ,dert etme iki üç yaş olsun değişir

dönemsel azalma oluyor sanırım benimki bir gün iyi bir gün kötü, tv de reklam izletiyordum artık ona da bakmıyor dolaşarak yiyor

Dafiduck Dafiduck bakıcı yı anıyorsun demek:KK48: canım ena azından yerınde oturuyor bugünkü gezerek yemek ısıtıyor bıde beni düşün:işsiz::kızgın: folık asit bencede fazla geldi bunlara:rapci:

Nego Nego canım dayanamıyorsan tutma napacaksın sonuçta ehlıyetı var ben baya ıyıyım:nazar:maşallah bırde esımde evde ızne ayrıldı bugün çocukları parka götürdü ben uyudum o ara mahvolmus ahmet yürüyerek gıdıp gelmıs kum oynamış sımdı uyudu nerde bu saatte uyumak nerde ahmet:ruh:
canım baş ağrım geçsin yine deniycem bu sene de borçlanmıyım inşallah başım ağrımadığı sürece tutarım, eşim evde olsa çocuklar daha çok yoruyor beni

belli bir dönem yumurta ve peynirden soguyorlar hangi bebeğe baksam öyle en azından :) dediğin gibi farklı dene canım

bu video

facede bebek
canım bırakır bırakır hiç merak etme bir bakmışsın kendim yiyince diye direniyor olacak, o günler uzak değil yeter ki bunu takıntı yaptığını anlamasın

Günaydın yine uykusuzum yine, gece ağlama krizine girdim bu sebepten, dedim yatsıyı kılıp yatayım, ben girdim yattım benimki uyandı emzirdim yatırdım 10 dk sonra yine aynı, dedim meme yok ee yapıyor bana nasıl kızıyor anneeeee anne diye :KK43: sallamıycam da dedim dellendirdiği tabiri caizse çıldırdım adeta.

Açtım ninniyi, besiginin yanına oturdum pış pış lıyorum, dönüyor dönüyor yok bir saat uğraştım, sonunda aglamaya başladım, aldım kucağıma meme meme, şu veriyorum yok ayağıma alıyorum yok, sonunda verdim meme, ayağıma aldım bu sefer inat etti uyumuyor, hüngür hüngür ağlıyorum, eşim tv karşısında uyumuş, yaaa bir saat ağladım insan duymaz mı, sonunda küçük de ağladı öyle geldi, o aldı uyutmak için yok anne de anne çıldırdım artık, içeri geçtim sakinlestim, gittim aldım yine emzirdim lutfetti salladım uyudu, 12.30 du zaten 2 de kalkıcam uyumasam, sahur sonrası hepten cozutuyor, 4 de 5 de ayakta.
Zaten uyumadı da , kalktım sahur hazırladım eşimi kaldırdım, kalkar kalkmaz sen tutmuycaksın değil mi diyor :)
Başımın ağrısı geçmedi ki.
Niye bu kadar ağlıyorum bilmiyorum sabahta ağladım küçük huysuzluk etti ağladı diye ,eşim de canım noluyor ki sana böyle dedi.
Dayanamıyorum gerçekten 1.5 senedir uyumuyor bu çocuk, sıkıntı olsa şimdiye çıkardı, huyu bu ,sabrım kalmadı, uykusuzluğa dayanacak ilaç olsa kullanıcam :KK43:

Günaydın yine uykusuzum yine, gece ağlama krizine girdim bu sebepten, dedim yatsıyı kılıp yatayım, ben girdim yattım benimki uyandı emzirdim yatırdım 10 dk sonra yine aynı, dedim meme yok ee yapıyor bana nasıl kızıyor anneeeee anne diye :KK43: sallamıycam da dedim dellendirdiği tabiri caizse çıldırdım adeta.

Açtım ninniyi, besiginin yanına oturdum pış pış lıyorum, dönüyor dönüyor yok bir saat uğraştım, sonunda aglamaya başladım, aldım kucağıma meme meme, şu veriyorum yok ayağıma alıyorum yok, sonunda verdim meme, ayağıma aldım bu sefer inat etti uyumuyor, hüngür hüngür ağlıyorum, eşim tv karşısında uyumuş, yaaa bir saat ağladım insan duymaz mı, sonunda küçük de ağladı öyle geldi, o aldı uyutmak için yok anne de anne çıldırdım artık, içeri geçtim sakinlestim, gittim aldım yine emzirdim lutfetti salladım uyudu, 12.30 du zaten 2 de kalkıcam uyumasam, sahur sonrası hepten cozutuyor, 4 de 5 de ayakta.
Zaten uyumadı da , kalktım sahur hazırladım eşimi kaldırdım, kalkar kalkmaz sen tutmuycaksın değil mi diyor :)
Niye bu kadar ağlıyorum bilmiyorum sabahta ağladım küçük huysuzluk etti ağladı diye ,eşim de canım noluyor ki sana böyle dedi.
Dayanamıyorum gerçekten 1.5 senedir uyumuyor bu çocuk, sıkıntı olsa şimdiye çıkardı, huyu bu ,sabrım kalmadı, uykusuzluğa dayanacak ilaç olsa kullanıcam :KK43:
Allah yardimcin olsun
aglaman cok normal ,iki kere sinir krizi gecirjp ustumu yirttimi bilirim uyumuyo diye sonundada hickira hickira aglardim cunku sinirlerimiz alt ust oluyor gun boyu yemek yedir oynat vakit gecir birde ustune insan gece uykusunu alamayinca hepten deliriyor
kelin ilaci olsa basina surwrmis misali bizede cok fayda etmedi o surup,gerci ilk kullandigimda cok memnumdum ben ,tamamen dogal bitkisel bir surup,kullan bnce cnm denemwkten ne ksybedersin,belki sizde etki eter yeterki dozuna vaktine uy,belki ben yeterli olcude vermedigim icin bi etki etmemisti
orucuda dert etme bence,sonuxta emziren annesin,zaten sure belirtilmemis izin konusunda ,cocugu yada anneye sikinti veriyorsa ruhsat verilmis sonucta dinimizce,insallah borclarini dahw sonra odersin :KK66: cok opuyorum seni

Aman kızlar yesin de nasıl yerse yesin bence. Sonuçta anaokula kreşe gidince vs bir şekilde öğrenecekler adam gibi yemeyi...

Benim kızım asla dikkatini kaybedecek kadar bakmıyor ipade vs. Sökmüyor ona:) öyle olsa koca curve tv alır açar açar izletir yedirirdim. O da rahatlardı ben de:)))

Hiç vicdan yapmayın bence.. Adam gibi yeseler zaten siz de böyle alternatifler bulmazdınız..
iyiki varsinnn canim,tek tesellimizsin
sana kocaman dua ediyorummm
sippp diye kolaycacik dogumun olsun insallahh
ikisine bakmak en kolayindan olsun
bebeklerinin istahlari bol huylari guzel saloha evlat olsunlar :KK66:

Allah yardimcin olsun
aglaman cok normal ,iki kere sinir krizi gecirjp ustumu yirttimi bilirim uyumuyo diye sonundada hickira hickira aglardim cunku sinirlerimiz alt ust oluyor gun boyu yemek yedir oynat vakit gecir birde ustune insan gece uykusunu alamayinca hepten deliriyor
kelin ilaci olsa basina surwrmis misali bizede cok fayda etmedi o surup,gerci ilk kullandigimda cok memnumdum ben ,tamamen dogal bitkisel bir surup,kullan bnce cnm denemwkten ne ksybedersin,belki sizde etki eter yeterki dozuna vaktine uy,belki ben yeterli olcude vermedigim icin bi etki etmemisti
orucuda dert etme bence,sonuxta emziren annesin,zaten sure belirtilmemis izin konusunda ,cocugu yada anneye sikinti veriyorsa ruhsat verilmis sonucta dinimizce,insallah borclarini dahw sonra odersin :KK66: cok opuyorum seni
Sağol canım, eşime dedim doktora götürücez öğleden sonra, inşallah doktor bir çare söyler, o da büyüyene kadar böyle derse senin ilacı kullanıcam, zaten alerji şurubunu ara ara veriyorum uyku iştah için o bile fayda etmiyor.
Şu hamilelik şüphem de gitse oh cekicem yani

Allah yardımcın olsun canım. İştahsızlık kadar uykusuzluk ta zor çocuklarda. BenimKi de gece 3-4 kez emer.

Bizim ki de koltuk komodin tepelerine çıkmaya başladı yapmadığı bu kalmıştı tam oldu:deli: ben namaz kılarken anne Allah diyecek oğlum diyordum o da Allah demeye başladı çok şükür bir türlü soylemiyordu :KK61: amin diyor birde ben dua ederken

Nego Nego canım kendini zorlama dediğin gibi kışın kusa günlerinde tutarsın bebekle çok zor geçiyor ramazan sende bide iki tane var baş ağrısını merak ettim canım neden oluyor acaba bi doktora gürün bence..

Sahurdan önce biraz uyudum sonuç sabaha kadar yatamadım telefondan flim açtım öyle uykum geldi uykum bölününce hep böyle oluyorum ne yapıcam bilmiyorum..

Nego Nego canım kendini zorlama dediğin gibi kışın kusa günlerinde tutarsın bebekle çok zor geçiyor ramazan sende bide iki tane var baş ağrısını merak ettim canım neden oluyor acaba bi doktora gürün bence..

Sahurdan önce biraz uyudum sonuç sabaha kadar yatamadım telefondan flim açtım öyle uykum geldi uykum bölününce hep böyle oluyorum ne yapıcam bilmiyorum..
Baş ağrısı için gitmedim ama uykusuzluk, diş sıkma yorgunluk olunca kaçınılmaz oluyor, şu an bile diş sıkıyorum.
Uyku kaçması da kötü oluyor hoş uzun zamandır yaşamadım :))

X