2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
++++++++++++++
Torunlarini mi özlediler acaba ondan mi baski yapiyorlar ki
zaten o yuzden ama her ay her ay 3 saat gıdıs 3 saat gelıs hem perısanlık hemde benım kı soforlerı suraya gıdelı braya gıdelım su yakyor bızım araba :KK47: 300 400 masraf cıkıyor zaten durum bellı bıktım

Canim bizimki de benden ayrilmiyor bende ondan sikayetciyim
Ailelerimizin olmadigi sehirde yasiyoruz hep beni goruyor sadece
Hic bir is yaptirmiyor. Disarida kucagimda saatlerce gezer ama bebek arabasindan sikiliyir bir sure sonra
Yaz gelse ve yuruse de artik bahceye cikarsam enerjisini atsa diyorum.

İnsallah sizde uyumu yakalayacaksiniz canim, ama kendini suclama inan ben 24 saat birlikteyim dogdugundan beri, ben bile uyumu yakalayamiyorum :KK11:

Canim acaba doymadigindan da bunkadar kalkiyor olabilir mi
Benimki de 3-4 kez kalkiyor bunun iki seferi mama veriyorum, digerlerinde sallayarak uyuyor
Seninki tabi anormal fazla kalkiyormus
cnm sabah 9 da kahvaltı öğlen 1 de öğken yemeğini 3 de sade yoğurt kalkınca muzlu elma meyva puresı bazend e yatmadan evvel 2 ymk kaşığı hıpp ın ıyı geceler kaışk mamasını verıyorum
bzen banada bu öğün azmı bu çocuk açmı acaba dıye sorular gelmıyo değil ama dun dr a danıştım ne az hatta çok bıle bır öğünü eksilt dedi düşün yani
bende anlamadım cnm ,aralarda gece delı gıbı emmek istıyor

Güzel güzel oynarlar inş:) bizimkiyle ablamınkinib arasında bir yaş var. Yeğenim kızımı totosundan itip koltuğa çıkartıyor:) ordan atlıyorlar oyuncak sandığına dalıp bi kendine bi nizimkine oyuncak veriyo:) emzik deüiştiriyorlar:)) her anları ömürlük:) bi de bizimlinin adı bebe:) bebe gel bebe git:) arkadaş değil küçük o diyor:))

Valla canım her bebeğin farklıdır ama oyundan ziyade anneye doyduğu şeyler var ya onu yapsan. Benim kızım kaşımı kirpipimi koklar öpülmek ister mesela yarım saat kucağımda öpücem okşıcam öyle huxura kavuşuyor.. Ayrı kalmışska bir koklaşıyoruz önce.. Ablamın oğlu annesinin basklarını okşar yatardı ne bileyim böyle sakinleştirip nirlikte olduğunuz anlar varsa onlara yoğunlaş. Ben bi ara karylara kafayı takmıştım kızım bakmıyor bile en sonunda kpvalamaca oynuyoruz daha mutlu oluyor ama sürekli ilgi istiyor hep ona bakıcaz konuşucaz onun elinden yiycez :KK43:(

Çooom geçmiş olsun canım en azından teşhis kpnöış.. Kum dökmesi çok zor ben bunyaşımda dayanamıyorum.
İştahsız olurlar bol sıvı komposto vs içir
Ayaklarını sıcak tut bebeğin üşütmesin..
Bir de ileri dereceyse bebeklere serum fitil vs veriyorlar diye biliyorum inş gerek kalmaz.:

Ayrılmayan bebek yine ayrılmıyor kızım nerdeyse 8-9 ayından beri yürüyor ama yürürken anne babasının parmağından tutuyor del del çağırıyor gitmezsek vay halimize yerde ayakları ile tepiniyor.
Yapışık ikiz gibiyiz.
Bir keresinde pijamamın içine bacaklarıma koydum kızımı nasıl gülüp mutlu oldu hep hadi aç aç diyor aynısını istiyot yapışdak şikayeti yok yani:)
off sende de mı kum var cnm çok çk geçmiş olsun
inşallah dediğin gibi gerek kalmaz cnm
ama bu aralar her yarım saate bır su teklıf edıyorum ve ıkı gunudr bol bol su içiyor
bu hastalığın tedavısı bol su içmekmiş o yuzden şu ıkı gundur gecelerımız daha iyi gibi sanki

minione minione cok gecmis olsun tez zamanda iyilesir inşallah
Pinking Tree Pinking Tree allah yardimcin olsun guc kuvvet versin canim kolay degil hem hamilelik hem 1 yasinda bi bebek...dedigin gibi canim oglus belki oyun degil benimle oyalanmak istiyordur parmagimi gozume sokmaya calisiyor surekli isirmaya calisiyor acaba ondan mi yapiyor?
@sarfansari sana da allah yardim etsin canim bende ayni senin gibiyim yanimda ikimizin ailesi de yok sadece beni goruyor evlenmeden once aileler uzak olsun cok istemistim simdi bebekle ugrasirken keske yakin olsaymisim diyorum bari bir isime yardimci olurlardi oglus iki uc farkli insan görür onlara gider gelirdik falan diyorum bebek büyütmek yalnız olmuyormus ben onu anladım
saol cnm çok teşekkur ederim

canım ya gecmiş olsun kum olayını hem ögrenmişsiniz hem cözumu olamayışı kötü olmuş...inşallah surup işe yarar işe yararsa bizede söyle canım bende alayım .. sen böyle anlatınca bende suphede kaldım ahmet nerdeyse aynı durumda tek farkı herseyi ısırmıyor gunduz mutlu sayılır ..gece dudak tiryakisi modunda bakalım aralıga kaadar nasıl dayanacam geceleri memede bagımlı oluşuna :KK43:
mutlaka cnm bilgilendirirm ama ıkı gundr saatını ölçüsünü açıkçası aksatıyorum daha dıkkatlı bır şekılde vermeye çalışacağım sonucu mutlaka yazarım
zaten en fazla 1 ay kullanılacakmış inş o kdr bıle surmeden uykmuz düzene girer inşallah

merhabalar arkadaslar sızın kayınbabanız kaynananız gelın dıye baskı yapıyor mu allah askına suan cok sınırlıym gelmıyorum arkadas zorla mı
kvalıdem her hafta gelın der çağırır ama
doğum yaptım ilk 3 ay çıkmıyoruz dıye her pazar bana geldiler,görümcem anneanae kpeder kvalıde 4 ü beraber
tmm benden yemek beklemedıler ama tepsılerle karnıyarıklar pılavı çorbası ama sonuçta sofra kur ,ayran çırıp,getırdığı tepsılerı yıka kurula poşete koy,guleryuz göster,cay demle,sureklı sırıt kafa salla devamlı,sabah geldıler akşam 7de gittiler,nefret edıyorum pazar gunlerınden halen daha edıyorum ya gerçi
3.cu aydan sonra ayda 1 onlar gelmeye başladı ama bızı her pazar çağırdılar
eşim zaten pazar gunleri sadece izinli diğer günler eve 10 da gelıyor hiç bir aktıvımız yok
nasıl olduysa 1 aydır ıkı haftada 1 gidiyoruz artık en azından ona düşürdüm çok skılıyorum ama napi çok özlüyorlarmış eşim için katlanıyorum günah olmasın kötü olmıyım iyilik bende kalsın deyıp öyle tesellı edıyorum

++++++++++++++

zaten o yuzden ama her ay her ay 3 saat gıdıs 3 saat gelıs hem perısanlık hemde benım kı soforlerı suraya gıdelı braya gıdelım su yakyor bızım araba :KK47: 300 400 masraf cıkıyor zaten durum bellı bıktım
oyyy hemde ş dışındanmı çağırıyorlar bende söylenıyorum aynı şehırdeyız dıye ayy cnm sen daha kötü durumdaymışsın ya
hiçmi acımıyorlar yazık gunah,3 ayda 1 görüversinler yani
sana gelmeleri dahamı zor senın iç,n ? gitmen dahamı cazip gelıyor hiç yoktansa tabi

doğum yaptım ilk 3 ay çıkmıyoruz dıye her pazar bana geldiler,görümcem anneanae kpeder kvalıde 4 ü beraber
tmm benden yemek beklemedıler ama tepsılerle karnıyarıklar pılavı çorbası ama sonuçta sofra kur ,ayran çırıp,getırdığı tepsılerı yıka kurula poşete koy,guleryuz göster,cay demle,sureklı sırıt kafa salla devamlı,sabah geldıler akşam 7de gittiler,nefret edıyorum pazar gunlerınden halen daha edıyorum ya gerçi
eşim zaten pazar gunleri sadece izinli diğer günler eve 10 da gelıyor hiç bir aktıvımız yok
nasıl olduysa 1 aydır ıkı haftada 1 gidiyoruz artık en azından ona düşürdüm çok skılıyorum ama napi çok özlüyorlarmış eşim için katlanıyorum günah olmasın kötü olmıyım iyilik bende kalsın deyıp öyle tesellı edıyorum
cok sukur bız yakın degılız her aradıklarında tayın ısteyın dıyorlar ama allah korusun sanada allah kolaylık versın ayyyyy fenalık gelır

merhabalar arkadaslar sızın kayınbabanız kaynananız gelın dıye baskı yapıyor mu allah askına suan cok sınırlıym gelmıyorum arkadas zorla mı

Aynı mahallede oturduk sabah kahvaltıya akşam yemeğe gitmezsek ayılır bayılırdı. Sürekli oğlunu çağırırdı, giderdik. Özledim diyordu bir de:))
Ayrı semtlerde oturduk, her akşam gelin diye ağladı, fenalaştı.
Yazın farklı şehirlerde oluyoruz her cuma akşam gidiyorduk pazartesi sabahtan dönüyorduk. Eşim sen kal diye ıstar ediyordu..

Bir de alay eder gibi özledim der yahu daha dün görüştük sabah görüştük diyemem:))

Ama allah var kendi gelmiyor hep nizi çağırıylrdu şimdi artık ikinci bebekle o da koptu. Kendisi sülalesiyle geliyor:))

oyyy hemde ş dışındanmı çağırıyorlar bende söylenıyorum aynı şehırdeyız dıye ayy cnm sen daha kötü durumdaymışsın ya
hiçmi acımıyorlar yazık gunah,3 ayda 1 görüversinler yani
sana gelmeleri dahamı zor senın iç,n ? gitmen dahamı cazip gelıyor hiç yoktansa tabi
onlarda araba yok hem onlara gore bız zengınız aylık 900 lırayla :KK59: bızım gıtmemz daha bedava need olsa... benım annemde aynı yerde kadının hıc sesı cıkmıyor torunsa onunda torunu:KK11:

Aynı mahallede oturduk sabah kahvaltıya akşam yemeğe gitmezsek ayılır bayılırdı. Sürekli oğlunu çağırırdı, giderdik. Özledim diyordu bir de:))
Yazın farklı şehirlerde oluyoruz her cuma akşam gidiyorduk pazartesi sabahtan dönüyorduk. Eşim sen kal diye ıstar ediyordu..

Bir de alay eder gibi özledim der yahu daha dün görüştük sabah görüştük diyemem:))

Ama allah var kendi gelmiyor hep nizi çağırıylrdu şimdi artık ikinci bebekle o da koptu. Kendisi sülalesiyle geliyor:))
aman yarabbii :S soklardayım
galıba tatlım sen kocanı çok sevıyorsun çok aşıksın,sevmesen onun hatrı için bu kadarına katlanamzsın
ben ne yalan soylıyım sevgım yuzde 10 lara düştü :KK48:
heralde öyle bır durumda ben olsaydım sn de kavga çıkar boşanırdım :KK70:

ayyyy okurken darlandım allah sabır versın ben kv de sulalesınıde cok severdım gercek yuzu cıkıyor kv denın o kadar sogudum kı aman uzak kalalım gelın dıyede aramasınlar

cnm sabah 9 da kahvaltı öğlen 1 de öğken yemeğini 3 de sade yoğurt kalkınca muzlu elma meyva puresı bazend e yatmadan evvel 2 ymk kaşığı hıpp ın ıyı geceler kaışk mamasını verıyorum
bzen banada bu öğün azmı bu çocuk açmı acaba dıye sorular gelmıyo değil ama dun dr a danıştım ne az hatta çok bıle bır öğünü eksilt dedi düşün yani
dr cok mu dedı aaaa ben sok benım oglan 4 ogun yemek aralardada meyve cubuk kraker yıyor

aman yarabbii :S soklardayım
galıba tatlım sen kocanı çok sevıyorsun çok aşıksın,sevmesen onun hatrı için bu kadarına katlanamzsın
ben ne yalan soylıyım sevgım yuzde 10 lara düştü :KK48:
heralde öyle bır durumda ben olsaydım sn de kavga çıkar boşanırdım :KK70:

Malesef çok aşığım:KK43:(( kocam gidecekse gitsin ben evde kalayım sinemaya gideyim bile yapamadım çocuk yokken:KK43:( eşim beni delirtir kavga etsek sonunda bir de onu üzdüm diye üzülürüm:)))

ayyyy okurken darlandım allah sabır versın ben kv de sulalesınıde cok severdım gercek yuzu cıkıyor kv denın o kadar sogudum kı aman uzak kalalım gelın dıyede aramasınlar

Ben umursamıyordum ama ablamın hastalığını öğrendi ki hiç söylemek istemiyordum ne de olsa üzülmeyecek allahın imtihanı napalım diyexek ama kendi bilmem nesi için saatlerxe ağlayacak diye aynrn de öyle oldu. Eee x hanım(annem) de tadacak evlat acısını her şey güllük gülstanlık değil imtihan dünyası dedi... Bunu dediği an gözümde değer yoktu şimdi nefrete dönüştü.. Rabbim büyük diyorum güzel annemi evlatlarıyla sağlığıyla yuvasıyla imtihan etmesin kimseyi etmesin inş..

gel sen benım gorumcem ol sekerım cok guzel vallahı :KK53:
:KK45::KK70:

bizimkilerde çok özlüyor 1 saatlik bi yol aslında ayda bur gidilebilir ama soğuk havalar sonuçta diye istiyorum ben gitmiyoruz ama yaz gelince sık sık gitmeye calisirim köy ortamı oldundan cocuklar çok mutlu oluyor sırf cocuklarim için yani kimseyi umursamam:KK70:

canım miktarı nasıl bilmiyorum ama çok enerjikler dolu dolu yiyorsa yeterli öğün ama 4 kaşık yiyorsa mesela enerjik cocuklara az geliyor bu yüzden huysuz oluyorlar yiyen çocuk mutlu çocuk :KK72:

off sende de mı kum var cnm çok çk geçmiş olsun
inşallah dediğin gibi gerek kalmaz cnm
ama bu aralar her yarım saate bır su teklıf edıyorum ve ıkı gunudr bol bol su içiyor
bu hastalığın tedavısı bol su içmekmiş o yuzden şu ıkı gundur gecelerımız daha iyi gibi sanki
canım bizimki ekinde su içmeye bayılıyor eline sık sık çok az miktarda su koysan bardaga plastik bardakla içse bol bol icer

:KK9::KK9: aferin sana mutlulugun yolunu buluyorsn:KK39:

Benim kv de hergun gitsek niye geliyrsunuz demez. Her cuma istisnasız ordayiz zaten.haftada bir yemeğe de ben çağırmaya çalışıyorum...olmadi mutlaka cay a da olsa gelirler hafta icinde...bazen sıkılıyorum het sohbete gittigimde bekliyr onunla gitmemi evi yakin oraya hadi bize gidelim diyor.
daha da kp icin abdullahi ozledik olsada sevsek diyor diyo.bende ne diyim iyi gelin istediginiz zaman dedim.

X