2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
benimkide sevmediği seyleri asla yemez mesela krep hic sevmiyor ..demekki secici bi cocuk bazaı cocuklar ön yargılı bir çocuk ..benimki mesela benden yemek yemeyi daha az seviyor ama bakıcıdan kurtuluşu olmadıgının farkında onda cok yiyor sizinde kandırabilen kişim vardır bakıcıda mı yemeyi seviyor acaba
bilmem ki valla bakıcı da pek memnun bahsetmiyor yemesini :KK43:

patatesli ve kıymalı yumurtayı nası yapıyorsunuz kendimize yaptığımız gibi mi? patatesi kızart üstüne yumurta kır karıştır mı? mesela versen o yumurtanın patatesini yemez nasıl yer onu iyice ezeceksin hatta biraz cıvık kıvamlı olursa daha iyi olur o zaman belki yer. ama hiç denemedim bakayım deneyeyim.
Canım ben kızartma yapmıyorum,normalde de yani, teflona bir kaşık yağ koyuyorum patatesleri koyup kapağını kapatıyorum kısık ateste pişiriyorum, karıştırıyorum ara ara sonra kızarınca tereyağ ekliyorum çırpılmış yumurtaları ekliyorum öyle, taneli yemeye birden alışmaz zaman lazım sabırla her gün dene canım

bu arada pazartesi olumsuz bir durum olmassa sünnetimizi yapıyoruz hayırlısıyla bakalım neler olacak?
Allah kolaylık versin ayy nasıl tırsıyorum oglumun sünnet oalcagını düşününce :KK61: i,nşallah sizinki kolayca gecerve hic acı duymazz:KK37:

valla iştahsızlık genel sorun cocuklarda canımm eskiden hic düsünmezzlermiş biz kafayı yiyoruz bakcıı icib-nde zor yemeyen cocuk mızmız oluyor inş. düzene girer

her akşam yemeği yanımızda oturuyor da be çocuk 1 kere merak et ne yiyoruz. değil istemek verdiğimizi bile ağzına sürmez. 1 gün boynuna bir şey olacak diye korkuyorum yedirmeye uğraşırken.
birde bizim akşam yemeği saatimizle onunki uymuyor.o sabah 10 gibi kahvaltı ediyor öğle uykusundan önce bi 100mlt süt içip yatıyor sonra 4-5 gibi öğle çorbasını içiyor(yemek diyemiyorum)sonra 9 da yiyor 10 gibi de yatıyor.
Bizimki de aynı canım. Çok zor yiyor o da az bişey yerse işte. Akşam yemeği yoğurt yiyor sadece. Doktor vitamin verdi. Boyu uzuyor ama kilo alımı yok şu aralar. Akşam köfte uzattık istemedi. Muhallebi veriyim dedim yatmadan istemedi. Anne sütüne bağımlı.

10 kg, kandeğeri normal. şimdi keçi boynuzu özü vermeye başladım bakalım faydasını görecek miyim. arkadan 1 azı dişi var 8-9 dişi var toplamda. benim derdim tamamen artık ufaktan bizim yemeklerden de yesin çorba içine ekmek doğrayıp vermekten gına geldi bana.
Benim oğlum da 9.200 civarı. Grip olunca da kilo verdi. Çorba yer o da isterse. Hep anne sütü.

Benim oğlum da 9.200 civarı. Grip olunca da kilo verdi. Çorba yer o da isterse. Hep anne sütü.
Benim doktor kızımda annesutunu 1o aylikken kesmistim ek gıda almayan iştahsız çocuklarda erken kesilmeliydi geç kalmissiniz demisti ..ben yeterki anne sütü alsın diye kıyamamıştım

Ben bu oğlanı yemeyim de napiyim sabah sabah uyandık geldi odadaki kendine benzeyen kel et bebegi aldı öptü kiyafetine sardı tam anaç mi babaç mi duygularla onla konuşuyor:KK45:
Safransari Safransari Nego Nego a101e romanlar gelmis yine birini aldım elimden birakamiyotum azraadi benimkinin:KK53:

ya valla kafayı yememek mümkün değil. Facebookta çocuğuma ne yedirecem derdine son diye bir yer var orayı takip ediyorum. Bugün biri bebeğimin akşam yemeği mi ne yazmış altına da resmini çekmiş koymuş. menü şu şehriyeli tavuk çorbası içinde tavuklar ufak ufak var. diğer tabakta bir tabuk butu + elma dilim patates+ yumurtalı pırasa kavurmasıymış (ben bilmiyorum öyle bir şey) nereden baksan pırasa bile 3 yemek kaşığı var. 14 aylıkmış ve bunları yemişo_O.Öncelikle ne demek lazım MAŞALLAH BARİK ALLAH, NAZARDAN KORUSUN. ama inanamıyorum ya şaka gibi tavuk butunu geçtim o çorbanın içindeki tavuğu yediremessin bizimkine+ malesef biz henüz çorbadan öteye geçemedik malesef. daha ağzına bir tavuk sürüp çiğneyip yutmadı o derece.
tavuk çorbası yaparken önce haşladığım tavugu blenderdan geçiriyorum sonra içine şehriye falan atıp çorba yapıyorum yoksa yemez oofff offf.

Valla canım öyle istisna bebekler oluyor ama genelde facebook instagram anneleri denen anneler öylesine ekliyor o fotoları:))) kadının bebeğimin yedikleri diye bir sayfası varsa bulamaç tabağının resmini kpyacak değil ya:) ona göre hazırlık yapıyordur..

Benim ablam da iştahsız hiç yemeyen çocuğuna belki sever ve yararı dokunsun diye hala daha bıkmadan ıspanaklı muffinler pancarlı kekler muzlu sütlü ballı içecekler kayık kabaklar vs vs öğün öğün yemek hazırlıyor:) resmini çekip atıyor bana fikir olsun diye sonra ya kendi karı kpca yiyor y çöpe.. Oğlu biberonla süt...

Yiyen çocuğu bir tek eltimde gördüm:))) ona da annesi hiç özel bit şey hazırlamaz..

Ben bu oğlanı yemeyim de napiyim sabah sabah uyandık geldi odadaki kendine benzeyen kel et bebegi aldı öptü kiyafetine sardı tam anaç mi babaç mi duygularla onla konuşuyor:KK45:
Safransari Safransari Nego Nego a101e romanlar gelmis yine birini aldım elimden birakamiyotum azraadi benimkinin:KK53:
Canim yeni kitap yoktu katalogda. Sanirim onceki kampanyalardan kalan o

Canim yeni kitap yoktu katalogda. Sanirim onceki kampanyalardan kalan o
sanmıyorum canım iki subedede vardı yolun düserse bakarsın bitirdeim bile kitabı cook güzeldi dizi gibi inanc ask entrika kavusma turk sinemeası tadında :)))
Bana bişey demedi canım doktor. Sütten kesmek zor olmadı mı.?
canmım 19 aylıkken kestim ben klavye yanlıs yazmıs..benim doktorum ek gıdayı istemeeyen sadece anne memesi bagımlı bir cocuk icin 12 aydan sonrası bişey ifade etmez ama ben bilmedigimden kesmedim o zaman 19 aylıkken ustune bant yapıstırıp icinede peceteye kırmızı kalem surup bantı yapıstırdım ilk gece zor oldu sabahhha kadar emen tiryaki sonucta ama kzııma acıyor uff olmus dedim oda meme kötü annem diyordu yaazık babsına da benim memem kötü baba derdi ama nasıl üzülmüştüm ama olması gerekliydi artık sonrasında eek gıdaya daha iyi aldı diyebilirim..cünkü ben emzirmeyi kesme kararını yine yemek yemedigi birgün cinnet haliyle sinirle aldım sana meme yok artık diye:KK43: esim asla izin vermezdi o yoktu o<zaman geldigindede 5saattşr vermedgm icin geri dönemedi oda tamm dedi zaten ramazandı ben halsiz kalıyordum oyle oldu tek sıkıntı ramazandabenim icin zor oldu gögüslerim sisti ateslendim acıdı falan en zor bırkan cocuk bile 2günde unutuyor

sanmıyorum canım iki subedede vardı yolun düserse bakarsın bitirdeim bile kitabı cook güzeldi dizi gibi inanc ask entrika kavusma turk sinemeası tadında :)))
canmım 19 aylıkken kestim ben klavye yanlıs yazmıs..benim doktorum ek gıdayı istemeeyen sadece anne memesi bagımlı bir cocuk icin 12 aydan sonrası bişey ifade etmez ama ben bilmedigimden kesmedim o zaman 19 aylıkken ustune bant yapıstırıp icinede peceteye kırmızı kalem surup bantı yapıstırdım ilk gece zor oldu sabahhha kadar emen tiryaki sonucta ama kzııma acıyor uff olmus dedim oda meme kötü annem diyordu yaazık babsına da benim memem kötü baba derdi ama nasıl üzülmüştüm ama olması gerekliydi artık sonrasında eek gıdaya daha iyi aldı diyebilirim..cünkü ben emzirmeyi kesme kararını yine yemek yemedigi birgün cinnet haliyle sinirle aldım sana meme yok artık diye:KK43: esim asla izin vermezdi o yoktu o<zaman geldigindede 5saattşr vermedgm icin geri dönemedi oda tamm dedi zaten ramazandı ben halsiz kalıyordum oyle oldu tek sıkıntı ramazandabenim icin zor oldu gögüslerim sisti ateslendim acıdı falan en zor bırkan cocuk bile 2günde unutuyor
Anladım canım. Teşekkürler. Ben emzirmeye çok seviyorum çok duygusal oluyor. Aslında 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum bakalım inşallah vitaminler faydalı olur da bırakmak zorunda kalmam. :cry:

Anladım canım. Teşekkürler. Ben emzirmeye çok seviyorum çok duygusal oluyor. Aslında 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum bakalım inşallah vitaminler faydalı olur da bırakmak zorunda kalmam. :cry:
inşallah caqnım emzirmeyi bencede bırakma ama böyle bişey soylemişti doktor sonucta 2 yasına kadar ihtiyacı olmasa Allah emzirin diye ayet göndermezdi:KK66:

Valla canım öyle istisna bebekler oluyor ama genelde facebook instagram anneleri denen anneler öylesine ekliyor o fotoları:))) kadının bebeğimin yedikleri diye bir sayfası varsa bulamaç tabağının resmini kpyacak değil ya:) ona göre hazırlık yapıyordur..

Benim ablam da iştahsız hiç yemeyen çocuğuna belki sever ve yararı dokunsun diye hala daha bıkmadan ıspanaklı muffinler pancarlı kekler muzlu sütlü ballı içecekler kayık kabaklar vs vs öğün öğün yemek hazırlıyor:) resmini çekip atıyor bana fikir olsun diye sonra ya kendi karı kpca yiyor y çöpe.. Oğlu biberonla süt...

Yiyen çocuğu bir tek eltimde gördüm:))) ona da annesi hiç özel bit şey hazırlamaz..

Aynen öyle napalım bende çorba yapmaya devam alıştım artık. Beni bırak çoçuk bile alıştı gidiyor ufak tenceresi var onu alıyor dolaptan kaşıkta istiyor karıştırıyor çorba yapıyor herhalde. ama normaldir 4 aydan beri ek gıdası çorba olduğundan 1 yıldır beni çorba yaparken görüyor. Zor işler ama evlat işte.
Bu arada senin doğumuna az kaldı yanlış bilmiyorsam bir hayırlı olsun diyemedim, hayırlı olsun. cesaretine çok hayran kaldım 2 bebekle Allah kolaylık verecek muhakkak ama yaşım 34 olmasına rağmen 2. çocuk deyince duruyorum.aslında yapsam iyi olur birer tas çorbayla 2 çocuk büyürler giderler :) bu sefer kız mı geliyor erkek mi?

X