2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
hakikaten cok uygunmuş benim halam nevreeim takımı yapıyor düz nevresim cift kişiliği 2 yastık kılıfı carsafı 85liraya dikiyor bu bide süslü saten gibi bayıldım zevkli hatun

gel sen benım gorumcem ol sekerım cok guzel vallahı :KK53:

Safransari Safransari bende cok begendim pikeyi tam yatak odama gore:)kaca yaptirdin diye soracaktim girlboymom sormus zaten zevkliymissin canim
@eflalim oglusunu goturdunmu canim doktora ne dedi?
Tesekkurler kizlar :KK66:
++++++++++++++

zaten o yuzden ama her ay her ay 3 saat gıdıs 3 saat gelıs hem perısanlık hemde benım kı soforlerı suraya gıdelı braya gıdelım su yakyor bızım araba :KK47: 300 400 masraf cıkıyor zaten durum bellı bıktım
Bizim de 3 saat memlekete
Bende yarin memlekete gidiyorum esimle gidecektik ama esim vazgecti
Bende isyerinden izin alamadi sandim, meger annesiyle telde tartismis, nedenini de igrenemedim, catlayacam :KK17:
Esimin isinden dilayi allahtan cok gel git demiyorlar
cnm sabah 9 da kahvaltı öğlen 1 de öğken yemeğini 3 de sade yoğurt kalkınca muzlu elma meyva puresı bazend e yatmadan evvel 2 ymk kaşığı hıpp ın ıyı geceler kaışk mamasını verıyorum
bzen banada bu öğün azmı bu çocuk açmı acaba dıye sorular gelmıyo değil ama dun dr a danıştım ne az hatta çok bıle bır öğünü eksilt dedi düşün yani
bende anlamadım cnm ,aralarda gece delı gıbı emmek istıyor
Canim bana hic cok gelmedi ogunleri
Benim kiz geceleri cok kalkiyirdu bende aciktigindan suphelendim, simdi ari mama yapiyorum. Cok vitaminli oldugunu dusunmuyorum ama sirf tok tutsun diye

240 ml suya 1 tatli kasigiyla yapinca biberinda akiskan kicamda oluyor, cok sukur gece 1-2 uyanmaya basladi. Onceden 4-5 kez kalkiyordu ve benin uyku kalitem hic kalmiyordu aksama kadar sersem gibi dolasiyordum :confused:

Sen de dene bir canim. Gece yatarken ari mama yap 1 hafta bak bakalim uyanmasi kaca dusecek

Kizlar benim minik de cok uyaniyo gece.ve hicbirsey yemiyor sayilir.artik buyudu saniye popoyu koymuyr yere surekli geziniyr evin icinde huzursuzlugu acligindan diye dusunuyrum bende....ne yapsam sasirdim.corba icmiyor yogurt ve turevleri yemiyor.meyve yemiyor.bi iki kirintiyla ve yarim cay bardagindan az sutle gune devam ediyor
ari maya nasil bisey canim tadı. Bi deneyiym belji yer

dr cok mu dedı aaaa ben sok benım oglan 4 ogun yemek aralardada meyve cubuk kraker yıyor
bende soktayim kafasimi karisti ,neresiyle dinliyorsa cokta takmicam ,zaten onune koyup yemege gecince hmn agzini acip yada ittirmesiyle belli ediyorki kendini :KK66:
Malesef çok aşığım:KK43:(( kocam gidecekse gitsin ben evde kalayım sinemaya gideyim bile yapamadım çocuk yokken:KK43:( eşim beni delirtir kavga etsek sonunda bir de onu üzdüm diye üzülürüm:)))

Ben umursamıyordum ama ablamın hastalığını öğrendi ki hiç söylemek istemiyordum ne de olsa üzülmeyecek allahın imtihanı napalım diyexek ama kendi bilmem nesi için saatlerxe ağlayacak diye aynrn de öyle oldu. Eee x hanım(annem) de tadacak evlat acısını her şey güllük gülstanlık değil imtihan dünyası dedi... Bunu dediği an gözümde değer yoktu şimdi nefrete dönüştü.. Rabbim büyük diyorum güzel annemi evlatlarıyla sağlığıyla yuvasıyla imtihan etmesin kimseyi etmesin inş..
ayyy cnmm yaa kiyamamm Rabbim
ayirmasin ,sevginiz askiniz karsilikli daim
olsun ,cekemeyenler kem gozler catlasin :KK70:
:KK45::KK70:

bizimkilerde çok özlüyor 1 saatlik bi yol aslında ayda bur gidilebilir ama soğuk havalar sonuçta diye istiyorum ben gitmiyoruz ama yaz gelince sık sık gitmeye calisirim köy ortamı oldundan cocuklar çok mutlu oluyor sırf cocuklarim için yani kimseyi umursamam:KK70:

canım miktarı nasıl bilmiyorum ama çok enerjikler dolu dolu yiyorsa yeterli öğün ama 4 kaşık yiyorsa mesela enerjik cocuklara az geliyor bu yüzden huysuz oluyorlar yiyen çocuk mutlu çocuk :KK72:

canım bizimki ekinde su içmeye bayılıyor eline sık sık çok az miktarda su koysan bardaga plastik bardakla içse bol bol icer

:KK9::KK9: aferin sana mutlulugun yolunu buluyorsn:KK39:
cnm gzl yer,oyle 4 kasik degil oglen yemegi kucuk bir corba kasesini dolduruyo 15 kasik cikiyodur ama gercektende banada dusununce sizlerinokuyynca cok gelmedi
bu arada cnm
birak plastik
bardagi kendi eline o sulugu verince bile essek icmeyip ters getirip doker eliyle su damlalariyla oynamayya bayilir :KK70:

Bende isyerinden izin alamadi sandim, meger annesiyle telde tartismis, nedenini de igrenemedim, catlayacam :KK17:

Benim kiz geceleri cok kalkiyirdu bende aciktigindan suphelendim, simdi ari mama yapiyorum. Cok vitaminli oldugunu dusunmuyorum ama sirf tok tutsun diye

240 ml suya 1 tatli kasigiyla yapinca biberinda akiskan kicamda oluyor, cok sukur gece 1-2 uyanmaya basladi. Onceden 4-5 kez kalkiyordu ve benin uyku kalitem hic kalmiyordu aksama kadar sersem gibi dolasiyordum :confused:

Sen de dene bir canim. Gece yatarken ari mama yap 1 hafta bak bakalim uyanmasi kaca dusecek
tatlim iste ari
mayanin degilde hipp in organik
kasik mamasindan yedirip yatiriyorum artik
dedigini denemek isterdim
ama biliyosun disleri cok erken cikti ve 8 aylikken biberonu dis kasiyicisi olarak kullanmaya basladi ogun bugun reddiyo icmiyo :KK43: o yuzdende cok zorlaniyorum

bende soktayim kafasimi karisti ,neresiyle dinliyorsa cokta takmicam ,zaten onune koyup yemege gecince hmn agzini acip yada ittirmesiyle belli ediyorki kendini :KK66:

cnm gzl yer,oyle 4 kasik degil oglen yemegi kucuk bir corba kasesini dolduruyo 15 kasik cikiyodur ama gercektende banada dusununce sizlerinokuyynca cok gelmedi
bu arada cnm
birak plastik
bardagi kendi eline o sulugu verince bile essek icmeyip ters getirip doker eliyle su damlalariyla oynamayya bayilir :KK70:

tatlim iste ari
ama biliyosun disleri cok erken cikti ve 8 aylikken biberonu dis kasiyicisi olarak kullanmaya basladi ogun bugun reddiyo icmiyo :KK43: o yuzdende cok zorlaniyorum
Canim komsumdan tecrube ettim
Onun da kizi biberinu almadi, ve sut icmedigi icun cik zorlandi.3 yasinda gelisim geriligi basladi sut icmeai gerekiyor ama biberin almiyor, kasikla da icmiyor cok zorlaniyorlar. Cay kasigiyla sut ucurmeye calisiyor
Aman biberona alistirmaya calis

Pinking Tree Pinking Tree kaynanana yuhh diyorum :KK57:annene ablana soyledikleri :KK20:
Biz kendisi gibi sürekli dövünmeyince güllük gülistanlık yaşıyoruz sanıyor, çekemiyo.. allaha havale ediyorum...

Bence de çok değil doktorlar abaryıyor bazen bence..

bu arada cnm
birak plastik

tatlim iste ari
Bence de çok değil ama doktotlar abatıyor.. Bir kahve fincanı süt ile duruyor diyorum ona yeter diyorlar, onun midesi ne ki bık bık bık.. Büyüyen hareket eden efor sarf eden çocuklar yiyotsa yedir balla:))

Canim komsumdan tecrube ettim
Onun da kizi biberinu almadi, ve sut icmedigi icun cik zorlandi.3 yasinda gelisim geriligi basladi sut icmeai gerekiyor ama biberin almiyor, kasikla da icmiyor cok zorlaniyorlar. Cay kasigiyla sut ucurmeye calisiyor
Aman biberona alistirmaya calis
Benim kızım da süt içmiyor mama almıyor vs ama yoğurt yediröeye öalışıyorım... İnş sağlıkla büyürmek nasip olur evlatlarımızı. Bu işler ne zor işler..

Kızlar aysimason aysimason üyeliğini kapatmış size selami var oglusuna ve esine zaman ayırıp biraz uzla kalmak istemiş haberiniz olsun sizle vedalasmak istemiş ama adresini kapattigindan verememiş bilginize
a.selam
bnmde yakinda face i ve instagram hesabimi hatta komple internetimi kapattirsam hic fena olmicak

Oglus uyuyunca bi tv acayim dedim muge anliyi actim ne goreyim internetten bebek satilip aliniyormus sok oldum ya nasil insanlarsiniz nasil bir ulkede yasiyoruz biz bebegimizin gozunun icine bakiyoruz ayri odada uyuyamiyoruz adam alip satiyor ya allah islah etsin:KK11:

Kızlar aysimason aysimason üyeliğini kapatmış size selami var oglusuna ve esine zaman ayırıp biraz uzla kalmak istemiş haberiniz olsun sizle vedalasmak istemiş ama adresini kapattigindan verememiş bilginize
Kötü olmus ya zaten cok az kisi kaldik ama vaktini burasi cok aliyorsa dogru bi karar vermis neyse tekrar gelir heralde

a.selam
bnmde yakinda face i ve instagram hesabimi hatta komple internetimi kapattirsam hic fena olmicak
canım eger cok vakit harcıyorsan sen bilirsin ben face instagram hicbisey kullanmıyorum bi whatsap bi burası var o bile bir sürü zaman alıyor ama kendime eziyet etmeden takılıyorum zaten burda sayflar cok ilerlemediği icin sıkıntı yok :) whatsapta sonradan da cevaplayabilirim .. ama face falan ilk yıl vardı ona bak buna bak asırı vakit harcıyordu esim zaten meraklı akrabalarının bizim hayatımızı bilmesini istemiyordu etrafta etiketli foto gelince sinir oluyordu kapattık kafamız rahat 4 yıldr:)

Canim o bezeler hastalık döneminde olur zararsızdır, için rahat etmezse götur tabi ama
endişelenme , kulak iltihabında ateş olur
ya ben hala sıkıyorum diş geçmedi bir senedit, eymende çok asabi eşimde anası kılıklı nasılda benzedin diyor gıcık
Doktora gittik lenf bezi buyumesi var enfeksiyon dan olabilir dedi antibiyotik kullandık 2 hafta geçti ve dün tekrar doktora gittik lenf bezi kuculmemis aksine büyümüş 2 hafta önce 14×7mm idi şimdi ise 17×8 mm olmuş. Dış çıkarıyor ondan olabilir dis durumu olmasa bende tedirgin olur kesin kan tahlili isterdim 15 mm in üzerine kantahlili gerekir 1 ay sonra gelin bakalım takip edelim dedi 1 ay çok geç ya çok büyürse kan tahlili yaptirsa en azından arada kalmamış olurduk araştırma (universite ) hastanesine götürmeyi düşünüyoruz dua edin. Bu durumun içinde bir de adetim 3-4 gün gecikti hamile olmaktan da korkuyorum stresten gecikmiş tir deyip kendimi avutuyorum ama bir hafta olsun test yapıcam offff korkular içindeyim bu arada sınav hazırlanıyorum ne yapıcam ben ya

DUN 5 saatlık bı yolculuk yaptık arka koltuga battanıye serdım oyuncaklar onunde cubuk kraker verdım elıne tabı yanında oturdum. yogurt yedırdım emzırdım saklabanlık yaptım cınnet gecırdım her duyguyu yasadım sukur bıttı ama 1 2 saat uyududa bunu unutmayalım ama gece dılım dısarda yattım o kadar yoruldum
hadi bakalım geçmiş olsun. Ben hala kararsızım bu yüzden rezervasyon bile yaptıramadım bu yüzden bu yılda kös kös bir yaz geçecek zaten hayatım tam bir manaton bir yılı diğerinden ayıramayacak kadar

hadi bakalım geçmiş olsun. Ben hala kararsızım bu yüzden rezervasyon bile yaptıramadım bu yüzden bu yılda kös kös bir yaz geçecek zaten hayatım tam bir manaton bir yılı diğerinden ayıramayacak kadar

Yakın yerlere gidin ya da uçakla gidin. Artık bebekli bir hayat var iki yetişkin tek bebek üstesinden gelirsniz bence ve çocukla tatil de ayrı keyifli. Onu denize sok kumla oyna vs vs :) bebek durmamasona rağmen yrtiçi yurtdışk gidiyorduk biz. Yolculuk olduğu günler cinnet geçirsem de spnrası güzeldi.

Doktora gittik lenf bezi buyumesi var enfeksiyon dan olabilir dedi antibiyotik kullandık 2 hafta geçti ve dün tekrar doktora gittik lenf bezi kuculmemis aksine büyümüş 2 hafta önce 14×7mm idi şimdi ise 17×8 mm olmuş. Dış çıkarıyor ondan olabilir dis durumu olmasa bende tedirgin olur kesin kan tahlili isterdim 15 mm in üzerine kantahlili gerekir 1 ay sonra gelin bakalım takip edelim dedi 1 ay çok geç ya çok büyürse kan tahlili yaptirsa en azından arada kalmamış olurduk araştırma (universite ) hastanesine götürmeyi düşünüyoruz dua edin. Bu durumun içinde bir de adetim 3-4 gün gecikti hamile olmaktan da korkuyorum stresten gecikmiş tir deyip kendimi avutuyorum ama bir hafta olsun test yapıcam offff korkular içindeyim bu arada sınav hazırlanıyorum ne yapıcam ben ya
inşallah diştendir canım çok geçmiş olsun Allah şifa verus ne....hamilelik içinde hayırlısı olsun canım bizide habersiz bırakma

İnsallah distendir canim
Gonlunu frrah tut

X