2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
İyi geceler bayanlar su dogumda olusan gobekteki hamilelik cizgim kopkoyu sekilde duruyor gecmesi icin bi krem yada baska bir oneriniz varmi?

Bi tanidigim memeyi almayan bebegini ilk 6 ay sirf anne sutuyle sagarak besledi, insallah sende yapabilirsin canim, gercekten sabir ve disiplin gerekiyor, o tanifigim kisi gittigi her yere sut sagma makinasinida goturuyordu..
ah ah sen benı gorsen :)dakka sasmıorum vala sırf sut ıcsın dıye.cantaya ılk koydugum sey.resmen benım ısım o

Ha birde bnm sutum ilk zamanlar akıyodu birini emzirirken digeri ustumu başimi islatıyrdu. Şimdi bebek buyudukçe memeyi daha iyi boşaltıyor . Emzirirken digeri az akıyor emzrdgm memede birden çeşme gbi fışkırıyor genzine filan kaçiyr korkuym yutamıyr çok gelince bırakıp nefes alıyor . Kilo alımıda iyi bir ayın sınunda 1 kilo 300 gram almiş..
Sen sarılık tan dolayi 9çok emzirdimn ondan heralde sutun artti maşallah guzel kilo almis sut artirici biseyler yiyip iciyprmusun

Sen sarılık tan dolayi 9çok emzirdimn ondan heralde sutun artti maşallah guzel kilo almis sut artirici biseyler yiyip iciyprmusun
evet canım papatya , ıhlamur , rezene çayı içiyorum . Normal çayda içiyrm açık olarak . Su çok içiyorum. Duzenli yemek yiyorum . Herseyden yiyorum hergun çeşitli yemkler yapıyrm çocuklar herseyden vitamn alsınlar diye. Bi tek sucuk yemiyorum çok gaz yaptı. Zaten ögün geçirmeden yedgn zamn suyuda bol içtigin zmn bol sut oluyr . Birde ben bir bardak c vitamni içiyorum doktr vermişti oda çok sut yapıyr onu içince akıyr sutum artk uyarıymu blmym kanalları.

evet canım papatya , ıhlamur , rezene çayı içiyorum . Normal çayda içiyrm açık olarak . Su çok içiyorum. Duzenli yemek yiyorum . Herseyden yiyorum hergun çeşitli yemkler yapıyrm çocuklar herseyden vitamn alsınlar diye. Bi tek sucuk yemiyorum çok gaz yaptı. Zaten ögün geçirmeden yedgn zamn suyuda bol içtigin zmn bol sut oluyr . Birde ben bir bardak c vitamni içiyorum doktr vermişti oda çok sut yapıyr onu içince akıyr sutum artk uyarıymu blmym kanalları.
C vitaminimi ismini verirmisin bende bi sorayim Doktorum a brnde bol su iciyorum rezene ihlamur ama sanki cok degil sutum

Günaydın kızlar benim göğüs ağrım bir türlü geçmedi :KK43: 56 günlük olduk doktora gidip göstermeye karar verdim herşeyi denedim çünkü belki mantar yada iltihap vardır diye düşünüyorum artık.

Hastanede hangi bölüme gitmeliyim acaba bilen var mı?

Kizlar kayinvalidem bendeydi söylediği bi sey kafama takildi. .
Benim gogsumden şakır şakır süt akardi , kiyafetlerim islanirdi hep diyo senin oyle degil sutun yeterli degil bence cok yemen Lzm sutunu artırmak icin dedi..
oyle mi gercekten ya..

Canim sutun yeterli olmazsa aglardi bebegin, hic kafana takma! Ben gogus pedi kullandigim icin akip akmadigini anlamiyorum. Ama emmesi icin cikardigimda akma vs gormuyorum hatta ben sıkıp meme ucumu nemlendirip oyle veriyorum. Bebegim gayet de doyuyor ve kendi birakiyor doydugunda memeyi. Ac olan cocuk aglar, anlarsin:KK66:

Günaydın kızlar benim göğüs ağrım bir türlü geçmedi :KK43: 56 günlük olduk doktora gidip göstermeye karar verdim herşeyi denedim çünkü belki mantar yada iltihap vardır diye düşünüyorum artık.

Göğüs bölümü olur heralde arar dorarsin hastaneyi canim

Canim kantaron yagini denedin mi? Benim hem agrimi aldi hem de catlaklarimi gecirdi. Ben lansinoh, garmastan, bepanthen, zeytinyagi her seyi denedim. Benim de 1 aydan sonra gecti agrisi. Simdi hafif hafif oluyor ama silikon ucla vermeye devam ediyorum. Cunku 1 kere ucsuz vermeyi denedim kizim uclu emmeye alistigi icin sinirlendi cekistire cekistire yeni catlak olusturdu. Ben de simdi cesaret edemiyorum. Biraz Buyudugunde kendiliginden birakir silikon ucsuz emer diyenler var. sut damarlarin acilmaz onunla emzirme diyip beni korkutanlar bile oldu ama cok sukur sutum yetiyor bebegim de doyuyor. Kantaron yagini surup aventin gogus kalkanini kullaniyordum. Emzirmeden once pamugu islatip temizliyordum. Bir de bunu dene istersen. Mantar veya enfeksiyon oldugunu dusunuyorsa. Mikostatin kullanabilirsn. Gogus ucuna damlatiyorsun,hem silmene gerek yok hem de bebegin agzinda pamukcuk varsa onu da geciriyor.

Slm kizlar gecmisi okuyamadm birazdan okurum asidan geldik kilo alimimiz baskulde cikanla ayni sukur iyi gidiyor ..ama bi koldan iki bacagindan asi oldu kuzum cok uzuldum ablasida dayanamadi kardesine agladi cok acimistr anne diyerek simdi uyuyor hepinizi opuyorum:KK43:

Slm kizlar gecmisi okuyamadm birazdan okurum asidan geldik kilo alimimiz baskulde cikanla ayni sukur iyi gidiyor ..ama bi koldan iki bacagindan asi oldu kuzum cok uzuldum ablasida dayanamadi kardesine agladi cok acimistr anne diyerek simdi uyuyor hepinizi opuyorum:KK43:
Ayy canim bizimkide oylr dışarı çıkıyor asisini gotmemek icin

selam kizlar nirmal dogum yapip hemoroid olan var mi varsa ne kullaniyorsunuz agridan deli olcam ya bugun hastaneye gitcektim regl olmusum gidemedim zeytinyagi falan surdum ama yok cok aciyor kullandiniz etki eden krem var miii:KK61::KK61:

X